Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, η επίσημη θήκη έχει τρομερό grip και αίσθηση στο χέρι (νίωθεις οτι πιάνεις κάτι σαν γυαλόχαρτο σε πολύ μαλακή έκδοση) και κάθεται καλά σε τραπέζι κλπ. ΟΜΩΣ, το τζαμάκι της κάμερας πάλι δεν είναι αρκετά μέσα για να προστατέψει απο τυχόν σκόνες κλπ πάνω στην επιφάνεια που θα καθίσει, είναι ομως πιο μέσα σε σχέση με την εργοστασική θήκη σιλικόνης που δίνει στη συσκευασία. Το πίσω μέρος της θήκης είναι όντως πλαστικό με καουτσουκ.

 

Τις επόμενες μέρες θα τσιμπήσω και μια spigen rugged armor να δω αν είναι πιο στιβαρή (αν και δε το νομίζω)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, από ότι βλέπω στο site του Κώτσου βγάζει το Blue Marble 8άρι διαθέσιμο για αποστολή. Στην σελίδα της παραγγελίας μου λεει αναμενεται διαθεσιμότητα και παραλαβή από προμηθευτή.

 

Αξίζει ακύρωση και ξανά παραγγελία τωρα που το εμφανιζει διαθέσιμο ή δεν θα έχει διαφορά λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, από ότι βλέπω στο site του Κώτσου βγάζει το Blue Marble 8άρι διαθέσιμο για αποστολή. Στην σελίδα της παραγγελίας μου λεει αναμενεται διαθεσιμότητα και παραλαβή από προμηθευτή.

 

Αξίζει ακύρωση και ξανά παραγγελία τωρα που το εμφανιζει διαθέσιμο ή δεν θα έχει διαφορά λέτε;

 

Λογικά θα σε πάει πιο πίσω αυτή κίνηση, βέβαια κωτσόβολος είναι πότε δεν ξέρεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, από ότι βλέπω στο site του Κώτσου βγάζει το Blue Marble 8άρι διαθέσιμο για αποστολή. Στην σελίδα της παραγγελίας μου λεει αναμενεται διαθεσιμότητα και παραλαβή από προμηθευτή.

 

Αξίζει ακύρωση και ξανά παραγγελία τωρα που το εμφανιζει διαθέσιμο ή δεν θα έχει διαφορά λέτε;

 

To 12αρι φαίνεται μόνο διαθέσιμο για αποστολή τώρα....

Το 8αρι εχω παραγγείλει και εγώ αλλά σιγή ιχθύος

Link to comment
Share on other sites

Και το 8αρι φαίνεται διαθέσιμο για αποστολή πάντως. Βέβαια και εμένα στην παραγγελία μου φαίνεται πως αναμένεται από το προμηθευτή. Το ίδιο και στην δεύτερη παραγγελία που έχω την μπλε θήκη και τα γκρι ακουστικά

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε, απο μπαταρία πως είστε;

Πλήρη φόρτιση δεν του έχω κάνει βέβαια (εννοώ να πέσει πχ κάτω απο 15% και να το πάω 100%)αλλά συνήθως είμαι απο το 50 στο 100 η στο 90, το βάζω λίγο πριν φύγω.

Εχω την εντύπωση οτι μέρα θα βγάζει οριακά και μάλλον είχα καλομάθει απο το Α2 λαιτ που έβγαζε σιγουρα μέρα με wifi,bt,gps για το watch gt και με δεδομένα όταν είμαι έξω.

 

Πιθανολογώ βέβαια είναι νέα η μπαταρία ακόμα και δεν έχει πάρει τα πάνω της.Στα 60ΗΖ το έχω εννοείται. Θα το αφήσω σήμερα να πέσει χαμηλά, είμαι στο 41% απο χτές τέτοια ώρα που το έβγαλα στο 100%

Εντύπωση μου κάνει κυρίως τη νύχτα που το αφήνω με wifi ανοιχτό θα χάσει 5% η κάπου εκεί.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

και σε airplane mode να το βάλεις 2-3% θα το χάσει. Εμένα μου βγάζει μιάμιση μέρα με μέτρια χρήση και στα 90Hz...
Link to comment
Share on other sites

Προσδιόρισε την μέτρια χρήση αν σου είναι εύκολο. Εμένα χοντρικά χάνει περίπου 20% σε μισή μέρα(εννοώ κοντά στις 6 το απογευμα πχ) με χωρίς πολλά πολλά. Βέβαια όπως έχω γράψει, γεμάτη πλήρη φόρτιση δεν είχα κάνει όλη την εβδομάδα (εννοώ να πέσει στο 20% πχ) εφτανε κοντά στο 50% και το έβαζα να γεμίσει γιατί θα έβγαινα έξω.

Να θέλει κ άλλο καιρό μέχρι να δείξει την ικανότητά της η μπαταρία; Να μην έχει κάτσει κάτι καλά; (Εχω βάλει Nova μιας και το έχω ετοιμο με τα εικονίδια που θέλω στις θέσεις τους κλπ οπότε πέρασα το μπακάπ απο το Α2 λαιτ)

Φωτεινότητα στο αυτόματο πάντα.

Σε τι ποσοστό υπολογίζεις την μιαμιση μέρα;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε νεα ενημέρωση συστήματος 87ΜΒ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως !

Ήρθε μια μικρή ( 87mb ) ενημέρωση συστήματος

Η Oxygen OS 10.5.6.AC01BA

Link to comment
Share on other sites

Προσδιόρισε την μέτρια χρήση αν σου είναι εύκολο. Εμένα χοντρικά χάνει περίπου 20% σε μισή μέρα(εννοώ κοντά στις 6 το απογευμα πχ) με χωρίς πολλά πολλά. Βέβαια όπως έχω γράψει, γεμάτη πλήρη φόρτιση δεν είχα κάνει όλη την εβδομάδα (εννοώ να πέσει στο 20% πχ) εφτανε κοντά στο 50% και το έβαζα να γεμίσει γιατί θα έβγαινα έξω.

Να θέλει κ άλλο καιρό μέχρι να δείξει την ικανότητά της η μπαταρία; Να μην έχει κάτσει κάτι καλά; (Εχω βάλει Nova μιας και το έχω ετοιμο με τα εικονίδια που θέλω στις θέσεις τους κλπ οπότε πέρασα το μπακάπ απο το Α2 λαιτ)

Φωτεινότητα στο αυτόματο πάντα.

Σε τι ποσοστό υπολογίζεις την μιαμιση μέρα;

 

Και εγώ στο 20% το φορτίζω, οπότε υπολόγιζε 25-30% τη μέρα να φεύγει. Όταν λέω μέτρια χρήση, εννοώ αυτόματη φωτεινότητα, 90Hz όπως είπα, bluetooth ανοιχτό, δεδομένα ή wifi ανοιχτά, social media, youtube, chat και τα συναφή...

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο, το Grey είναι έτσι;

Πρώτες εντυπώσεις;;

 

Το μπλε πήρα.

Πρώτες εντυπώσεις πολυ καλό, πρώτη φορά σε 1+, γρήγορο πολύ (τα 90hz είναι αισθητά νομίζω σε σχέση με τα 60). Κάποια σπάνια micro stutters καμία φορά στην εναλλαγή ή στο κλείσιμο κάποιας εφαρμογής συμβαίνουν αλλά ανεπαίσθητα..

 

Κάμερα δεν έχω δοκιμάσει ακόμα πολύ, κάποιες το βράδυ που έβγαλα με night mode μου φαίνονται οκ.. Προερχόμενος από miui καποιες ελλείψεις του oxygen όπως η έλλειψη notification led, η έλλειψη αριθμών των notification πάνω από τα app δε τις έχω συνηθίσει ακόμα αλλά οκ.. Γενικά ευχαριστημένος αρκετά, ελπίζω να συνεχίσει να είναι τόσο σβέλτο και στο μελλον και να μη πέσει η απόδοση του όπως γίνεται με αλλες συσκευές..

 

Και μια ερώτηση αν ξερει καποιος: Για την εγγύηση 2 χρόνια πρέπει να κάνω κάτι στο site της oneplus για να ισχύει; Η απλά καλύπτεται μέσω του Κωτσόβολου (δλδ το στέλνει αυτός αν χτυπά ξύλο πάθει κάτι)

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση αν ξερει καποιος: Για την εγγύηση 2 χρόνια πρέπει να κάνω κάτι στο site της oneplus για να ισχύει; Η απλά καλύπτεται μέσω του Κωτσόβολου (δλδ το στέλνει αυτός αν χτυπά ξύλο πάθει κάτι)

Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και register στους site

Link to comment
Share on other sites

Το μπλε το 8αρι εξαφανίστηκε από το site του Κωτσόβολου. Προχθές το έδειχνε διαθέσιμο για αποστολή πάντως..

Βέβαια στην παραγγελία μου ακόμα αναμονή διαθεσιμότητας γράφει

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από Κωτσόβολο Βριλήσσια.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Τέλεια! Σε ποιο χρώμα;;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από Κωτσόβολο Βριλήσσια.

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Καλορίζικο!! Ποιο χρώμα παρέλαβες;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ώρα για μερικό προβληματισμό.

Δοκίμασα σήμερα τα επίσημα Type C ακουστικά των S20/Note 10 κλπ στο τηλέφωνο. ΔΕΝ τα αναγνώριζε. Αντάπτορα Type C σε 3.5mm το βλέπει κανονικά με οποιαδήποτε ακουστικά πάνω.

Τι να φανταστώ; Ασυμβατότητα με τα συγκεκριμένα; Μήπως δεν έχουν DAC τα ακουστικά των Samsung και δεν μπορεί η συσκευή να στείλει ήχο εκει πέρα (μιας και απ οτι καταλαβαινω δεν εχει DAC η συσκευή; )

Στη σελίδα της Oneplues στα Type C bullets λέει

We’ve crafted a listening experience that’s immersive, vibrant, and extraordinarily detailed, thanks to an advanced internal DAC with high-res audio support.

όπως το διαβάζω εγώ, τα Bullets έχουν ενσωματωμένο DAC.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει παραγγείλει το μπλε, έχει κάποια νεότερη ενημέρωση;
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει παραγγείλει το μπλε, έχει κάποια νεότερη ενημέρωση;
Εγώ μίλησα εχθές με το chat του Κωτσόβολου γιατί το έβλεπα διαθέσιμο για αποστολή και λέω μπας και κάπως προχωρήσει η παραγγελία μου.

Η ενημέρωση ήταν η ίδια ακριβώς που μου είπαν και στο τηλέφωνο.

15/9 αναμένουν πιθανότατα να παραλάβουν στις κεντρικές αποθήκες τους.

Οπότε σίγουρα άλλη μια εβδομάδα υπομονή...

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα αρνητικό πάντως για μένα είναι η έλλειψη notification led.Υπαρχει κάποια ρύθμιση που να αναβοσβηνει η οθόνη όταν υπάρχει νέο notification?

 

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...