Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα δυστυχώς δεν έχω παραλάβει ακόμα από Κωτσόβολο. Αν και έκανα την παραγγελία 23/7( μαύρο 12/256) και όπως μου είπαν τότε σε τηλεφωνική επικοινωνία είμαι από τους πρώτους και θα τηρηθεί αυστηρή σειρά προτεραιότητας και εκτίμηση αν όχι στις 9/8 θα έρθει στις 16/8 σε αυτούς.την Δευτέρα 17/8 με ενημέρωσαν με sms λογο παράτασης του προμηθευτή ότι πάμε για 23/8. Την Δευτέρα 24/8 αφού του πήρα εγώ τηλέφωνο μου είπαν λογο καλοκαιριού, Κορωναίου ότι πάμε για την 30/8. Μου κάνει μεγάλη εντύπωση διότι ακόμα και στο επίσημο σάιτ αυτό που θέλω εγώ (μαύρο 12/256) είναι τις περισσότερες φορές διαθέσιμο από τα υπόλοιπα (αποστολή συνήθως έγραφε σε 24 ώρες). Βέβαια στο τηλέφωνο τους είπα οτι αν δεν είναι και αυτή στην φορά (θα τους πάρω Δευτέρα 31/8) να ακυρώσουμε την παραγγελία. Όχι ότι αυτό με βολεύει διότι έχω δώσει το 5t από 24/7 (έχω ένα προϊστορικό Nokia μόνο κλήσεις και μηνύματα) και έχω μόνο το τάμπλετ σπίτι και μου έχει κόψει πραγματικά χερια και πόδια. Τι να παίζει με τον Κωτσόβολο;
Πήγα και το είδα στο mall τελικά...

Λίγο μικρό μου φάνηκε...

Αλλά οκ μάλλον είναι η ιδέα μου.

Πώς λέτε να μου φανεί μετα το 1+3?

Θα ήθελα να πάω σε 8αρι αλλά πρέπει να πάρω και tv αυτές τις μέρες και σκέφτομαι να τα αγοράσω μαζί μήπως πετύχω καλύτερη τιμή...

Τι λέτε?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τωρα παρατηρησα οτι εχει διπλη καμερα μπροστα. Πιο ασχημο πεθαινεις. Δεν εχω OCD, αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην με ενοχλει εαν βλεπω βιντεο ή παιζω παιχνιδια full screen. Αντε και τριπλη/τετραπλη selfie καμερα σε λιγο καιρο!
Link to comment
Share on other sites

Το έχει δοκιμάσει κανείς στο αυτοκίνητο του με Android Auto;

Από την Android 10 και πλέον η εφαρμογή είναι ενσωματωμενη αλλά δεν έχω εικόνα αν λειτουργεί στην χώρα μας όπως συμβαίνει ως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση... 90mb περίπου. Bluetooth, camera, system stability, energy consumption
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε SMS χτες προς το απόγευμα, οτι σε συνέχεια της επικοινωνίας, το προιόν δεν είναι διαθέσιμο στην κεντρική αποθήκη, όταν γίνει η παραλαβή θα με ενημερώσουν εκ νέου.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα απο μια περιπετιούλα, παρέλαβα και εγώ σήμερα στο μαύρο τελικά.

Είχε γράψει κάποιος σε προηγούμενη σελίδα για την θήκη, στη ζελατίνα της συσκευασίας γράφει με ελληνικά τι περιέχει το κουτί μέσα, σε μένα γράφει

προστατευτικο οθονης

30Τ φορτιστής

καλώδιο κλπ κλπ

Θήκη προστασίας

 

Αν το έχεις κρατήσει ακόμα μπορείς να το δεις, προσωπικά με άφησαν να το ελέγξω στο κατάστημα πριν φύγω να βεβαιωθούν οτι όλα είναι οκ.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ δυστυχώς δεν παρέλαβα η παραγγελία από Κωτσόβολο ακυρώθηκε ( ακόμα και το τηλεφωνικό κέντρο εμμέσως πλην σαφώς να ακυρώσω μου έλεγε για ακύρωση) και παραγγειλα από επίσημο σάιτ, αποστολή σε 24ωρες. Ειδωμεν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγώ δυστυχώς δεν παρέλαβα η παραγγελία από Κωτσόβολο ακυρώθηκε ( ακόμα και το τηλεφωνικό κέντρο εμμέσως πλην σαφώς να ακυρώσω μου έλεγε για ακύρωση) και παραγγειλα από επίσημο σάιτ, αποστολή σε 24ωρες. Ειδωμεν.

 

Επειδή και σε μένα κάτι τέτοιο πήγαινε να γίνει αλλά το είχα πληρώσει, ζήτησα να πάω σε κατάστημα να παραλάβω που είχαν διαθέσιμο το μαύρο στην ιδια τιμή και φυσικά το έκαναν.

Μου ήρθε ειδοποίηση για την εξελιξη και πήγα στο κατάστημα εντός 20λεπτου, παρέλαβα κανονικά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και σε μένα κάτι τέτοιο πήγαινε να γίνει αλλά το είχα πληρώσει, ζήτησα να πάω σε κατάστημα να παραλάβω που είχαν διαθέσιμο το μαύρο στην ιδια τιμή και φυσικά το έκαναν.

Μου ήρθε ειδοποίηση για την εξελιξη και πήγα στο κατάστημα εντός 20λεπτου, παρέλαβα κανονικά.

Εγώ όμως φίλε μου είχα 12/256 που δεν είχαν. Όπως ακύρωση. Τέλος όλα καλά

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η παραγγελία χωρίς δεύτερη σκέψη!

Τώρα οπότε με το καλό έρθει.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήδη κάποια εξαντλήθηκαν.. πρέπει να είχαν λίγα κομμάτια

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει κάποια έκπτωση απο τον Κοτσόβωλο προσωρινή η θα μείνει εκει η τιμή του κινητου?
Προσφορά είναι του Κωτσόβολου, έχει σε αρκετά προϊόντα δώρο το ΦΠΑ

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στα 291€ με αποφορολόγηση νομίζω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Ίσως το mi9t pro που έβγαινε στα 320€ και που με έβαλε σε δίλλημα λόγω επεξεργαστή αλλά δεν συμπαθώ ιδιαίτερα το miui οπότε και έριξα την παραγγελία στον κωτσόβολο. Δέκα μέρες παράδοση μου είπαν στο τηλέφωνο που μίλησα.
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Με τρωει η αληθεια ειναι.. αλλα σκεφτομαι και το 7t pro στα 506..

 

Κι εμένα με τρώει... είχα το 1+3t και ήμουν ευχαριστημένος, μετά πήγα στο p20 pro, το οποίο κλείνει 2 χρόνια στα χέρια μου.... ήθελα να κάνω μια αλλαγή και μετά την προσφορά του Κωτσόβολου με τρώει περισσότερο....

το p20 pro θέλω να το δώσω δώρο... οπότε θα το δω ως αναβάθμιση, ξέρω ότι σε κάμερα δε θα κερδίσω κάτι... μάλλον.

 

edit : υπέκυψα και έριξα μια παραγγελία... να αγοράσω 3d tempered glass της εταιρείας ή λέτε να φάμε άκυρο από το κωτσοβολο;;

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

στα 291€ με αποφορολόγηση νομίζω δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Ίσως το mi9t pro που έβγαινε στα 320€ και που με έβαλε σε δίλλημα λόγω επεξεργαστή αλλά δεν συμπαθώ ιδιαίτερα το miui οπότε και έριξα την παραγγελία στον κωτσόβολο. Δέκα μέρες παράδοση μου είπαν στο τηλέφωνο που μίλησα.

Πώς το πήρες με αποφορόγηση στα 291 ευρώ; τηλεφωνικά; ή μήπως το πήρες τιμολόγιο και θα συμψηφίσεις μόνος σου το ΦΠΑ;:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit : υπέκυψα και έριξα μια παραγγελία... να αγοράσω 3d tempered glass της εταιρείας ή λέτε να φάμε άκυρο από το κωτσοβολο;;

με τέτοια τιμή μάλλον... λαχείο το βλέπω:lol:

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι λίγο ο,τι να'ναι το site του Κωτσόβολου.

Μια τα λέει εξαντλημένο, μετα αναμένεται σύντομα, μετά διαθέσιμο για παραλαβή, μετά διαθέσιμο μόνο για αποστολή. :P

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με τέτοια τιμή μάλλον... λαχείο το βλέπω:lol:

 

Λαχείο ποιο από όλα; να το παραλάβουμε σε αυτή την τιμή; ή το 3d tempered glass που βγαίνει στα 27€;

Αξίζει τα χρήματα που ζητάει ομως; διαβάζω reviews και είναι 50-50 όλοι

.. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λαχείο ποιο από όλα; να το παραλάβουμε σε αυτή την τιμή; ή το 3d tempered glass που βγαίνει στα 27€;

Αξίζει τα χρήματα που ζητάει ομως; διαβάζω reviews και είναι 50-50 όλοι

.. :ninja:

λαχείο να παραλάβουμε...

"διαβάζω reviews και είναι 50-50 όλοι" τι εννοείς; αν αξίζει τα χρήματα του το κινητό;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...