Jump to content

OnePlus Nord series


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το έψαξα λίγο,απ ότι φαίνεται δεν είμαστε οι μοναδικοί με διαφορετική τιμολόγηση:Δανία 440,Πολωνία 420,Φινλανδία 420.Τώρα γιατί γίνεται αυτό,δεν το γνωρίζω,υποθέτω λόγω ΦΠΑ?Πάντως αν δεν κάνω λάθος,είναι το πρώτο κινητο της oneplus που δεν έχει ίδια τιμή σε όλη την Ευρώπη.450 είναι πολλά,στα 400 να το συζητήσω...Pass απο εμένα
Link to comment
Share on other sites

Παντως στα 386€ με εκπτωση απο prime (πρωτος μηνας free) μαζι με μεταφορικα κλπ απο ισπανικο αμαζον... Για οποιον το σκεφτεται ενημερωνω. Edited by Leon_CP3

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα την γνώμη ώστε να με βοηθήσετε να κάνω την καλύτερη οικονομική επιλογή. Έχω αποφασίσει μετά από πολύ σκέψη (8απλο) περισσότερο οικονομικά να αγοράσω το 12αρι nord. Η ερώτηση είναι η εξής: να πάρω Amazon 499€ η επίσημο σάιτ μειον 90 € από το 5t μέσω ανταλλαγής(ενεργω κουπονι) άρα 479€. Εδώ να πω οτι όσο κοιτούσα το 8απλο, ήθελα δώσω το 5t αλά δεν βόλευε γιατί όλοι ήταν εκτός περιοχής που μένω (ένα μικρό χωριό της Θράκης) και ήθελαν να δουν την συσκευή (λογικό. Την είχα πατήσει και με άλλη συσκευή) επίσης δεν χρειάζομαι δεύτερη συσκευή και θα την φάει το συρτάρι. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την οποία βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα την γνώμη ώστε να με βοηθήσετε να κάνω την καλύτερη οικονομική επιλογή. Έχω αποφασίσει μετά από πολύ σκέψη (8απλο) περισσότερο οικονομικά να αγοράσω το 12αρι nord. Η ερώτηση είναι η εξής: να πάρω Amazon 499€ η επίσημο σάιτ μειον 90 € από το 5t μέσω ανταλλαγής(ενεργω κουπονι) άρα 479€. Εδώ να πω οτι όσο κοιτούσα το 8απλο, ήθελα δώσω το 5t αλά δεν βόλευε γιατί όλοι ήταν εκτός περιοχής που μένω (ένα μικρό χωριό της Θράκης) και ήθελαν να δουν την συσκευή (λογικό. Την είχα πατήσει και με άλλη συσκευή) επίσης δεν χρειάζομαι δεύτερη συσκευή και θα την φάει το συρτάρι. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την οποία βοήθεια.
Φιλε μου εγω το 5t για 90 ευρω δεν το εδινα με τιποτα. Κοντεύει 3ετια και ειναι αψογοτατο.. Τωρα εξαρτάται απο το ποσο που θες και μπορεις να δωσεις φυσικα αλλα νομίζω τα 90 είναι πολυ λιγα..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω το 5t για 90 ευρω δεν το εδινα με τιποτα. Κοντεύει 3ετια και ειναι αψογοτατο.. Τωρα εξαρτάται απο το ποσο που θες και μπορεις να δωσεις φυσικα αλλα νομίζω τα 90 είναι πολυ λιγα..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ να Σάι καλά

Link to comment
Share on other sites

Για να δικαιολογήσει την τιμή στις αλυσίδες ηλεκτρονικών, που θα αρχίσει να πωλείται

( βγήκε δελτίο τύπου για την πρώτη γνωστη αλυσίδα )

Προφανώς λοιπόν, το έβαλε ίδια τιμή και στο site της ,

για να μην υπάρξει Ανταγωνισμός. μεταξύ τους.

Συμφωνίες είναι αυτές.. ..:cool: :X

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα ήθελα την γνώμη ώστε να με βοηθήσετε να κάνω την καλύτερη οικονομική επιλογή. Έχω αποφασίσει μετά από πολύ σκέψη (8απλο) περισσότερο οικονομικά να αγοράσω το 12αρι nord. Η ερώτηση είναι η εξής: να πάρω Amazon 499€ η επίσημο σάιτ μειον 90 € από το 5t μέσω ανταλλαγής(ενεργω κουπονι) άρα 479€. Εδώ να πω οτι όσο κοιτούσα το 8απλο, ήθελα δώσω το 5t αλά δεν βόλευε γιατί όλοι ήταν εκτός περιοχής που μένω (ένα μικρό χωριό της Θράκης) και ήθελαν να δουν την συσκευή (λογικό. Την είχα πατήσει και με άλλη συσκευή) επίσης δεν χρειάζομαι δεύτερη συσκευή και θα την φάει το συρτάρι. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την οποία βοήθεια.

 

Παίρνεις το nord και στη συνέχεια βάζεις μια αγγελία το 5t Στα 150 θα φύγει αμέσως, είναι κρίμα το σκοτώσεις για 90.

Στην ανάγκη στείλτο σε κάποιο φίλο/γνωστό σου σε κάποια πόλη να το πουλήσει...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση ακόμη εχω διότι δεν έχω ξανά ψωνίσει από Amazon. Είναι ευρωπαϊκη συσκευή; Δηλαδή τη φορτιστεί έχει; Για να καταλάβω ρωτάω και τα δύο χρόνια εγγύηση το στέλνεις στο κατάστημα ή στην αντιπροσωπεία στην Πολωνία;
Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό με την προπαραγγελια ήταν φιάσκο. Είχα πατήσει το Submit στο 1" και μου έβγαλε μήνυμα πως δεν πρόλαβα...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αυτό με την προπαραγγελια ήταν φιάσκο. Είχα πατήσει το Submit στο 1" και μου έβγαλε μήνυμα πως δεν πρόλαβα...

 

 

Εγώ εννοώ την πρόσκληση που έπαιρνες με 20 ευρώ για preorder, το οποίο ποσό αφαιρείται με την αγορά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ και εγώ, που άνοιξε σε δύο συγκεκριμένες μέρες και ώρες.

 

 

Α οκ, εγώ το πρόλαβα και νόμιζα ότι ήταν εύκολο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Με το invitation, όποιος είχε προλάβει, σου δίνουν δώρο τα OnePlus Buds και ένα OnePlus Nord Pre-order Box.
Δλδ σου δινουν δωρο αξιας 80 ευρω;

 

Το κινητο δεν μπορεις να το αγορασεις απο το Αγγλικο site της oneplus; Μονο το Ελληνικο πλεον στελνει Ελλαδα; Βασικα επειδη εχω μπερδευτει. Πλεον που υπαρχει και το Ελληνικο σαιτ, το κινητο που παραγγελνεις ερχεται απο Ελλαδα;

 

Αυτο με το Prime τι φαση ειναι; Μπορεις να το ακυρωσεις μετα και να μην πληρωσεις κατι; Δεν το θεωρουν "κλεψιμο"; Επισης μπορεις να κανεις και το κολπο με το Prime και να μη πληρωσεις ΦΠΑ, εαν εχεις την δυνατοτητα;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Θα το φέρει ο Κωτσόβολος σε κάνα μήνα περίπου.Πολύ καλή λύση αφού λογικά θα υπάρχει η επιλογή αγοράς με τιμολόγιο...

 

https://techblog.gr/mobile/to-neo-oneplus-nord-fernei-stin-ellada-o-kotsovolos/

Link to comment
Share on other sites

Θα το φέρει ο Κωτσόβολος σε κάνα μήνα περίπου.Πολύ καλή λύση αφού λογικά θα υπάρχει η επιλογή αγοράς με τιμολόγιο...

 

https://techblog.gr/mobile/to-neo-oneplus-nord-fernei-stin-ellada-o-kotsovolos/

 

Επιλογή αγοράς με τιμολόγιο υπάρχει και από τα ευρωπαϊκά amazon. Me μεγαλύτερο όφελος.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δλδ σου δινουν δωρο αξιας 80 ευρω;

 

Το κινητο δεν μπορεις να το αγορασεις απο το Αγγλικο site της oneplus; Μονο το Ελληνικο πλεον στελνει Ελλαδα; Βασικα επειδη εχω μπερδευτει. Πλεον που υπαρχει και το Ελληνικο σαιτ, το κινητο που παραγγελνεις ερχεται απο Ελλαδα;

 

Αυτο με το Prime τι φαση ειναι; Μπορεις να το ακυρωσεις μετα και να μην πληρωσεις κατι; Δεν το θεωρουν "κλεψιμο"; Επισης μπορεις να κανεις και το κολπο με το Prime και να μη πληρωσεις ΦΠΑ, εαν εχεις την δυνατοτητα;

 

Το κινητό μέχρι τώρα έρχεται από Πολωνία, όταν μπει στη μέση ο Κωτσόβολος θα δούμε πώς ακριβώς θα γίνεται. Μπορεί να εμφανίζει όπως σε άλλες μεγάλες εταιρείες κατι σε στυλ "δείτε πού μπορείτε να το αποκτήσετε" και να δείχνει το κατάστημα. Πάντως εφ'όσον υπάρχει μία τιμή για να μπει στην Ελλάδα, αυτή ισχύει.

 

Το prime δεν είναι κλέψιμο αφού οι ίδιοι σου λένε "cancel anytime" δε χάνει και τίποτα η Άμαζον άμα πληρώσει και κάνα 10ρι, 20ρι, 30ρι έκπτωση σε περιορισμένα προϊόντα. Κερδίζει πολλά παραπάνω το "όνομα" της. Πάντως σίγουρα γίνεται έχω πάρει κι άλλες φορές με prime κανονικά και το ακύρωσα λίγες μέρες πριν λήξει ο free μήνας.

 

Τώρα για το τελευταίο σκέλος δε το έχω κάνει αλλά υποθέτω δεν έχει καμία σχέση το prime με την απαλοιφή ΦΠΑ άρα θα γίνεται.

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω εγώ για τις δυνατότητες της συσκευής είναι σε αυτά τα χρήματα;
Link to comment
Share on other sites

Επιλογή αγοράς με τιμολόγιο υπάρχει και από τα ευρωπαϊκά amazon. Me μεγαλύτερο όφελος.

 

Δεν γνωρίζω την διαδικασία καθώς δεν εχω ψωνίσει ποτέ με τιμολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μετά πολλές σκέψεις για το nord σε σχέση με 8απλο, για καθαρά οικονομικούς λόγους το έκανα προπαραγγελια από τον Κοτσωβολο την έκδοση 12/256( αν και όπως έχω ξανά αναφέρει μένω κοντά σε κοτσω και μου λέγαν ότι δεν έχουν ιδέα). Η επιλογή σε σχέση με το Amazon έγινε διότι είχα αρκετούς πόντους για εξαργύρωση alfa bonous και Aτοκες δώσεις δηλαδή αν στον Amazon Italy μόνο εκεί το βρήκα 514€ περίπου μαζί με έξοδα αποστολής Μειων τιμολόγιο το ΦΠΑ. Στον Κοτσωβολο βγήκε 519€ (50 € bonous) Μειων τιμολόγιο ΦΠΑ και στις δύο περιπτώσεις για μπορεί να βρει. Η συσκευή μου είπαν θα είναι διαθέσιμη σε περίπου 20 μέρες επίσης ύστερα από τρεις τηλεφωνικές επικοινωνίες με διαβεβαίωσαν και με mail ότι το service και το άλλο χρειάζεται το στέλνουν οι ίδιοι Πολωνία δηλαδή κάνουν αυτή την διαδικασία και σημαντικό δεν βάζουν χ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους μετά πολλές σκέψεις για το nord σε σχέση με 8απλο, για καθαρά οικονομικούς λόγους το έκανα προπαραγγελια από τον Κοτσωβολο την έκδοση 12/256( αν και όπως έχω ξανά αναφέρει μένω κοντά σε κοτσω και μου λέγαν ότι δεν έχουν ιδέα). Η επιλογή σε σχέση με το Amazon έγινε διότι είχα αρκετούς πόντους για εξαργύρωση alfa bonous και Aτοκες δώσεις δηλαδή στον Amazon Italy μόνο εκεί το βρήκα 514€ περίπου μαζί με έξοδα αποστολής Μειων τιμολόγιο το ΦΠΑ. Στον Κοτσωβολο βγήκε 519€ (50 € bonous) Μειων τιμολόγιο ΦΠΑ και στις δύο περιπτώσεις για μπορεί να βρει. Η συσκευή μου είπαν θα είναι διαθέσιμη σε περίπου 20 μέρες επίσης ύστερα από τρεις τηλεφωνικές επικοινωνίες με διαβεβαίωσαν και με mail ότι το service και οτι άλλο χρειάζεται το στέλνουν οι ίδιοι Πολωνία δηλαδή κάνουν αυτή την διαδικασία και σημαντικό δεν βάζουν χέρι.(παλιά ιστορία 2017 Γερμανός-asus δεν θέλω καν να το σκέφτομαι). Σε αναμονή της συσκευής λοιπόν και ηδωμεν για τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι πολύ το συγκεκριμένο. Γενικά είχα στο μυαλο μου κάποια στιγμή να πάρω one plus και το Nord φαίνεται αρκετά καλό και μέσα στο μπάτζετ μου.

Θα περιμένω λίγο καιρό να δω reviews μετά την κυκλοφορία του και θα αποφασίσω.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα πως και πως αυτό το review. Πίστευα πως λόγω του πλαστικού πλαισίου, η συσκευή θα έσπαγε σαν μπισκοτάκι. Τελικά τα κατάφερε κατά κάποιο τρόπο. Εντύπωση μου κάνει πάντως, που ακόμα κάποιοι reviewers το προσπερνάνε η το αναφέρουν λανθασμένα ως aluminum frame.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus Nord

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...