Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα,

Εχω το mi mix 2s και σκέφτομαι να αλλάξω κινητό. Είμαι ανάμεσα στο note 10 lite και το mi 10 lite. Αξίζει να κάνω την μετάβαση και αν ναι σε ποιο απο τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω το mi mix 2s και σκέφτομαι να αλλάξω κινητό. Είμαι ανάμεσα στο note 10 lite και το mi 10 lite. Αξίζει να κάνω την μετάβαση και αν ναι σε ποιο απο τα δυο?

 

Ανάλογα τι ψάχνεις.

Το 2S έχει SD845 που ήταν high end επεξεργαστής σε αντίθεση με τα 2 που αναφέρεις.

Σίγουρα θα δεις διαφορά σε μπαταρία και οθόνη amoled γαρ.

Κάμερες μετά το update που είχε πάρει το 2S ήταν σε πολύ καλά επίπεδα, θα δεις όμως μία μικρή διαφορά από το mi note 10 lite.

Τώρα αν θες και 5G πας στο mi 10 lite, λίγο μικρότερος επεξεργαστής από το note, λίγο χειρότερη κάμερα (αν σε ενδιαφέρει)

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, έχω βελτιώσει λίγο τις gcam που είχα στήσει στπ realme 7 pro. Μιας και έχετε ουσιαστικά ίδιο αισθητήρα (φωτογραφικά), κάντε μια δοκιμή https://t.me/hellasmobiles/338790
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι ψάχνεις.

Το 2S έχει SD845 που ήταν high end επεξεργαστής σε αντίθεση με τα 2 που αναφέρεις.

Σίγουρα θα δεις διαφορά σε μπαταρία και οθόνη amoled γαρ.

Κάμερες μετά το update που είχε πάρει το 2S ήταν σε πολύ καλά επίπεδα, θα δεις όμως μία μικρή διαφορά από το mi note 10 lite.

Τώρα αν θες και 5G πας στο mi 10 lite, λίγο μικρότερος επεξεργαστής από το note, λίγο χειρότερη κάμερα (αν σε ενδιαφέρει)

 

Σε ευχαριστώ. Το θέμα είναι αν μπορώ να το βρω κάπου που να κοστίζει κάτω από 300 ευρώ. Τώρα βλέπω η τιμή του έχει ανέβει πάνω από 300 ευρώ και νομίζω είναι πολλά για το συγκεκριμένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια είναι πολλά αν σκεφτεί κανείς ότι το έβρισκες γύρω στα 250 ευρω πριν τις γιορτές. Κι εμένα μου αρέσει το άτιμο αλλά δεν το παίρνω αν δεν πέσει κάτω από 300.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά συνήθως στην 1η σελίδα έχει οδηγίες για root.

το είχα κάνει πριν 3 χρόνια στο redmi note 4 (snapdragon) αλλά δεν θυμάμαι ποιο εργαλείο χρειάζεται για το ξεκλείδωμα του bootloader και πρέπει να το ξανακατεβάσω.

έχει κάποιος λινκ για το ξεκλείδωμα του bootloader (και οι drivers ευπρόσδεκτοι :p ) ?

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια είναι πολλά αν σκεφτεί κανείς ότι το έβρισκες γύρω στα 250 ευρω πριν τις γιορτές. Κι εμένα μου αρέσει το άτιμο αλλά δεν το παίρνω αν δεν πέσει κάτω από 300.

 

Το βρήκα από AliExpress στα 250 από Ευρώπη.

Είναι αξιόπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς διακοπές στο VoWiFi με Cosmote; Σε άσχετους χρόνους εξαφανίζεται το σήμα και γυρίζει σε VoLTE. Είτε μετά από κάποια ώρα γυρίζει μόνο του είτε το βάζω σε airplane mode για λίγο και μετά στρώνει. Έχω βάλει να προτιμά VoWiFi γιατί το 4G μέσα στο σπίτι ίσα που πιάνει.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να βρούμε περισσότερα widget για την always on display ; έχει μερικά διαθέσιμα όπως ρολόγια και να γράψεις κάτι όμως κάπου πήρε το μάτι μου ότι η xiaomi έδωσε πάνω από χίλια. Εκτός αν είναι μόνο για Κίνα μεριά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη του mi note 10 lite είναι ίδια με του mi 8 η υπολείπεται σε κάτι; Καλή χρονιά σε όλους!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η οθόνη του mi note 10 lite είναι ίδια με του mi 8 η υπολείπεται σε κάτι; Καλή χρονιά σε όλους!

 

AMOLED ειναι ναι..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω όμως ότι του mi 8 είναι σούπερ αμολεντ ενώ του mi note 10 lite αμολεντ.

 

Εχεις δικιο ναι μολις το κοιταξα απο GSMArena

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ναι μολις το κοιταξα απο GSMArena

 

Παιδια στα 289€ το κινητο αυτη την στιγμη στο Eshop για οποιον ενδιαφερεται :)

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το καλοκαίρι που το πηρα στα 242 πρεπει να ημουνα τυχερος και περιμενα υπομονετικα για να φτασει σε αυτη την τιμη για να γινει vfm
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,και καλή χρονιά, έχετε παρατηρήσει ότι μετά από κάποιες ώρες αδράνειας του κινητού κλείνει μόνο του τις εφαρμογές που είναι ανοιχτές στο background??πχ αν έχω 10 ανοιχτές,όταν ανοίγω βλέπω 3, υπάρχει κάποια ρύθμιση;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,και καλή χρονιά, έχετε παρατηρήσει ότι μετά από κάποιες ώρες αδράνειας του κινητού κλείνει μόνο του τις εφαρμογές που είναι ανοιχτές στο background??πχ αν έχω 10 ανοιχτές,όταν ανοίγω βλέπω 3, υπάρχει κάποια ρύθμιση;;;

 

Εχω την εντυπωση οτι το Android ετσι κανει..κλεινει τις εφαρμογες για λιγοτερη καταναλωση μπαταριας..:blink:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι το Android ετσι κανει..κλεινει τις εφαρμογες για λιγοτερη καταναλωση μπαταριας..:blink:

 

Μηπως εχεις ενεργοποιησει την επιλογη να κανει καθαρισμο cache καθε λεπτο οταν το τηλεφωνο μενει σε αδρανεια?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις ενεργοποιησει την επιλογη να κανει καθαρισμο cache καθε λεπτο οταν το τηλεφωνο μενει σε αδρανεια?

 

οχι,το εχω στην επιλογη ποτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Με την αναβάθμιση σε mui 12 τι γίνετε? Έχω το κινητό 2 εβδομάδες και ακόμη δεν μου βγάζει ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Με την αναβάθμιση σε mui 12 τι γίνετε? Έχω το κινητό 2 εβδομάδες και ακόμη δεν μου βγάζει ενημέρωση.

 

Και γω κανω καθημερινα 2-3 φορες αναζητηση αλλα δεν βγαζει ουτε το μικρο το update που παει 12.0.03..τι να πω..αργουν πολυ :blink:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,και καλή χρονιά, έχετε παρατηρήσει ότι μετά από κάποιες ώρες αδράνειας του κινητού κλείνει μόνο του τις εφαρμογές που είναι ανοιχτές στο background??πχ αν έχω 10 ανοιχτές,όταν ανοίγω βλέπω 3, υπάρχει κάποια ρύθμιση;;;

 

Καλημέρα. Το miui γενικά είναι πολύ επιθετικό στο θέμα διαχείρισης ram.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...