Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τη σύζυγό. Όταν μιλάει στο τηλέφωνο, η οθόνη δεν κλείνει, με αποτέλεσμα να βγάζει screenshots, να βάζει συνομιλητές σε αναμονή κτλ. Κατέβασα μια εφαρμογή και είδα ότι το proximity sensor δουλεύει κανονικά. Έχει περασμένη τη 12. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα σε όλους. Πήρα το συγκεκριμένο τηλέφωνο για τη σύζυγό. Όταν μιλάει στο τηλέφωνο, η οθόνη δεν κλείνει, με αποτέλεσμα να βγάζει screenshots, να βάζει συνομιλητές σε αναμονή κτλ. Κατέβασα μια εφαρμογή και είδα ότι το proximity sensor δουλεύει κανονικά. Έχει περασμένη τη 12. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

κανε το ένα restart και δες καμια ρύθμιση μηπως πειράχτηκε (γράψε "οθόνη" στο search). Κάνε το πολύ επαναφορά εργοστασιακών.

 

Υ.Γ. Τέλος δοκίμασε σε άλλο κεφάλι να δεις αν σβήνει η οθόνη (μίλα εσύ στο τηλέφωνο). Κάτι έχω στο μυαλό μου αλλά δεν πιστεύω.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

κανε το ένα restart και δες καμια ρύθμιση μηπως πειράχτηκε (γράψε "οθόνη" στο search). Κάνε το πολύ επαναφορά εργοστασιακών.

 

 

 

Υ.Γ. Τέλος δοκίμασε σε άλλο κεφάλι να δεις αν σβήνει η οθόνη (μίλα εσύ στο τηλέφωνο). Κάτι έχω στο μυαλό μου αλλά δεν πιστεύω.

Restart έχω κάνει. Τι ρύθμιση να βρω ακριβώς; Το δοκίμασα και σ'εμενα. Πότε κλείνει και πότε μένει ανοιχτή κατά τη διάρκεια της κλήσης. Είδα σε κάτι βίντεο με αντίστοιχα προβλήματα ότι υπάρχουν κινητά με διαφορετική έκδοση kernel. Μήπως δεν έγινε κάτι καλά στην αναβάθμιση σε 12?

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα ...

Έχω ένα θεματάκι ...

Όταν με καλεί κάποιος δεν φαίνεται στην οθόνη ολόκληρη η φωτογραφία (του καλούντος) παρά μόνο μια φωτο μικρή σε στρογγυλό πλαίσιο . Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω ? Ευχαριστώ

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Restart έχω κάνει. Τι ρύθμιση να βρω ακριβώς; Το δοκίμασα και σ'εμενα. Πότε κλείνει και πότε μένει ανοιχτή κατά τη διάρκεια της κλήσης. Είδα σε κάτι βίντεο με αντίστοιχα προβλήματα ότι υπάρχουν κινητά με διαφορετική έκδοση kernel. Μήπως δεν έγινε κάτι καλά στην αναβάθμιση σε 12?

Καμιά φορά εχει να κάνει με τον τρόπου που το πλησιάζουμε στο κεφάλι μας (γωνία). Δοκίμασε τρόπους. Αυτά αν ΔΕΝ εχεις κανένα τζαμάκι (Tempered, ζελατίνα κτλ) μπροστά τα οποία συχνά δημιουργούν αυτά προβλήματα (μπερδεύουν τους αισθητήρες ειδικά αν ειναι στραβοκολλημένα).

 

Αλλιώς μοιάζει bυg.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε αρκετά η τιμή του πάντως.

 

Ναι..πρεπει να πηρε κανα 35-40 ευρα γιατι πολυ απλα ειναι ΚΙΝΗΤΑΡΑ :D

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα ...

Έχω ένα θεματάκι ...

Όταν με καλεί κάποιος δεν φαίνεται στην οθόνη ολόκληρη η φωτογραφία (του καλούντος) παρά μόνο μια φωτο μικρή σε στρογγυλό πλαίσιο . Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω ? Ευχαριστώ

καλημέρα ,,,

κάποιος καποια γνώμη εδώ παιδιά ?

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,,,

κάποιος καποια γνώμη εδώ παιδιά ?

 

Εχω την εντυπωση πως δεν αλλαζει αυτο..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,,,

κάποιος καποια γνώμη εδώ παιδιά ?

Στις κλήσεις /επαφές αν δε κάνω λάθος χρησιμοποιεί το app της Google. Για αυτό και η φώτο φαίνεται σε bubble. Δεν ξέρω αν γίνεται να δοκιμάσεις άλλο app για τις κλήσεις σου έτσι ώστε να δεις τι παίζει σε άλλες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Απορώ παιδιά που πολλοί δεν είναι ευχαριστημένοι με το λογισμικό της xiaomi. Ισα ίσα που κατα τη δική μου γνώμη είναι πολύ καλό! Άσε που η xiaomi σε αφήνει να κατεβάσεις οποιο θέμα θες δωρεάν στο κινητό σου μέσα από μια τεράστια ποικιλία θεμάτων για να διαλέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα ...

Έχω ένα θεματάκι ...

Όταν με καλεί κάποιος δεν φαίνεται στην οθόνη ολόκληρη η φωτογραφία (του καλούντος) παρά μόνο μια φωτο μικρή σε στρογγυλό πλαίσιο . Υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν βρίσκω ? Ευχαριστώ

Είναι λίγο μπερδεμένο το θέμα...τα ίδια μου έκανε και εμένα,μετά από πολυυυυυυυύ ψάξιμο έχω καταλήξει στα εξής:

Γιά όλο αυτό φταίει η google,κρατάει την φώτο και συγχρονίζει σε ανάλυση 96X96 αν θυμάμαι καλά.Η λύση τώρα είναι λίγο μπελάς. Αλλάζεις κάθε φώτο με μία δική σου κανονικής ανάλυσης(ελπίζω να έχεις λίγες επαφές γιατί εγώ είχα 270...) και καταργείς τον συγχρoνισμό με την google και αφήνεις μόνο να κάνεις συγχρονισμό με xiaomi. Αυτό έχω κάνει και δεν έχω θέμα από τότε...

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα κι εγώ με αυτή τη συσκευή, αναρωτιέμαι δεν υπάρχει πουθενά η ρύθμιση για απόκρυψη της κάτω μπάρας και πλοήγηση με gestures;

Εντυπωσιακή η μπαταρία και ωραία κατασκευή.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα κι εγώ με αυτή τη συσκευή, αναρωτιέμαι δεν υπάρχει πουθενά η ρύθμιση για απόκρυψη της κάτω μπάρας και πλοήγηση με gestures;

Εντυπωσιακή η μπαταρία και ωραία κατασκευή.

 

Υπαρχει...

Ρυρμισεις-προσθετες ρυθμισεις -προβολη πληρους οθονης.επιλεγεις την δεξια εικονα (Χειρονομιες πληρους οθονης) και ακριβως απο κατω επιλεγεις (αποκρυψη ενδειξης πληρους οθονης):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα,έχει χρησιμοποιήσει/πληρώσει κάποιος με το nfc του κινητού..έχω συνδέσει 2 κάρτες (eurobank/Πειραιώς) αλλά δεν έχω καταφέρει να πληρώσω με nfc..θέλει καποια συγκεκριμένη ρύθμιση?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Πειραιώς για πληρωμή με nfc κανονικά.

Υπάρχει ρύθμιση για το nfc στις ρυθμίσεις, σύνδεση και κοινοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα και εγώ πληρωμή μέσω του nfc αλλά μέσω των εφαρμογών των τραπεζών !στο κινητό εκεί που λέει σύνδεση και κοινοποίηση έχω το nfc ενεργοποιημένο,και ενώ έχω ορίσει τράπεζα πληρωμής όταν πατάω "πατήστε και πληρώστε" δεν μπορεί να κάνει την συναλλαγή!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα και εγώ πληρωμή μέσω του nfc αλλά μέσω των εφαρμογών των τραπεζών !στο κινητό εκεί που λέει σύνδεση και κοινοποίηση έχω το nfc ενεργοποιημένο,και ενώ έχω ορίσει τράπεζα πληρωμής όταν πατάω "πατήστε και πληρώστε" δεν μπορεί να κάνει την συναλλαγή!

 

Αυτό το κάνουν οι τράπεζες μόνο μέσα από τις δικές τους εφαρμογές!

Δεν είναι θέμα του κινητού,αλλά των τραπεζών μας!

Link to comment
Share on other sites

Ρυρμισεις-προσθετες ρυθμισεις -προβολη πληρους οθονης.επιλεγεις την δεξια εικονα (Χειρονομιες πληρους οθονης)

 

Και είχα μπει εκεί κι έλεγα τι να είναι... σε ευχαριστώ πολύ!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρε παιδια,το mi note 10 lite, είναι ακριβώς το ίδιο σε εμφάνιση, διαστάσεις και κυρτότητα οθόνης με το mi note 10;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,το mi note 10 lite, είναι ακριβώς το ίδιο σε εμφάνιση, διαστάσεις και κυρτότητα οθόνης με το mi note 10;

 

Από όσο ξέρω όλα ίδια. Μόνο το σετάρισμα των καμερών πίσω αλλάζει.

 

 

Πάντως δύο μήνες το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πρώτη φορά curved amoled και την έχω λατρέψει αλήθεια. Και σαν υφή και σαν λειτουργία. Και φυσικά χρώματα

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω όλα ίδια. Μόνο το σετάρισμα των καμερών πίσω αλλάζει.

 

 

Πάντως δύο μήνες το έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πρώτη φορά curved amoled και την έχω λατρέψει αλήθεια. Και σαν υφή και σαν λειτουργία. Και φυσικά χρώματα

 

και εγω 2 μηνες πανω κατω το εχω, εχεις βαλει τζαμακι στην οθονη ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Tωρα μου το χάλασες φίλε που είπες ότι εχει φυσικά χρώματα.Περιμενω και θελω από μια amoled οθόνη να έχει έντονα χρώματα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και μιλατε για θηκες εγω περιμενω μεσα στην βδομαδα αυτη

 

https://www.skroutz.gr/s/24686032/Ancus-360-Full-Cover-Magnetic-Metal-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Xiaomi-Mi-Note-10-Lite.html

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...