Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έγινα κάτοχος του εν λόγω κινητού.

Σαν πρώτη εικόνα μπορώ να πω τα καλύτερα προερχόμενος από Note 4 και κάποιες μέρες συμβίωσης με το Note 9 Pro.

 

Από θέμα gcam υπάρχει κάποια που χρησιμοποιείται και είναι ok?

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μόλις έγινα κάτοχος του εν λόγω κινητού.

 

Σαν πρώτη εικόνα μπορώ να πω τα καλύτερα προερχόμενος από Note 4 και κάποιες μέρες συμβίωσης με το Note 9 Pro.

 

 

 

Από θέμα gcam υπάρχει κάποια που χρησιμοποιείται και είναι ok?

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή του burial.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!Σε λιγες μερες και γω κατοχος του κινητου.Εντυπωσεις κανεις σε παιχνιδια να μου πει?Πηρα το 6/128

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια φάση στη διάρκεια της ημέρας χάνω το raise to wake και χρειάζεται επανεκκίνηση για να στρώσει. Υπάρχουν γενικά ψιλοθεματάκια με τους αισθητήρες της συσκευής. Δεν ξέρω αν είναι θέμα software.
Link to comment
Share on other sites

Μολις 6 ωρες το χω στα χερια μου την εκδοση 6/128..παιδια το update το χει κανει κανεις να μου πει?Να το κανω αφοβα τι λετε?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αργει να συνδεθει και σας στο WiFi ή εμενα μονο το κανει?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αργει να συνδεθει και σας στο WiFi ή εμενα μονο το κανει?

Τι εννοείς να συνδεθεί? Μετά από sleep mode? Όταν αλλάζεις χώρο δεν σου γυρνάει αμέσως?

Εμένα κάποιες φορές συμβαίνει το 1ο, σαν να κλείνει το wifi αλλά δεν το κάνει πάντα ή τουλάχιστον δεν το έχω παρατηρήσει.

Μολις 6 ωρες το χω στα χερια μου την εκδοση 6/128..παιδια το update το χει κανει κανεις να μου πει?Να το κανω αφοβα τι λετε?

Προχωράς άφοβα. Δεν έχει βγάλει κάτι προ το παρόν, ίσα ίσα που υπάερχουν και βελτιώσεις.

Γεια χαρα παιδια!Σε λιγες μερες και γω κατοχος του κινητου.Εντυπωσεις κανεις σε παιχνιδια να μου πει?Πηρα το 6/128

Προσωπικά δεν παίζω αλλά από review δεν φαίνεται να έχει πρόβληαμ ακόμη και σε απαιτητικά παιχνίδια

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή του burial.

Σ ευχαριστώ πολύ θα την δοκιμάσω

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να συνδεθεί? Μετά από sleep mode? Όταν αλλάζεις χώρο δεν σου γυρνάει αμέσως?

Εμένα κάποιες φορές συμβαίνει το 1ο, σαν να κλείνει το wifi αλλά δεν το κάνει πάντα ή τουλάχιστον δεν το έχω παρατηρήσει.

 

Προχωράς άφοβα. Δεν έχει βγάλει κάτι προ το παρόν, ίσα ίσα που υπάερχουν και βελτιώσεις.

 

Προσωπικά δεν παίζω αλλά από review δεν φαίνεται να έχει πρόβληαμ ακόμη και σε απαιτητικά παιχνίδια

 

Σ ευχαριστώ πολύ θα την δοκιμάσω

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σου αλλα στο 1ο ποστ τι εννοεις οταν αλλαζεις χωρο?:confused:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σου αλλα στο 1ο ποστ τι εννοεις οταν αλλαζεις χωρο?:confused:

 

Λάθος διατύπωση. Εννοώ όταν αλλάζει από ένα δίκτυο wifi σε ένα άλλο.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Οταν είναι ενεργοποιημενο το dark mode (μετά την αναβάθμιση που έκανε όλες τις εφαρμογές μαύρες) η ενδείξεις επάνω στην μπάρα είναι σε μαύρο χρώμα με αποτέλεσμα να μην βλέπω ώρα,ποσοστό μπαταρίας κλπ..καμιά ιδέα να γυρίσουν σε άσπρο χρώμα;

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Οταν είναι ενεργοποιημενο το dark mode (μετά την αναβάθμιση που έκανε όλες τις εφαρμογές μαύρες) η ενδείξεις επάνω στην μπάρα είναι σε μαύρο χρώμα με αποτέλεσμα να μην βλέπω ώρα,ποσοστό μπαταρίας κλπ..καμιά ιδέα να γυρίσουν σε άσπρο χρώμα;
σε σκέτο note 10 δεν το κάνει και μου φαίνεται τρελό bug για να το εχει το Lite. Κάνε ένα restart..
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

σε σκέτο note 10 δεν το κάνει και μου φαίνεται τρελό bug για να το εχει το Lite. Κάνε ένα restart..

 

Το χω κανει αδερφε..Το ιδιο κανει..Απλα θελω να δω αν το χουν και τα αλλα παιδια το ιδιο θεμα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το χω κανει αδερφε..Το ιδιο κανει..Απλα θελω να δω αν το χουν και τα αλλα παιδια το ιδιο θεμα

για άλλαξε και "θέμα" (εικονίδια, υπόβαθρο) μήπως έχεις καμία ασυμβατότητα με αυτό

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το βρηκα..Ειναι bug λογικα των default θεματων του ενος απο τα 2 θεματα..Ειναι το κλασσικο και το απεριοριστο..στο απεριοριστο το κανει ενω στο αλλο κανονικα τα δειχνει

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εάν πατήσω μετάδοση οθόνης σε ταινία/σειρά που έχω κατεβάσει στο netflix, στην τηλεόραση και στο κινητό δείχνει μόνο υπότιτλους και ήχο. Η εικόνα είναι μαύρη

Έχει άλλος τέτοιο θέμα?

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

βρήκα την gcam 6.0 από εδώ: https://pixelcambrasil.com.br/pixelcam-6-0/

και την έκδοση 7.3.018 από εδώ: https://romprovider.com/google-camera-7-3-018-mi-note-10-lite/

ποια να προτιμήσω; υπάρχει καλύτερη εναλλακτική;

αξίζει τον κόπο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απόκτησα το note mi 10 lite πριν 2 μέρες.Έκανα αναβάθμιση στη 12 και έχω 2 απορίες. Άμεση κλήση και ηχογράφηση κλήσης . Δεν τα βρίσκω.Ξέρει κάποιος κάτι: Edited by nikos.f

Προηγούμενα τηλέφωνα T28, T29, T68i

SX1, Nokia 6280,Nokia 6230,Nokia 6720 , HTC P3650

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Απόκτησα το note mi 10 lite πριν 2 μέρες.Έκανα αναβάθμιση στη 12 και έχω 2 απορίες. Άμεση κλήση και ηχογράφηση κλήσης . Δεν τα βρίσκω.Ξέρει κάποιος κάτι:

 

Συμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια η xiaomi στις global εκδοσης εχει αποσυρει το δικο της dialer kai exei βαλει της google.οποτε θα πρεπει να περασεις ROM η απο την ελληνικη κοινοτητα η απο την ευρωπαικη.κατα συνεπεια θα πρεπει να ξεκλειδωσεις πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια η xiaomi στις global εκδοσης εχει αποσυρει το δικο της dialer kai exei βαλει της google.οποτε θα πρεπει να περασεις ROM η απο την ελληνικη κοινοτητα η απο την ευρωπαικη.κατα συνεπεια θα πρεπει να ξεκλειδωσεις πρωτα

 

Εγω εχω κατεβασει το true phone απο play store και εχω κανονικα ηχογραφηση κλησεων

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι όχι σχετικά με το κινητό αλλά με την miui 12. Όταν έχω τη φούσκα του messenger ανοιχτή εμφανίζει ένα μήνυμα "η εφαρμογή messenger καλύπτει.." το οποίο με slide δε φεύγει ποτέ. Παρά μόνο μπορεί με 2 ώρες να μην εμφανίζεται. Αυτό το μήνυμα βγαίνει μόνο αν η φούσκα είναι σε κάποιο σημείο της οθόνης αλλιώς δεν βγαίνει. Γνωρίζετε κανείς πως το βγάζω;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι όχι σχετικά με το κινητό αλλά με την miui 12. Όταν έχω τη φούσκα του messenger ανοιχτή εμφανίζει ένα μήνυμα "η εφαρμογή messenger καλύπτει.." το οποίο με slide δε φεύγει ποτέ. Παρά μόνο μπορεί με 2 ώρες να μην εμφανίζεται. Αυτό το μήνυμα βγαίνει μόνο αν η φούσκα είναι σε κάποιο σημείο της οθόνης αλλιώς δεν βγαίνει. Γνωρίζετε κανείς πως το βγάζω;

 

Δεν βγαίνει δυστυχώς. Η μόνη ρύθμιση που φεύγει και είχα παρατηρήσει κιόλας ότι εμφανίζεται μερικές φορές στην AOD, είναι το ενεργές εικόνες συνομιλητή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει δυστυχώς. Η μόνη ρύθμιση που φεύγει και είχα παρατηρήσει κιόλας ότι εμφανίζεται μερικές φορές στην AOD, είναι το ενεργές εικόνες συνομιλητή.

και τι χρειάζονται τα "μπαλονάκια" του messenger? Τα κόβεις (να μην πετάγονται σας τις π..ρδές) και βρισκεις την υγειά σου. Είναι υπέρ-αρκετές οι ειδοποιήσεις στην "κουρτίνα" και τα νουμεράκια πάνω στο εικονίδιο του messenger.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια απο την μπαταρια εχετε μεινει ευχαριστημενοι σε γενικες γραμμες?Λιγο social-YouTube κανω και κανα παιχνιδι λιγη ωρα(Black Desert Mobile)

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...