Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ούτε είχα ούτε έχω τώρα πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Εγώ ούτε είχα ούτε έχω τώρα πρόβλημα με τον αισθητήρα εγγύτητας.

 

Καλά δεν είναι σε όλους; gcam έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είναι σε όλους; gcam έχεις δοκιμάσει;
Εγώ δεν μίλησα για όλους, για τον εαυτό μου μίλησα. Gcam χρησιμοποιώ αυτή του burial
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το apk. των wallpapers από xda, το κάνεις εγκατάσταση. Μετά κατεβάζεις από playstore την εφαρμογή ταπετσαρίες της google και το επιλέγεις από εκεί.

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος μπορεις σε παρακαλω να διευκρινησεις τι ακριβως εννοεις?Ουτε καν τι ειναι το xda δεν ξερω!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι λιγο ασχετος μπορεις σε παρακαλω να διευκρινησεις τι ακριβως εννοεις?Ουτε καν τι ειναι το xda δεν ξερω!!!
To xda developers είναι ιστοσελίδα. Εδώ το ένα https://www.androidfilehost.com/?fid=4349826312261785055

Και εδώ το άλλο https://www.androidfilehost.com/?fid=4349826312261785165.

Αφού κατεβάσεις αυτά τα αρχεία, τα εγκαθιστας έχοντας ενεργοποιήσει την ρύθμιση από το τηλέφωνο για εγκατάσταση από άγνωστες πηγές. Μετά με την εφαρμογή ταπετσαρίες της Google επιλέγεις το super wallpaper.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το Panzer πριν πας σε ζελατίνα

 

Edit: Άκυρο μόλις σήμερα άλλαξε η τιμή, από 7,5€ που ήταν

Αυτο ειναι ενταξει με το κινητο ? Εχεις link ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ενταξει με το κινητο ? Εχεις link ?

 

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/prostasia-othonis-kinitwn/208166-panzerglass-25d-tempered-glass-curved-xiaomi-mi-note-10

 

Αυτό είναι αλλά η τιμή του όταν στο πρότεινα ήταν στα 7,5 ευρώ. Τώρα το επανεφεραν στην αρχική του τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνω το update; στο Mi 9 lite μου κατέστρεψε το τηλέφωνο, έσβησε ξαφνικά και δεν άνοιγε. Τελικά μπήκα στο κρυφό μενού και τα έσβησα όλα και μετά συνήλθε με το ζόρι.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/prostasia-othonis-kinitwn/208166-panzerglass-25d-tempered-glass-curved-xiaomi-mi-note-10

 

Αυτό είναι αλλά η τιμή του όταν στο πρότεινα ήταν στα 7,5 ευρώ. Τώρα το επανεφεραν στην αρχική του τιμή.

Εσυ το εχεις στο κινητο σου και αν ναι ποσο καιρο? Ειναι μια χαρα?

Link to comment
Share on other sites

Εσυ το εχεις στο κινητο σου και αν ναι ποσο καιρο? Ειναι μια χαρα?

 

Η αδερφή μου το έχει. Καλύπτει πλήρως το κινητό και ενώ είχε θέμα με το δαχτυλικο, με την 12 έστρωσε οπότε ήταν software problem. Το μόνο κακό είναι η διαφορά υλικού στο δαχτυλικο που κατά την χρήση του δεν φαίνεται τόσο και ότι βγάζει μια ασπριλα όταν είναι κλειστό, δεν είναι από τα γυαλιά που λες "δεν φοράει πάνω". Από απεικόνιση χρωμάτων πάντως δεν υστερεί σε κάτι, ούτε σε λειτουργικότητα, ούτε προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Να το κάνω το update; στο Mi 9 lite μου κατέστρεψε το τηλέφωνο, έσβησε ξαφνικά και δεν άνοιγε. Τελικά μπήκα στο κρυφό μενού και τα έσβησα όλα και μετά συνήλθε με το ζόρι.

 

δεν θα δεις καμια ουσιαστικη διαφορα. προβληματα δεν εχει παντως

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

δεν θα δεις καμια ουσιαστικη διαφορα. προβληματα δεν εχει παντως

 

το εκανα,οκ ολα μια χαρα !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου το έχει. Καλύπτει πλήρως το κινητό και ενώ είχε θέμα με το δαχτυλικο, με την 12 έστρωσε οπότε ήταν software problem. Το μόνο κακό είναι η διαφορά υλικού στο δαχτυλικο που κατά την χρήση του δεν φαίνεται τόσο και ότι βγάζει μια ασπριλα όταν είναι κλειστό, δεν είναι από τα γυαλιά που λες "δεν φοράει πάνω". Από απεικόνιση χρωμάτων πάντως δεν υστερεί σε κάτι, ούτε σε λειτουργικότητα, ούτε προστασία.

Eυχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω VS POCO X3 NFC τι γνώμη έχετε;

Με ενδιαφέρουν και τα ζωντανά χρώματα (amoled; ) και μια όσο το δυνατόν ποιοτική (για τα χρήματα που δίνουμε) κάμερα.

Δεν παίζω σχεδόν καθόλου παιχνίδια στο κινητό αλλά όπως όλοι θέλω καλή αποκρισιμότητα :)

Edited by Prosagon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω VS POCO X3 NFC τι γνώμη έχετε;

Με ενδιαφέρουν και τα ζωντανά χρώματα (amoled; ) και μια όσο το δυνατόν ποιοτική (για τα χρήματα που δίνουμε) κάμερα.

Δεν παίζω σχεδόν καθόλου παιχνίδια στο κινητό αλλά όπως όλοι θέλω καλή αποκρισιμότητα :)

 

Κάμερα έχει καλύτερο αισθητήρα το Mi note 10 Lite. Επίσης έχει Amoled (always on display, καλύτερο μαύρο, πιο ζωντανά χρώματα).

 

Το Poco έχει dual speakers και 120hz οθόνη (υψηλότερη ανταποκρισημότητα αλλά μεγαλύτερη επίπτωση σε κατανάλωση μπαταρίας). Επίσης έχει flat οθόνη αντί για curved (το θεωρώ + το flat). Έχει δαχτυλικό στο πλάι που το θεωρώ πιο άνετο και αξιόπιστο από το in display (άσε που δεν έχεις την έννοια για το τι τζαμακι να βάλεις). Τέλος, δέχεται και sd card (θυσιάζοντας την δεύτερη sim card).

 

Παρόλα αυτά θα πήγαινα σε Mi note 10 Lite, είναι πιο όμορφη συσκευή, βγάζει κάτι το Premium και με την 12 πετάει πλέον. Το μόνο χαρακτηριστικό από το Poco που θα ζήλευε θεωρώ είναι η SD card slot.

Link to comment
Share on other sites

Κάμερα έχει καλύτερο αισθητήρα το Mi note 10 Lite. Επίσης έχει Amoled (always on display, καλύτερο μαύρο, πιο ζωντανά χρώματα).

 

Το Poco έχει dual speakers και 120hz οθόνη (υψηλότερη ανταποκρισημότητα αλλά μεγαλύτερη επίπτωση σε κατανάλωση μπαταρίας). Επίσης έχει flat οθόνη αντί για curved (το θεωρώ + το flat). Έχει δαχτυλικό στο πλάι που το θεωρώ πιο άνετο και αξιόπιστο από το in display (άσε που δεν έχεις την έννοια για το τι τζαμακι να βάλεις). Τέλος, δέχεται και sd card (θυσιάζοντας την δεύτερη sim card).

 

Παρόλα αυτά θα πήγαινα σε Mi note 10 Lite, είναι πιο όμορφη συσκευή, βγάζει κάτι το Premium και με την 12 πετάει πλέον. Το μόνο χαρακτηριστικό από το Poco που θα ζήλευε θεωρώ είναι η SD card slot.

 

Ευχαριστώ, η SD card δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Με ενδιαφέρουν τα χρώματα της οθόνης, η κάμερα και να πετάει.

Είδα τις θήκες που πρότεινε συμφορουμίτης πιο πριν και θα πάρω μία fold. Ελπίζω το δαχτυλικό στην οθόνη να είναι γρήγορο διότι σε review είδα ότι το πλαϊνό του Poco πάει σφαίρα και βολεύει πιο πολύ η θέση του.

Ελπίζω σύντομα να πέσει η τιμή κοντά στα 200€ να το αγοράσω!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω το δαχτυλικό στην οθόνη να είναι γρήγορο

Δυστυχώς είναι τραγικά αργό και αναξιόπιστο. Το μεγάλο μελανό σημείο της συσκευής δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το δαχτυλικό μόνο σε εμένα έφτιαξε με την 12?

Τώρα είναι μια χαρά,δεν έχω κανένα θέμα

:X
Link to comment
Share on other sites

οταν ζηταει κλειδωμενη εφαρμογη το δαχτυλικο ειναι οκ οταν ειναι στην AOD ειναι αναξιοπιστο και αργο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το δαχτυλικό μόνο σε εμένα έφτιαξε με την 12?

Τώρα είναι μια χαρά,δεν έχω κανένα θέμα

 

και σε μενα ,καμια σχεση με 11 ,σφαιρα!!και με τζαμακι !!

Link to comment
Share on other sites

οταν ζηταει κλειδωμενη εφαρμογη το δαχτυλικο ειναι οκ οταν ειναι στην AOD ειναι αναξιοπιστο και αργο

 

αααα... μπορεί,δεν έχω AOD :rolleyes:

:X
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα που το έχω μου δίνει αίσθηση premium. Δουλεύω και το παλιό ταυτόχρονα και είναι μέρα με νύχτα.

 

Πάντως δεν έχω λάβει 12αρα ακόμα. Στο 11.0.8 έχω μείνει

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα που το έχω μου δίνει αίσθηση premium. Δουλεύω και το παλιό ταυτόχρονα και είναι μέρα με νύχτα.

 

Πάντως δεν έχω λάβει 12αρα ακόμα. Στο 11.0.8 έχω μείνει

 

Ποιο είναι το παλιό για να υπάρχει μέτρο σύγκρισης;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με το δακτυλικό διάβασα κάπου ότι κάνει διαφορά και το animation που επιλέγεις γιατί διαφέρουν μεταξύ τους σε χρονική διάρκεια.

Έβαλα το τελευταίο (pulse) και όντως είδα διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...