Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερωτηση κρισεως...Ξερετε πως μπορω να αφαιρεσω το λευκο πλαισιο γυρω απο τα εικονιδια της Google???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Η κυρτή οθόνη δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα πανω στο κινητό φοράω την θήκη την διάφανη της Xiaomi που είχε το κουτί και δεν με έχει κουράσει. Πιστεύω ότι άμα φορέσω της σκληρή θήκη της nillkin που βάζω στα κινητά μου θα γίνει δύσχρηστη στα άκρα και θα μου δυσκολέψει την χρήση γιατί είναι πιο ψηλή και φτάνει στο επίπεδο της οθόνης.

Κι εγώ με τη θήκη της Xiaomi το είχα. Στο χέρι δεν είχα πρόβλημα και λογικά λόγω μικρότερης κυρτής οθόνης θα βολεύει όσους είναι με μικρά χέρια. Η κυρτότητα όμως δε με βόλεψε τόσο όταν ήταν να πατήσω σε κάτι που βρίσκεται στην άκρη της οθόνης, όσο και γενικότερα ότι έδινε αίσθηση μικρότερου μεγέθους.

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ενεργοποιήσει volte και WiFi call με cosmote?

 

Δεν είναι συμβατή η συσκευή, μπορούν να στο ενεργοποιήσουν εάν τους πεις ότι έχεις μια απο τις (Xiaomi) συμβατές συσκευές με τις εν λόγω υπηρεσίες της Cosmote (πες τους ότι έχεις επειδή θα ερωτηθείς, το Redmi Note 7 Pro - το οποίο ανήκει στις συμβατές τους συσκευές), όμως θα δυσλειτουργούν οι υπηρεσίες στη συσκευή, στο λέω ενημερωτικά.

Επίσης, μπορείς να τις ενεργοποιήσεις και με άλλο τρόπο, με το να βάλεις την SIM σε μια συμβατή συσκευή, και να τους πάρεις τηλέφωνο, όπου όταν ερωτηθείς ποια συσκευή έχεις, θα πεις την πραγματική συσκευή, και όχι κάποια άλλη όπως στη πρώτη λύση που σου δίνω. Μετά περνάς την SIM στη δική σου συσκευή.

 

Και στις δύο περιπτώσεις όμως, ως προανέφερα δε θα λειτουργούν σωστά οι υπηρεσίες.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, επέλεξα τον δεύτερο τρόπο που περιγράφεις. Ενεργοποίησα την υπηρεσία βάζοντας τις δύο sim στο redmi note 7 του γιού μου που είναι συμβατό για τις υπηρεσίες αυτές η cosmote και στέλνοντας WIFICALL στο 1333 από κάθε μία sim ξεχωριστά. Στη συνέχεια επανατοποθέτησα τις sim στο δικό μου κινητό και οι υπηρεσίες WiFi call και volte δουλεύουν κανονικά!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, επέλεξα τον δεύτερο τρόπο που περιγράφεις. Ενεργοποίησα την υπηρεσία βάζοντας τις δύο sim στο redmi note 7 του γιού μου που είναι συμβατό για τις υπηρεσίες αυτές η cosmote και στέλνοντας WIFICALL στο 1333 από κάθε μία sim ξεχωριστά. Στη συνέχεια επανατοποθέτησα τις sim στο δικό μου κινητό και οι υπηρεσίες WiFi call και volte δουλεύουν κανονικά!

 

Αψογα λοιπόν!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πουθενα λιστα με τις συμβατες συσκευες ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει πουθενα λιστα με τις συμβατες συσκευες ;

 

Κάνε εδώ scroll down, και παρακάτω έχει επιλογή για συμβατές συσκευές.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ μ αρεσει το εν λογω κινητο αλλα ρε σεις με βαλατε σε σκεψεις με το δαχτυλικο αποτυπωμα
Link to comment
Share on other sites

στην AOD κανει παλαβα το δαχτυλικο και δεν ειναι αμεσο , διαβασα ομως οτι στη Miui12 εχουν κανει διορθωσεις πανω σε αυτο το θεμα... αναμονη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, επέλεξα τον δεύτερο τρόπο που περιγράφεις. Ενεργοποίησα την υπηρεσία βάζοντας τις δύο sim στο redmi note 7 του γιού μου που είναι συμβατό για τις υπηρεσίες αυτές η cosmote και στέλνοντας WIFICALL στο 1333 από κάθε μία sim ξεχωριστά. Στη συνέχεια επανατοποθέτησα τις sim στο δικό μου κινητό και οι υπηρεσίες WiFi call και volte δουλεύουν κανονικά!

 

σε 2 κινητα με αλλες sim Mi8 lite & redmi note 9 pro ενεργοποιηθηκε κανονικα.

εβαλα τη σιμ που εχω στο note 10 lite στα αλλα 2 και το sms που λαμβανε ελεγε οτι δεν υποστηριζονται οι συσκευες ... ενω με τις αλλες σιμ σε αυτες τις συσκευες ενεργοποιηθηκε !

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

σε 2 κινητα με αλλες sim Mi8 lite & redmi note 9 pro ενεργοποιηθηκε κανονικα.

εβαλα τη σιμ που εχω στο note 10 lite στα αλλα 2 και το sms που λαμβανε ελεγε οτι δεν υποστηριζονται οι συσκευες ... ενω με τις αλλες σιμ σε αυτες τις συσκευες ενεργοποιηθηκε !

 

Και αφού ενεργοποιήσουμε τις υπηρεσίες μέσω άλλης συμβατής συσκευής, μπορούμε από το μενού της συσκευής μας ρυθμίσεις /κάρτες sim και κινητά δίκτυα / sim 1 ή sim 2 να επιλέξουμε χρήση volte on ή off και κλήσεις μέσω WiFi on ή off.

Link to comment
Share on other sites

η καρτα μου στα αλλα κινητα δεν ενεργοποιει το wificall , δεν καταλαβαινω το λογο αλλα εμφανιζει συνεχεια οτι δεν ειναι συμβατη η συσκευη ενω με αυτες τις 2 συσκευες ενεργοποιησα αλλες sim.

 

Εχω αφαιρεσει πλεον τη θηκη. γλυστραει παρα πολυ βεβαια και θελει μεγαλη προσοχη αλλα ειναι κινητο χειρος τωρα . η θηκη το κανει πολυ μεγαλο. χωρις θηκη τωρα λιγο φβ , ινστα κτλ και αμεσως το νιωθω να καιει ... ανεβαζει θερμοκρασιες γρηγορα κατι που με τη θηκη πριν δεν το καταλαβαινα

 

αγορασα αυτη εδω -> https://www.aliexpress.com/item/4001123278615.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2a9f4c4duvmJwc

που δεν εμποδιζει στο πλαι κινησεις και δειχνει λεπτη

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Η μπαταρία δεν πάει πάνω από μια μέρα με απλή χρήση ενώ στην αρχή πήγαινε 1.5 μέρα.. Ξέρετε γιατί; έχει τύχει σε κάποιον άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαίνεται είμαι ο μόνος που πήρε το 5G... Πρώτη μέρα χρήσης σήμερα, θέλει δουλειά ακόμη για να το στήσω όπως θέλω. Πρώτες εντυπώσεις. Στυλάτο κινητό, βολικό στο χέρι. Οθόνη amoled όλα τα λεφτά, και χαίρομαι που δεν είναι κυρτή.Η μπαταρία αν και μικρότερη από το 4G μου φαίνεται πολύ δυνατή, όλη μέρα σκάλισμα και είναι στο 75%. Επειδή δεν αλλάζω συχνά συσκευή πήρα το 5G από τώρα μια και ακούγεται ότι θα ξεκινήσει το 2021, 297€ θεωρώ ότι είναι πολύ καλή τιμή για τέτοιο κινητό.
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαίνεται είμαι ο μόνος που πήρε το 5G... Πρώτη μέρα χρήσης σήμερα, θέλει δουλειά ακόμη για να το στήσω όπως θέλω. Πρώτες εντυπώσεις. Στυλάτο κινητό, βολικό στο χέρι. Οθόνη amoled όλα τα λεφτά, και χαίρομαι που δεν είναι κυρτή.Η μπαταρία αν και μικρότερη από το 4G μου φαίνεται πολύ δυνατή, όλη μέρα σκάλισμα και είναι στο 75%. Επειδή δεν αλλάζω συχνά συσκευή πήρα το 5G από τώρα μια και ακούγεται ότι θα ξεκινήσει το 2021, 297€ θεωρώ ότι είναι πολύ καλή τιμή για τέτοιο κινητό.

 

5G Το mi note 10 lite ? Αφου δεν το υποστηριζει ο επεξεργαστης ... ??

μηπως εχεις παρει το mi 10 lite ?

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι φαίνεται είμαι ο μόνος που πήρε το 5G... Πρώτη μέρα χρήσης σήμερα, θέλει δουλειά ακόμη για να το στήσω όπως θέλω. Πρώτες εντυπώσεις. Στυλάτο κινητό, βολικό στο χέρι. Οθόνη amoled όλα τα λεφτά, και χαίρομαι που δεν είναι κυρτή.Η μπαταρία αν και μικρότερη από το 4G μου φαίνεται πολύ δυνατή, όλη μέρα σκάλισμα και είναι στο 75%. Επειδή δεν αλλάζω συχνά συσκευή πήρα το 5G από τώρα μια και ακούγεται ότι θα ξεκινήσει το 2021, 297€ θεωρώ ότι είναι πολύ καλή τιμή για τέτοιο κινητό.

 

Μαλλον εχεις παρει αλλο τηλεφωνο απο αυτο του τιτλου. Για να λες 5G και επιπεδη οθονη πρεπει να μιλας για το mi 10 lite.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ενω μου δειχνει οτι δεν εχει ενεργοποιηθει η sim μου με τα sms που ελαβα. σε τηλ που κανω μετα απο 58 δευτερολεπτα που μιλαω γινεται κανονικα ενεργοποιηση στις κλησεις wifi call ... ! αυτο σε cosmote.

Στη 2η sim της vodafone Που εχω στο κινητο , με sms απο το Note ενεργοποιηθηκε κανονικα και δουλευει !

 

και εμφανιζει διπλα απο την αχιβαδα του wifi αλλο ενα σηματακι

Viber-2020-08-25-20-16-37.jpg

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχεις παρει αλλο τηλεφωνο απο αυτο του τιτλου. Για να λες 5G και επιπεδη οθονη πρεπει να μιλας για το mi 10 lite.

 

Ναι, λάθος νήμα παιδιά, το ΜΙ10 lite έχω.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Την Τριτη το παραλαμβανω και εγω Global εκδοση απο Bangood.Ερωτηση:Σας εχει ερθει αναβαθμιση για MIUI12 ή ακομα?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Την Τριτη το παραλαμβανω και εγω Global εκδοση απο Bangood.Ερωτηση:Σας εχει ερθει αναβαθμιση για MIUI12 ή ακομα?

 

οχι ακομα...

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...