Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Δυστυχώς οι κυρτές οθόνες δημιουργούν πολλά προβλήματα στην αφή ενώ αρκετές φορές τα πράγματα φαίνονται περίεργα πάνω στη γωνία που κάνουν εκεί που κυρτώνουν. Λίγο να ακουμπάει το χέρι σου καθώς το κρατάς (και γίνεται εύκολα στις κυρτές) δεν υπακούει στο δάχτυλο στο άλλο σημείο που το ακουμπάς. Στο google keyboard στις γωνίες που έχει γράμματα μέχρι την άκρη δυσκολεύεσαι να πατήσεις τα πλαϊνά γράμματα για τον ίδιο λόγο.

Δεν ξέρω τι καλό έχουν οι κυρτές οθόνες εκτός ίσως αισθητικά ή καλύτερα οπτικά να μειώνουν λίγο τον όγκο μία συσκευής

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο κινητό με κυρτή οθόνη και απλά δεν παίζεται!

Με έχει βολεψει τόσο πολύ που δεν το περίμενα με αυτά που διάβαζα!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο λέμε , το mi 10 lite είναι καλύτερο κινητό και η διαφορά φαίνεται , μόνο στη μπαταρία είναι καλύτερο το note και στο handling γιατί το mi 10 lite είναι πιο φαρδύ

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Απο Ελλαδα να το παρεις γιατι σε χαλαει ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi και εγγύηση, όταν η αγορά είναι από κατάστημα skroutz, δεν πάνε μαζί.

 

Επειδή κοιτάζω το 8/128, θα περάσω το €300. Για τέτοια πόσα και πάνω, θέλω πραγματική εγγύηση 2 χρόνων.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

δες εδω ποσο εχει .. σε mail Που ειχα στειλει μου ειχαν πει κανονικα 2 χρονια εγγυηση ...

https://www.bestprice.gr/item/2156101381/xiaomi-mi-note-10-lite-6gb-128gb.html?qid=3oIoQc3l2aP_9eb3f&seq=2&qo=mi+note+10+lite&from=cat

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλες τα αποτελέσματα της αναζήτησης και όχι το κατάστημα.

 

Επίσης, δε θέλω εγγύηση καταστήματος.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλες τα αποτελέσματα της αναζήτησης και όχι το κατάστημα.

 

Επίσης, δε θέλω εγγύηση καταστήματος.

 

παρε και το 1ο καταστημα που βγαζει, στην αναζητηση τα 2-3 πρωτα μαγαζια την εκδοση 128 την εχουν 263ευρω και 2 χρονια εγγυηση

https://www.netmobile.gr/index.php?route=product/product&product_id=2270

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

παρε και το 1ο καταστημα που βγαζει, στην αναζητηση τα 2-3 πρωτα μαγαζια την εκδοση 128 την εχουν 263ευρω και 2 χρονια εγγυηση

https://www.netmobile.gr/index.php?route=product/product&product_id=2270

 

Εννοείται θα το ελέγξω.

 

Αλλά, έχουν αυτή την τιμή για τα 6 ram.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

οκ οτι νομιζεις απλα ψαξτε πρωτα ποσο εχει ελλαδα γιατι βλεπω πολλους που αγοραζουν απο κινα και απο ελλαδα ειναι πιο φθηνα !

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

οκ οτι νομιζεις απλα ψαξτε πρωτα ποσο εχει ελλαδα γιατι βλεπω πολλους που αγοραζουν απο κινα και απο ελλαδα ειναι πιο φθηνα !

 

Από Κίνα είναι η τελευταία λύση.

 

Υπάρχουν και άλλες χώρες εκτός από Κίνα και με 2ή εγγύηση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Υπάρχουν ιδιαιτερότητες, όπως και skroutz καταστήματα που δίνουν διετή εγγύηση απο την Infoquest, αναζητήστε τα. Για το πώς να το ελέγξετε αυτό όταν σας τύχει να δείτε τέτοια παροχή εγγύησης, δείτε εδώ.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι σε κινητό της Xiaomi με Android one, το UI της περιέχει διαφημίσεις; όχι με ότι να ναι εφαρμογές τύπου Κίνας γενικά ας πούμε. Επίσης κάτι άλλο, έχει έρθει το UI 12;;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι σε κινητό της Xiaomi με Android one, το UI της περιέχει διαφημίσεις; όχι με ότι να ναι εφαρμογές τύπου Κίνας γενικά ας πούμε. Επίσης κάτι άλλο, έχει έρθει το UI 12;;

 

Όχι φίλε μου. Δεν υπάρχουν διαφημίσεις.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

To Παρελαβα σημερα (5) εργάσιμες απο την ημερα παραγγελίας.

 

Ευτυχώς καθεται καλα στο χερι δεν ειναι οπως το redmi note 9 pro που ειναι πιο φαρδυ και δεν μπορω να το χειριστω με 1 χερι.

 

Τωρα στην πριζα και αυριο που θα το βγαλω ξεκιναω με gcam γιατι δειχνει πως την χρειαζεται ειδικα στις βραδυνες φωτογραφιες ... και συνεχιζουμε

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

To Παρελαβα σημερα (5) εργάσιμες απο την ημερα παραγγελίας.

 

Ευτυχώς καθεται καλα στο χερι δεν ειναι οπως το redmi note 9 pro που ειναι πιο φαρδυ και δεν μπορω να το χειριστω με 1 χερι.

 

Τωρα στην πριζα και αυριο που θα το βγαλω ξεκιναω με gcam γιατι δειχνει πως την χρειαζεται ειδικα στις βραδυνες φωτογραφιες ... και συνεχιζουμε

Θα το κρατήσεις μέχρι αύριο στην πρίζα;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Θα το κρατήσεις μέχρι αύριο στην πρίζα;

 

ετσι κανω σε καθε κινητο στην 1η φορτιση

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έβαλα ένα τζαμακι κανονικά όπως έλεγαν η οδηγίες (το είχα ξανά πάρει το ίδιο αλλά το είχα βάλει λίγο λάθος και το έβγαλε η θήκη και έκανε φούσκαλες) έκανα την ίδια διαδικασία που μου είχε βγει σωστά την πρώτη φορά αλλά τώρα έμεινε μια μικρή κηλίδα στην μέση της οθόνης εκεί που έριξα την κόλλα είναι σαν από αέρα αλλά δεν είναι υπάρχει κάποιο θέμα να βγάλει ζημιά στην οθόνη; γνωρίζει κανείς;;;
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς AOD είτε το μαμά, είτε με τρίτη εφαρμογή (πχ Always on AMOLED, NotifyBuddy, κτλ); Αν ναι πως τα πάει από μπαταρία;
There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Έβαλα ένα τζαμακι κανονικά όπως έλεγαν η οδηγίες (το είχα ξανά πάρει το ίδιο αλλά το είχα βάλει λίγο λάθος και το έβγαλε η θήκη και έκανε φούσκαλες) έκανα την ίδια διαδικασία που μου είχε βγει σωστά την πρώτη φορά αλλά τώρα έμεινε μια μικρή κηλίδα στην μέση της οθόνης εκεί που έριξα την κόλλα είναι σαν από αέρα αλλά δεν είναι υπάρχει κάποιο θέμα να βγάλει ζημιά στην οθόνη; γνωρίζει κανείς;;;

 

Μόνο αισθητικό είναι το θέμα

Τι ζημιά να κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρωτάω για να το βγάλω αλλά όλα δουλεύουν κανονικά.. Πρώτη φορά μου τυχαίνει κάτι τέτοιο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...