Jump to content

Xiaomi Mi Note 10 Lite


keysmith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mi note 10 lite

Χρήση βαριά . Όλα ανοικτά . WiFi 4g και ότι άλλο έχει

Από τις 7 και κατι το πρωί μέχρι τώρα

Μπαταρία απίστευτη μπορώ να πω 4e7a5cb6d9ad71c3d26bcc4982f14ef9.jpgaad23fe11bb100e7c4fdb983780a16b2.jpgaa56c368c92c1448bae4513f8dfc53d0.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 10 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 525
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Από όσο ξέρω τα Nits μετράνε στην φωτεινότητα, όπου το Redmi Note 9 Pro έχει 460 και το Mi note 10 lite 600. Γενικώς δεν έχω κρατήσει κινητό και με φουλ φωτεινότητα να μην φαίνεται καθαρά η οθόνη σε εξωτερικό χώρο.

 

430 έχει το Mi Note 10 Lite, και τα 600 ισχύουν, αλλά τα φτάνει στην auto brightness. Το Redmi Note 9 Pro, φτάνει ως τα 550 περίπου -ίσως και παραπάνω- στην auto brightness.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω τα Nits μετράνε στην φωτεινότητα, όπου το Redmi Note 9 Pro έχει 460 και το Mi note 10 lite 600. Γενικώς δεν έχω κρατήσει κινητό και με φουλ φωτεινότητα να μην φαίνεται καθαρά η οθόνη σε εξωτερικό χώρο.

Σταύρο επειδή το υφιστάμενο κινητό μου είναι το Redmi Note 4, στο αμάξι πχ, όταν βαράει ο ήλιος δεν φαίνεται τίποτα.

Κι επειδή είμαι σε διαδικασία αλλαγής θέλω κάτι με καλή φωτεινότητα στον ντάλα ήλιο.

Σίγουρα οι οθόνες έχουν βελτιωθεί, δεν το συζητάμε αυτό, αλλά είναι τα μικρά πράγματα που θέλει ο καθένας από την συσκευή του.

 

430 έχει το Mi Note 10 Lite, και τα 600 ισχύουν, αλλά τα φτάνει στην auto brightness. Το Redmi Note 9 Pro, φτάνει ως τα 550 περίπου -ίσως και παραπάνω- στην auto brightness.

 

Ευχαριστώ.

Σ' ευχαριστώ πολύ Βασίλη. Οπότε πάιζει στα 430 το Mi και στα 460 το Redmi, επομένως θεωρητικα είναι πιο φωτεινή του Redmi.

Δεν υπάρχει στα καταστήματα το Mi για να μπορέσω να πάω να κάνω σύγκριση από κοντά.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πάντως πως δεν θα έχεις πρόβλημα με καμία από τις 2 συσκευές στο συγκεκριμένο κομμάτι. Οπότε στην θέση σου θα εστίαζα στις υπόλοιπες διάφορες που έχουν.
Link to comment
Share on other sites

Σε βιντεάκια με φουλ φωτεινότητα το mi note 10 lite είναι πιο φωτεινό απο το redmi note 9 pro λογω amoled ειδικά σε εξωτερικό χώρο
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει.
Έψαξα gsmarena και phonearena και απουσιάζει και στα 2.

Αλλά και στην επίσημη σελίδα

https://www.mi.com/global/mi-note-10-lite/specs/

Edited by tron
Link to comment
Share on other sites

Σε βιντεάκια με φουλ φωτεινότητα το mi note 10 lite είναι πιο φωτεινό απο το redmi note 9 pro λογω amoled ειδικά σε εξωτερικό χώρο

 

Έχω την εντύπωση ότι τα nits απο μόνα τους δεν λένε όλη την αλήθεια. Στο mi6 είχε 600 nits και η εικόνα δεν ήταν τόσο ευκρινής όσο του note 10 lite. Εδώ αν δεν κάνω λάθος παλιά η nokia με κάτι φίλτρα που είχε στις οθόνες με χαμηλότερα nits έριχνε σε amoled οθόνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλό μήνα.

 

Βρίσκομαι ανάμεσα στο Redmi Note 9 Pro και το Mi Note 10 Lite. Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η φωτεινότητα της οθόνης λόγω πολλών ωρών σε εξωτερικούς χώρους.

 

Διάβασα και όλοι έλεγαν ότι είναι φωτεινότερη του 10 αλλά σε τεστ του gsm arena δείχνει άλλο πράγμα.

https://www.gsmarena.com/x...iew-2122p3.php

 

Έχει κάποιος μέτρο σύγκρισης από κοντά για να με βοηθήσει?

Σαν ποιότητα οθόνης σίγουρα είναι καλύτερο το 10 αλλά από άποψη φωτεινότητας ?

 

εχω το redmi και μολις παρηγγειλα το Note ... Σε 5 μερες που θα το εχω θα σου πω.

εχει καποιος Link απευθειας να κατεβασω gcam για τη συσκευη χωρις root ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έχει πάρει κανείς απο ελλάδα?

το 6-128 θέλω, απο κανένα σκρουτζομάγαζο, δε μπορώ να περιμένω μήνες απ'έξω...

 

παρτο απο ελλαδα ... πιο φθηνο ειναι και θα το εχεις μπαμ-μπαμ ...

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα δεν αξίζει η αγορά από Κίνα

Το παίρνεις από Ελλάδα και το έχεις άμεσα στην ίδια η ελάχιστα πιο πάνω τιμή

Link to comment
Share on other sites

και πιο φθηνο μη σου πω ... 248 το πηρα απο ελλαδα ...μαζι με τα εξοδα αποστολης και 2 χρονια εγγυηση

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον αισθητήρα αποτυπωματος, κάποια στιγμή, χωρίς να ξέρω πώς, μου εμφάνισε ένα μενού για αλλαγή ταχύτητας σάρωσης αισθητήρα. Η τιμή ήταν 500ms. Το έκανα 300 και η απόκριση βελτιώθηκε. Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να βρω αυτό το μενού στις ρυθμίσεις, έχει κανείς ιδέα που βρίσκεται. Όπως επίσης , μου εμφανίζει τα χρώματα στα εικονίδια και στις φωτογραφίες στα site λίγο ξεπλυμενα . Ενώ στην ταπετσαρία είναι κανονικά. Υπάρχει κάποιο μενού που το ρυθμίζει αυτό; Πέρα από αυτό στις ρυθμίσεις .

 

εχω φαει και ψαχνω ολο το miui σε ολα μου τα κινητα και ιντερνετ να βρω αυτο το μενου αλλα δεν εχω δει ουτε αναφορα ...

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία πέφτει με απλή χρήση σχετικά γρήγορα... Συμβαίνει και σε άλλους;
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην έχει proximity sensor παιδιά; όταν μιλάτε στο τηλέφωνο μένει ανοιχτή η οθόνη;

 

καρφιτσωμένο comment, λέει πως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δεν υπάρχει απλά περίπτωση να μην έχει αισθητήρα εγγύτητας. Μη σπαταλάτε άδικα το χρόνο σας ψάχνοντας αυτό.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

εχω φαει και ψαχνω ολο το miui σε ολα μου τα κινητα και ιντερνετ να βρω αυτο το μενου αλλα δεν εχω δει ουτε αναφορα ...

Δεν μπόρεσα να το ξαναβρώ αυτό το μενού, το άλλο όμως με τα χρώματα το βρήκα στην προσβασιμότητα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία πέφτει με απλή χρήση σχετικά γρήγορα... Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Η μπαταρία του είναι απίστευτη!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως σβήνει ρε συ

Από το πολύ ψάξιμο έχουμε αμφιβολίες και για τα βασικά

Όπου να ναι θα ρωτήσει κάποιος αν κάνει κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

Θήκη έχω καταλήξει σε μια Hard TPU που βρήκα ώστε να φαίνεται και το λευκό χρώμα της συσκευής. Tempered Glass κάνει κανένα λόγω curved ή ούτε καν; Έχω αποκλείσει αυτά με την κόλλα σε υγρή μορφή.
Link to comment
Share on other sites

Θήκη έχω καταλήξει σε μια Hard TPU που βρήκα ώστε να φαίνεται και το λευκό χρώμα της συσκευής. Tempered Glass κάνει κανένα λόγω curved ή ούτε καν; Έχω αποκλείσει αυτά με την κόλλα σε υγρή μορφή.
Ποια ακριβώς θήκη έχεις βρεί?

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος μπορεί ας μου πει αν την ώρα τις συνομιλίας σβήνει η οθόνη.

Ευχαριστώ

Εννοείται πως σβήνει η οθόνη κανονικά και σε εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...