Jump to content

Redmi 9


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πείτε εντυπώσεις για τη συσκευή. Σκέφτομαι να το πάρω για τη κοπέλα μου. Τώρα έχει το redmi 4 prime το οποίο έχει αποδειχθεί σκυλί και την έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένη. Από κάμερα λέει τίποτα?

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kοίτα είναι επαρκές, δεν έχεις γενικά θέματα με καλό ή μέτριο φωτισμό . Μην περιμένεις όμως και θαύματα .

Στα υπόλοιπα είναι πολύ καλό με κύριο προσόν την καλή του μπαταρία

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλησπέρα. Επέτρεψα την εγκατάσταση εφαρμογών από άγνωστες πηγές. Γνωρίζει κάποιος να μου πει τη διαδρομή για να το αλλάξω πάλι αυτό;Δεν μπορώ να το βρω με τίποτα.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναζήτηση στις ρυθμίσεις. Γράψε "άγνωστες" και θα στο βγάλει. Στην ασφάλεια είναι συνήθως...
Link to comment
Share on other sites

Εχω θέμα (τουλάχιστον σε σχέση με το παλιό μου xiaomi) με την ευαισθησία της οθόνης και τον αισθητήρα εγγύτητας. Γνωρίζει κανείς φίλος πως μπορώ να τη ρυθμισω ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ειχα συνηθισει και στις κλησεις και στα μηνυματα της xiaomi (με το redmi 6) κι οχι της google. Οσο κι αν εψαξα δεν μπορω να βαλω απο εκεινο το κινητο σ'αυτο.

Υπαρχει κανενας τροπος;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ξερει κανεις τo max μεγεθος της sd καρτας που υποστηριζε η συσκευη;

Ή εναλλακτικα αν έχει δοκιμασει κανεις καρτα 256GB?

Στο επισημο site δεν βρήκα σχετικη πληροφορια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα. πηρα ενα redmi 9 για συγγενικο προσωπο και ηθελα να ρωτησω αν καποιος το εχει αν του λειτιουργει το volte.

προκειται για σιμ της wind. στις ρυθμισεις της συσκευης εχω επιλεξει την ενεργοποιηση του volte.ωστοσο ουτε το εικονιδιο εμφανιζεται στην γραμμη καταστασης και οταν παει να κανει μια κληση γυρναει σε 3g.

απο οτι διαβαζω η συσκευη υποστηριζει volte.

σε οσους το εχετε λειτουργει volte;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό ξαναπιανω miui.

Όταν πηγαίνω στο "τηλέφωνο" και πηγαίνω τέρμα δεξιά στις " επαφες " μου τις βγάζει διπλές .

Από οτι έχω καταλάβει εμφανίζει και τις επαφές από Google αλλά και από την sim.

Πώς μπορώ να κρύψω αυτές της sim ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα

 

Έχω αγοράσει αυτό το κινητό(Την έκδοση 4gb ram & 64gb αποθηκευτικού χώρου) για τον ανιψιό μου που είναι μικρός και θέλει να παίξει το fortnite και ενώ προσπαθώ να το κατεβάσω από το epicstore μου λέει ότι το κινητό μου δεν υποστηρίζεται και ποιο συγκεκριμένα τη παρακάτω εικόνα.

 

Υπάρχει κάποια λύση γι' αυτό?

188185642-267190405142352-6177272466063697778-n.jpg

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια καλησπέρα, γιατι αναβει μονη της η οθονη οποτε πιανω το κινητο στο χέρι ή ακομα και να το κουνησω, κυριως μεσα στο σκοταδι ή οταν το βγαζω απο την τσεπη κλπ... 

υπαρχει τροπος να το απενεργοποιησω αυτο ?

τα εχω απενεργοποιησει ολα στην κατηγορια οθονη κλειδωματος, και αυτα που ειναι με διπλο χτυπημα του δακτυλου στην οθονη και τα υπολοιπα εκει..

Edited by giwrgos21r
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν έχεις το "raise to wake" κλειστό και ακόμα ανάβει η οθόνη όταν σηκώνεις τη συσκευή, θα χρειαστεί να τρέξεις αυτή την εντολή μέσω adb:

Quote

adb shell
settings put secure wake_gesture_enabled 0

Βεβαιώσου πρώρα ότι έχεις το USB Debugging Secure settings ενεργοποιημένο στο Developer options.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, athanaso77 said:

Αν έχεις το "raise to wake" κλειστό και ακόμα ανάβει η οθόνη όταν σηκώνεις τη συσκευή, θα χρειαστεί να τρέξεις αυτή την εντολή μέσω adb:

Βεβαιώσου πρώρα ότι έχεις το USB Debugging Secure settings ενεργοποιημένο στο Developer options.

Σευχαριστω φίλε.

Το εχω απενεργοποίηση το ανασηκωση για ενεργοποίηση όπως το λες στα αγγλικά.

Το Developer options που βρίσκεται?

Link to comment
Share on other sites

Ένωσα το κινητό με usb, κατέβασα το adb μπήκα στο command prompt, ένωσα την συσκευή στο adb έγραψα adb shell πάτησα εντερ, και έγραψα την επόμενη εντολή. Δεν έκανε κάποια ανταπόκριση, σαν να μην την δέχτηκε. Έγραψα κάτι λάθος ίσως? 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
22 hours ago, giwrgos21r said:

Ένωσα το κινητό με usb, κατέβασα το adb μπήκα στο command prompt, ένωσα την συσκευή στο adb έγραψα adb shell πάτησα εντερ, και έγραψα την επόμενη εντολή. Δεν έκανε κάποια ανταπόκριση, σαν να μην την δέχτηκε. Έγραψα κάτι λάθος ίσως? 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, athanaso77 said:

Ρίξε μια ματιά εδώ.

Ναι μα εχω φτάσει μέχρι το βήμα που μου εμφανίζει και την συσκευή τον αριθμό στο command prompt. Μετα έγραψα adb shell και εντερ σωστά?

Και μετά έγραψα την εντολή όπως μου την είπες εδω. Και δεν έγινε κάτι. Μήπως πάει κάτι λάθος με τις λέξεις της εντολής?

Edited by giwrgos21r
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
6 hours ago, giwrgos21r said:

Ναι μα εχω φτάσει μέχρι το βήμα που μου εμφανίζει και την συσκευή τον αριθμό στο command prompt. Μετα έγραψα adb shell και εντερ σωστά?

Και μετά έγραψα την εντολή όπως μου την είπες εδω. Και δεν έγινε κάτι. Μήπως πάει κάτι λάθος με τις λέξεις της εντολής?

Η εντολή είναι σωστή και εσύ καλά το κάνεις. Δεν μπορώ να ξέρω όμως αν έχει ακολουθηθεί σωστά η πρότερη διαδικασία. Αν είσαι εξοικειωμένος με τα αγγλικά, ακολούθησε τις αναλυτικές οδηγίες…

Quote

1- Activate developers options on your phone.
For this you have to open Settings>About phone and tap on MIUI Version for about 7-10 time.
Now you go back to settings>adittional settings > Developer Options. Make sure you have USB Debugging and 
USB Debugging(Security settings) are activated. For this last one i think you have to be logged in your MI account.

2- Install ADB(Android Debug Bridge) on your computer.
If you are on Windows, install ADB Universal drivers first.
Then download the ADB files. 

3- Excecute commands.
Open a Command prompt (or shell) on the directory where you have the adb files.
Connect your phone with a USB cable. Change the USB mode to “file transfer".
In the Command Prompt window, enter the following command to launch the ADB daemon: adb devices.
You should get a prompt on your phone to allow (or deny) USB Debugging. Allow it and re enter on command prompt the "adb devices" command. 
Now you should see your phone serial number. And you just have to enter the mentioned commands. 
adb shell
settings put secure wake_gesture_enabled 0
exit (to exit adb shell) 

 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2021 at 7:17 ΠΜ, athanaso77 said:

Η εντολή είναι σωστή και εσύ καλά το κάνεις. Δεν μπορώ να ξέρω όμως αν έχει ακολουθηθεί σωστά η πρότερη διαδικασία. Αν είσαι εξοικειωμένος με τα αγγλικά, ακολούθησε τις αναλυτικές οδηγίες…

 

Aθανασιε καλησπέρα, το ξανακανα όπως γράφει. Δες την φωτο. Εγραψα την εντολή κ πατησα exit

16315694655532006653967151734940.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...