Jump to content

Huawei/honor για κάμερα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω από Huawei/honor για κάμερα μεταξύ honor 8x - P20 - y9 2019 ποιο έχει την καλύτερη κάμερα; ή κάποιο άλλο πάντα σε Huawei/honor και χωρίς amoled πάντα, σε καινούργιο όριο 220, το P20 ειναι εξαίρεση.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω από Huawei/honor για κάμερα μεταξύ honor 8x - P20 - y9 2019 ποιο έχει την καλύτερη κάμερα; ή κάποιο άλλο πάντα σε Huawei/honor και χωρίς amoled πάντα, σε καινούργιο όριο 220, το P20 ειναι εξαίρεση.

 

Αν και το P20 δεν έχει ultrawide, η κύρια κάμερα πιστεύω είναι καλύτερη, παίζει ρόλο και ο καλύτερος επεξεργαστής που επιτρέπει και βίντεο 4Κ 30 FPS, ενώ τα υπόλοιπα φτάνουν μέχρι 1080.

Διαφορετικά θα μπορούσες να κοιτάξεις και τα Honor 9X, Huawei P30 lite και Huawei P40 lite που ανεβαίνει λίγο στην τιμή γύρω στα 230 αλλά έχει αρκετά καλύτερο επεξεργαστή, χωρίς όμως google services.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Αν και το P20 δεν έχει ultrawide, η κύρια κάμερα πιστεύω είναι καλύτερη, παίζει ρόλο και ο καλύτερος επεξεργαστής που επιτρέπει και βίντεο 4Κ 30 FPS, ενώ τα υπόλοιπα φτάνουν μέχρι 1080.

Διαφορετικά θα μπορούσες να κοιτάξεις και τα Honor 9X, Huawei P30 lite και Huawei P40 lite που ανεβαίνει λίγο στην τιμή γύρω στα 230 αλλά έχει αρκετά καλύτερο επεξεργαστή, χωρίς όμως google services.

To ultrawide δεν με ενδιαφέρει, αν δεν έχει καλή κάμερα όπως η κύρια.

Το βίντεο 4Κ δεν με ενδιαφέρει επίσης.

Θέλω κάτι καλύτερο από την κάμερα του P30 lite.

Το P40 lite δεν έχει όντως google services οπότε δεν με απασχολεί.

Το Honor 9X νομίζω έχει google services.

Οπότε μεταξύ P20 και Honor 9X ποιό έχει την καλύτερη κάμερα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

To ultrawide δεν με ενδιαφέρει, αν δεν έχει καλή κάμερα όπως η κύρια.

Το βίντεο 4Κ δεν με ενδιαφέρει επίσης.

Θέλω κάτι καλύτερο από την κάμερα του P30 lite.

Το P40 lite δεν έχει όντως google services οπότε δεν με απασχολεί.

Το Honor 9X νομίζω έχει google services.

Οπότε μεταξύ P20 και Honor 9X ποιό έχει την καλύτερη κάμερα;

 

Το P20 ήταν το προηγούμενο κινητό μου και είχα μείνει ευχαριστημένος από τις κάμερες, κύρια και σέλφι. Δυστυχώς το Honor 9X δεν το έχω δουλέψει καθόλου και τα πολλά mp του Honor 9X ακούγονται καλύτερα, αλλά το P20 έχει OIS στην κύρια κάμερα, όπως και laser auto focus, οπότε θεωρώ οτι θα έχεις αρκετά καλύτερα αποτελέσματα. Επίσης το 4Κ βίντεο μην το απορρίπτεις, είχα τραβήξει πολύ ωραία βίντεο σε 4Κ στο P20 ακόμη και σε χαμηλό φωτισμό, αν και η οπτική σταθεροποίηση λειτουργεί μέχρι το 1080p.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Αν επιτρέπετε σε τι συσκευή πηγές και για ποιο λόγο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Αν επιτρέπετε σε τι συσκευή πηγές και για ποιο λόγο;

 

Τίποτα να σαι καλά.

Πήγα σε Galaxy Note 10 Plus. Βασικά δε θα το άλλαζα το P20 δεν είχα κλείσει καν χρόνο και το μονο που με πείραζε ήταν η κάπως μέτρια απόδοση της οθόνης κάτω από έντονο ήλιο. Απλά κυκλοφόρησε το Galaxy active 2 που ερωτεύτηκα και μετά πήρα και τα galaxy buds και στο τέλος είπα να το ολοκληρώσω το "οικοσύστημα" και είχαν βγάλει σε προσφορά το Note και το τσίμπησα. Ωστόσο αν παίξει καμιά καλή προσφορά στο P40 Pro πολύ πιθανό να ξαναγυρίσω σε Huawei.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Αν πηγαίναμε πιο πάνω.

Μεταξύ p20 και mate 20 αξίζει η διαφορά;

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πας τόσο πάνω πήγαινε για το p30. Αν και πριν λίγο καιρό το έβρισκες στα 320€.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν πηγαίναμε πιο πάνω.

Μεταξύ p20 και mate 20 αξίζει η διαφορά;

 

Να ρωτήσω πρώτα, μιλάμε για καινούριες συσκευές και σε τι τιμές τις βρίσκεις; Ρωτάω γιατί όταν το είχα πάρει εγώ το P20 κόστιζε 329 ευρώ στις μεγάλες αλυσίδες και μάλιστα το είχαν βάλει και προσφορά μια περίοδο στα 229, ενώ τώρα στο skroutz το βλέπω που ξεκινάει στα 314 και το αστείο είναι οτι ο Κωτσόβολος το έχει στη φθηνότερη τιμή.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι να μην έχει oled οθόνη, δεν μου αρέσουν.

Η σύγκριση γίνεται σε νέες συσκευές.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι να μην έχει oled οθόνη, δεν μου αρέσουν.

Η σύγκριση γίνεται σε νέες συσκευές.

 

Τo mate 20 είναι μια πολύ καλή συσκευή σαν σύνολο. Θα δεις πιστεύω διαφορά στις φωτογραφίες και κυρίως στις νυχτερινές, ωστόσο αν είναι να ανέβεις σε τιμή κοντά στα 400 που είναι το mate θα πρότεινα καλύτερα να πας σε Honor 20 Pro (στο e-shop παίζει σε προσφορά στα 409 ευρώ αυτή τη στιγμή) πολύ κοντά στο P30 Pro στις φωτογραφίες αλλά με LCD IPS οθόνη.

Διαφορετικά όπως γράφουν και παραπάνω το Nova 5T στα 270 ευρώ περίπου είναι εξαιρετική επιλογή.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...