Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

vowifi σας λειτουργεί; με nova/cosmote; εμένα αν και μηνύματα από παρόχους και ρυθμίσεις λένε ότι είναι ενεργό, δεν βγάζει ούτε ένδειξη, ούτε παίζει, volte μάλλον οκ, βγάζει ένδειξη δλδ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

8 ώρες πριν, patrickdrd said:

vowifi σας λειτουργεί; με nova/cosmote; εμένα αν και μηνύματα από παρόχους και ρυθμίσεις λένε ότι είναι ενεργό, δεν βγάζει ούτε ένδειξη, ούτε παίζει, volte μάλλον οκ, βγάζει ένδειξη δλδ

Σε cosmote ναι σε vodafone όχι 

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2023 at 12:18 ΠΜ, patrickdrd said:

vowifi σας λειτουργεί; με nova/cosmote; εμένα αν και μηνύματα από παρόχους και ρυθμίσεις λένε ότι είναι ενεργό, δεν βγάζει ούτε ένδειξη, ούτε παίζει, volte μάλλον οκ, βγάζει ένδειξη δλδ

Εγώ είχα θέμα...με WifiCall από Cosmote πολλές φορές με έπαιρναν τηλέφωνο και σε μένα δεν έκανε τίποτα και στους άλλους ή καλούσε κανονικά ή τους έλεγε ότι μιλάω..σε μένα δεν έκανε τίποτα το είχα στο τραπέζι και δεν έκανε τίποτα ενώ οι γραμμές ήταν φουλ. Επίσης με WifiCall μερικές φορές απαντούσα σε κλήση και σ' αυτόν που με έπαιρνε τηλ ακόμα καλούσε ενώ εγώ είχα απαντήσει. Έκλεισα WifiCall και έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο 2μηνο έχω πρόβλημα με το android auto. Σε ένα Toyota Corolla του 2022 συνδεόταν ασύρματα κανονικά δίχως ιδιαίτερο πρόβλημα. Τώρα εδώ και 2 μήνες περίπου είναι ολόκληρη ιστορία να συνδεθεί (θέλει επανεκκίνηση το κινητό η/και το αυτοκίνητο) και μετά όταν συνδεθεί, στο 15λεπτο θα διακοπεί η σύνδεση. Ίσως και να κόβεται η σύνδεση όταν χάνεται η σύνδεση με το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, δεν το έχω επιβεβαιώσει. Όλες οι αναβαθμίσεις έχουν γίνει, και όλα τα δικαιώματα είναι επιλεγμένα. Μήπως θέλει καμία ρύθμιση  για την ενέργεια;

Edited by n2700177
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update στην MIUI 13 έχει ένα εικονίδιο πάνω αριστερά που δεν ξέρω από τι είναι. Καμία ιδέα;

edit: Άκυρο το βρήκα, το NFC είναι.

Screenshot_edit_2023-03-25-09-47-19-249_com.miui.home.jpg

Edited by stavpal
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και την έκδοση 14 από την εφαρμογή Miui Downloader. Από το πρωί έως τώρα δεν έχω εντοπίσει κάποιο πρόβλημα. 533ceaca7f86003c459b2e865d12e65e.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ffc Στο MiUI downloader app μου βγάζει την v13 eea rom (μάλλον αυτή που φοράει) και επίσης την v14 global rom. Εσύ άλλαξες από EEA σε global? Επίσης κατεβάζεις την recovery rom? Έγινε reset μετά την εγκατάσταση ή κράτησες τις ρυθμίσεις και τα app?

Link to comment
Share on other sites

Την global έκδοση φοράω και είναι η μοναδική Rom που αναβαθμιστηκε στην έκδοση 14. Την Ota έκδοση επέλεξα στα 400 Mb. Δεν έκανα factory reset.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα που ήρθε κ δεν πρόλαβα να την εγκαταστήσω, θα έρθει πάλι εκ νέου ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ παιδιά; 

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2023 at 12:31 ΠΜ, lsdpower78 said:

Σε εμένα που ήρθε κ δεν πρόλαβα να την εγκαταστήσω, θα έρθει πάλι εκ νέου ή πρέπει να κάνω κάτι εγώ παιδιά; 

Μόλις ήρθε κ σε μένα κ την εγκατέστησα. Όλα καλά μέχρι στιγμής 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, lsdpower78 said:

Μόλις ήρθε κ σε μένα κ την εγκατέστησα. Όλα καλά μέχρι στιγμής 

Καμιά διαφορά βλέπετε εσείς που την βάλατε; ή τζάμπα χαιρόμαστε.. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, tyuio said:

Καμιά διαφορά βλέπετε εσείς που την βάλατε; ή τζάμπα χαιρόμαστε.. 

Πραγματικά τι θα περίμενες από αυτή την συσκευή για να χαρείς;

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, challenge143 said:

Πραγματικά τι θα περίμενες από αυτή την συσκευή για να χαρείς;

Δεν ξέρω τι προβλήματα σου βγάζει εσένα, αλλά προσωπικά ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο τηλέφωνο,(χωρίς βέβαια να θέλω κατακρίνω την απογοήτευση σου)ρωτάω για το miui 14 εαν έχει κάτι καινούργιο να προσφέρει

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, tyuio said:

Δεν ξέρω τι προβλήματα σου βγάζει εσένα, αλλά προσωπικά ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο τηλέφωνο,(χωρίς βέβαια να θέλω κατακρίνω την απογοήτευση σου)ρωτάω για το miui 14 εαν έχει κάτι καινούργιο να προσφέρει

Δεν μου έχει βγάλει καποιο σοβαρό θέμα αλλά  κ δεν περιμένω κάτι ιδιαίτερο για να χαρώ από αυτή την συσκευή. Δεν νομίζω να έχει να σου δώσει κάτι περισσότερο η χιαομι .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, 3η μέρα με την miui 14.

Νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο έχω δει έως τώρα. 

Πολύ πιο ελαφρύτερη από τις 2 προηγούμενες, λογικό, μιας και απ ότι διάβασα μειώθηκαν τα system files. 

Οι εφαρμογές ανοίγουν πιο γρήγορα και γενικά το τηλέφωνο είναι κάπως πιο σβέλτο 

Όσον αφορά την αυτονομία, μοιάζει σαν να το πρώτο αγόρασα μόλις τώρα. 

 

Φρεσκαδουρα η μπαταρία. 

 

Δεν θα ανεβάσω διαγράμματα κατανάλωσης και τέτοια. Όσοι (σίγουρα όλοι) την περάσετε, θα το διαπιστώσετε. 

Καμία σχέση με την 13αρα.

Ευτυχώς δεν την κράτησαν πολύ.. 

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει σε κάποιον με global EU η 14  ή είναι μόνο για global MI;
Προς το παρόν όχι είναι μόνο η Global

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο  9s του γιού μου Miui 14 ... απίστευτη σιαόμι αψυχολογητη, ένα χρόνο χωρίς καμία υποστήριξη (μόνο εφαρμογών) και ξαφνικά δίνει 14 με patches Φεβρουαρίου ( και μια ενδιάμεση προχθές Miui 13). Όπως και να χει σπάνια έδινε σε αυτή την κατηγορία τιμών τόσες αναβαθμίσεις με τόσες συσκευές που έχει να υποστηρίξει η εταιρεία. Θεωρώ σημαντικό κομμάτι το chipset 720G που έχουν οι συσκευές μας. Όπως και να χει ειδικά το 9s (προπομπός του Redmi note 9 Pro) έχοντας παρουσιαστεί αρχές του 20 δεν περίμενα να πάρει άλλη αναβάθμιση. Εγώ έχω πάθει πλάκα και με την απόδοση της μπαταρίας μετά από 3 ολόκληρα χρόνια χρήσης σε καθημερινή βάση ότι ακόμα κρατάει, όχι βέβαια εκείνα τα 10ωρα όμως οχτώ ωρίτσες τις έχει ακόμη παρά και τον διαμοιρασμό δεδομένων ως hot spot λόγω απεριόριστων Data σε χρήση κιόλας PS4... σκυλί τηλέφωνο 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

On 8/4/2023 at 2:02 ΜΜ, mylw_4 said:

Miui 14 και χαζά. Οι επανεκκινήσεις συνεχίζονται...

Δοκίμασε την xtrv. Ίσως η μόνη που δε κάνει επανεκκινησεις. Η έστω κάνει σπάνια. 

Το έχω παρατήσει το τηλέφωνο αλλά όσο διάστημα το δούλευα με την xtrv δεν είχα επανεκκίνηση.

Επίσης δοκίμασε να το λειτουργήσεις χωρίς σιμ ένα διάστημα να δεις αν άλλαξε κάτι.  Κάπου κάποτε διάβασα ότι φταίει ο παροχος (κάρτα σιμ συγκεκριμένα) για τα ριμπουτς. Η στην τελική επανέκδοση σιμ μήπως και φανεί κάτι άλλο.

1 hour ago, konakis said:

Ήρθε και στο  9s του γιού μου Miui 14 ... απίστευτη σιαόμι αψυχολογητη, ένα χρόνο χωρίς καμία υποστήριξη (μόνο εφαρμογών) και ξαφνικά δίνει 14 με patches Φεβρουαρίου ( και μια ενδιάμεση προχθές Miui 13). Όπως και να χει σπάνια έδινε σε αυτή την κατηγορία τιμών τόσες αναβαθμίσεις με τόσες συσκευές που έχει να υποστηρίξει η εταιρεία. Θεωρώ σημαντικό κομμάτι το chipset 720G που έχουν οι συσκευές μας. Όπως και να χει ειδικά το 9s (προπομπός του Redmi note 9 Pro) έχοντας παρουσιαστεί αρχές του 20 δεν περίμενα να πάρει άλλη αναβάθμιση. Εγώ έχω πάθει πλάκα και με την απόδοση της μπαταρίας μετά από 3 ολόκληρα χρόνια χρήσης σε καθημερινή βάση ότι ακόμα κρατάει, όχι βέβαια εκείνα τα 10ωρα όμως οχτώ ωρίτσες τις έχει ακόμη παρά και τον διαμοιρασμό δεδομένων ως hot spot λόγω απεριόριστων Data σε χρήση κιόλας PS4... σκυλί τηλέφωνο 

Καλώς ή κακώς το τηλεφωνο για όσα προσφέρει στην τιμή του (οκ βγήκαν τα 10, 11, 12) είναι vfm. 

Οθοναρα και μπαταρία που σπάει νεύρα η αυτονομία της. 

Αν δε με κούραζε το μέγεθος (πήγα σε iPhone 13 mini  και δε το Μετάνιωσα στιγμή!!!!) θα το κρατούσα  όσο πήγαινε! 

Link to comment
Share on other sites

Miui 14 με patches ασφαλείας Φεβρουαρίου '23 και android 12.! Ποικιλία η @ουφιάνα η σιαομάρα 😬😁 μόνο αυτή!!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...