Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

το κακό δεν είναι ότι είχε θέματα το τηλέφωνο, όλα έχουν στην αρχή, αλλά ότι τα προβλήματα δεν διορθώνονται. αυτό με τα random reboot είναι από την αρχή και δεν έχει γίνει τίποτα. κάθε φορά που γίνετε ενημέρωση υπάρχει ο φόβος να χαλάσει κάτι επιπλέον πάρα να διορθώσει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

15 ώρες πριν, RSAROUKLA said:

το κακό δεν είναι ότι είχε θέματα το τηλέφωνο, όλα έχουν στην αρχή, αλλά ότι τα προβλήματα δεν διορθώνονται. αυτό με τα random reboot είναι από την αρχή και δεν έχει γίνει τίποτα. κάθε φορά που γίνετε ενημέρωση υπάρχει ο φόβος να χαλάσει κάτι επιπλέον πάρα να διορθώσει κάτι.

Δεν μου έχει κάνει ούτε μια φορά τυχαία επανεκκίνηση και το έχω 2,5 χρόνια.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια, με τη δικια του ρομ οπως το πηρα, με κανενα update, μου ειναι παντελως αδιαφορα,

εχει παρει ρουτ, lsposed, patch για να γραφω αρχεια οπου θελω και δεν θυμαμαι κι εγω τι αλλο,

της παναγιας τα ματια κοινως και δουλευει φυσεκι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, δίχως πλάκα είναι από τα καλύτερα τηλέφωνα που έχω δουλέψει. (αναλογικά με το κόστος βέβαια). 

Ούτε μία φορά random reboot. 

Το έχω με την εργοστασιακή. Ούτε ρουτ ούτε τίποτα. 

Και το έχω σκίσει. 

Όλη μέρα παιχνίδια. 

Σημειωτέον είναι με την Global romy. 

 

Τώρα ετοιμάζομαι να του πάρω και μια 512Gb κάρτα μιας και έχουν πέσει οι τιμές. Μέσα δεν ξέρω και γω τι έχω. Ολόκληρα λειτουργικά windows iso κατεβάζω και βαριέμαι να τα ξεφορτωσω σε πισι. 

Χαχαχα 

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο από αυτη τη διαφορά από συσκευή σε συσκευή καταλαβαίνεις πόσο στην τύχη είναι η εμπειρία που θα έχεις με τα κινητά της xiaomi πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό πάνω από δύο χρόνια και χρησιμοποιώ και τις δύο κάρτες sim. Στην εταιρική κάρτα sim έχω βάλει προώθηση στο δικό μου νούμερο αν δείχνει ότι είναι εκτός σύνδεσης. Με έχει ταλαιπωρήσει αφάνταστα η λειτουργία του τηλεφώνου. Μπορεί να τερματίσω μια συνομιλία και να περιμένω και δέκα λεπτά για να μπορέσω να καλέσω άλλο νούμερο ή να μου λένε ότι δεν μπορούν να με καλέσουν. Με την MIUI 13 και μετά από καθαρή επανεγκατασταση άρχισα να έχω τυχαίες επανεκκινησεις. Είναι εδώ και τρεις τέσσερις μέρες που απενεργοποίησα την επιλογή Dual 4G και νομίζω ότι το κινητό έχει άλλαξε τελείως συμπεριφορά. 

Έχει στις ρυθμίσεις και μια επιλογή επέκτασης μνήμης. Έχετε δει κάποια διαφορά αν την έχετε ενεργή ή όχι. 

Εγώ την έχω απενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο από αυτη τη διαφορά από συσκευή σε συσκευή καταλαβαίνεις πόσο στην τύχη είναι η εμπειρία που θα έχεις με τα κινητά της xiaomi πλέον.
Και σε άλλους μεγάλους κατασκευαστές, έτσι είναι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα δουλεύει σε κανέναν το Wi-Fi call και volte σε wind??


Sent from my iPhone 14 using Tapatalk

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, conan1 said:
2 ώρες πριν, vagelados said:
Μόνο και μόνο από αυτη τη διαφορά από συσκευή σε συσκευή καταλαβαίνεις πόσο στην τύχη είναι η εμπειρία που θα έχεις με τα κινητά της xiaomi πλέον.

Και σε άλλους μεγάλους κατασκευαστές, έτσι είναι.

Φίλε δεν έχω δει άλλο μεγάλο κατασκευαστή να καταστρέφει τα κινητά του μετά από update. Εκτός από μια εποχή που το είχε κάνει η apple και είχε γίνει χαμός. Αλλά εκεί ήταν για όλα τα κινητά της στο os της. Δεν έκανε σε κάποια προβλήματα και σε άλλα κομπλέ. Τέλος πάντων. Εγώ μιαα φορά δεν ξανά ασχολουμε με xiaomi το πήρα το μάθημα. Ένα μήνα ακόμη υπομονή προσπαθώ, και θα το αφήσω.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, vagelados said:

Φίλε δεν έχω δει άλλο μεγάλο κατασκευαστή να καταστρέφει τα κινητά του μετά από update. Εκτός από μια εποχή που το είχε κάνει η apple και είχε γίνει χαμός. Αλλά εκεί ήταν για όλα τα κινητά της στο os της. Δεν έκανε σε κάποια προβλήματα και σε άλλα κομπλέ. Τέλος πάντων. Εγώ μιαα φορά δεν ξανά ασχολουμε με xiaomi το πήρα το μάθημα. Ένα μήνα ακόμη υπομονή προσπαθώ, και θα το αφήσω.

Εγώ μάλλον είμαι από τους τυχερούς. Οσα Xiaomi είχα, δεν είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, conan1 said:

Εγώ μάλλον είμαι από τους τυχερούς. Οσα Xiaomi είχα, δεν είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα.

Η εγώ είμαι άτυχος.😉 Δύο είχα, το 6αρι ήταν άψογο. Και το 9 ήταν άψογο πριν τα updates απλά δεν μπορώ να το ξανά ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχετε πάρει από Ελλάδα όσοι έχετε προβλήματά; Η από εξωτερικό;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Τα έχετε πάρει από Ελλάδα όσοι έχετε προβλήματά; Η από εξωτερικό;
εγώ από Ελλάδα από επιδότηση από wind και vodafone.
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Lurker said:

Τα έχετε πάρει από Ελλάδα όσοι έχετε προβλήματά; Η από εξωτερικό;

Banggood αρχές καλοκαιριού 2020

Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε το miui13 βασισμενο στο android 12..να φοβασαι να ανοιξεις την οθονη του κινητου, η μπαταρια πεφτει σαν να ρουφας αναψυκτικο 🤣

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Εγινε εγκατάσταση του MIUI13. 

Ενα bug είναι ότι όταν το ποσοστό της μπαταρίας είναι μέσα στο εικονίδιο, και το φόντο είναι άσπρο, δεν φαινεται το ποσοστό. 

Βασικά είναι από πίσω, το καλύπτει το άσπρο και όσο πέφτει αυτή αυτό ξεπροβάλει. 

Σε μαύρο φόντο φαίνεται αλλά είναι πιο μαύρο αντί λευκό το ποσοστό. 

Τα έχω ξεχωριστά τώρα 

Έχετε τέτοιο πρόβλημα; 

Ελπιζω να ληφθεί σε επόμενο update. 

Για τη διάρκεια, θα δείξει τις επόμενες ημέρες. 

Δεν έκανα επαναφορά γι αυτό και μόνο. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ μετά το νέο update είναι ότι επειδή χρησιμοποιώ το double Tap to wake the screen ενώ το έχω ενεργοποιήσει αν κανω restart μένει ενεργό αλλά δεν λειτουργεί και πρέπει να το κλείσω και να το ξανά ανοίξω παλι

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα με έχει ταράξει στα random reboots. Μπορεί να κάνει 5-6 την ημέρα. Κάποιες μέρες 9-10. 

Πολλές φορές το καταλαβαινω γιατί βλέπω στο ρολόι(gtr) ότι έχει αποσυνδεθεί.

Θύμωσε επειδή θα το αλλάξω???? :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα σήμερα ότι θα πάρει miui 14..Ειναι αλήθεια?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα σήμερα ότι θα πάρει miui 14..Ειναι αλήθεια?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Δεν νομίζω απο οτι έχω διαβάσει αναβαθμίσεις Android και miui τέλος πάλι καλά όσες πήρε μην έχουμε παράπονο.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, leotzian said:

Δεν νομίζω απο οτι έχω διαβάσει αναβαθμίσεις Android και miui τέλος πάλι καλά όσες πήρε μην έχουμε παράπονο.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα πάρει miui 14 βασισμένο στο Android 12.. Και εγω το διάβασα εδώ 

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-14-list-with-supported-and-abadonned-smartphones/

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...