Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Υπομονή θα έρθει. Σε Ευρωπαϊκό στο βγάζει αυτό το μήνυμα;
Μήπως έχεις ξεκλειδώσει bootloader?
Σε ευρωπαϊκό δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα έρθει σε όλους απλά επειδή την έχω εγκαταστήσει μην νομίζετε ότι η συσκευή θα πάει ποιο γρήγορα αντιθετος η προηγούμενη ήταν ποιο γρήγορο σαν λογισμικό. 
Πώς εγκαταστάθηκε σε εσένα δεν μπορώ να καταλάβω είναι κάνει αίτηση για beta tester?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι τίποτα απλά μου ήρθε κανονικά η ενημέρωση. Απλά πίστεψε με μην τρελαινεσε μέχρι να σου έρθει δεν χάνεις κάτι ουσιώδες, εκτός Κ αντιμετώπιζεις τίποτα bugs Κ θέλεις να διορθωθούν

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, leotzian said:

Σε ευρωπαϊκό δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader

Κάνε ένα κόπο και ανέβασε screenshot να δώ τι rom φοράς....
 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Αυτήν έχω και πάντα κάνω ολες τις αναβαθμίσεις παντού 6a82cb7ea8696cfb75611f5c49896c7e.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα version MIUI 13/ Android 12 αντιμετωπίζω το πρόβλημα πως όταν προσπαθώ να κάνω μια κλήση μου εμφανίζεται μενού που μου λέει να επιλέξω skype/viber/τηλέφωνο, μάλιστα με διαφορετική σειρά κάθε φορά!. Έχω ρυθμίσει την εφαρμογή τηλέφωνο ως την πρεπιλεγμένη (και μοναδική που υπάρχει) στις προεπιλεγμένες εφαρμογές αλλά δεν υπάρχει καμία πρόοδος. Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση ή είναι χαρακτηριστικό του Android 12;

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω και πάντα κάνω ολες τις αναβαθμίσεις παντού 6a82cb7ea8696cfb75611f5c49896c7e.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τότε περιμένεις και θα σου έρθει.
Εκτός αν δεν φτάνει ο ελεύθερος χώρος.
Link to comment
Share on other sites

Τότε περιμένεις και θα σου έρθει.
Εκτός αν δεν φτάνει ο ελεύθερος χώρος.
20GB φτάνουν και περισσεύουν υπομονή θα κάνουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με heating όταν γίνεται φόρτιση;

Το είχε το πρόβλημα απο τις αρχές που το είχα.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα με heating όταν γίνεται φόρτιση;
Το είχε το πρόβλημα απο τις αρχές που το είχα.
Εγώ όχι αλλά δεν κάνω ποτέ γρήγορη φόρτιση μόνο στην μεγάλη ανάγκη

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά global 13 έχει πάρει κανείς 
Έχει κυκλοφορήσει πριν λίγες μέρες. Οπότε θα έρθει σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/joyeuse/

Φαίνεται να έχει βγει απο 30-9.

Επίσης τρέχει κάποιος άλλος LineageOS εδώ;

https://lineageos.org/

https://wiki.lineageos.org/devices/miatoll/

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, conan1 said:
22 ώρες πριν, Dorito said:
Ρε παιδιά global 13 έχει πάρει κανείς 

Έχει κυκλοφορήσει πριν λίγες μέρες. Οπότε θα έρθει σύντομα.

Άντε να δούμε 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Udab said:

Επίσης τρέχει κάποιος άλλος LineageOS εδώ;

Εγώ, εδώ και ένα χρόνο περίπου. Είχε κάποια bug, στην πορεία έστρωσε. Έχουν απομείνει κάποια, πιο ασήμαντα. Γενικά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το φλασαρω εντός των ημερών (αναφέρομαι στο linage os) 

 

Το είχα δοκιμάσει παλιότερα και ήταν οκ 

 

Από διάρκεια μπαταρίας πως είναι???

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mol said:

Σκέφτομαι να το φλασαρω εντός των ημερών (αναφέρομαι στο linage os) 

 

Το είχα δοκιμάσει παλιότερα και ήταν οκ 

 

Από διάρκεια μπαταρίας πως είναι???

 

Το τρέχω κανένα 6μηνο τώρα. Απο μπαταρία είμαι υπερευχαριστημένος. Με μέση χρήση αντέχει εως και 4 μέρες σε μένα τουλάχιστον, μπορεί και παραπάνω. Δημιουργήθηκαν κάποια bugs σε ένα update και λύθηκαν σχετικά γρήγορα. Άλλα bugs δεν έχω δει (ακόμη και σε αυτό με τα random restarts φαινεται να έχει λυθεί)

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχουν γράψει άλλοι αλλά το 9s και υποθέτω και το pro γράφουν με MotionCam, cinema dng raw video. Τεράστια αρχεία αλλά αν γνωρίζεις resolve μπορείς να βγάλεις footage πολύ υψηλού επιπέδου.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Udab said:

Το τρέχω κανένα 6μηνο τώρα. Απο μπαταρία είμαι υπερευχαριστημένος. Με μέση χρήση αντέχει εως και 4 μέρες σε μένα τουλάχιστον, μπορεί και παραπάνω. Δημιουργήθηκαν κάποια bugs σε ένα update και λύθηκαν σχετικά γρήγορα. Άλλα bugs δεν έχω δει (ακόμη και σε αυτό με τα random restarts φαινεται να έχει λυθεί)

 

Το κυριότερο που μου έχει απομείνει από τα προβλήματα που συνάντησα είναι να μη μπορώ να κατεβάσω και ανοίξω ένα αρχείο στο Viber (pdf πχ - φωτογραφίες και βίντεο κατεβαίνουν και ανοίγουν κανονικά). Στις άδειες είναι όλες εγκεκριμένες, το μοναδικό που βρήκα ήταν ότι στην άδεια για "Αρχεία και μέσα" έχει επιλογές "μόνο μέσα" και "να μην επιτρέπεται¨. Μάλλον αυτό φταίει. Στην αποστολή αρχείου γίνεται το ίδιο - δεν μπορώ να επιλέξω "Αποστολή αρχείου", αλλά το προσπερνάω κάνοντάς το κοινοποίηση μέσω του Viber από την εφαρμογή διαχείρισης αρχείων.

Μπορείς να τσεκάρεις αν σου γίνεται το ίδιο;
Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Viber - Άδειες - Αρχεία και μέσα

εικόνα_Viber.jpg

Edited by apostolispd
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, apostolispd said:

Το κυριότερο που μου έχει απομείνει από τα προβλήματα που συνάντησα είναι να μη μπορώ να κατεβάσω και ανοίξω ένα αρχείο στο Viber (pdf πχ - φωτογραφίες και βίντεο κατεβαίνουν και ανοίγουν κανονικά). Στις άδειες είναι όλες εγκεκριμένες, το μοναδικό που βρήκα ήταν ότι στην άδεια για "Αρχεία και μέσα" έχει επιλογές "μόνο μέσα" και "να μην επιτρέπεται¨. Μάλλον αυτό φταίει. Στην αποστολή αρχείου γίνεται το ίδιο - δεν μπορώ να επιλέξω "Αποστολή αρχείου", αλλά το προσπερνάω κάνοντάς το κοινοποίηση μέσω του Viber από την εφαρμογή διαχείρισης αρχείων.

Μπορείς να τσεκάρεις αν σου γίνεται το ίδιο;
Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Viber - Άδειες - Αρχεία και μέσα

 

Δεν τρέχω Viber αλλά σε αντίστοιχες εφαρμογές δεν έχω πρόβλημα.

Δοκίμασε να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση εδώ για pdfviewer : https://github.com/GrapheneOS/PdfViewer/releases

Πάλι για αποστολή αρχείου πχ KDE Connect που χρησιμοποιώ δεν έχω αντίστοιχο πρόβλημα.

19.1 τρέχεις;

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έκανα και την αναβάθμιση σε 19.1 και πλέον έχει σταματήσει και να συνδέεται με καλώδιο στον υπολογιστή 😅 Σε fastboot και recovery συνδέεται κανονικά, αλλά στο σύστημα μόνο φορτίζει και οι επιλογές για μεταφορά αρχείων κλπ είναι απενεργοποιημένες. Βαρέθηκα να ασχολούμαι, περιμένω να στρώσει σε κάποιο μελλοντικό update.

Όσο για το viber, το πρόβλημά μου δεν είναι ότι δεν μπορώ να ανοίξω αρχεία pdf. Είναι ότι δείχνει να μην έχει πρόσβαση η εφαρμογή στα αρχεία της συσκευής και έτσι δεν μπορεί ούτε να κατεβάσει αρχεία που μου έστειλαν (εκτός φωτογραφιών και βίντεο) ώστε να τα ανοίξω ούτε να ανεβάσω αρχείο από τη συσκευή (εκτός αν το κάνω όπως είπα προηγουμένως).

Γενικά πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από την lineage, τόσο σε σχέση με την miui όσο και με διάφορες custom που δοκίμασα ανά καιρούς.

Edited by apostolispd
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, apostolispd said:

Ναι, έκανα και την αναβάθμιση σε 19.1 και πλέον έχει σταματήσει και να συνδέεται με καλώδιο στον υπολογιστή 😅 Σε fastboot και recovery συνδέεται κανονικά, αλλά στο σύστημα μόνο φορτίζει και οι επιλογές για μεταφορά αρχείων κλπ είναι απενεργοποιημένες. Βαρέθηκα να ασχολούμαι, περιμένω να στρώσει σε κάποιο μελλοντικό update.

Όσο για το viber, το πρόβλημά μου δεν είναι ότι δεν μπορώ να ανοίξω αρχεία pdf. Είναι ότι δείχνει να μην έχει πρόσβαση η εφαρμογή στα αρχεία της συσκευής και έτσι δεν μπορεί ούτε να κατεβάσει αρχεία που μου έστειλαν (εκτός φωτογραφιών και βίντεο) ώστε να τα ανοίξω ούτε να ανεβάσω αρχείο από τη συσκευή (εκτός αν το κάνω όπως είπα προηγουμένως).

Γενικά πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από την lineage, τόσο σε σχέση με την miui όσο και με διάφορες custom που δοκίμασα ανά καιρούς.

Δύσκολο αυτο ρε συ.

Κάνε ένα report bug εδώ https://gitlab.com/LineageOS/issues/android/-/issues 

Δεν αντιμετωπίζω κάτι τέτοιο όχι. 😕 global η EU firmware;

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η global

MIUI V13.0.1.0.SJZMIXM Stable Official Update for Redmi Note 9 Pro Global (joyeuse)

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/joyeuse/stable/V13.0.1.0.SJZMIXM/

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2022 at 9:50 ΜΜ, makis_72 said:

Βγήκε και η global

MIUI V13.0.1.0.SJZMIXM Stable Official Update for Redmi Note 9 Pro Global (joyeuse)

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/joyeuse/stable/V13.0.1.0.SJZMIXM/

Κατεβάζω και τη περνάω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...