Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κατά τη διάρκεια κλήσης αν επιλέξω μεγάφωνο τότε  αρχίζει να επιλέγεται όσο επιλέγεται με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μιλήσω καθώς εναλλάξ μεταβαίνει σε ανοιχτή ακρόαση και μετά σε κανονική ομιλία. Κάποια ιδέα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά χωρίς να έχω πειράξει καμμία ρύθμιση στην γραμματοσειρά τα γράμματα στα μυνήματα βγαίνουν τεράστια υπάρχει κάποια ρύθμιση νά τά φέρω σε μικρότερο μέγεθος, ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, jimis13_ said:

Καλησπέρα παιδιά χωρίς να έχω πειράξει καμμία ρύθμιση στην γραμματοσειρά τα γράμματα στα μυνήματα βγαίνουν τεράστια υπάρχει κάποια ρύθμιση νά τά φέρω σε μικρότερο μέγεθος, ευχαριστώ 

Από τις ρυθμίσεις.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, vagelados said:

Εβαλε κανείς;

Screenshot_2022-08-26-17-52-35-670_com.android.updater.jpg

Εγώ την έβαλα μόλις τώρα. Ίσως ένα κλικ πιο αργή γιατί έχει πολλά γραφικά έξτρα 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η xtrv?
Από ότι βλέπω έχει βγει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα μόλις τώρα. Ίσως ένα κλικ πιο αργή γιατί έχει πολλά γραφικά έξτρα 
Δεν είχες τίποτε άλλα θέματα υποτίθεται οτι είναι Android 12 miui 13 δεν τσεκαρεις αν είναι 12.
Σκέφτομαι να την περάσω μην μου δημιουργήσει τίποτε προβλήματα τώρα δουλεύουν ολα τζάμι
Εμένα δεν μου την βγάζει στις αναβαθμίσεις αν είναι να την περάσω με το χέρι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα.  Στην αρχή λαγκαρε ελαφρά λογικό. Μετά από 2 3 restart είναι οκ.

Επίσης δεν έβλεπε την sd και ζήταγε format, αλλά μετά από τα restart την έβγαλα-έβαλα και κομπλέ. Τώρα δεν είδα κάποια ιδιαίτερη διαφορά....

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα.  Στην αρχή λαγκαρε ελαφρά λογικό. Μετά από 2 3 restart είναι οκ.
Επίσης δεν έβλεπε την sd και ζήταγε format, αλλά μετά από τα restart την έβγαλα-έβαλα και κομπλέ. Τώρα δεν είδα κάποια ιδιαίτερη διαφορά....
Είναι τελικά android 12? για δες και κάτι άλλο την πέρασες χειροκίνητα η στην έβγαλε στο update στο τηλέφωνο?
Το δικό μου λει δεν υπάρχει αναβάθμιση

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Εμένα την εμφάνισε χτες το βράδυ και επειδή είναι 2,5 GB το άφησα να το κάνω σήμερα το πρωί. Σήμερα δεν υπήρχε. Κλασσικά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, leotzian said:

Είναι τελικά android 12? για δες και κάτι άλλο την πέρασες χειροκίνητα η στην έβγαλε στο update στο τηλέφωνο?
Το δικό μου λει δεν υπάρχει αναβάθμιση

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φίλε κανονικά. Θα την βγάλει έτσι κάνει. Νάζια. 😜😜

Screenshot_2022-08-27-22-43-19-419_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να γραψω κάποιες εντυπώσεις απ τη νεα έκδοση 13.0.1.0 (sjweuxm), αν κ έχω το redmi 9s, εδώ το νήμα είναι πιο ζωντανό. Θα εστιασω σε διαφορές από την 12

 

-Συνήθως ελεύθερη ram με την 12 είχα 3,5 gb, τωρα το πολύ 3. Λογικό 

 

-Η λειτουργία ενός χεριού έχει αλλάξει, η οθόνη μένει απ τη μεση κ κάτω, αλλά η υλοποίηση είναι τραγική γιατί δεν φαίνονται όλα τα εικονίδια. Ειδικά ο, τι έχει να κάνει με τον launcher, δε μπορείε να δεις τα εικονίδια που έχεις στο κάτω μέρος 

 

 

-Οι εφαρμογές της έκδοσης είναι συνολικά καμία 20αριά λιγότερες απ την 12 (προσμετρώ όλες τις εφαρμογές συστήματος συνολικά) 

 

 

-Στον διαχωρισμό οθόνης αν έχεις youtube στο άνω μέρος και θες να έχεις κάποιο social στο κάτω, με την 12 φαινόταν το βίντεο κανονικά. Τώρα δε μπορεί να φαίνεται το βίντεο, ίσως το χειρότερο feature της 13 που έχω πετύχει μέχρι στιγμής 

(edit: διορθώθηκε με επαναφορά της εφαρμογής youtube 👍

 

 

-Επέστρεψαν τα ενσωματωμένα wallpapers (αυτό ισχύει για οσους αναβαθμιζαν την εφαρμογή θέματα) 

 

-Στις χειρονομιες προστεθηκε το μερικό screenshot, αρκετά βολικό αυτό. Κρατάς σταθερά τα τρια δάχτυλα πάνω στην οθόνη χωρίς να τα σύρεις προς τα κάτω) 

 

-Αναδιαταξη εικονιδιων στο κεντρο ελεγχου, από τα 4 μεγάλα κρατήθηκαν τα δυο κύρια (wifi κ δεδομένα) κ τη θεση των bluetooth και φακό την πηραν η φωτεινότητα κ ο ήχος 

Edited by mikelangelo
Ενημερώσεις
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα χτες το βράδυ (ξανά)...5-6 ώρες πήρε για να την κάνει... μέχρι στιγμής είναι αρκετά καλό αλλά θέλω να δω τι θα γίνεται με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Petros_android said:

Μου ήρθε και μένα χτες το βράδυ (ξανά)...5-6 ώρες πήρε για να την κάνει... μέχρι στιγμής είναι αρκετά καλό αλλά θέλω να δω τι θα γίνεται με την μπαταρία.

5-6 ώρες; Γιατί τόσο πολύ;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπερδεύτηκα για το Redmi note 9 Pro μιλάμε η για το Redmi Note 9S ?
Τα δύο παίρνουν τελείως διαφορετικές Rom

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, evris2013 said:

5-6 ώρες; Γιατί τόσο πολύ;

Δεν ξέρω..ήταν 2,7GB. 11:50 ξεκίνησε 05:30 τελείωσε.

Link to comment
Share on other sites

On 27/8/2022 at 1:42 ΜΜ, chios said:
On 26/8/2022 at 10:13 ΜΜ, mol said:
Βγήκε η xtrv?

Από ότι βλέπω έχει βγει.

Δε τη βρίσκει ο updater....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mol said:

Δε τη βρίσκει ο updater....

Μάλλον μπέρδεψα το cortana (9s) με το joyeuse (9 pro)

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ξαφνικά και μετά από επανεκκίνηση που έκανα το κινητό εκεί που κάθεται μόνο του ανάβει η οθόνη και μετά ξανά σβήνει, δε το κάνει συνέχεια αλλά εδώ και δύο μέρες συμβαίνει, επίσης παρουσίασε και λίγο ghosting το οποίο έχει σταματήσει.. Έκανα αναβάθμιση σε android 12 αλλά το αναμα της οθόνης επιμένει, ξέρει κανείς τι συμβαίνει; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ξαφνικά και μετά από επανεκκίνηση που έκανα το κινητό εκεί που κάθεται μόνο του ανάβει η οθόνη και μετά ξανά σβήνει, δε το κάνει συνέχεια αλλά εδώ και δύο μέρες συμβαίνει, επίσης παρουσίασε και λίγο ghosting το οποίο έχει σταματήσει.. Έκανα αναβάθμιση σε android 12 αλλά το αναμα της οθόνης επιμένει, ξέρει κανείς τι συμβαίνει; 
Εμένα την αναβάθμιση δεν την έχει βγάλει στο update της συσκευής ΕU έκδοση

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν εχει το τηλέφωνο nfc για πληρωμή του fuel pass μέσω άυλης κάρτας;

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...