Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

4 ώρες πριν, evris2013 said:

...και ταινίες αν έχεις κατεβάσει τρώνε κι αυτές χώρο πχ Netflix.

Έχω σβήσει κάποια πράγματα από τον εσωτερικό χώρο κ μου έμεινα 14 Gb διαθέσιμος χώρος. Από εφαρμογες έχω τις κλασικές Fb, Viber, κτλ... Αλλά δεν ξέρω γιατί έχει καταληφθεί τόσος πολύς χώρος. Anyway ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπερα παιδια,

Κατοχος Redmi Note 7 και μεχρι τωρα πολυ ευχαριστημενος.Δυστυχως ομως η ελλειψη NFC με αναγκαζει να ψαχτω για νεα συσκευη και το 7 θα παει στην συζυγο.Το (μεγαλο)προβλημα μου ομως ειναι το εξης:Μου ειναι υπερ-απαραιτητη η ηχογραφηση κλησεων για την δουλεια μου.Με λιγα λογια ψαχνομαι για μια νεα καλη συσκευη Xiaomi που να εχει NFC και την μαμισια εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων που ειναι εκπληκτικη!

Καταρχην το Note 9 ειναι καλη συσκευη?Την προτεινετε?Κι αν οχι ποια να παρω?Επισης αν δεν εχει ηχογραφηση(που μαλλον δεν εχει),ποια η διαδικασια αλλαγης  rom?

ΥΓ.Κοιταω και το  Redmi Note 11 Pro.Γνωμη γι'αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όλα τα Ευρωπαϊκά μοντέλα και όχι μόνο τα xiaomi δεν έχουν ηχογράφηση κλήσεων, βάσει νομοθεσίας. (Δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποια).
Κυκλοφορούν κάποιες εφαρμογές, αλλά δεν ξέρω αν δουλεύουν.

Επίσης, αν το nfc το θέλεις για πληρωμές, και το κινητό σε καλύπτει,  κοίτα μήπως κάνεις δουλειά με ένα smartband με nfc. 

Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Evil_13 said:

Καλησπερα παιδια,

Κατοχος Redmi Note 7 και μεχρι τωρα πολυ ευχαριστημενος.Δυστυχως ομως η ελλειψη NFC με αναγκαζει να ψαχτω για νεα συσκευη και το 7 θα παει στην συζυγο.Το (μεγαλο)προβλημα μου ομως ειναι το εξης:Μου ειναι υπερ-απαραιτητη η ηχογραφηση κλησεων για την δουλεια μου.Με λιγα λογια ψαχνομαι για μια νεα καλη συσκευη Xiaomi που να εχει NFC και την μαμισια εφαρμογη ηχογραφησης κλησεων που ειναι εκπληκτικη!

Καταρχην το Note 9 ειναι καλη συσκευη?Την προτεινετε?Κι αν οχι ποια να παρω?Επισης αν δεν εχει ηχογραφηση(που μαλλον δεν εχει),ποια η διαδικασια αλλαγης  rom?

ΥΓ.Κοιταω και το  Redmi Note 11 Pro.Γνωμη γι'αυτο?

Τα τελευταία με καταγραφή κλήσεων ήταν τα 7άρια. Από κει και μετά όλα έχουν Google dialer και δεν έχουν καταγραφή κλήσεων. Ακόμα και ορισμένες εφαρμογές που δοκίμασα στο δικό μου, καμία δεν έκανε καταγραφή κλήσεων!☹️ 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, mol said:

Αν θέλεις ψάξουμε την ελληνική ρομ που υποστηρίζει καταγραφή κλήσης 😉

Υπάρχουν κάπου οδηγίες δοκιμασμένες; 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nectar1605 said:

Υπάρχουν κάπου οδηγίες δοκιμασμένες; 🙂

Για ρίξε ένα βλέφαρο εδώ 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/46141-JOYEUSE-Εγκατάσταση-twrp-xtrv-stable-root-links/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάτοχος xiaomi redmi note 9 pro για δύο χρόνια. Δύο θέματα, 

α) Μετά από κάποια αναβάθμιση εφαρμογής, κατά την ανοιχτή ακρόαση σε κλήση δεν με ακούει ο συνομιλητής. Έχετε κάποια εμπειρία, βοήθεια; 

β) Δυστυχώς από την πρώτη μέρα αγοράς, η συσκευή δεν εμφανίζει στους χάρτες τον σωστό προσανατολισμό. Συγκεκριμένα ενώ έχω ανοίξει διαδρομή και πρέπει να πάω αριστερά, το βελάκι δείχνει σε άλλη κατεύθυνση και αφού κάνω λάθος διαδρομή, μετά από κάποια λεπτά τοποθετείται σωστά και δείχνει σωστά μ. Δυστυχώς αν περιμένω αρχικά για ώρα και πάλι δεν δείχνει σωστή κατεύθυνση έως ότου κινηθώ προς κάπου και μετά αρχίσει να λειτουργεί σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα. Απo εχτές το βράδυ το κινητό μου κάνει ένα θέμα μου ανεβάζει μόνο του την ένταση το κατεβάζω κ ανεβαίνει πάλι μόνο του. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον μπορώ να κάνω κάτι ?

Επίσης τώρα παρατήρησα με το που ακουμπάω το βολιουμ απ, δεν το πατάω ίσα το ακουμπάω με το δάχτυλο ανεβαίνει η ένταση.

*Το έφτιαξα εντάξει την είχε ακούσει το κουμπί το άνοιξα από πίσω το καθάρισα το φύσημα κ έστρωσε 

Edited by makrixeris92
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Σήμερα ενώ είχα το κινητό δίπλα μου ξαφνικά άρχισε να κάνει μόνο του συνέχεια επανεκκίνηση. Άνοιγε...μόλις έβγαζε το πρώτο εικονίδιο έκλεινε και μετά πάλι τα ίδια..με τα χίλια ζόρια το άνοιξα και το έκλεισα χειροκίνητα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Δεν μου το έχει ξανακάνει ποτέ αυτό!🤔

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2022 at 3:28 ΜΜ, conan1 said:

Για κοίταξε το power button μήπως έχει "κολλήσει".

Το κοίταξα...μάλλον αυτό είχε γίνει...μου το έκανε δύο φορές μέσα σε μια μέρα και μετά τέλος. Ελπίζω να μην έχει κανένα θέμα και πρέπει να το στείλω για επισκευή. Ευχαριστώ πολύ πάντως!😀

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κάποιο πρόγραμμα για backup υπάρχει. Για μυνήματα και εφαρμογές. Ευχαριστω

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, douldas said:

Καλημέρα κάποιο πρόγραμμα για backup υπάρχει. Για μυνήματα και εφαρμογές. Ευχαριστω

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Swift backup ,με διαφορά το καλύτερο ....βέβαια αν θέλεις και τα data των εφαρμογών τότε θέλει root.

Link to comment
Share on other sites

Swift backup ,με διαφορά το καλύτερο ....βέβαια αν θέλεις και τα data των εφαρμογών τότε θέλει root.
Καλημέρα κάποιο πρόγραμμα για backup υπάρχει. Για μηνύματα και εφαρμογές. Ευχαριστω

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2022 at 3:04 ΜΜ, Petros_android said:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Σήμερα ενώ είχα το κινητό δίπλα μου ξαφνικά άρχισε να κάνει μόνο του συνέχεια επανεκκίνηση. Άνοιγε...μόλις έβγαζε το πρώτο εικονίδιο έκλεινε και μετά πάλι τα ίδια..με τα χίλια ζόρια το άνοιξα και το έκλεισα χειροκίνητα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Δεν μου το έχει ξανακάνει ποτέ αυτό!🤔

Στο έχει ξανακάνει? 

Μήπως φταίει η θερμοκρασία?

 

 

 

 

 

Έχει αλλάξει κάποιος το πίσω μέρος του τηλεφώνου? 

Είναι εύκολη διαδικασία? 

Τι επιλογές (εκτός από γυαλί) υπάρχουν? (Ιδανικά θα ήθελα κάτι σε μαύρο πλαστικό)

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, mol said:

Στο έχει ξανακάνει? 

Μήπως φταίει η θερμοκρασία?

 

 

 

 

 

Έχει αλλάξει κάποιος το πίσω μέρος του τηλεφώνου? 

Είναι εύκολη διαδικασία? 

Τι επιλογές (εκτός από γυαλί) υπάρχουν? (Ιδανικά θα ήθελα κάτι σε μαύρο πλαστικό)

Πρώτη φορά....μου το έκανε δύο φορές μέσα σε εκείνη τη μέρα και μετά κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά επανεκκίνηση μπορεί να κάνει λόγω υψηλής θερμοκρασίας. 

Δεν έχει τύχει ποτέ σε εμένα, αλλά σε άλλα τηλέφωνο φίλων/γνωστών το έχει δει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...