Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 18/4/2022 at 2:36 ΜΜ, jimis13_ said:

Εμένα δυστυχώς συνεχίζει και με αυτήν την αναβαθμίση να μου κάνει τις επανεκκίνησεις κατα την διάρκεια κλήσης.

Λοιπόν προς τους φίλους που κάνει επανεκκίνηση κατά τη διάρκεια των κλήσεων.

Αφού αγόρασα άλλη συσκευή, έστειλα μέσω του Γερμανού τη συσκευή στο service. Τους τόνισα το πρόβλημα και αρχικά μου είπαν ότι δεν πρόκειται να γίνει αντικατάσταση συσκευής.

Στη συνέχεια τους είπα να το λύσουν 100% γιατί δε θέλω να το πάρω ξανά και να το σεταρω από την αρχή και να χάσω μια ολόκληρη και δύο ημέρες και να υπάρχει ξανά το ίδιο πρόβλημα.

Με λίγα λόγια τους επρηξα και στα τηλέφωνα και αυτούς του Γερμανού και της Ιnfoquest.

Σήμερα για καλή μου τύχη αφού έχω το κινητό πάνω από ενάμιση χρόνο και εντός εγγύησης μου απάντησαν ότι δε φτιάχνεται!!!!

και να πάω στο κατάστημα και να διαλέξω ένα καινούριο redmi note 9 pro ή οποιο αλλο κινητό θέλω στα ίδια χρήματα. Εννοείται θα πάρω ένα άλλο μοντέλο. Ελπίζω όσοι έχετε επανεκκινήσεις να τα στείλετε και εσείς και να πάρετε καινούρια.

Καλή συνέχεια στο φόρουμ!!!

 

On 18/4/2022 at 2:36 ΜΜ, jimis13_ said:

 

 

 

On 18/4/2022 at 2:36 ΜΜ, jimis13_ said:

 

 

 

On 18/4/2022 at 2:36 ΜΜ, jimis13_ said:

 

 

 

On 18/4/2022 at 2:36 ΜΜ, jimis13_ said:

.

 

 

On 18/4/2022 at 2:36 ΜΜ, jimis13_ said:

.

 

 

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mark1979 said:

Λοιπόν προς τους φίλους που κάνει επανεκκίνηση κατά τη διάρκεια των κλήσεων.

Αφού αγόρασα άλλη συσκευή, έστειλα μέσω του Γερμανού τη συσκευή στο service. Τους τόνισα το πρόβλημα και αρχικά μου είπαν ότι δεν πρόκειται να γίνει αντικατάσταση συσκευής.

Στη συνέχεια τους είπα να το λύσουν 100% γιατί δε θέλω να το πάρω ξανά και να το σεταρω από την αρχή και να χάσω μια ολόκληρη και δύο ημέρες και να υπάρχει ξανά το ίδιο πρόβλημα.

Με λίγα λόγια τους επρηξα και στα τηλέφωνα και αυτούς του Γερμανού και της Ιnfoquest.

Σήμερα για καλή μου τύχη αφού έχω το κινητό πάνω από ενάμιση χρόνο και εντός εγγύησης μου απάντησαν ότι δε φτιάχνεται!!!!

και να πάω στο κατάστημα και να διαλέξω ένα καινούριο redmi note 9 pro ή οποιο αλλο κινητό θέλω στα ίδια χρήματα. Εννοείται θα πάρω ένα άλλο μοντέλο. Ελπίζω όσοι έχετε επανεκκινήσεις να τα στείλετε και εσείς και να πάρετε καινούρια.

Καλή συνέχεια στο φόρουμ!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Είμαστε και εμείς με τις επανεκκινήσεις που δεν το πήραμε από Ελλάδα.... 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καταλαβαίνετε οτι όσοι δεν το έχουν αγοράσει από Ελλάδα θα  πρέπει να αφιερώσεις χρόνο κ υπομονή κ αν ποτέ βρεις το δίκιο σου .......κ σίγουρα θα υπάρχει κ η χασούρα.  Καλές εποχές όπως την πάτησα κ εγώ με το nubia.  Από την στιγμή που το παλικάρι του είπαν για αντικατάσταση συσκευής καταλαβαίνετε ότι όσοι έχουν το πρόβλημα κ αγορασμένο εκτός Ελλάδος, θα το παντρευτητε το πρόβλημα αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό που με εξέπληξε τώρα το απόγευμα που πήγα στον Γερμανό είναι ότι ενώ το είχα πάρει black friday του 2020 από 329 στα 229 και η απόδειξη με την αποφορολογηση ήταν 185 ευρώ και τηλεφωνικά μου είπαν ότι θα πάρω νέα συσκευή στο ποσό που το αγόρασα ο υπεύθυνος του Γερμανού μου είπε να διαλέξω συσκευή με 259 !!!ευρώ, δηλαδή στην τιμή που πωλείται σήμερα. Μπράβο τους. Να λοιπόν που έχει σημασία αν το πάρεις τελικά από Infoquest. Το κράτησα ενάμισι χρόνο και σήμερα προς τιμήν τους μου δίνουν νέα συσκευή και μάλιστα με υψηλότερη αξία. Μόνο xiaomi και official καταστήματα από εμένα τέλος...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mylw_4 said:

Είμαστε και εμείς με τις επανεκκινήσεις που δεν το πήραμε από Ελλάδα.... 

Κρίμα!!! Έχω πάρει συσκευές από Κίνα τις παλιές εποχές κάτι Zopo και Siswoo  πεταμένα λεφτά. Τώρα από το 2016 η ψαλίδα έχει κλείσει πολύ και θεωρώ λάθος να πάρει από Κίνα. Και στην τελική αν κάνεις αποφορολογηση με κάποιον συγγενή φίλο κλπ η τιμή του κινητού βγαίνει πολύ πιο φθηνά από Ελλάδα. Ας μη ξεφεύγουμε από το τοπικ και αν θέλει κάποιος διαχειριστής ας διαγράψει. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τις δύο θήκες της Spigen θέλω να τις χαρίσω σε κάποιον από Έδεσσα ή εδώ κοντά για να τις δώσω χέρι χέρι. Την μια ειδικά τη μαύρη ζήτημα να την είχα 2-3 ημέρες. Αλλιώς στον πρώτο που θα τις πάρει με κάποιο courrier αν έχει λογαριασμό με δική του χρέωση.  

Ok δόθηκαν!!!

IMG_20220519_153705.jpg

IMG_20220519_153654.jpg

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έχω σοβαρό πρόβλημα με την κάμερα. Δεν εστιάζει καθόλου σωστά και τα μισά φαίνονται θολά. Έχω αλλάξει εφαρμογές αλλα σε όλες συμβαίνει το ίδιο. Έχει κανείς το ίδιο προβλήμα? 

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας τι είναι αυτό το τετραγωνακι πάνω δεξιά;b07d4cc7a3e4413850d4844ba8d1974d.jpg
Το εικονίδιο του volte είναι. Αν εννοείς αυτό.

Στάλθηκε από το 2109119DG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια λίγο Offtopic ερώτηση αν επιτρέπεται..

Μπορώ να συνδυαστεί Zepp App με wearable τρίτου κατασκευαστή?🤔

Το κινητό είναι Redmi Note 9 Pro.

 

Link to comment
Share on other sites

On 29/4/2022 at 8:46 ΜΜ, apostolispd said:

Έχω δοκιμάσει αρκετές, και όλες κάπου έχαναν (με πιο σημαντικό πρόβλημα την άσκοπη και ανεξέλεγκτη κατανάλωση των δεδομένων κινητής). Εδώ και 4-5 μήνες είμαι με lineage και δεν έχω κανένα θέμα με κλήσεις, επανεκκινήσεις και λοιπά bugs features που είχα με miui. Η μπαταρία επίσης είναι πολύ καλύτερη.

3 προβλήματα με την lineage:

1) Περίπου 1 φορά/εβδομάδα το τηλέφωνο παγώνει και χρειάζεται επανεκκίνηση με συνεχόμενο πάτημα του power button. Ενοχλητικό, αλλά σε καμία περίπτωση όσο τα restart του miui.

2) Κάποια στιγμή σταμάτησε να δουλεύει το μικρόφωνο στην ανοιχτή ακρόαση στις κλήσεις. Δλδ, αν έβαζα ανοιχτή ακρόαση, ο συνομιλητής δεν με άκουγε, ενώ κανονικά ή με bluetooth hands free με άκουγε κανονικά. Κάποια στιγμή (λογικά με κάποιο από τα εβδομαδιαία update) διορθώθηκε.

3) Όταν απαντάω σε κλήσεις, θέλει 1 με 2" από τη στιγμή που πατάω αποδοχή της κλήσης μέχρι να ακούσω το συνομιλητή και να με ακούσει και αυτός. Μετά η κλήση συνεχίζεται χωρίς πρόβλημα.

Να ενημερώσω ότι από τα ανωτέρω 3 θέματα που είχα, το 1 και 2 έχουν εξαλειφθεί με τα εβδομαδιαία update. Το 3 παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, jpower73 said:

Οπότε παίρνουμε Android 12 μαζί με patch Ιουνίου και τελειώνει ο κύκλος ενημερώσεων της συσκευής. Κρίμα γιατί ήταν πολύ καλή συσκευή, θα μπορούσε να δωθεί ένας χρόνος υποστήριξης ακόμα.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Device marketing name Security update support Security Update EOL
Redmi Note 9 Pro Security update support end date: May. 2023 Frequency of security update: Every 90 days 2023-5
Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2022 at 2:41 ΠΜ, player21 said:

Οπότε παίρνουμε Android 12 μαζί με patch Ιουνίου και τελειώνει ο κύκλος ενημερώσεων της συσκευής. Κρίμα γιατί ήταν πολύ καλή συσκευή, θα μπορούσε να δωθεί ένας χρόνος υποστήριξης ακόμα.

Απ' τη στιγμή που κυκλοφορούν οι σειρές note 10+11 και σύντομα 12 ήδη πολύ το υποστηρίζουν..... 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα και από εμένα. Έχω το RN9 pro με τα 64 Gb μνήμης. Κάποιο κόλπο για να ελευθερώσω μνήμη υπάρχει;; γιατί απ τα 64 Gb έμειναν μόνο 8 Gb ελεύθερα... Ευχαριστώ πολύ.. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ενοχλεί ότι έχει 8gb ελεύθερα???

Μπορείς να πάρεις κάρτα μνήμης και να περάσεις εκεί βίντεο/φωτογραφίες ώστε να ελευθερωθεί ο εσωτερικός χώρος.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mol said:

Σε ενοχλεί ότι έχει 8gb ελεύθερα???

Μπορείς να πάρεις κάρτα μνήμης και να περάσεις εκεί βίντεο/φωτογραφίες ώστε να ελευθερωθεί ο εσωτερικός χώρος.

Με ενοχλεί γιατί είναι πολύ λίγος ο χώρος που απέμεινε από τα 64 Gb. Έχω ήδη κάρτα μνήμης κ φώτο-βίντεο τα έχω περάσει εκεί. Απλώς οι εφαρμογές μου που έχω εγκαταστήσει είναι αρκετά μεγάλες, γι αυτό ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο να αποθηκεύονται, τουλάχιστον οι εφαρμογές, στην κάρτα μνήμης. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, lsdpower78 said:

Με ενοχλεί γιατί είναι πολύ λίγος ο χώρος που απέμεινε από τα 64 Gb. Έχω ήδη κάρτα μνήμης κ φώτο-βίντεο τα έχω περάσει εκεί. Απλώς οι εφαρμογές μου που έχω εγκαταστήσει είναι αρκετά μεγάλες, γι αυτό ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο να αποθηκεύονται, τουλάχιστον οι εφαρμογές, στην κάρτα μνήμης. 

Πόσες και ποιες εφαρμογές έχει που δε σε φτάνουν τα 64???

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι και πολύ προσπάθεια σήμερα να γεμίσει ο χώρος. 3 - 4 παιχνίδια να κατεβασεις πάει γέμισε.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, lsdpower78 said:

Με ενοχλεί γιατί είναι πολύ λίγος ο χώρος που απέμεινε από τα 64 Gb. Έχω ήδη κάρτα μνήμης κ φώτο-βίντεο τα έχω περάσει εκεί. Απλώς οι εφαρμογές μου που έχω εγκαταστήσει είναι αρκετά μεγάλες, γι αυτό ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο κόλπο να αποθηκεύονται, τουλάχιστον οι εφαρμογές, στην κάρτα μνήμης. 

...και ταινίες αν έχεις κατεβάσει τρώνε κι αυτές χώρο πχ Netflix.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...