Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

1 hour ago, player21 said:

Αν και είμαι γενικά ευχαριστημένος με την συσκευή 2 χρόνια κοντά που την έχω, η επόμενη συσκευή σκέφτομαι να είναι προς Samsung ή κάτι αντίστοιχο. Ναι μεν δίνει σχετικά δυνατά σπεκς στην μεσαία κατηγορία, αλλά είναι αυτά τα προβλήματα στο λογισμικό που βγάζει και είσαι συνέχεια με το άγχος τι καινούργιο θα χαλάσει και αν θα συνεχίσει να συνεχίσει να δουλεύει απρόσκοπτα η συσκευή μετά από κάθε αναβάθμιση.

Αυτό είναι αλήθεια κ έχει τρομερό σέρβις να ξέρεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα ήρθε σε κανέναν 12.5. 8;;προχθες το τηλ μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση αλλά επειδή το άφησα το βράδυ προσπάθησα να την κατεβάσω αλλά δεν την έδινε πλέον.. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, tyuio said:

Καλημέρα ήρθε σε κανέναν 12.5. 8;;προχθες το τηλ μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση αλλά επειδή το άφησα το βράδυ προσπάθησα να την κατεβάσω αλλά δεν την έδινε πλέον.. 

https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/joyeuse/#google_vignette

Βγήκε η 12.5.8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ξέρει μήπως κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος να αυξήσω την ένταση στον ήχο όταν ακούω μουσική με ακουστικά γιατί ο υπάρχων είναι απλά απογοητευτικός μικρής έντασης και από ποιότητα άστα έχω μπει στις ρυθμίσεις και στους ήχους αλλά δυστυχώς λύση δεν βρήκα, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ξέρει μήπως κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος να αυξήσω την ένταση στον ήχο όταν ακούω μουσική με ακουστικά γιατί ο υπάρχων είναι απλά απογοητευτικός μικρής έντασης και από ποιότητα άστα έχω μπει στις ρυθμίσεις και στους ήχους αλλά δυστυχώς λύση δεν βρήκα, ευχαριστώ.
Bluetooth ακουστικά, ή τα κλασικά;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, conan1 said:
12 ώρες πριν, jimis13_ said:
Καλησπέρα παιδιά ξέρει μήπως κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος να αυξήσω την ένταση στον ήχο όταν ακούω μουσική με ακουστικά γιατί ο υπάρχων είναι απλά απογοητευτικός μικρής έντασης και από ποιότητα άστα έχω μπει στις ρυθμίσεις και στους ήχους αλλά δυστυχώς λύση δεν βρήκα, ευχαριστώ.

Bluetooth ακουστικά, ή τα κλασικά;

Κλασικά ακουστικά αλλά και Bluetooth που έχω δοκιμάσει δεν υπήρχε διαφορά, υπάρχουν κάποια προγράμματα στο play store για αύξηση ήχου αλλά φοβάμαι μην κάψω το ηχείο,να διευκρινισω ότι έχω ήχο αλλά η ένταση σε σχέση με άλλα κινητά που είχα είναι χάοδες.

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά ακουστικά αλλά και Bluetooth που έχω δοκιμάσει δεν υπήρχε διαφορά, υπάρχουν κάποια προγράμματα στο play store για αύξηση ήχου αλλά φοβάμαι μην κάψω το ηχείο,να διευκρινισω ότι έχω ήχο αλλά η ένταση σε σχέση με άλλα κινητά που είχα είναι χάοδες.
Δοκίμασε να αλλάξεις χώρα σε κάποια εκτός ευρωπαϊκής ένωσης.
Και δες ξανά αν ανέβηκε η ένταση.
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, jimis13_ said:

Καλησπέρα παιδιά ξέρει μήπως κάποιος να μου πει αν υπάρχει τρόπος να αυξήσω την ένταση στον ήχο όταν ακούω μουσική με ακουστικά γιατί ο υπάρχων είναι απλά απογοητευτικός μικρής έντασης και από ποιότητα άστα έχω μπει στις ρυθμίσεις και στους ήχους αλλά δυστυχώς λύση δεν βρήκα, ευχαριστώ.

Άλλαξε σε χώρα Ελβετία. Έτσι το έχω κ εγώ και δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα. και απο ένταση τούμπανο.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους 

Θέλω τη βοήθεια σας για τη χρήση του τηλεφώνου στο εξωτερικό.

Δεν θέλω σύνδεση με roaming αλλά με χρήση τοπικής sim. 

Αντιλαμβάνομαι ότι δεν θα μπορώ να χρησιμοποιώ τον ελληνικό αριθμό για τηλεφωνικές κλήσεις. Θα ήθελα όμως να συνεχίσω να έχω τις viber και whatsapp συνδέσεις μου με τον ελληνικό αριθμό μου. 

Στη Τουρκία το έκανα πολύ απλά παίρνοντας μια τούρκικη sim που την έβαλα σε ένα άλλο τηλέφωνο. Το έκανα hotspot και συνδέθηκα σε αυτό το hotspot, έχοντας έτσι και data και τις viber και whatsapp συνδέσεις μου από την ελληνική sim. 

Στη Τουρκία υπήρχε ένα θέμα κλειδώματος του τηλεφώνου (κλειδώνουν το imei) και αδυναμία χρήσης του ξανά στη Τουρκία, αν μέσα σε 3 μήνες δεν πλήρωνες κάτι τρελά λεφτά. Οπότε δεν μπήκε κανένα θέμα να ψαχτώ για να βάλω τούρκικη sim στο τηλέφωνο μου. Και βολευτήκαμε οικογενειακώς και πολύ φτηνά, κάνοντας hotspot με τη τούρκικη sim ένα παλιό τηλέφωνο που ήταν μόνιμα μέσα σε ένα σακίδιο. Και είχαμε έτσι με ένα σμπάρο τρία τρυγόνια. 

Τώρα όμως θα ταξιδέψω σε μια χώρα που δεν πάει να βγάλει από τη μύγα ξύγκι κλειδώνοντας τα τηλέφωνα των τουριστών. 

Και έτσι σκέφτηκα να σας ρωτήσω το εξής

Γίνεται να βάλω στο τηλέφωνο μια δεύτερη νοτιοαφρικάνικη sim, να κάνω hotspot με αυτή τη sim, και να συνεχίσω να λαμβάνω viber κλήσεις καθώς θα συνεχίσω να έχω στο τηλέφωνο και την ελληνική sim; 

Hotspot δηλαδή, από τη μια κάρτα του ίδιου τηλεφώνου στην άλλη. Να συνδεθώ δηλαδή σε ένα wifi που θα εκπέμπει το ίδιο τηλέφωνο που θα θέλει να συνδεθεί σε αυτό. Θα κλέβει data και η κόρη μου φυσικά από το hotspot της ξένης sim. 

Αν γίνεται, θα είναι πολύ βολικό γιατί δεν θα κουβαλάω ένα επιπλέον τηλέφωνο για να το κάνω hotspot. 

Edited by PANKAN
Link to comment
Share on other sites

 Τελικά φαίνεται να είναι επίσημο ότι θα πάρουμε android 12 με miui 13 το θέμα είναι ποτέ.. Με την τελευταία αναβάθμιση είμαι πολύ ικανοποιημένος, το τηλ δουλεύει απροβληματιστα.. 

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

On 9/4/2022 at 7:40 ΜΜ, Nikos_96 said:

Άλλαξε σε χώρα Ελβετία. Έτσι το έχω κ εγώ και δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα. και απο ένταση τούμπανο.

Που ακριβώς υπάρχει αυτήν η ρύθμιση για αλλαγη χώρας?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimis13_ said:

Που ακριβώς υπάρχει αυτήν η ρύθμιση για αλλαγη χώρας?

Ρυθμίσεις-->Πρόσθετες ρυθμίσεις-->Περιοχή

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikos_96 said:

Ρυθμίσεις-->Πρόσθετες ρυθμίσεις-->Περιοχή

2 minutes ago, Nikos_96 said:

Ρυθμίσεις-->Πρόσθετες ρυθμίσεις-->Περιοχή

Ναι φίλε μου το βρήκα ευχαριστώ, καμμία σχέση πλέον ο ηχος ικανιποιτικοτατος ευχαριστώ πολλή

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2022 at 2:09 ΜΜ, tyuio said:

 Τελικά φαίνεται να είναι επίσημο ότι θα πάρουμε android 12 με miui 13 το θέμα είναι ποτέ.. Με την τελευταία αναβάθμιση είμαι πολύ ικανοποιημένος, το τηλ δουλεύει απροβληματιστα.. 

Το δικό μου πάντως μετά την αναβάθμιση σε 12,5,8, καταπίνει την μπαταρία γρηγορότερα από ότι πριν

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mplevris said:

Το δικό μου πάντως μετά την αναβάθμιση σε 12,5,8, καταπίνει την μπαταρία γρηγορότερα από ότι πριν

Δεν είδα κάποια αλλαγή, η μπαταρία πάντως μετά από 2 χρόνια είναι λογικό να μην λειτουργεί το ίδιο καλά.. 

Link to comment
Share on other sites

Με την 12.5.8  μετά από σχεδόν 100 κλήσεις δεν μου έχει κάνει καμία επανεκκίνηση κατά τη διάρκεια της κλήσης. Μακάρι να συνεχίσει έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, 

https://mega.nz/file/APpkHISL#g_Wn5VSu1esM6sO3xZnSslBSOh8FjojcqfRKuUH-sW0

Νομίζω είναι ότι καλύτερο έχει βγει έως τώρα. 

Ο ήχος στο βίντεο είναι κανονικός. 

Και στην στάνταρ ρύθμιση δίνει πολύ καλές φώτο μέρας και νύχτας. 

Παρακάτω δίνω και ένα xml που τονίζει λίγο τα χρώματα. 

Οι ρυθμίσεις και οι δυνατότητες που έχει είναι απίστευτες. 

Το xml :  

https://mega.nz/file/YCAhDaaC#aXvTQ0OG3GRHV_OOdK538Dn6uDQgKuPrj8DBhxxjsXc

 

Θα το ρίξετε εδω

Screenshot_2022-04-16-15-29-27-441_nextapp.fx.jpg

Οι νυχτερινές είναι άψογες. 

Δοκιμάστε την... 

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jpower73 said:

Λοιπόν, 

https://mega.nz/file/APpkHISL#g_Wn5VSu1esM6sO3xZnSslBSOh8FjojcqfRKuUH-sW0

Νομίζω είναι ότι καλύτερο έχει βγει έως τώρα. 

Ο ήχος στο βίντεο είναι κανονικός. 

Και στην στάνταρ ρύθμιση δίνει πολύ καλές φώτο μέρας και νύχτας. 

Παρακάτω δίνω και ένα xml που τονίζει λίγο τα χρώματα. 

Οι ρυθμίσεις και οι δυνατότητες που έχει είναι απίστευτες. 

Το xml :  

https://mega.nz/file/YCAhDaaC#aXvTQ0OG3GRHV_OOdK538Dn6uDQgKuPrj8DBhxxjsXc

 

Θα το ρίξετε εδω

Screenshot_2022-04-16-15-29-27-441_nextapp.fx.jpg

Οι νυχτερινές είναι άψογες. 

Δοκιμάστε την... 

Που βρίσκω τον φάκελο gcam να ρίξω το xml?

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο, το βρήκα. Όλα κομπλέ
Για πες και σε μας...
Έκανα ένα φάκελο , έβαλα μέσα το αρχείο αλλά δεν μπορώ να το επιλέξω

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GTHOM said:

Για πες και σε μας...
Έκανα ένα φάκελο , έβαλα μέσα το αρχείο αλλά δεν μπορώ να το επιλέξω

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Κάνεις φάκελο Gcam και μέσα σε αυτόν κάνεις νέο φάκελο Configs8.4 και εκεί βάζεις το xml. Μετά ανοίγεις την gcam 2πλο κλικ στο μαύρο δίπλα στο κουμπί κλείστρο και σου βγάζει να το επιλέξεις

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις φάκελο Gcam και μέσα σε αυτόν κάνεις νέο φάκελο Configs8.4 και εκεί βάζεις το xml. Μετά ανοίγεις την gcam 2πλο κλικ στο μαύρο δίπλα στο κουμπί κλείστρο και σου βγάζει να το επιλέξεις
 
Σε ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...