Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

17 ώρες πριν, panos9553 said:

Ουτε και το τελευταιο update αλλαξε κατι τελικα...1 με 2 φορες την μερα στις κλησεις βαραει restarts...Και τους εχω στειλει στα σχολια κανα 6 αρι μηνυματα με το εν λογω θεμα...Ενω το ειχαν λυσει πριν 2 updates...Κριμας...

Εσυ εχεις κανεις καμια αναφορα??

Έχω κάνει αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τη συσκευή την έχει άτομο στην οικογένεια.
Δεν είχε ποτέ πρόβλημα με επανεκκινησεις.
Δεν παίζετε λίγο με τα volte - vowifi, μήπως είναι κάπου εκεί το πρόβλημα;
Επειδή λέτε πως τι κάνει στις κλήσεις το πρόβλημα.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mylw_4 said:

Έχω κάνει αλλά τίποτα

Δεν μου παει η καρδια να της παρω αλλη συσκευη ρε γαμωτο, γιατι περα απο αυτο το θεμα ειναι εξαιρετικο smartphone σε ολα του..Το παραξενο ειναι που συμβαινει σε καποιους μονο αυτο απο οτι βλεπω...Ισως γιατι χρησιμοποιουν διαφορετικα Parts σε καθε κινητο για μειωση κοστους..Τι να πω..Xiaomi ειναι αυτη...

13 minutes ago, conan1 said:

Τη συσκευή την έχει άτομο στην οικογένεια.
Δεν είχε ποτέ πρόβλημα με επανεκκινησεις.
Δεν παίζετε λίγο με τα volte - vowifi, μήπως είναι κάπου εκεί το πρόβλημα;
Επειδή λέτε πως τι κάνει στις κλήσεις το πρόβλημα.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα εχω κανει ολα φιλε μου, μετα απο ενα update μετα το περσινο καλοκαιρι ξεκινησε το θεμα...Με το επομενο Update Εφτιαξε για κανενα διμηνο (δεν εσβησε ουτε Μια φορα αυτο το διαστημα) και μετα τα δυο τελευταια ξαναξεκινησε και δεν εχει φτιαξει...Και συμβαινει μονο στις κλησεις, σε δικτυο COSMOTE. Και εγγυηση εχει ακομα κανα εξαμηνο απο eshop αγορασμενο..Να το δωσω και οτι γινει ή θα φαω ακυρο γιατι ειναι software θεμα?

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, panos9553 said:

Δεν μου παει η καρδια να της παρω αλλη συσκευη ρε γαμωτο, γιατι περα απο αυτο το θεμα ειναι εξαιρετικο smartphone σε ολα του..Το παραξενο ειναι που συμβαινει σε καποιους μονο αυτο απο οτι βλεπω...Ισως γιατι χρησιμοποιουν διαφορετικα Parts σε καθε κινητο για μειωση κοστους..Τι να πω..Xiaomi ειναι αυτη...

Τα εχω κανει ολα φιλε μου, μετα απο ενα update μετα το περσινο καλοκαιρι ξεκινησε το θεμα...Με το επομενο Update Εφτιαξε για κανενα διμηνο (δεν εσβησε ουτε Μια φορα αυτο το διαστημα) και μετα τα δυο τελευταια ξαναξεκινησε και δεν εχει φτιαξει...Και συμβαινει μονο στις κλησεις, σε δικτυο COSMOTE. Και εγγυηση εχει ακομα κανα εξαμηνο απο eshop αγορασμενο..Να το δωσω και οτι γινει ή θα φαω ακυρο γιατι ειναι software θεμα?

Μήπως είναι ζήτημα hardware; ρώτησες σε κανένα επίσημο σερβις, μου κάνει πολύ εντύπωση εγώ δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοια θέματα

Link to comment
Share on other sites



..Και συμβαινει μονο στις κλησεις, σε δικτυο COSMOTE.


Δοκίμασες με sim άλλου παρόχου;
Έχω διαβάσει πολλά θέματα με cosmote τον τελευταίο καιρό.
Σε κάποιες συσκευές κόβονται κλήσεις, σε άλλες δεν ακούν τίποτα...

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites






Δοκίμασες με sim άλλου παρόχου;
Έχω διαβάσει πολλά θέματα με cosmote τον τελευταίο καιρό.
Σε κάποιες συσκευές κόβονται κλήσεις, σε άλλες δεν ακούν τίποτα...

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επίσης αυτό το δοκίμασες;
Μήπως και στρώσει.
Υπόψιν κάνει reset σε wifi και ρυθμίσεις, αποθηκευμένα δίκτυα. ace3c5a1eb622db3e1806f79c409b962.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, tyuio said:

Μήπως είναι ζήτημα hardware; ρώτησες σε κανένα επίσημο σερβις, μου κάνει πολύ εντύπωση εγώ δεν αντιμετώπισα ποτέ τέτοια θέματα

Όχι δεν είναι θέμα hardware. Γι'αυτό και μεγάλη απογοήτευση η συγκεκριμένη συσκευή. Στις αρχές είχα θέμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα. Ως δια μαγείας έστρωσε μια μέρα. Μετά ξεκίνησε τα reboot στη διάρκεια κλήσεων. Έστρωσε και ξαφνικά άρχισαν τα reboot όταν ανοίγω τη συσκευή.... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mylw_4 said:

Όχι δεν είναι θέμα hardware. Γι'αυτό και μεγάλη απογοήτευση η συγκεκριμένη συσκευή. Στις αρχές είχα θέμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα. Ως δια μαγείας έστρωσε μια μέρα. Μετά ξεκίνησε τα reboot στη διάρκεια κλήσεων. Έστρωσε και ξαφνικά άρχισαν τα reboot όταν ανοίγω τη συσκευή.... 

Συγγνώμη που επιμένω, μήπως να ρωτούσες σε κανένα σέρβις; ξέρω ότι σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να προκαλείται από ελλατωματικη πλακέτα,οι επανεκκινήσεις πιστεύω ότι καθιστούν την συσκευή σχεδόν άχρηστη.. καλό βράδυ και καλή συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι θέμα hardware. Γι'αυτό και μεγάλη απογοήτευση η συγκεκριμένη συσκευή. Στις αρχές είχα θέμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα. Ως δια μαγείας έστρωσε μια μέρα. Μετά ξεκίνησε τα reboot στη διάρκεια κλήσεων. Έστρωσε και ξαφνικά άρχισαν τα reboot όταν ανοίγω τη συσκευή.... 
Μεγάλη απογοήτευση δεν λες τίποτα. Στην οικογένεια έχουμε 2 συσκευές. Η μία δεν έχει βγάλει το παραμικρό της συζύγου όμως κάνει επανεκκίνηση ενώ μιλάει και γενικά έχει κολλήματα. Δεν έχει στρώσει ούτε με επαναφορά. Το είχα στείλει στό service και δεν μπορούσαν να βρουν κάτι.
Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2022 at 7:48 ΠΜ, RSAROUKLA said:
On 13/3/2022 at 8:56 ΜΜ, mylw_4 said:
Όχι δεν είναι θέμα hardware. Γι'αυτό και μεγάλη απογοήτευση η συγκεκριμένη συσκευή. Στις αρχές είχα θέμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα. Ως δια μαγείας έστρωσε μια μέρα. Μετά ξεκίνησε τα reboot στη διάρκεια κλήσεων. Έστρωσε και ξαφνικά άρχισαν τα reboot όταν ανοίγω τη συσκευή.... 

Μεγάλη απογοήτευση δεν λες τίποτα. Στην οικογένεια έχουμε 2 συσκευές. Η μία δεν έχει βγάλει το παραμικρό της συζύγου όμως κάνει επανεκκίνηση ενώ μιλάει και γενικά έχει κολλήματα. Δεν έχει στρώσει ούτε με επαναφορά. Το είχα στείλει στό service και δεν μπορούσαν να βρουν κάτι.

Μια απο τα ιδια και με της κοπελιας, βεβαια δεν εχει αλλα κοληματα αλλα και αυτο Φτανει...Ειναι μωρε θεμα software σιγουρα...Δεν γινεται Μετα απο ενα συγκεκριμενο update να Φτιαχνει εντελως για 3 μηνες, και μετα τα 2 τελευταια Update να ξαναξεκινησε  τα restarts αμεσως την επομενη μερα..

Οποτε ουτε εσυ εχεις βγαλει καποια ακρη ε?? 

Οσοι εχετε θεμα πηγαινετε Τερμα κατω στις ρυθμισεις- Υπηρεσιες και σχολια και καντε Υποβολη Ανατροφοδοτησης εξηγωντας το προβλημα σας...Μονο ετσι μπορει να γινει κατι, αν μαζευτουμε καμποσοι..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε η χιαομαρα κατάφερε να μπρικαρει όλη την σειρά  mi11 μην περιμένετε να ασχοληθεί κ πολύ με αυτή την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2022-03-18-11-01-36-848_com.android.settings.thumb.jpg.bd21c8ce0fdfd31fbbbf6418315371ac.jpg

Καλημέρα σε όλους

Μπας και πήρε κανείς πρέφα σε πια ενημερώσει μπήκε η επέκταση μνήμης? 

Το 1GB θα το τραβάει να φανταστώ από τον εσωτερικό χώρο αποθηκεύσεις της συσκευής? 

Edited by Bayern
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Bayern said:

Screenshot_2022-03-18-11-01-36-848_com.android.settings.thumb.jpg.bd21c8ce0fdfd31fbbbf6418315371ac.jpg

Καλημέρα σε όλους

Μπας και πήρε κανείς πρέφα σε πια ενημερώσει μπήκε η επέκταση μνήμης? 

Το 1GB θα το τραβάει να φανταστώ από τον εσωτερικό χώρο αποθηκεύσεις της συσκευής? 

Ναι φίλε μου η λογική λέει ότι όταν δεν υπάρχει αρκετή κύρια (ram) μνήμη τραβάει από την βοηθητική μνήμη (Rom) η οποία δεν είναι τόσο γρήγορη.Βεβαια η xiaomi έχει κακή διαχείριση ram οπότε δεν περιμένουμε καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει το κινητό μας USB type-C to HDMI για να το συνδέσω σε τηλεόραση;

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι αξιόπιστο;

 

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2022 at 2:29 ΜΜ, Lurker said:

Υποστηρίζει το κινητό μας USB type-C to HDMI για να το συνδέσω σε τηλεόραση;

Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι αξιόπιστο;

 

Κανείς καμία γνώμη ή να έχει δοκιμάσει;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jpower73 said:

FB_IMG_1648555984639.jpg

Χάχα εντάξει το έφτιαξαν ήρθε αναβάθμιση κ το ενεργοποιείς εσύ οπότε θέλεις. . Αυτό είναι το σωστό κ ας σου τελειώσει την μπαταρία νωρίτερα 

Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2022 at 11:03 ΠΜ, Bayern said:

Screenshot_2022-03-18-11-01-36-848_com.android.settings.thumb.jpg.bd21c8ce0fdfd31fbbbf6418315371ac.jpg

Καλημέρα σε όλους

Μπας και πήρε κανείς πρέφα σε πια ενημερώσει μπήκε η επέκταση μνήμης? 

Το 1GB θα το τραβάει να φανταστώ από τον εσωτερικό χώρο αποθηκεύσεις της συσκευής? 

Στη 12.5.x

 

Για όσους έτυχε να "χάσουν" με αναβάθμιση το Ενίσχυση Ταχύτητας το βρήκα κάτω από εργαλείο Ασφάλεια...😀

Σε άλλα Redmi έχει τύχει κανείς να προσέξει κάτι ανάλογο...?

Να εξαφανιστεί από το μενού των εφαρμογών και να βρίσκεται πλέον μόνο κάτω από το Ασφάλεια...?

 

On 11/3/2022 at 12:23 ΜΜ, conan1 said:

Εκεί ήταν πάντα. Μπορείς να το βγάλεις στην επιφάνεια εργασίας σαν widget.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ το βρήκα...!!!

"Στραβάδι" κατάντησα με μεγάλη μυωπία...😁

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εδώ και λίγο καιρό έχει σταματήσει το led των ειδοποιήσεων και δεν ανάβει με τίποτα, το έχω ενεργοποιήσει και απενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις αλλά δεν κάνει τίποτα. Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

:tease:
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, player21 said:

Παιδιά καλησπέρα εδώ και λίγο καιρό έχει σταματήσει το led των ειδοποιήσεων και δεν ανάβει με τίποτα, το έχω ενεργοποιήσει και απενεργοποίηση από τις ρυθμίσεις αλλά δεν κάνει τίποτα. Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

Τέτοιο θέμα είχα παλιότερα σε Xiaomi κ μου λύθηκε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, challenge143 said:

Τέτοιο θέμα είχα παλιότερα σε Xiaomi κ μου λύθηκε με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Αυτό σκέφτηκα και εγώ σαν πρώτη λύση αλλά θέλω να δω αν μπορώ να το αποφύγω, γιατί έχω αλλάξει πολλές ρυθμίσεις και εφαρμογές και θα μου πάρει πολύ χρόνο να το στήσω ξανά από την αρχή.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και εγώ σαν πρώτη λύση αλλά θέλω να δω αν μπορώ να το αποφύγω, γιατί έχω αλλάξει πολλές ρυθμίσεις και εφαρμογές και θα μου πάρει πολύ χρόνο να το στήσω ξανά από την αρχή.
Και εγώ κάτι αντίστοιχο που αντιμετώπισα κάποια στιγμή με επαναφορά διορθώθηκε. Πάντως είμαι περίεργος αν ισχύουν τέτοια προβλήματα και στις ναυαρχίδες τις xiaomi. Που πλέον τις κοστολογεί περίπου στα 1000€.
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_2022-04-03-09-56-04-865_com.tortel.syslog.jpg

Κάθε φορά που το φορτίζω φουλ και κάνω εκκίνηση συσκευής, αμέσως μετά το ξεκλείδωμα κάνει 1 reboot. 

Ίσα ίσα για να ξεκολλήσει από το 100%.

Αυτό είναι ένα screenshot από το πιθανό πρόβλημα λίγο πριν κάνει επανεκκίνηση. 

Μόλις που πρόλαβα να το τραβήξω screenshot. 

 

Υποψιάζεται κανείς κάτι? 

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, RSAROUKLA said:
7 ώρες πριν, player21 said:
Αυτό σκέφτηκα και εγώ σαν πρώτη λύση αλλά θέλω να δω αν μπορώ να το αποφύγω, γιατί έχω αλλάξει πολλές ρυθμίσεις και εφαρμογές και θα μου πάρει πολύ χρόνο να το στήσω ξανά από την αρχή.

Και εγώ κάτι αντίστοιχο που αντιμετώπισα κάποια στιγμή με επαναφορά διορθώθηκε. Πάντως είμαι περίεργος αν ισχύουν τέτοια προβλήματα και στις ναυαρχίδες τις xiaomi. Που πλέον τις κοστολογεί περίπου στα 1000€.

Αν και είμαι γενικά ευχαριστημένος με την συσκευή 2 χρόνια κοντά που την έχω, η επόμενη συσκευή σκέφτομαι να είναι προς Samsung ή κάτι αντίστοιχο. Ναι μεν δίνει σχετικά δυνατά σπεκς στην μεσαία κατηγορία, αλλά είναι αυτά τα προβλήματα στο λογισμικό που βγάζει και είσαι συνέχεια με το άγχος τι καινούργιο θα χαλάσει και αν θα συνεχίσει να συνεχίσει να δουλεύει απρόσκοπτα η συσκευή μετά από κάθε αναβάθμιση.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...