Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Γεια σας.

η συσκευή έχει εφαρμογή ραδιοφώνου;

επίσης, υπάρχουν στοκ ρομ (πχ Ινδονησιακή) π να υποστηριζουν την εγγραφή κλήσης, δλδ ν έχουν το miui dialer αντί του google?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

υπαρχει ραδιοφωνο

επισης μπορεις να βαλεις την ελληνικη miui που υποστηριζει εγγραφη κλησης (ας το επιβεβαιωσει καποιος)

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Nikos_96 said:

Ρυθμίσεις-->Εφαρμογές-->Διαχείριση εφαρμογών-->Τρείς τελείες πάνω δεξιά-->Προεπιλεγμένες εφαρμογές-->Πρόγραμμα περιήγησης διαλέγεις αυτό που θέλεις.

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι κατοχος redmi note 9 pro
εδω και εξι μηνες περιπου εχω θεμα με της  εισερχόμενες κλήσεις μου ερχετε μυνημα οτι ειχα κληση οχι παντα αλλα ας πουμε στης 5 κλησεις οι 3 οταν βγαζω την καρτα sim και την βαζω στο iphone 6s ολα οκ κομπλε... ξερει καποιος να μου δωσει τα φωτα του;;;;

ng_LI.jpg

Edited by tackos
Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση το τελευταίο update. Η μπαταρία πέφτει νερό και ξύπνησε προβλήματα του παρελθόντος που είχαν λυθεί όπως η επανεκκίνηση στα καλά καθούμενα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εδω κ λιγες μερες στις γυναικας το 9pro εχει αρχισει κ τις τρωει καμποσα cents για χρεωση mb την ωρα που το κινητο ηταν συνδεδεμενο με wifi κ σημερα εκανε το μυθικο εκει που της ειχε φτασει το υπολοιπο στο 0.05 τσουπ της το κανει 0.06 , εκανα απεγκατασταστη οτι δεν μου αρεσε απο παιχνιδια κ εφαρμογες αλλα δεν εγινε τπτ , εχει καποιος αντιμετωπισει κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, mylw_4 said:

Απογοήτευση το τελευταίο update. Η μπαταρία πέφτει νερό και ξύπνησε προβλήματα του παρελθόντος που είχαν λυθεί όπως η επανεκκίνηση στα καλά καθούμενα...

Είσαι σε ευρωπαϊκό; εάν ναι θα στρώσει η μπαταρία εγώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.. 

Link to comment
Share on other sites

 

26 minutes ago, tyuio said:

Καλημέρα τελικά δε βλέπω να παίρνουμε ούτε miui 13 ούτε android 12.. 

Από που το συμπεραίνεις; miui 13 θα πάρει σίγουρα.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πάρει τουλάχιστον miui 13, γιατί το ίδιο έλεγαν και για το mi 9T Pro (ναυαρχίδα του 2019) ότι τουλάχιστον θα πάρει miui 13 και μερικά security patch ακόμα και ξαφνικά από το πουθενα τους έριξε ένα ΑΚΥΡΟ η xiaomi ποιο μεγάλο και από bug του miui....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θέμα εδώ κ μερικές μέρες ενώ είμαι στο ίντερνετ μου πετάει κάτω παράθυρο συνέχεια κ μου λέει είστε εκτός σύνδεσης ενώ είμαι κανονικά συνδεδεμένος κ μπαίνω κανονικά στο ίντερνετ. Μετά από λίγο λέει η σύνδεση αποκαταστάθηκε. Δεν με πετάει η κάτι τέτοιο απλά βγάζει αυτό το μύνημα. 12.5.3 σταθερή έχω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, makrixeris92 said:

Καλησπέρα έχω ένα θέμα εδώ κ μερικές μέρες ενώ είμαι στο ίντερνετ μου πετάει κάτω παράθυρο συνέχεια κ μου λέει είστε εκτός σύνδεσης ενώ είμαι κανονικά συνδεδεμένος κ μπαίνω κανονικά στο ίντερνετ. Μετά από λίγο λέει η σύνδεση αποκαταστάθηκε. Δεν με πετάει η κάτι τέτοιο απλά βγάζει αυτό το μύνημα. 12.5.3 σταθερή έχω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Και σε μένα μια φορά στις 3 ημέρες. 

Νόμιζα ότι είναι θέμα ρουτερ ή παροχου ή καιρού 

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εκεί στην xiaomi καπνίζουν τίποτα;;; θα δώσουν στο πρώτο τρίμηνο αναβάθμιση σε miui 13 και android 12 στο redmi note 8... Δεν ξέρω τι να πω πλέον.. 

 

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, tyuio said:

Μήπως εκεί στην xiaomi καπνίζουν τίποτα;;; θα δώσουν στο πρώτο τρίμηνο αναβάθμιση σε miui 13 και android 12 στο redmi note 8... Δεν ξέρω τι να πω πλέον.. 

 

αφού είναι του 2021 ... ολοκαίνουρια συσκευή είναι ... ποιο πρόσφατη από την δικιά μας (τώρα αν έχει διαφορες κλπ , άλλο θέμα 🙂 )

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, μετά το τελευταίο update σε 12.5.6 EU το κινητό κάνει επανεκκινήσεις σχεδόν κάθε 2-3 ημέρες ιδίως κατά τη διάρκεια κλήσεων. Επίσης σήμερα διαπίστωσα ότι δεν συνδέεται μέσω Miracast στην τηλεόραση ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά. Μου θύμισε εποχές Miui 5, 6 κλ.π με full bugs. Να δούμε πότε θα βγει νέο update γιατί αυτό δεν παλεύεται!!!!

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Andrgry said:

καλησπέρα, μετά το τελευταίο update σε 12.5.6 EU το κινητό κάνει επανεκκινήσεις σχεδόν κάθε 2-3 ημέρες ιδίως κατά τη διάρκεια κλήσεων. Επίσης σήμερα διαπίστωσα ότι δεν συνδέεται μέσω Miracast στην τηλεόραση ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά. Μου θύμισε εποχές Miui 5, 6 κλ.π με full bugs. Να δούμε πότε θα βγει νέο update γιατί αυτό δεν παλεύεται!!!!

Μήπως να έκανες καμία επαναφορά; μήπως δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tyuio said:

Μήπως να έκανες καμία επαναφορά; μήπως δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση; 

την αναβάθμιση την έχω περάσει άλλες τρεις φορές άλλα τα ίδια. Δεν κάνω επαναφορά διότι είναι πολύ χρονοβόρο το σετάρισμα από την αρχή, με τουλάχιστον 150 τρίτες εφαρμογές κλπ πάνω. Άρα αναμένω νέο update..........

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andrgry said:

καλησπέρα, μετά το τελευταίο update σε 12.5.6 EU το κινητό κάνει επανεκκινήσεις σχεδόν κάθε 2-3 ημέρες ιδίως κατά τη διάρκεια κλήσεων. Επίσης σήμερα διαπίστωσα ότι δεν συνδέεται μέσω Miracast στην τηλεόραση ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά. Μου θύμισε εποχές Miui 5, 6 κλ.π με full bugs. Να δούμε πότε θα βγει νέο update γιατί αυτό δεν παλεύεται!!!!

Εχω το ίδιο πρόβλημα αν και είμαι με global rom. Δοκίμασε το. Σταμάτησε εμένα

IMG_20220129_205314.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2022 at 7:42 ΜΜ, Andrgry said:

καλησπέρα, μετά το τελευταίο update σε 12.5.6 EU το κινητό κάνει επανεκκινήσεις σχεδόν κάθε 2-3 ημέρες ιδίως κατά τη διάρκεια κλήσεων. Επίσης σήμερα διαπίστωσα ότι δεν συνδέεται μέσω Miracast στην τηλεόραση ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά. Μου θύμισε εποχές Miui 5, 6 κλ.π με full bugs. Να δούμε πότε θα βγει νέο update γιατί αυτό δεν παλεύεται!!!!

Καλησπερα, μετα το τελευταιο Update στο 9 pro της γυναικας Ξαναξεκινησε τις συχνες επανεκκινήσεις, ενω στο προτελευταιο update το ειχαν διορθωσει, ειναι ξεκαθαρα θεμα software.

Για να διορθωθουν αυτα ομως θα πρεπει ολοι οσοι εχουν τετοια σοβαρα προβληματα να πηγαινουν τερμα κατω στις ρυθμισεις (Υπηρεσιες και σχολια) και να τα κανετε Υποβολη Ανατροφοδοτησης, διοτι με γιατροσοφια απο εδω και απο εκει δεν γινεται δουλεια.

Το τηλεφωνο ηταν αψογο και το χαντακωνουν με αυτα...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panos9553 said:

Καλησπερα, μετα το τελευταιο Update στο 9 pro της γυναικας Ξαναξεκινησε τις συχνες επανεκκινήσεις, ενω στο προτελευταιο update το ειχαν διορθωσει, ειναι ξεκαθαρα θεμα software.

Για να διορθωθουν αυτα ομως θα πρεπει ολοι οσοι εχουν τετοια σοβαρα προβληματα να πηγαινουν τερμα κατω στις ρυθμισεις (Υπηρεσιες και σχολια) και να τα κανετε Υποβολη Ανατροφοδοτησης, διοτι με γιατροσοφια απο εδω και απο εκει δεν γινεται δουλεια.

Το τηλεφωνο ηταν αψογο και το χαντακωνουν με αυτα...

Τα έχουμε γράψει 10 φορές αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά   αγόρασα μια μαγνητικη θηκη αλλα δυστυχώς δεν δουλευη νομιζα πως ειναι προβλημα της θηκης δοκιμασα και μια δευτερη με τα ιδια αποτελεσματα μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω στο κινητο για να δουλεψει η μαγνητικη θηκη 

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί που είχα ησυχάσει από τις επανεκκινήσεις κατά την διάρκεια κλήσεων επανήλθαν οι επανεκκινήσεις όταν ανοίγω την συσκευή. 

Θα το σκεφτώ πολύ αν θα ξαναπάρω χιαομι.... 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...