Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει κάποια πιο καινούργια έκδοση από αυτήν που ήδη έχω; ευχαριστώ πολύ!! 

Screenshot_2022-01-10-19-20-08-359_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι βγήκε η 12.5.3

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

12.5.6 μήπως θες να πεις?
12.5.3 είναι η τελευταία τα έχεις μπερδέψει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, chios said:
43 minutes ago, RSAROUKLA said:
12.5.6 μήπως θες να πεις?

12.5.3 είναι η τελευταία τα έχεις μπερδέψει.

12.5.6 είναι ευρωπαϊκό 

Link to comment
Share on other sites

12.5.6 είναι ευρωπαϊκό 
Σωστά EEA είναι, 12.5.3 global mi.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο από πέρυσι τον Ιούλιο αγορά από Banggood όμως μετά από δύο-τρεις μήνες περίπου η κυρία κάμερα γέμισε με σκόνη Οπότε από τότε την έχω άχρηστη, γνωρίζει κανείς πού μπορώ να απευθυνθώ για να φτιάξω το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2022 at 7:22 ΜΜ, lsdpower78 said:

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει κάποια πιο καινούργια έκδοση από αυτήν που ήδη έχω; ευχαριστώ πολύ!! 

Screenshot_2022-01-10-19-20-08-359_com.android.settings.jpg

Όχι, για την global έκδοση είναι η τελευταία

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trigas said:

Καλησπέρα παιδιά έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο από πέρυσι τον Ιούλιο αγορά από Banggood όμως μετά από δύο-τρεις μήνες περίπου η κυρία κάμερα γέμισε με σκόνη Οπότε από τότε την έχω άχρηστη, γνωρίζει κανείς πού μπορώ να απευθυνθώ για να φτιάξω το τηλέφωνο;

Αν είσαι Αθήνα Πειραιώς 22 άλλιως αν πιάνουν τα χέρια σου ανοίγει πολύ εύκολα πίσω

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε για video στο youtube ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΝΙΚΙ που το βλέπεις το εύκολο για δες..

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, trigas said:

Καλησπέρα παιδιά έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο από πέρυσι τον Ιούλιο αγορά από Banggood όμως μετά από δύο-τρεις μήνες περίπου η κυρία κάμερα γέμισε με σκόνη Οπότε από τότε την έχω άχρηστη, γνωρίζει κανείς πού μπορώ να απευθυνθώ για να φτιάξω το τηλέφωνο;

Η κυρία κάμερα είναι όπως κοιτάς το τηλ από πίσω η πάνω αριστερά; 

Link to comment
Share on other sites

Η κυρία κάμερα είναι όπως κοιτάς το τηλ από πίσω η πάνω αριστερά; 
Η πάνω δεξιά

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tyuio said:

Η κυρία κάμερα είναι όπως κοιτάς το τηλ από πίσω η πάνω αριστερά; 

Πάνω δεξιά όπως το κοιτάμε από πίσω...

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2022 at 1:37 ΜΜ, mol said:

Περιμενω feedback

Πέρασα LOS την Πέμπτη. Δεν ξέρω αν χρειαζόταν αλλά καλού-κακού πέρασα πρώτα miui. Πέρασα LOS recovery στη θέση του TWRP και πριν την 1η εκκίνηση το play store. Έχω κάνει και την χτεσινή αναβάθμιση και όλα δουλεύουν κανονικά*, χωρίς τα θέματα που είχα με τις AOSP (battery drain, κατανάλωση GB στο πουθενά, μη λειτουργία ebanking). Η κατανάλωση της μπαταρίας, που με ενδιαφέρει περισσότερο, ίσως είναι λίγο χειρότερη σε σχέση με τις AOSP. Συνεχίζω να το τσεκάρω, ειδικά το θέμα με την κατανάλωση δεδομένων.

* Είχα 2 θέματα αρχικά, 1) δεν το έβλεπε το PC για να μεταφέρω αρχεία, 2) το έκανα hotspot, συνδεόταν κανονικά στην android οθόνη του αυτοκινήτου αλλά δεν είχε ίντερνετ. Και τα 2 λύθηκαν από μόνα τους μετά από κάποια ώρα χωρίς να κάνω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πιστεύω θα στρώσει. 

Σε εμένα κρατάει αρκετά πάντως.

 

Παλι ψηνομαι να αλλάξω ρομ.

 

Υπάρχει κάτι σε miui αλλά πετσοκομμενη? Ξέρω ζητάω παρα πολλά αλλά παλιότερα θυμάμαι υπήρχε η slim miui (η κάπως έτσι) για αλλη συσκευή όμως.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mol said:

Η μπαταρία πιστεύω θα στρώσει.

Δεν το έγραψα καλά μάλλον, μια χαρά είναι η αυτονομία. Πολύ καλύτερη της miui και στα επίπεδα της AOSP (πριν ξεκινήσουν τα παρατράγουδα). Θα έχω ακριβέστερη εικόνα μετά από λίγες μέρες που θα επανέλθω στη φυσιολογική χρήση.

1 ώρα πριν, mol said:

Παλι ψηνομαι να αλλάξω ρομ.

Γιατί; Έβγαλε κάποιο πρόβλημα ή "χομπίστικα"; Από ελλείψεις εμένα το μόνο που μου λείπει από τη  miui είναι οι διπλότυπες εφαρμογές, κι αυτό για το viber μόνο.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, apostolispd said:

Δεν το έγραψα καλά μάλλον, μια χαρά είναι η αυτονομία. Πολύ καλύτερη της miui και στα επίπεδα της AOSP (πριν ξεκινήσουν τα παρατράγουδα). Θα έχω ακριβέστερη εικόνα μετά από λίγες μέρες που θα επανέλθω στη φυσιολογική χρήση.

Γιατί; Έβγαλε κάποιο πρόβλημα ή "χομπίστικα"; Από ελλείψεις εμένα το μόνο που μου λείπει από τη  miui είναι οι διπλότυπες εφαρμογές, κι αυτό για το viber μόνο.

Πες το χόμπι... 

Έχω δηλώσει χρόνια τώρα οτι είμαι flashocholic....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω κάποιο πρόβλημα με redmi note 9 pro. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Προσπαθώ να κάνω σε διάφορες εφαρμογές upload φωτογραφίες και δεν μου τις ανεβάζει... το τελευταίο περίπου τρίμηνο με το τελευταίο update συνέβη αυτό που έγινε στην συσκευή. .. Και συμβαίνει σε πολλές εφαρμογές που δεν ανεβαίνουν φωτο. Ή στο email όταν κάνω επισύναψη φωτογραφιών ή pdf ενώ τα επιλέγει δεν τα επισυνάπτει.. Δηλαδή τις επιλέγω από το φάκελο τους από την εκάστοτε εφαρμογή αλλά δεν την παίρνει μέσα όπως παλιότερα . Ξέρει κανείς τι θα μπορούσα να κάνω; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς πως αλλάζουμε το προεπιλεγμένο πρόγραμμα περιήγησης του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Petros_android said:

Καλησπέρα παιδιά, ξέρει κανείς πως αλλάζουμε το προεπιλεγμένο πρόγραμμα περιήγησης του κινητού?

Ρυθμίσεις-->Εφαρμογές-->Διαχείριση εφαρμογών-->Τρείς τελείες πάνω δεξιά-->Προεπιλεγμένες εφαρμογές-->Πρόγραμμα περιήγησης διαλέγεις αυτό που θέλεις.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...