Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

28 minutes ago, conan1 said:

Αν με τον κλασικό τρόπο δεν μπαίνει, άνοιξε το με την εφαρμογή της μουσικής και κόψε ράψε το κομμάτι που θέλεις και όρισε το για ήχο κλήσης να μας πεις αν το παίρνει. 29b90de89162ff6c792a4718895d6448.jpg

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έβαλα ένα ringtone maker και το έκανα, δεν δουλεύει με τον παραδοσιακό τρόπο, ίσως είναι θέμα της αναβάθμισης.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έβαλα ένα ringtone maker και το έκανα, δεν δουλεύει με τον παραδοσιακό τρόπο, ίσως είναι θέμα της αναβάθμισης.. 
Καλά το έκανες, αλλά το έχει ήδη στην εφαρμογή της μουσικής το ringtone maker. Δεν χρειαζόταν να κατεβάσεις άλλη εφαρμογή.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί χωρίς λόγο μου άλλαξε κι εμένα τον ήχο κλήσης! Έχω σπάσει τα νευρα μου (κι άλλα μαζί με αυτα) να ξαναβάλω το δικό μου mp3.Ούτε από τις ρυθμίσεις έμπαινε ούτε από τις ρυθμίσεις των ειδοποιήσεων της εφaρμογης "Τηλέφωνο". Ευτυχως είδα τα παραπάνω και μέσω του Apollo player το έκανα Χρήση ως ήχος κλήσης και λειτουργησε. Ευχαριστώ πολύ του παραπανω για την συμβουλή.(είμαι με την global)

Link to comment
Share on other sites

Και στο Redmi Note 10 pro το ίδιο πρόβλημα είχα ακριβώς. το είχα γράψει μερικές μέρες πριν. μόνο με player μπαίνει mp3 σαν ήχος κλήσης. με κανέναν άλλο τρόπο

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2021 at 3:07 ΜΜ, mol said:

Προς το παρών με los18.1 και pico gapps είμαι οκ. 

 

Βέβαια ειμαι με wifi την περισσότερη ωρα. 

Ία δω πως θα παει στα data και θα ενημέρωσω

Όποτε ευκαιρήσεις, κάνε μια ενημέρωση για τη LOS. H pixelplus μου βγήκε ακόμα χειρότερη από την κράκεν: πέρα από την κατανάλωση data για "αναβάθμιση συστήματος", έχει και battery drain. Έγινε και discontinued λίγες μέρες αφού την πέρασα 😆. Από Τρίτη βγαίνω σε άδεια και θα ασχοληθώ με την επόμενη.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, apostolispd said:

Όποτε ευκαιρήσεις, κάνε μια ενημέρωση για τη LOS. H pixelplus μου βγήκε ακόμα χειρότερη από την κράκεν: πέρα από την κατανάλωση data για "αναβάθμιση συστήματος", έχει και battery drain. Έγινε και discontinued λίγες μέρες αφού την πέρασα 😆. Από Τρίτη βγαίνω σε άδεια και θα ασχοληθώ με την επόμενη.

Να ασχοληθείς. Αξίζει. Αρκετά καλη αυτονομία. 

Ακόμη φοραω την εκδοση που πέρασα αρχικα. Δεν εκανα update. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σχετικά με miui βελτιστοποιηση να την έχουμε ενεργοποιημενη ή όχι; θέλω να βάλω youtube vanced και το σκέφτομαι. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ούτε το τελευταίο update βελτίωσε την μπαταρία. Τώρα ούτε 2 μέρες δε βγάζει με χρήση που μου έβγαζε.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tyuio said:

Καλημέρα σχετικά με miui βελτιστοποιηση να την έχουμε ενεργοποιημενη ή όχι; θέλω να βάλω youtube vanced και το σκέφτομαι. 

Έχει πολλά πλεονεκτήματα η βελτιστοποίηση και στην μπαταρία και στα δικαιώματα των εφαρμογών....σκέψου το πολύ!! Μπορείς βέβαια μετά την εγκατάσταση του vanced να το ξανα-ενεργοποιήσεις αλλά πρέπει να βάλεις όλα τα δικαιώματα των εφαρμογών από την αρχή-πολύ βαβούρα- συν του ότι σε κάποια φάση με ενεργοποιημένη την βελτιστοποίηση εμένα μου είχε σταματήσει να μου  δουλεύει το vanced....Γιατί δεν ρίχνεις μιά ματιά στο Pure Tuber;; (googlαρέ το, όχι από το store)

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, geotzia said:

Έχει πολλά πλεονεκτήματα η βελτιστοποίηση και στην μπαταρία και στα δικαιώματα των εφαρμογών....σκέψου το πολύ!! Μπορείς βέβαια μετά την εγκατάσταση του vanced να το ξανα-ενεργοποιήσεις αλλά πρέπει να βάλεις όλα τα δικαιώματα των εφαρμογών από την αρχή-πολύ βαβούρα- συν του ότι σε κάποια φάση με ενεργοποιημένη την βελτιστοποίηση εμένα μου είχε σταματήσει να μου  δουλεύει το vanced....Γιατί δεν ρίχνεις μιά ματιά στο Pure Tuber;; (googlαρέ το, όχι από το store)

Το κατέβασα και φαίνεται πολύ καλό! Σε ευχαριστώ πολύ!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά

 

Μπορώ να σβήσω το YouTube χωρίς να κάνω το κινητό ροοτ? 

Οποίο λέει νκ και να πατήσω σε σελίδα δεν ανοίγει με το vanced και είναι σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Bayern said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά

 

Μπορώ να σβήσω το YouTube χωρίς να κάνω το κινητό ροοτ? 

Οποίο λέει νκ και να πατήσω σε σελίδα δεν ανοίγει με το vanced και είναι σπαστικό.

Διάβασε εδώ

https://forum.xda-developers.com/t/tool-adb-appcontrol-1-7-3-ultimate-app-manager-debloat-tool-tweaks.4147837/

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα και φαίνεται πολύ καλό! Σε ευχαριστώ πολύ!! 
Πέρασα την αναβάθμιση κρύβονται τα πλήκτρα κάτω θέλει κάθε επανεκκίνηση μια εντολή μέσω adb σε σύνδεση με τον υπολογιστή, αλλα αρκετά πιο δύσκολα γίνετε χωρίς υπολογιστή με shizuku και macro droid
Το έψαξα πολυ πριν κάνω την αναβάθμιση το σιγούρεψα και έκανα την αναβάθμιση.


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, leotzian said:

Πέρασα την αναβάθμιση κρύβονται τα πλήκτρα κάτω θέλει κάθε επανεκκίνηση μια εντολή μέσω adb σε σύνδεση με τον υπολογιστή, αλλα αρκετά πιο δύσκολα γίνετε χωρίς υπολογιστή με shizuku και macro droid
Το έψαξα πολυ πριν κάνω την αναβάθμιση το σιγούρεψα και έκανα την αναβάθμιση.


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς να δώσεις εντολή; 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις εντολή; 
Μέσω υπολογιστή είναι πανεύκολο, χωρίς είναι αρκετή φασαρία αλλά γίνεται η απεργοποίηση με ενα κουμπί στο τέλος
Η εντολή για υπολογιστή είναι
settings put global force_fsg_nav_bar 1
Θέλει σε κάθε επανεκκίνηση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, leotzian said:

Μέσω υπολογιστή είναι πανεύκολο, χωρίς είναι αρκετή φασαρία αλλά γίνεται η απεργοποίηση με ενα κουμπί στο τέλος
Η εντολή για υπολογιστή είναι
settings put global force_fsg_nav_bar 1
Θέλει σε κάθε επανεκκίνηση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δλδ έτσι απλά κουμπώνεις το κινητό ανοίγεις adb και τρέχεις την εντολή; 

Link to comment
Share on other sites

Δλδ έτσι απλά κουμπώνεις το κινητό ανοίγεις adb και τρέχεις την εντολή; 
Ναι ανοίγεις και τον παρακάτω διακόπτη ρυθμίσεις ασφαλείας και μετά αν θές τους κλείνεις

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


bcb8fbbab7c509919cc38a323a48bbbc.jpg
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, leotzian said:

Ναι ανοίγεις και τον παρακάτω διακόπτη ρυθμίσεις ασφαλείας και μετά αν θές τους κλείνεις

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Ακυρο τα κατάφερα τελικά! Ευχαριστώ πολύ!! 

 

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο τα κατάφερα τελικά! Ευχαριστώ πολύ!! 
 
Τελικά σε ανύποπτο χρόνο και όποτε θέλει το ξαναβγάζει ειδικά οταν το ξεκλειδωνεις, εγω το έλυσα και αυτό με ενα script που τρέχει την εντολή στο ξεκλείδωμα.
Χθές όλη μέρα δεν μου το είχε ξαναβγάλει καθόλου μονο σε επανεκκίνηση.
Σήμερα το ψιλόπιασε αλλα με το script no problem

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τελικά γιατί χθές μου την έβγαζε ΜΟΝΟ στην επανεκκίνηση ενώ σήμερα συνέχεια , σήμερα ενεργοποίησα στο Fluid το παρακάτω ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΊΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ SCREENSHOT DISABLEDb3e15865ad8670bd865d6379d99e8806.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, leotzian said:

Βρήκα τελικά γιατί χθές μου την έβγαζε ΜΟΝΟ στην επανεκκίνηση ενώ σήμερα συνέχεια , σήμερα ενεργοποίησα στο Fluid το παρακάτω ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΊΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΟ SCREENSHOT DISABLEDb3e15865ad8670bd865d6379d99e8806.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν μπορούμε να βρούμε ένα τρόπο να τρέχει την εντολή αυτόματα; επειδή δε γνωρίζω μη βαράτε.. 😆😆

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλα είναι λιγο μανικι, θέλει Macrodroid, Shizuku και wireless debugging pairingafe24a8bceb2f4e127f6b641a6aebb89.jpg55a83aee98c4bfaafe5de31b0adf0fbb.jpgba3f26a61c3afb62e29049daec6c9422.jpg

Ποιο εύκολο τρόπο δεν εχω βρεί αν κάποιος ξέρει κάτι καλύτερο ας το αναφέρει εδώ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...