Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

5 minutes ago, mplevris said:

Με την 12.5.6 EU πάντως, το τηλέφωνό πάει σφαίρα

Από άποψη μπαταρίας πως το βλέπεις; 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με ξενέρωσε αφάνταστα στο καινούργιο update το γεγονός ότι δε μπορώ να κρύψω την navigation bar καθώς χρησιμοποιώ το fng μόλις κάνω απόκρυψη την μπάρας απευθείας μου βγάζει τον apex από προεπιλογή.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mplevris said:

Με την 12.5.6 EU πάντως, το τηλέφωνό πάει σφαίρα

Δεν βλέπω κάποια διαφορά σε ταχύτητα.. Απο μπαταρία θα δείξει. Είναι πολύ νωρίς για συμπεράσματα. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχει και η επέκταση μνημης που προσθέτει 2 fb ram από την μνήμη του τηλεφώνου μάλλον πλασιμπο μου φαίνεται... 

Link to comment
Share on other sites

Με ξενέρωσε αφάνταστα στο καινούργιο update το γεγονός ότι δε μπορώ να κρύψω την navigation bar καθώς χρησιμοποιώ το fng μόλις κάνω απόκρυψη την μπάρας απευθείας μου βγάζει τον apex από προεπιλογή.. 
Χρησιμοποιώ και εγω fng και nova launcher αν ισχύει και στον nova να μην την παρω την αναβάθμιση τότε, έχει κανείς τα 2 παραπάνω με αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, leotzian said:

Χρησιμοποιώ και εγω fng και nova launcher αν ισχύει και στον nova να μην την παρω την αναβάθμιση τότε, έχει κανείς τα 2 παραπάνω με αναβάθμιση?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με το που ενεργοποιείς την επιλογή με χειρονομίες σου λέει ότι οι χειρονομίες λειτουργούν μόνο με τον στοκ  εκκινητή και ενώ έχεις εσύ προεπιλεγμενο τον δικό σου εκκινητή στον βγάζει off και βάζει τον στοκ.. 😡😡Τουλάχιστον σε εμένα που δεν είμαι root δεν φεύγει  η navigation bar.. Γιατί το κάνουν αυτό ρε γ@#€€ο;

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

Με το που ενεργοποιείς την επιλογή με χειρονομίες σου λέει ότι οι χειρονομίες λειτουργούν μόνο με τον στοκ  εκκινητή και ενώ έχεις εσύ προεπιλεγμενο τον δικό σου εκκινητή στον βγάζει off και βάζει τον στοκ.. Τουλάχιστον σε εμένα που δεν είμαι root δεν φεύγει  η navigation bar.. Γιατί το κάνουν αυτό ρε γ@#€€ο;
Δοκίμασες και με nova ?, δεν την κάνω με τίποτε την αναβάθμιση
Φυσικά ούτε εγω είμαι root

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για δοκίμασε με adb μήπως μπορείς να την κρύψεις, μέχρι τώρα δεν χρειάστηκε μπορεί τώρα να χρειαστεί δοκίμασε και πες μου να ξέρω αν θα πάρω το update
6eba3e5c8d68ccd42035bdd514bc6408.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Δες τις εντολές κάτω κάτωd9580698aef1f30e5e6d78536b03a0d8.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σου δουλέψει 99% το εχω εφαρμόσει σε 2-3 συσκευές διάφορες και δουλεύει. Βάζεις τον apex που εχεις και ενεργοποιείς την επιλογή αφού δόσεις την εντολή στον fng

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, leotzian said:

Πρέπει να σου δουλέψει 99% το εχω εφαρμόσει σε 2-3 συσκευές διάφορες και δουλεύει. Βάζεις τον apex που εχεις και ενεργοποιείς την επιλογή αφού δόσεις την εντολή στον fng

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το θέμα είναι πως δεν ξέρω να χειριστώ το adb πρέπει να το ψάξω.. Μέχρι τώρα βλέπεις δεν χρειάστηκε πουθενά όλα δούλευαν ρολόι.. 

Link to comment
Share on other sites

Εύκολο είναι λιγο ψάξιμο θέλει αν θες τίποτε μου λες πιστεύω θα δουλέψει 100%
Δεν έχει φόβο δεν πειράζεις τίποτε δεν είναι root ..

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leotzian said:

Εύκολο είναι λιγο ψάξιμο θέλει αν θες τίποτε μου λες πιστεύω θα δουλέψει 100%
Δεν έχει φόβο δεν πειράζεις τίποτε δεν είναι root ..

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Υπάρχει κανένας οδηγός για τι adb απλός και κατανοητός; 

Link to comment
Share on other sites

Βρες στην πρώτη σελίδα τον οδηγό μου για το Gsam όσον αφορά το adb είναι ο ίδιος ο οποίος είναι ο παρακάτω:

Εγκατάσταση εφαρμογής gsam battery stats για βέλτιστα στατιστικά μπαταρίας / ενεργειακού ελέγχου :
Ακολουθούμε τον οδηγό εδώ - μέθοδος χωρίς root (Απαιτείται η χρήση/γνώση ADB και οι drivers της συσκευής στον υπολογιστή)

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, leotzian said:

Βρες στην πρώτη σελίδα τον οδηγό μου για το Gsam όσον αφορά το adb είναι ο ίδιος ο οποίος είναι ο παρακάτω:

Εγκατάσταση εφαρμογής gsam battery stats για βέλτιστα στατιστικά μπαταρίας / ενεργειακού ελέγχου :
Ακολουθούμε τον οδηγό εδώ - μέθοδος χωρίς root (Απαιτείται η χρήση/γνώση ADB και οι drivers της συσκευής στον υπολογιστή)

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Οι drivers που έχεις δεν υπάρχουν.. Τους drivers τους κάνω εγκατάσταση στο pc; και που να τους βρω 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tyuio said:

Τρέχω adb devices αφού έκανα usb debugging στο κινητό και βγαίνει αυτό.. 

IMG_20211219_122300.jpg

Πέρασα drivers μέσω διαχείριση συσκευών στο στα Windows και πάλι τα ίδια.. 

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο folder που είναι το adb.exe σε ενα κενό πατάς κρατάς το Shift key κάνεις δεξί κλικ και επιλέγεις άνοιγμα παραθύρου εδώ και δίνεις την εντολή adb devices, αν έχεις βάλει κανονικά τους drivers κοιτάς το κινητό να αποδεχτείς στο παράθυρο πού θα σου βγάλει , και μετα δίνεις τις εντολές που πρέπει για το fng

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leotzian said:

Μπαίνεις στο folder που είναι το adb.exe σε ενα κενό πατάς κρατάς το Shift key κάνεις δεξί κλικ και επιλέγεις άνοιγμα παραθύρου εδώ και δίνεις την εντολή adb devices, αν έχεις βάλει κανονικά τους drivers κοιτάς το κινητό να αποδεχτείς στο παράθυρο πού θα σου βγάλει , και μετα δίνεις τις εντολές που πρέπει για το fng

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τους drivers τους έχεις να μου τους στείλεις;; εγώ βρήκα κάτι αλλά μήπως δεν είναι σωστοί.. Πας διαχείριση συσκευών-φορητές συσκευές - redmi note 9 pro και κάνεις χειροκίνητη εγκατάσταση σωστά; 

Link to comment
Share on other sites

Αν πας διαχείριση συσκευών στα windows αφού συνδέσεις το τηλέφωνο πάνω πάνω βλέπεις το adb η ερωτηματικό

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

.Κατεβασε απο εδω
https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23910-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-drivers-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Windows-x64-x86/


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, leotzian said:

Αν πας διαχείριση συσκευών στα windows αφού συνδέσεις το τηλέφωνο πάνω πάνω βλέπεις το adb η ερωτηματικό

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

.Κατεβασε απο εδω
https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/23910-%CE%91%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-drivers-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-Xiaomi-%CF%83%CE%B5-%CF%8C%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-Windows-x64-x86/


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όλα οκ πλέον το τηλ το βλέπει και ως android composite adb interface ανοίγω την εφαρμογή και στο pwer shell τρέχω την εντολή και τίποτα.. Το ίδιο δοκιμάζω και στο gsm stats  αλλά τίποτα.. 

Link to comment
Share on other sites

Αν δώσεις adb devices σου λέει device και ενα νούμερο?
Το τίποτα δεν μου λεει κατι
Δώσε την παραπάνω εντολή και στείλει screenshot
Εχεις ανοίξει τα 2 διακοπτάκια στο developer mode του κινητού?

Βαλε τα παρακάτω

https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools

Αποσυμπιεζεις σε ενα φάκελλο στο C, μπαίνεις στον φάκελο πατάς κρατάς Shift δεξι κλικ Άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ και πατάς το adb devices

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk









Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, leotzian said:

Αν δώσεις adb devices σου λέει device και ενα νούμερο?
Το τίποτα δεν μου λεει κατι
Δώσε την παραπάνω εντολή και στείλει screenshot
Εχεις ανοίξει τα 2 διακοπτάκια στο developer mode του κινητού?

Βαλε τα παρακάτω

https://developer.android.com/studio/releases/platform-tools

Αποσυμπιεζεις σε ενα φάκελλο στο C, μπαίνεις στον φάκελο πατάς κρατάς Shift δεξι κλικ Άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ και πατάς το adb devices

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk








 

Ναι δείχνει νούμερο και είναι όπως πρέπει να είναι(από τα screenshots που είδα) Άνοιξα τον διακόπτη που λέει εντοπισμός σφαλμάτων.. Θέλει και άλλο; ναι κατέβασα από τις οδηγίες σου το platform tools που μέσα έχει adb. Exe κτλ εκεί τρέχω το powershell 

Screenshot_2021-12-19-14-37-18-708_com.anydesk.anydeskandroid.jpg

Edited by tyuio
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις και τους 3 όπως φαίνεται αποδέχεσαι 3 φορές οτι προειδοποίηση βγάζει και είσαι οκ μετα αν θες κλείνεις και τους 3 κάντο και πες μου αν το navigation bar κρυβεται5d75d82f765596624cc2f076ddf87771.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρόσεξε μετα το adb devices τρέχεις ΜΟΝΟ αυτήν κατω κατω γραφτην σωσταd849dd885d50653471f7bcc3f6efbf12.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, leotzian said:

Ανοίγεις και τους 3 όπως φαίνεται αποδέχεσαι 3 φορές οτι προειδοποίηση βγάζει και είσαι οκ μετα αν θες κλείνεις και τους 3 κάντο και πες μου αν το navigation bar κρυβεται5d75d82f765596624cc2f076ddf87771.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρόσεξε μετα το adb devices τρέχεις ΜΟΝΟ αυτήν κατω κατω γραφτην σωσταd849dd885d50653471f7bcc3f6efbf12.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το κατάφερα!! Αλλά δυστυχώς δεν κρύβει την navigation bar παρόλο που δείχνει ενεργοποιημενη την ρύθμιση, τουλάχιστον ενεργοποίησα το GSM stats.. Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και την υπομονή! 

Screenshot_2021-12-19-15-07-30-836_com.fb.fluid.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...