Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Η μόνη αλλαγή που παρατήρησα είναι πως το αρχικό θέμα με το φεγγάρι χάθηκε και μπήκε ο χιονισμένος Όλυμπος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η μόνη αλλαγή που παρατήρησα είναι πως το αρχικό θέμα με το φεγγάρι χάθηκε και μπήκε ο χιονισμένος Όλυμπος
Δίκιο έχεις.
Τα ίδια προβλήματα είχα, τα ίδια πάλι έχω.

Δεν νομίζω να διορθώθηκε τίποτε..


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως μετά την τελευταία αναβάθμιση (12.5.4 EU)είναι πολύ πιο γρήγορο έχει καλύτερο σήμα και στο WiFi και στην τηλεφωνία και η μπαταρία κρατάει ακόμα περισσότερο 

Εγώ βέβαια δεν είχα και πριν κάποιο πρόβλημα από αυτά που αναφέρουν ορισμένοι εδώ μέσα. Μάλλον είμαι από τους τυχερούς

 

 

 

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα και εγώ το πρωί. 
Επιτέλους. 
Έχω την αίσθηση ότι έγινε πιο σβέλτο το κινητό. 
Όντως έγινε πιο γρήγορη
Όσο για την μπαταρία σαν να πέφτει λίγο πιο γρήγορα.

Αλλά αυτό που με ξενέρωσε είναι ότι δεν διορθωσαν την προβολη πλήρους οθόνης.
( Οι χειρονομίες πάλι δεν δουλεύουν)66237c07bf52c15b03082aee909467f7.jpg

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

για αυτούς δουλεύουν :)) 
τι τους ενδιαφέρει αν θες να βάλεις κάποιον καλύτερο Launcher , στον μάπα της miui παίζουν 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, kodorevi8ulis said:

 

On 11/11/2021 at 9:51 ΠΜ, jpower73 said:

 

Καλησπέρα παιδιά, μόλις κατέβασα και εγώ την 12.5.2. Μέχρι στιγμής όλα καλά εκτός από το ότι δεν με αφήνει από την οθόνη κλειδώματος να ξεκλειδώνω με αποτύπωμα πάρα μόνο με PIN. Καμία ιδέα;; ευχαριστώ πολύ!!! 

Screenshot_2021-11-12-19-09-04-920_com.viber.voip.jpg

Edited by lsdpower78
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, lsdpower78 said:

Καλησπέρα παιδιά, μόλις κατέβασα και εγώ την 12.5.2. Μέχρι στιγμής όλα καλά εκτός από το ότι δεν με αφήνει από την οθόνη κλειδώματος να ξεκλειδώνω με αποτύπωμα πάρα μόνο με PIN. Καμία ιδέα;; ευχαριστώ πολύ!!! 

Screenshot_2021-11-12-19-09-04-920_com.viber.voip.jpg

Το βρήκα παιδιά. Έκανα απεγκατασταση το Screen off widget που ειχα στην αρχική οθόνη και όλα κομπλέ... 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν ξέρει κάποιος. Έχει η μάνα μου το συγκεκριμένο κινητό και της έδωσα ένα Huawei smart band 4 αλλά ενώ έχει ανοιχτό Bluetooth όλο της αποσυνδέεται μετά από λίγο το band. Το έχει ή το είχε κάποιος άλλος; Του δούλευαν καλά ή αντιμετώπιζε προβλήματα; Μήπως μπορείτε να σκεφτείτε τι μπορεί να φταίει να δοκιμάσω; 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

 Μετά την αναβάθμιση η μπαταρία είναι χειρότερη νομίζω αλλά γενικά το τηλέφωνο είναι αρκετά γρήγορο.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα κάποιο πρόγραμμα για δημιουργία back up στο pc υπάρχει? Το mipcsuite δεν δουλεύει με τίποτα. Δεν αναγνωρίζει καν το τηλέφωνο. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, RSAROUKLA said:

Καλησπέρα στην ομάδα κάποιο πρόγραμμα για δημιουργία back up στο pc υπάρχει? Το mipcsuite δεν δουλεύει με τίποτα. Δεν αναγνωρίζει καν το τηλέφωνο. Ευχαριστώ

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το My Phone Explorer. Μια χαρά μου φαίνεται, αν φυσικά εννοούσες backup κλήσεων, μηνυμάτων, αρχείων και επαφών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια το My Phone Explorer. Μια χαρά μου φαίνεται, αν φυσικά εννοούσες backup κλήσεων, μηνυμάτων, αρχείων και επαφών.
Σε ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2021 at 9:43 ΜΜ, mol said:

Θενξ, θα ρίξω ένα βλέφαρο xda κάποιες ρομ που έχω σταμπαρει και πράττω ανάλογα.

 

Με την ελπίδα να σε προλάβω: Στα καλά καθούμενα ξεκίνησε να κατεβάζει αναβαθμίσεις συστήματος στο παρασκήνιο (τι αναβάθμιζε δεν κατάλαβα ποτέ). Απενεργοποίησα ότι σχετικό βρήκα με αυτόματες αναβαθμίσεις - τζίφος. Την Κυριακή ασχολήθηκα και την έκανα clean install. Απενεργοποίησα κατευθείαν τις αναβαθμίσεις, αλλά και πάλι μέχρι Τρίτη απόγευμα μου είχε φάει 1,5 Gb δεδομένων. Οπότε πήρε πόδι. Κρίμα γιατί μέχρι τώρα με είχε βολέψει.(και είχε φοβερό boot animation 😆).

Χτες έβαλα την PixelplusUI. Όλα καλά ως τώρα με την εξαίρεση του app της Eurobank - δεν ανοίγει. Ακόμα το ψάχνω.

 

Όσον αφορά τις επανεκκινήσεις, συνεχίστηκαν και μετά την αφαίρεση της sd. Μετά το clean install της kraken δεν μου έκανε(αλλά την κράτησα μόνο 2 μέρες). Στην pixel δεν την έχω βάλει και το παρακολουθώ.

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες, λόγω θεμάτων δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ. 

Ελπίζω σκ να βρω χρόνο να το κοιτάξω. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό κινητό μιας και το έχω και είμαι αρκετά ευχαριστημένος αλλά τώρα δεν αξίζει η αγορά του. Έχουν βγει καινούρια κινητά με καλύτερα χαρακτηριστικά και με ίδια ή λίγο περισσότερα χρήματα.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...