Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Σίγουρα κάποια εφαρμογή κάνει τη ζημιά. 

Σε μένα η εφαρμογή μουσικής aimp μου δημιουργεί ένα συγκεκριμένο πρόβλημα επανεκκίνησης που έχω αναφέρει. 

Για αρχή θα σου πρότεινα να χρησιμοποιείς την στοκ τηλεφωνιερα και όχι την true phone. 

Γενικά προσπάθησε να μείνεις στις στοκ εφαρμογές εφόσον σε καλύπτουν και τις αντικαθιστάς σταδιακά 

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ έκανα το εξής μπακάλικο... Έκανα factory reset. Και άρχισα να βάζω κάθε μέρα 2 με τρεις εφαρμογές όσες ήταν χρήσιμες... Δλδ δεν το πλάκωσα να ξαναβάλω όσες είχα... Δεν ξαναέκανε reset   μόνο του. Βέβαια δεν ανακάλυψα ποτέ ποια εφαρμογή ίσως να έφταιγε... 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία σε εσάς από το 100% στο 99%?

Καθαρά ψυχολογικό είναι...

Link to comment
Share on other sites

Άλλες φορές σε 10 λεπτά κ άλλες σε 15.
Δεν μπόρεσα να καταλάβω που οφείλεται.
Με τις ίδιες εφαρμογές κ ίδια χρηση

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mylw_4 said:

Να ρωτήσω, πόσο γρήγορα πέφτει η μπαταρία σε εσάς από το 100% στο 99%?

Καθαρά ψυχολογικό είναι...

Μη δίνεις σημασία στο ποσοστό 😉 Όπως το λές είναι ψυχολογικό. 

Κάποιες φορές μπορεί να μείνει και μισή ώρα στο 100%, άλλες σε κάτι δευτερόλεπτα πέφτει 99%

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, nectar1605 said:

Εγώ έκανα το εξής μπακάλικο... Έκανα factory reset. Και άρχισα να βάζω κάθε μέρα 2 με τρεις εφαρμογές όσες ήταν χρήσιμες... Δλδ δεν το πλάκωσα να ξαναβάλω όσες είχα... Δεν ξαναέκανε reset   μόνο του. Βέβαια δεν ανακάλυψα ποτέ ποια εφαρμογή ίσως να έφταιγε... 

Μπακάλικο δε θα το έλεγα. 

Μόνο έτσι θα βρούμε αν φταίει κάποια εφαρμογή ή όχι.

 

 

Προσωπικά και να το κάνω δε μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα καθώς δε το κάνει συχνά. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mol said:

 

 

Προσωπικά και να το κάνω δε μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα καθώς δε το κάνει συχνά. 

Αυτό ακριβώς. Άσε που δεν ξέρουμε αν το κάνει κάποια εφαρμογή του συστήματος...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mylw_4 said:

Αυτό ακριβώς. Άσε που δεν ξέρουμε αν το κάνει κάποια εφαρμογή του συστήματος...

Πάντως τυχαίο; Δεν ξέρω... Ήμουν στο τσακ να το πετάξω... Δεν το ξανάκανε.

Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση δυστυχώς...
Το έστειλα και για "επισκευή" λόγο των επανεκκινήσεων αλλά μέσα σε 2 ημέρες άρχισε πάλι τα ίδια.
Υπάρχει η δυνατότητα να έρθω σε επαφή με Xiaomi στην Ελλάδα; (αν υπάρχει καποια αντιπροσωπεία; )

Την πάτησα και το κατάστημα απο το οποίο το αγόρασα δεν είναι πιστοποιημένος διανομέας της Xiaomi και δεν το ήξερα!! Οπότε bye bye InfoQuest!

Κρίμα κι "έπινα νερό" στο όνομα του RedmiNote 9 Pro!!
 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε θέματα με επανεκκίνηση έχετε δοκιμάσει να βάλετε καμία custom ROM aosp όχι miui, για να δείτε πως συμπεριφέρεται το τηλέφωνο; Απορώ πως αντέχετε το σάπιο miui, βάλτε μια καθαρή ρομ να χαρείτε το τηλέφωνο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chios said:

Όσοι έχετε θέματα με επανεκκίνηση έχετε δοκιμάσει να βάλετε καμία custom ROM aosp όχι miui, για να δείτε πως συμπεριφέρεται το τηλέφωνο; Απορώ πως αντέχετε το σάπιο miui, βάλτε μια καθαρή ρομ να χαρείτε το τηλέφωνο.

Ποιος με πατάει τον καλοοοοο??? 

Aosp lover here.... Και όμως εδώ και πόσους μήνες είμαι σε miui....

 

Προσεχώς το ξηλωνω όμως 😉

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, chios said:

Όσοι έχετε θέματα με επανεκκίνηση έχετε δοκιμάσει να βάλετε καμία custom ROM aosp όχι miui, για να δείτε πως συμπεριφέρεται το τηλέφωνο; Απορώ πως αντέχετε το σάπιο miui, βάλτε μια καθαρή ρομ να χαρείτε το τηλέφωνο.

Έχω περάσει την Kraken εδώ και 4 μήνες. Αρχικά είχε φτιάξει, αλλά στην πορεία ξανάρχισαν τα reboot σε άκυρες στιγμές - πολύ σπανιότερες όμως.

Τελευταία φορά την περασμένη Τετάρτη: Οδηγούσα με το κινητό στην κονσόλα. Κάποια στιγμή το κοιτάω και βλέπω να ζητάει κωδικό (μετά την επανεκκίνηση). Τον βάζω, το ξαναφήνω χωρίς να κάνω τίποτα άλλο και μετά από 2-3' ξανακάνει επανεκκίνηση... Έκτοτε ούτε μια ... μέχρι την επόμενη φορά.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, mol said:

Για πες γνώμη για κρακεν. Ποια φοράς ?

Στα έχω ξαναπεί.  😁. Πέραν των (σπανιότερων σε σχέση με το miui) reboot, δεν έχει αλλάξει κάτι άλλο από τότε. Α, έβγαλα κάποια στιγμή τον nova μπας και φτιάξουν τα reboot. Ο στοκ (Quickstep) καλά τα πάει, αλλά δεν έχει την παραμετροποίηση του nova.

On 23/8/2021 at 9:28 ΜΜ, apostolispd said:

Στα της ουσίας τώρα, δεν έχω κανένα από τα θέματα που είχα στο miui. Στην αρχή μου έκανε κάτι περίεργα με τον nova launcher που απλά σταμάτησαν ξαφνικά. Η μπαταρία μου έχει βγάλει 11 ώρες sot χωρίς να κυνηγάω το ρεκόρ αυτονομίας (υποθέτω ότι μετράει κανονικά). Αυτή τη στιγμή είμαι με 4 ώρες sot   και 65% μπαταρία. Σε σχέση με miui έχει κάποιες ελλείψεις - μου λείπουν οι διπλότυπες εφαρμογές κυρίως, αλλά γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Τονίζω ότι μπορώ να συγκρίνω μόνο με στοκ ρομ, δεν έχω δοκιμάσει τίποτα άλλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά θέλω γνώμη για αυτονομία, λειτουργίες (αν είναι όλα οκ) και αν συνάντησες προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Για όσους τους κάνει επανεκκίνηση, δοκιμάστε να το δούλεψετε χωρίς κάρτα μνήμης εάν φοράτε. Της συζύγου έστρωσε, αφού αφαιρέθηκε μία sd φερμένη από Samsung. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, mol said:

Γενικά θέλω γνώμη για αυτονομία, λειτουργίες (αν είναι όλα οκ) και αν συνάντησες προβλήματα

Αν εξαιρέσεις τα reboot, που κι αυτά είναι σπανιότερα από το miui, όλα τα άλλα είναι μια χαρά. Πιο smooth λειτουργία και αρκετά μεγαλύτερη αυτονομία. Μη ρωτήσεις πόσο, δεν θυμάμαι καν τι έβγαζε το miui. Ενδεικτικά, ξεκινώντας από 100% το πρωί και περνώντας όλη μέρα με wifi και χωρίς ιδιαίτερη ενασχόληση, το βράδυ ήταν στο 80%. Πρόβλημα δεν έχω, πέρα από αυτά που έχω ήδη πει (έλλειψη διπλότυπων εφαρμογών και ελάχιστα παραμετροποιήσιμος launcher).

2 minutes ago, xalbag said:

Για όσους τους κάνει επανεκκίνηση, δοκιμάστε να το δούλεψετε χωρίς κάρτα μνήμης εάν φοράτε. Της συζύγου έστρωσε, αφού αφαιρέθηκε μία sd φερμένη από Samsung. 

Έχε γούστο. Από τα ελάχιστα που δεν δοκίμασα. Και δεν τη χρειάζομαι κιόλας, μου αρκεί ο χώρος του κινητού. Την έχω μόνο για την ευκολία και ασφάλεια. Θα το δοκιμάσω μόλις βρω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά
Εμεις τελικά θα πάρουμε την 12,5 ??
Υπάρχει φως στο τούνελ??
Σκέτη απογοήτευση.
Το rn8pro πήρε ήδη 2-3 αναβαθμίσεις κ εμείς τιποτε

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xalbag said:

Για όσους τους κάνει επανεκκίνηση, δοκιμάστε να το δούλεψετε χωρίς κάρτα μνήμης εάν φοράτε. Της συζύγου έστρωσε, αφού αφαιρέθηκε μία sd φερμένη από Samsung. 

Απ' την πρώτη μέρα φοράω sd.  Νομίζω  trancend η πρώτη και samsung (?) Τώρα. 

 

Λες να μας σαμποτάρει η σαμμυ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xalbag said:

Για όσους τους κάνει επανεκκίνηση, δοκιμάστε να το δούλεψετε χωρίς κάρτα μνήμης εάν φοράτε. Της συζύγου έστρωσε, αφού αφαιρέθηκε μία sd φερμένη από Samsung. 

Πόσο καιρό έχει να κάνει επανεκκίνηση.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, apostolispd said:

Στα έχω ξαναπεί.  😁. Πέραν των (σπανιότερων σε σχέση με το miui) reboot, δεν έχει αλλάξει κάτι άλλο από τότε. Α, έβγαλα κάποια στιγμή τον nova μπας και φτιάξουν τα reboot. Ο στοκ (Quickstep) καλά τα πάει, αλλά δεν έχει την παραμετροποίηση του nova.

 

Θενξ, θα ρίξω ένα βλέφαρο xda κάποιες ρομ που έχω σταμπαρει και πράττω ανάλογα.

 

Link to comment
Share on other sites

Στα συνημμένα δεν μπορώ να κάνω preview ούτε να τα ανοίξω  ον the fly. Πρέπει να το αποθήκευσω και μετά να πάω απο τις λήψεις να το ανοίξω

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, jpower73 said:

https://mega.nz/file/xKwhwSzC#f2HBZoai3XgnedcVw0J12IbYfUSzyYHK4Bac5thnEok

Όσοι το χρειαστείτε το ανεβάζω ξανά 

 

Τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, terkos2 said:

Πόσο καιρό έχει να κάνει επανεκκίνηση.

Του έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χωρίς την κάρτα. Μόλις την έβαλα για κάποιες φοτο από το παλιό τηλέφωνο ξεκίνησε να κάνει επανεκκίνηση μετά από λίγες ώρες. Την αφαίρεσα και σταμάτησε, περάσαν πάνω από 2 εβδομάδες χωρίς πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...