Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Administrators
22 minutes ago, mol said:

Το χρησιμοποιείτε χωρίς θήκη? 

Γλιστράει πολύ το άτιμο! 

Το έβγαλα απ' τη θήκη του μια φορά(μετά από ενάμιση χρόνο!) για μια ημέρα και με το ζόρι το κρατούσα μη πέσει! 

Η αλήθεια είναι ότι με τη θήκη χάνει πολύ σε "ομορφιά" (έχω το πράσινο)

Ναι... τη θήκη δεν τη γλυτώνεις αν δεν θέλεις να σου φύγει από τα χέρια. Δυστυχώς το ίδιο συμβαίνει με όλες τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

17 minutes ago, MeddlingMageGR said:

Μόνο αν μιλάς με ανοιχτή ακρόαση λειτουργούν όλοι οι καταγράφεις κλήσεων. 

Αυτό είναι το κακό... Τέλος πάντων είναι εργαλείο που  λείπει από την καθημερινότητα. Το επόμενο τηλ θα ξεκινήσω από εκεί.. Έλεγα πάντως μήπως υπάρχει κάποια λύση .. αλλά δεν βλέπω 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν ξέρω τι λέτε εσείς για άλλους καταγραφείς κλήσεων, σε εμένα η Cube ACR σε one pus 8 pro και σε ενός φίλου που του έδωσα την εφαρμογή σε samsung A50 ή 51 δεν θυμάμαι ακριβώς, δουλεύει άψογα χωρίς καταγραφή με ανοιχτή συνομιλία, ακούς τον συνομιλητή σου όπως ακριβώς και τον εαυτό σου.

Την συγκεκριμένη εφαρμογή, εδώ στο site κάποιος συμφορουμίτης την είχε αναφέρει πριν 3-4 μήνες και τότε θυμάμαι πως και άλλοι είχαν γράψει πως δουλεύει άψογα.

Σήμερα το απόγευμα θα δω έναν φίλο που έχει και αυτός το Redmi Note 9pro και θα το δοκιμάσω, θα ελέγξω και ποια rom φοράει και θα επανέλθω.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, terkos2 said:

Παιδιά εγώ δεν ξέρω τι λέτε εσείς για άλλους καταγραφείς κλήσεων, σε εμένα η Cube ACR σε one pus 8 pro και σε ενός φίλου που του έδωσα την εφαρμογή σε samsung A50 ή 51 δεν θυμάμαι ακριβώς, δουλεύει άψογα χωρίς καταγραφή με ανοιχτή συνομιλία, ακούς τον συνομιλητή σου όπως ακριβώς και τον εαυτό σου.

Την συγκεκριμένη εφαρμογή, εδώ στο site κάποιος συμφορουμίτης την είχε αναφέρει πριν 3-4 μήνες και τότε θυμάμαι πως και άλλοι είχαν γράψει πως δουλεύει άψογα.

Σήμερα το απόγευμα θα δω έναν φίλο που έχει και αυτός το Redmi Note 9pro και θα το δοκιμάσω, θα ελέγξω και ποια rom φοράει και θα επανέλθω.

Λοιπόν, η εφαρμογή δουλεύει. Άκυρο ότι έγραψα προηγουμένως. Σε Xiaomi Mi 10T Pro λειτουργεί κανονικά. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, terkos2 said:

Σήμερα το απόγευμα θα δω έναν φίλο που έχει και αυτός το Redmi Note 9pro και θα το δοκιμάσω, θα ελέγξω και ποια rom φοράει και θα επανέλθω.

Κάναμε την δοκιμή στο κινητό του φίλου, λοιπόν η εφαρμογή λειτουργεί κανονικά, φοράει την ευρωπαϊκή rom  V12.0.4.0 RJZEUXM.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, terkos2 said:

Κάναμε την δοκιμή στο κινητό του φίλου, λοιπόν η εφαρμογή λειτουργεί κανονικά, φοράει την ευρωπαϊκή rom  V12.0.4.0 RJZEUXM.

Ναι το έχω ξανακουσει. Στην global είναι το θέμα. Πάντως αν θυμάσαι μήπως κάποια ρύθμιση της εφαρμογής έχει κάτι που πρέπει να κάνω...

 

Edited by nectar1605
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, mol said:

Το χρησιμοποιείτε χωρίς θήκη? 

Γλιστράει πολύ το άτιμο! 

Το έβγαλα απ' τη θήκη του μια φορά(μετά από ενάμιση χρόνο!) για μια ημέρα και με το ζόρι το κρατούσα μη πέσει! 

Η αλήθεια είναι ότι με τη θήκη χάνει πολύ σε "ομορφιά" (έχω το πράσινο)

2 φορές το έβγαλα από τη θήκη και τις δύο έπεσε, ευτυχώς όχι στο πάτωμα...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nectar1605 said:

Ναι το έχω ξανακουσει. Στην global είναι το θέμα. Πάντως αν θυμάσαι μήπως κάποια ρύθμιση της εφαρμογής έχει κάτι που πρέπει να κάνω...

 

Εχεις ΠΜ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, mylw_4 said:

2 φορές το έβγαλα από τη θήκη και τις δύο έπεσε, ευτυχώς όχι στο πάτωμα...

Διαφανής θήκη μπρος πίσω 

Screenshot_2021-10-26-19-05-09-779_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, jpower73 said:

Διαφανής θήκη μπρος πίσω 

Screenshot_2021-10-26-19-05-09-779_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Έχω πάρει της Spigen που είναι διάφανη η πλάτη. Χαλάλι τα 10€

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, mylw_4 said:

2 φορές το έβγαλα από τη θήκη και τις δύο έπεσε, ευτυχώς όχι στο πάτωμα...

Ξανά στη θήκη του το έβαλα. Δε με πάει η καρδιά να το έχω γυμνο. Βέβαια όλα μια συνήθεια είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πόσο καιρό ξανά σήμερα άρχισε επανεκκινήσεις κατά την διάρκεια κλήσης.

Μου ήρθε να το πετάξω στο άρματα στη παρέλαση. 

Δυστυχώς η συσκευή αποδεικνύεται μεγάλη αποτυχία... 

Α και μη ξεχάσω, ακόμα περιμένουμε MIUI 12.5. 

Link to comment
Share on other sites

Τι το προκαλεί κ κάνει επανεκκίνηση; το έχουν κ άλλοι αυτό το πρόβλημα; μήπως έχεις κατεβάσει κάποια εφαρμογή; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι τις προκαλεί.  Εφαρμογή καινούργια έχω μήνες να κατεβάσω. Και ναι είναι κι άλλοι που έχουν το ίδιο πρόβλημα. Ξανά έκανα επαναφορά ρύθμισης εφαρμογών. 

Το χειρότερο είναι πως η συσκευή είναι εγκαταλελειμμένη από λογισμικό. 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι μου και χρόνια πολλά.θέλω να ρωτήσω το εξής.έχω εδώ και καιρό αναβαθμίσει σε 12.5 ευρωπαϊκή φυσικά.ακούω και διαβάζω για 12.5 enhanced edition.ειναι η ιδια η ειναι αναβαθμιση που θα βγει? Ευχαριστω.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να παίζει ρόλο αυτό, γενικά ο επεξεργαστής αυτός δεν σηκώνει θερμοκρασίες.  Κ από ότι έχω διαβάσει από άλλους εδώ μέσα δεν αναφέρουν από πολύ χρήση ή από  games 🎮  

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία δεν νομίζω πως παίζει ρόλο καθώς η συσκευή ήταν στη τσέπη χωρίς ανοιχτά data, Bluetooth,κλπ. Κάτι φωτό στη παρέλαση και κάνα δυο κλήσεις. Παιχνίδια δε παίζω στο κινητό ούτε έχω κατεβάσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία δεν νομίζω πως παίζει ρόλο καθώς η συσκευή ήταν στη τσέπη χωρίς ανοιχτά data, Bluetooth,κλπ. Κάτι φωτό στη παρέλαση και κάνα δυο κλήσεις. Παιχνίδια δε παίζω στο κινητό ούτε έχω κατεβάσει ποτέ.
Άλλη sim δοκίμασες; από κάποιο φίλο έστω για δοκιμή.
Η αν έπαιξες με volte ή vowifi.

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο παρελθόν με επανεκκίνηση σε παλιές συσκευές που είχα αντιμετώπιση ήταν πρώτων η υποδοχή κάρτας sim κ δεύτερο από τα πολλά πεσίματα είχε πάρει τζόγο μέσα η μπαταρία με αποτέλεσμα να κάνει επανεκκίνηση.  Δεν ξέρω μήπως μπορείς να εστιάσεις κάπου εκεί το πρόβλημα. 

Link to comment
Share on other sites

100% ΔΕΝ είναι θέμα θερμοκρασίας. 

Το δικό μου τις περισσότερες φορές ήταν αφημένο σε κάποιο σημείο. Και κυρίως βράδυ τις έκανε. 

 

Πάντως έκανα το κολπακι που είπατε αλλά την επόμενη ημέρα ξανά έκανε reboot. 

 

Όταν το πήρα δεν είχε τέτοιο θέμα. 

Ίσως κάποια εφαρμογή, κάποιο update κάνει τη ζημιά. 

Μήπως να φταιει το ρουτ? Άλλη ρομ που φοράει? Δε ξέρω....

3 minutes ago, challenge143 said:

Εγώ στο παρελθόν με επανεκκίνηση σε παλιές συσκευές που είχα αντιμετώπιση ήταν πρώτων η υποδοχή κάρτας sim κ δεύτερο από τα πολλά πεσίματα είχε πάρει τζόγο μέσα η μπαταρία με αποτέλεσμα να κάνει επανεκκίνηση.  Δεν ξέρω μήπως μπορείς να εστιάσεις κάπου εκεί το πρόβλημα. 

Τώρα που το λες, ίσως μετά από άλλη σιμ άρχισε να το κάνει. 

Δε μπορώ να θυμηθώ ποτέ αλλαξα και πότε άρχισαν τα reboots. 

Από πεσιμο σε εμένα δε παίζει να έγινε 😉 Ζήτημα να "έπεσε" μια φορά και αυτό σε μαλακό σημείο (καναπές) 

Link to comment
Share on other sites

Από πέσιμο δεν έγινε σίγουρα, η σιμ αλλάχτηκε Day one μαζί με τη συσκευή.

Υποθέτω πως είναι από εφαρμογή η οποία προκαλεί τις επανεκκινήσεις. 

Στο XDA έχει αναφερθεί κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...