Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Administrators
11 minutes ago, challenge143 said:

Από ότι δείχνει παιδιά τελικά ήταν γενικό το κακό κ μάλλον όχι τόσο της συσκευής.  Απλά ποτέ δεν θα καταλάβω στις άλλες συσκευές πως δουλευε κανονικά κ σε αυτήν όχι.  Τέλος πάντων όλα καλά.  

Κάποιες συσκευές εξακολουθούσαν να λειτουργούν μέχρι να λήξουν τα cached DNS entries.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα,

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω αναμονή κλήσης στο Redmi 9, αλλά τίποτα.

Δεν είναι θέμα παρόχου vodafone, αλλά συσκευής.

Είχε κανένας παρόμοιο θέμα;

Δεν δουλεύει ούτε από ρυθμίσεις κλήσεων, ούτε με το *43#

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2021 at 10:39 ΠΜ, p_zoi said:

Καλημέρα,

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω αναμονή κλήσης στο Redmi 9, αλλά τίποτα.

Δεν είναι θέμα παρόχου vodafone, αλλά συσκευής.

Είχε κανένας παρόμοιο θέμα;

Δεν δουλεύει ούτε από ρυθμίσεις κλήσεων, ούτε με το *43#

Ευχαριστώ πολύ!!

Εμένα πάντως που είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αλλά με wind, μετά από 2-3 τηλεφωνήματα τελικά παραδέχτηκαν ότι ήταν δικό τους θέμα και το έφτιαξαν.... Εσύ από που ξέρεις ότι δεν είναι θέμα παρόχου; 

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπαθώ να μιλήσω  με messenger και δε με ακούνε.... Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει? Έκανα εκκαθάριση δεδομένων, τίποτε. Απεγκατάσταση, εγκατάσταση εφαρμογής, τίποτε. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει η γυναικα μου το συγκεκριμενο τηλεφωνο και το τελευταιο διαστημα μου λεει οτι δεν αναβει η οθονη οταν την καλουν (παραμενει μαυρη), πρεπει να χρησιμοποιησει δαχτυλικο αποτυπωμα να για να δει ποιος την καλει. Πως μπορει να το ξεπερασει αυτο το θεμα? Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ixgkami said:

Καλησπερα, εχει η γυναικα μου το συγκεκριμενο τηλεφωνο και το τελευταιο διαστημα μου λεει οτι δεν αναβει η οθονη οταν την καλουν (παραμενει μαυρη), πρεπει να χρησιμοποιησει δαχτυλικο αποτυπωμα να για να δει ποιος την καλει. Πως μπορει να το ξεπερασει αυτο το θεμα? Ευχαριστω πολυ.

Εχω το 9s και κατι τετοια μου τα εκανε οταν ειχα custom rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει η γυναικα μου το συγκεκριμενο τηλεφωνο και το τελευταιο διαστημα μου λεει οτι δεν αναβει η οθονη οταν την καλουν (παραμενει μαυρη), πρεπει να χρησιμοποιησει δαχτυλικο αποτυπωμα να για να δει ποιος την καλει. Πως μπορει να το ξεπερασει αυτο το θεμα? Ευχαριστω πολυ.
Δοκίμασε το "True Phone" No1 Dialer

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, johnsot-1 said:

Εχω το 9s και κατι τετοια μου τα εκανε οταν ειχα custom rom

οχι δεν εχει custom rom

19 ώρες πριν, leotzian said:

Δοκίμασε το "True Phone" No1 Dialer

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

θα το δοκιμασουμε, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

12.5 θα πάρουμε ποτέ εμείς οι global?
Έλα μου ντε. Της κόρης μου το redmi note 8 pro πήρε ήδη 2 αναβαθμίσεις κ εμείς τίποτε..
Μας κοροϊδεύει κιόλας

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, τις τελευταίες ημέρες ξαφνικά τα γράμματα στα μηνύματα οταν τα ανοιγω ή παω να γραψω ενα μήνυμα εμφανίζονται πολύ μεγάλα ...μπορεί να ρυθμισθεί αυτό και εαν ναι πώς ?  

Edited by xrsap
Link to comment
Share on other sites

Update στο θέμα με τις απρόβλεπτες επανεκκινήσεις!

Τελικά δεν άντεξα να το ψάχνω μόνος μου. Βαρέθηκα και τα συνεχόμενα backups και γενικά να εχω ενα κινητό που ήταν μόνιμα σε μια "αρχική" κατάσταση γιατι πάντα μετα απο κάποιες μέρες ξεκινούσε πάλι τις περίεργες επανεκκινησεις...
Το έδωσα για "επισκευή" αν και δε νομίζω οτι θα καταφέρουν κάτι... Ελπίζω σε αντικατάσταση!

Η πλάκα ειναι οτι τωρα που εχω ενα παλιότερο κινητό μεχρι να επιστρέψει το αλλο,
μου εχει κανει εντύπωση οτι το βγάζω απο την τσέπη μου και δεν εχει κάνει επανεκκίνηση 🤪

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εμένα τώρα τελευταία κάνει ακόμη πιο συχνά επανεκκίνηση σχεδόν στις 1 στις 10 κλήσεις και μόνο τότε.

Rom 12.5.1. Έχω ακόμη ένα χρόνο εγγύηση αγορά από Γερμανό. Σήμερα άρχισα να σκέφτομαι να το πάω στο κατάστημα να δω τι θα μου πουν.

Μου το έκανε και παλαιότερα αλλά όχι όπως τώρα. Στις αρχές είχα αλλάξει sim, άλλαζα τις θέσεις τους, έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δε μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. 

Επανεκκίνηση δεν έχει κάνει ποτέ για άλλο λόγο εκτός από τις κλήσεις. 

Καμία βοήθεια;;;

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mark1979 said:

Παιδιά και εμένα τώρα τελευταία κάνει ακόμη πιο συχνά επανεκκίνηση σχεδόν στις 1 στις 10 κλήσεις και μόνο τότε.

Rom 12.5.1. Έχω ακόμη ένα χρόνο εγγύηση αγορά από Γερμανό. Σήμερα άρχισα να σκέφτομαι να το πάω στο κατάστημα να δω τι θα μου πουν.

Μου το έκανε και παλαιότερα αλλά όχι όπως τώρα. Στις αρχές είχα αλλάξει sim, άλλαζα τις θέσεις τους, έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, δε μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. 

Επανεκκίνηση δεν έχει κάνει ποτέ για άλλο λόγο εκτός από τις κλήσεις. 

Καμία βοήθεια;;;

 

Επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογής. Το έχω γράψει και παραπάνω. Από τότε που το έκανα ούτε μια επανεκκίνηση

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mylw_4 said:

Επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογής. Το έχω γράψει και παραπάνω. Από τότε που το έκανα ούτε μια επανεκκίνηση

Φίλε μου βοήθησε με λίγο δεν βρίσκω πως να πάω στην επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογής. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mark1979 said:

Φίλε μου βοήθησε με λίγο δεν βρίσκω πως να πάω στην επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογής. Ευχαριστώ

Στο λέει "Το έχω γράψει και παραπάνω" τα ίδια θα ξαναγράφει;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2021 at 10:11 ΜΜ, mylw_4 said:

Επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογής. Το έχω γράψει και παραπάνω. Από τότε που το έκανα ούτε μια επανεκκίνηση

 5 μέρες τώρα έκανα δυο φορες την επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογής, όπως μου είπες αλλά συνεχίζει κατά τις κλήσεις να κάνει δυστυχώς επανεκκινήσεις. Κάποια άλλη λύση μήπως; Η επαναφορά δε βοήθησε. 

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δύο ερώτησεις...  Αν απλά το rootάρω χωρίς να αλλάξω rom μπορώ να βάλω κάποιο πρόγραμμα για ηχογράφηση κλήσεων; Επίσης οι εφαρμογές με τις τράπεζες δουλεύουν στα rootαρισμενα;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mark1979 said:

 5 μέρες τώρα έκανα δυο φορες την επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογής, όπως μου είπες αλλά συνεχίζει κατά τις κλήσεις να κάνει δυστυχώς επανεκκινήσεις. Κάποια άλλη λύση μήπως; Η επαναφορά δε βοήθησε. 

Στείλτο στο Service είναι μονόδρομος.. Και λογικά θα γίνει αντικατάσταση συσκευης.. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Γιατί δεν επικοινωνείς με την εξυπηρέτηση πελατών?

 

3 ώρες πριν, nectar1605 said:

Καλησπέρα δύο ερώτησεις...  Αν απλά το rootάρω χωρίς να αλλάξω rom μπορώ να βάλω κάποιο πρόγραμμα για ηχογράφηση κλήσεων; Επίσης οι εφαρμογές με τις τράπεζες δουλεύουν στα rootαρισμενα;

Φαντάζομαι με κάποια εφαρμογή απ' το στορε θα μπορείς να ηχογραφήσεις. 

 

Οι τραπεζικές εφαρμογές παίζουν. Χρησιμοποιώ Πειραιώς και εθνικής

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nectar1605 said:

Καλησπέρα δύο ερώτησεις...  Αν απλά το rootάρω χωρίς να αλλάξω rom μπορώ να βάλω κάποιο πρόγραμμα για ηχογράφηση κλήσεων; Επίσης οι εφαρμογές με τις τράπεζες δουλεύουν στα rootαρισμενα;

Δεν χρειάζεται να ρουτάρεις για να κάνεις καταγραφή κλήσεων.

Κατέβασε την εφαρμογή Cube ACR ρύθμισέ την να καταγράφει στο auto και θα δεις πως θα ακούς καμπάνα τα πάντα όλα.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ρουτάρεις για να κάνεις καταγραφή κλήσεων.
Κατέβασε την εφαρμογή Cube ACR ρύθμισέ την να καταγράφει στο auto και θα δεις πως θα ακούς καμπάνα τα πάντα όλα.
Καμμία εφαρμογή δεν κάνει εγγραφή από γραμμή όλες κάνουν από μικρόφωνο και δεν ακούγεται ο συνομιλητής δυνατά, μόνο root φλασαάρισμα eu rom που έχει τον miui dialer, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΩ.

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

 

4 ώρες πριν, terkos2 said:

Δεν χρειάζεται να ρουτάρεις για να κάνεις καταγραφή κλήσεων.

Κατέβασε την εφαρμογή Cube ACR ρύθμισέ την να καταγράφει στο auto και θα δεις πως θα ακούς καμπάνα τα πάντα όλα.

Έχω global rom. Το έχω το cube ACR.Δεν δουλεύει σωστά...

Edited by nectar1605
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, mark1979 said:

 5 μέρες τώρα έκανα δυο φορες την επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογής, όπως μου είπες αλλά συνεχίζει κατά τις κλήσεις να κάνει δυστυχώς επανεκκινήσεις. Κάποια άλλη λύση μήπως; Η επαναφορά δε βοήθησε. 

Φίλε μου άλλη λύση δε γνωρίζω. Εμένα πραγματικά μια φορά έκανα επαναφορά και δεν ξανά έκανε επανεκκίνηση έκτοτε.  

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιείτε χωρίς θήκη? 

Γλιστράει πολύ το άτιμο! 

Το έβγαλα απ' τη θήκη του μια φορά(μετά από ενάμιση χρόνο!) για μια ημέρα και με το ζόρι το κρατούσα μη πέσει! 

Η αλήθεια είναι ότι με τη θήκη χάνει πολύ σε "ομορφιά" (έχω το πράσινο)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...