Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

32 minutes ago, mol said:

Thanx. 

Θα αλλάξει κάτι αν το κάνω ή όχι?

Επανεκκίνηση έκτοτε δεν είχα.

Στις εφαρμογές αν το κάνεις όταν τις ανοίγεις θα σου ζητά τις άδειες 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

34 minutes ago, mylw_4 said:

Επανεκκίνηση έκτοτε δεν είχα.

Στις εφαρμογές αν το κάνεις όταν τις ανοίγεις θα σου ζητά τις άδειες 

Ερώτηση.

1. Θα σου ζητάει τις άδειες συνέχεια όταν ανοίγεις τις εφαρμογές ή μια φορά μόνο στην εκκίνηση τις εφαρμογής.

2. Με αυτό τον τρόπο έρχονται όλες οι εφαρμογές Default χωρίς να χάσεις κάτι ;

Edited by sotron
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sotron said:

Ερώτηση.

1. Θα σου ζητάει τις άδειες συνέχεια όταν ανοίγεις τις εφαρμογές ή μια φορά μόνο στην εκκίνηση τις εφαρμογής.

2. Με αυτό τον τρόπο έρχονται όλες οι εφαρμογές Default χωρίς να χάσεις κάτι ;

1. Μια φορά. Όπως όταν εγκαθίσταται την πρώτη φορά

2. Ναι δε χάνεις τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Γαι την αντικατασταση οθονης μου ζητησαν σε καταστημα της πολης μου 60 ευρω με τα τεχνικα για μη γνησια οθονη και 90 ευρω με τα τεχνικα περαστικα για γνησια οθονη

Τι προτεινετε παιδες???

ειναι οκ??? τι να προτιμησω?

 

1 ετους κινητο 6 - 64

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι λειτουργικοτητο και δουλευει τελεια!!! υπαρχει θεμα να το κρατησω με ραγισμα και να τα παιξει ξαφνικα η να με αφησει???

το χρησιμοποιω 10 ωρες την μερα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 minutes ago, Pedro_G said:

το κινητο ειναι λειτουργικοτητο και δουλευει τελεια!!! υπαρχει θεμα να το κρατησω με ραγισμα και να τα παιξει ξαφνικα η να με αφησει???

το χρησιμοποιω 10 ωρες την μερα!

Πρόβλημα δε θα έχεις, αρκεί να μη σου ξαναπέσει και να μην υποβάλλεται σε κακομεταχείριση.

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να δεις αν κάθεται καλά κανένα tempered glass (αν το ράγισμα δεν είναι έντονο) στην οθόνη για επιπλέον προστασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να σου φύγει κάθε ενδοιασμός περί των ανταλλακτικών, η γνήσια οθόνη χωρίς το frame σαν ανταλλακτικό και μόνο έχει 60-70 ευρώ στην Ελλάδα, αλλά εάν το ράγισμα είναι μικρό και δεν σε ενοχλεί, βάλε ένα καλό tempered glass και τέλος. 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

του εχω βαλει ενα καινουργιο τζαμακι και το εχω υπο καθεστως πωλησης σε χαμηλη τιμη..... το τηλεφωνο ειναι λειτουργικοτατο και δουλευει τελεια σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και αφού λύθηκαν τα προβλήματα ας αρχίσω τη γκρίνια για το πότε θα πάρουμε μιυι 12.5?  Οι EU ROM πήραν, εμείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα επειδή δεν υπάρχει ανοιχτό νήμα για το redmi note 9s από ότι βλέπω, θέλω να ρωτήσω αν αξίζει η αγορά μεταχειρισμένο στα 90 ευρώ κ αν γενικά έχει θέματα κ προβλήματα  .; ευχαριστώ εκ τον προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει θέματα με τον αισθητήρα να μην σβήνει η οθόνη όταν μιλάς κ με το tuch με άκυρα πατήματα που έχουν αναφερθεί σε άλλες συσκευές με την αναβάθμιση;. Το προσδηοριζω να το έχει η γυναίκα μου κ δεν θέλω να της βγάλει την πίστη.,γιατί σε αυτή τη τιμή που το έχει το παιδί αγρατζουνιστο την Δευτέρα θέλω να το αγοράσω. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, challenge143 said:

Γενικά έχει θέματα με τον αισθητήρα να μην σβήνει η οθόνη όταν μιλάς κ με το tuch με άκυρα πατήματα που έχουν αναφερθεί σε άλλες συσκευές με την αναβάθμιση;. Το προσδηοριζω να το έχει η γυναίκα μου κ δεν θέλω να της βγάλει την πίστη.,γιατί σε αυτή τη τιμή που το έχει το παιδί αγρατζουνιστο την Δευτέρα θέλω να το αγοράσω. 

Εχω κανει αναφορα και μια  δυο σελιδες πισω οπου μου εβγαλε θεμα κι εμενα με το proximity sensor αλλα τελικα ηταν ενα σκουπιδακι μεσα απο το screen protector που ειχα βαλει. Μολις εβγαλα το screen protector δουλεψε μια χαρα. 2 τετοια εχουμε και δεν εχει τετοιο θεμα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Γενικά με ενδιαφέρει να μην υπάρχουν θέματα πολλά κ bug με τα notification. είναι η σειρά redmi note 9s .θα το χτυπήσω για την γυναίκα λόγο ότι το κινητακι για τα λεφτά αυτά είναι vfm. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση επειδή τελικά το αγόρασα.  Εσείς όλοι εδώ που γράφετε έχετε την pro έκδοση;  εγώ αν θέλω να ρωτήσω κάτι για το 9s εδώ γράφω;  ή μόνη διαφορά είναι στην κάμερα τελικά ότι το ένα έχει 64 κ το άλλο  48mpx ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση επειδή τελικά το αγόρασα.  Εσείς όλοι εδώ που γράφετε έχετε την pro έκδοση;  εγώ αν θέλω να ρωτήσω κάτι για το 9s εδώ γράφω;  ή μόνη διαφορά είναι στην κάμερα τελικά ότι το ένα έχει 64 κ το άλλο  48mpx ?
Δεν εχει και NFC

Στάλθηκε από το iPlay_40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενω ποτε δεν ειχα θεμα , τις τελευταίες 2 εβδομάδες μου εχει  κανει 3 ρεσταρτ ενω μίλαγα (υποψιν δεν ζητάει pin)  κανω πανω απο 10 τηλεφωνα την μέρα

ειναι απο info quest αλλα καταλαβαίνω οτι ειναι δυσκολο στον ελεγχο τους να το βρουν.  θα βγαλω ακρη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Η συσκευή που έχω το 9s υποστηρίζει wifi calling κ αν ναι που το βρίσκω; έχω φάει όλο το τηλέφωνο κ δεν μπορώ να το βρω να το ενεργοποιήσω

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, challenge143 said:

Παιδιά μια βοήθεια. Η συσκευή που έχω το 9s υποστηρίζει wifi calling κ αν ναι που το βρίσκω; έχω φάει όλο το τηλέφωνο κ δεν μπορώ να το βρω να το ενεργοποιήσω

Στο 9 Pro πας στο Ρυθμίσεις -> Κάρτες SIM & κινητά δίκτυα -> πας πάνω στην κάρτα sim (1 ή 2) και ενεργοποιείς την επιλογή Πραγματοποιήστε κλήσεις μέσω Wi-Fi. Ενδεχομένως να χρειάζεται να έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία από τον πάροχό σου και ίσως να χρειάζεται να μην έχεις και πολύ παλιά κάρτα SIM. Εμένα πάντως αυτή η επιλογή με έχει σώσει γιατί στο γραφείο μου δεν έχει καλό σήμα ο πάροχος μου

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nmichalo said:

Στο 9 Pro πας στο Ρυθμίσεις -> Κάρτες SIM & κινητά δίκτυα -> πας πάνω στην κάρτα sim (1 ή 2) και ενεργοποιείς την επιλογή Πραγματοποιήστε κλήσεις μέσω Wi-Fi. Ενδεχομένως να χρειάζεται να έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία από τον πάροχό σου και ίσως να χρειάζεται να μην έχεις και πολύ παλιά κάρτα SIM. Εμένα πάντως αυτή η επιλογή με έχει σώσει γιατί στο γραφείο μου δεν έχει καλό σήμα ο πάροχος μου

 Ευχαριστώ ρε φίλε όντως εκεί ήταν. Δεν έχω εξοικείωση ακόμα με το mui 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...