Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Σχετικά με virtual ram που λένε ότι έχει το Redmi Note 10 σε εμάς προβλέπεται αυτή η λειτουργία; εάν ναι ξερει κάνεις τίποτα; 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τελικά μου το επέστρεψαν από την Info Quest με συνοδευτικό πιστωτικό να το επιστρέψω στο μαγαζί που το πήρα. Πολύ καλή εξέλιξη και μπράβο στην αντιμετώπιση από το service. Πάντως σαν συσκευή είναι τέλεια, απλώς πιστεύω ότι κάποια παρτίδα βγήκε προβληματική, γι' αυτό και δεν έχουν όλοι προβλήματα. Είναι από τις λίγες συσκευές που δεν έβαζα κάποιον άλλον louncher, όπως τον nova που τον χρησιμοποιούσα συχνά, γιατί ο stock louncher μου άρεσε πολύ, όπως και τα gesturs. Σε μένα οι επανεκκινήσεις γίνονταν κυρίως το πρωί. Το βράδυ το είχα συνήθως σε προφίλ σίγασης και όταν το πρωί το έβαζα σε κανονικό προφίλ, μετά από λίγα λεπτά έκανε επανεκκίνηση. Θα μείνω τώρα με το TCL 20 5G, αν και κατά τη γνώμη μου είναι πολύ πίσω σε σχέση με το Redmi Note 9 Pro.  

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mol said:

Το δικό μου έκανε ρισταρτ όταν το άφηνα στην ησυχία του 😛

 

Δοκίμασες μήπως κάποια ρομ εκτός miui?

Η αλήθεια ειναι πως δεν δοκίμασα Rom εκτος Miui
Θα το κάνω κι αυτο μήπως και σωθώ !! Έχεις να προτείνεις κάποια;

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 7:53 ΜΜ, jpower73 said:

Energy ring από το playstore. 

Όχι την έκδοση για τα σαμσουνγκ. 

Λειτουργεί κανονικότατα 

αυτήν είχα , αλλά έκανα update την εφαρμογή και πάααει , μη συμβατή με την συσκευή 

τεσπα , όταν ξεβαρεθώ θα κατεβάσω καμιά παλιότερη έκδοση

 

edit -> ε κατέβασα τελικά το apk 🙂

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2021 at 12:25 ΠΜ, sadiagraxa said:

Η αλήθεια ειναι πως δεν δοκίμασα Rom εκτος Miui
Θα το κάνω κι αυτο μήπως και σωθώ !! Έχεις να προτείνεις κάποια;

Ναι την aospk αλλά να με πεις εντυπώσεις γιατί θέλω να την περάσω στο δικό μου καιρό τώρα ..... 😛

Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2021 at 5:00 ΜΜ, sadiagraxa said:

Επανέρχομαι στο θέμα των επανεκκινήσεων με μια περίεργη συμπεριφορά του κινητού.
Ανακάλυψα οτι τα restart γίνονται τις περισσότερες φορές οταν το κινητό βρίσκεται σε κάποια τσάντα, τσέπη, οπουδήποτε που μπορεί να αλλάζει θέση και να είναι ελεύθερο σε κραδασμούς!!!

Εχω ελέγξει αν πατιέται καταλαθος το power button ειτε βρίσκεται στην τσέπη μου ειτε σε τσαντάκι!
Ειναι κάποιο gesture που προκαλεί καποιο conflict στο λειτουργικό; Εχει να κανει με τιποτα γυροσκόπια και τέτοια;
Πραγματικα δεν ξερω τι να πω !
Εχει καποιος αντιμετωπισει κατι παρομοιο; Καποια λυση;

Μου αρέσει παρα πολυ το 9  Pro, αλλα με εχει τρελάνει με αυτά τα περίεργα που κάνει 🤪 

Edit: Εχω κανει πάρα πολλά format και εγκαταστάσεις απο την αρχη, οπως μου προτείνατε και στην προηγούμενη σελιδα του thread. Εχω αλλάξει παρα πολλές Rom απο παλιότερες μεχρι και την τελευταία την 12.5 και δυστυχώς ακόμα τα restart είναι εκεί… 

Εγώ το έχω ένα χρόνο και κάνει συχνά επανεκκίνηση όταν μιλάω σε κλήσεις. Τυχαίνει πολλές φορές τζάμπα να μιλάω μόνος και με εκνευρίζει. Αν κάποιος έχει λύση ας γράψει. Ευχαριστώ.

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mark1979 said:

Εγώ το έχω ένα χρόνο και κάνει συχνά επανεκκίνηση όταν μιλάω σε κλήσεις. Τυχαίνει πολλές φορές τζάμπα να μιλάω μόνος και με εκνευρίζει. Αν κάποιος έχει λύση ας γράψει. Ευχαριστώ.

 

Το ίδιο και σε εμένα

Link to comment
Share on other sites

Εσείς όλοι που έχετε θέμα με επανεκκινήσεις γιατί ρε παιδιά δε το στέλνετε στο Service και να απαιτήσετε αντικατάσταση, πρέπει να είναι πραγματικά πολύ απογοητευτικό και εκνευριστικό.. 

Link to comment
Share on other sites

Με γκαντεμιασατε.... 

Χτες 23:00 και ενώ το ειχα στην τσέπη μου νιώθω δόνηση. Το κοιτάω και τσουυυυυυπ!!! Να το το reboot. 

Να αναφέρω ότι ήμουν σε σημείο όπου δεν είχα καθόλου σήμα(πάροχος). Επίσης έχει ξανασυμβεί στο παρελθόν στο ίδιο σημείο κάποιες φορές. 

 

Σέρβις κλπ δε μπορώ να το στειλω. Αγορά από banggood (πάνω από χρόνο). Και να μπορώ δε μπαίνω στη διαδικασία του πήγαινε έλα Κίνα Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

φλασαρε κερνελ, εμενα μονο με λαθος κερνελ μου εκανε reboots,

akamekernel πχ πολυ καλος, ειναι και στο telegram

https://t.me/akamekernelchannel

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις επανεκκινήσεις, έκανα επαναφορά προτιμήσεων  εφαρμογής και μέχρι τώρα δεν είχα καμία. Ελπίζω να είναι η λύση που ψάχνουμε.

Ασφαλή συμπεράσματα θα βγουν αφού κλείσω 10 μέρες, προς το παρόν πάει καλά

Screenshot_2021-09-15-17-58-26-542_com.miui.securitycenter.jpg

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με το ότι πατούσε μόνο του πλήκτρα στην οθόνη κλπ βρήκα αυτό το άρθρο

https://themobilequery.com/redmi-note-9-pro-ghost-touch/

τα έχω δοκιμάσει όλα και συνεχίζει να το κάνει, εκτός του να αλλάξω οθόνη

εντάξει ξενέρωσα

Link to comment
Share on other sites

On 16/9/2021 at 10:25 ΠΜ, johntas said:

σχετικά με το ότι πατούσε μόνο του πλήκτρα στην οθόνη κλπ βρήκα αυτό το άρθρο

https://themobilequery.com/redmi-note-9-pro-ghost-touch/

τα έχω δοκιμάσει όλα και συνεχίζει να το κάνει, εκτός του να αλλάξω οθόνη

εντάξει ξενέρωσα

Πας για αλλαγη οθονης.Το ιδιο μου εκανε και το Poco X3 το πηγα σερβις και αλλαξανε οθονη.Το γαμωτο ηταν οτι περιμενα 1 εβδομάδα, γιατί δεν ηταν διαθέσιμο το ανταλλακτικό και έπρεπε να το παραγγειλουν

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

έκανα αντίγραφο ασφαλείας που αποθήκευσα στον υπολογιστή

μετά έκανα επαναφορά ρυθμίσεων στο κινητό

αντέγραψα εκ νέου το αντίγραφο ασφαλείας στο σωστό φάκελο στο κινητό και θέλω να επαναφέρω τις ρυθμίσεις

τη μόνη επιλογή που μου δίνει όμως το κινητό είναι να διαγράψω το αντίγραφο

τι μου ξεφεύγει;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να φύγω από την παρέα σας...

Μετά από 1 χρόνο χρήσης, λόγω κλοπής, αποφάσισα να μην ξαναπάρω Xiaomi (κυρίως επειδή με 'στεναχωρούσαν' οι προ-εγκατεστημένες και μη-καταργούμενες εφαρμογές, με τις διαφημίσεις και τη λαιμαργία τους για προσωπικά δεδομένα που αντιμετώπισα στον συνδυασμό Redmi 9 pro και Google).

Αγόρασα λοιπόν ένα TCL 20L+ πριν από 2 εβδομάδες (€200) και μέχρι στιγμής νοιώθω ότι έκανα καλή επιλογή.

Ήσασταν πολύ καλή παρέα... Καλές συνέχειες σε όλους σας!

Edited by anadrasi
ορθωγρρραφηκά λάααθι
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση εχω ξεκινησει να εχω θεμα με το Proximity sensor. Απλα δε λειτουργει. Μπηκα και στα settings μεσω Kernel στα tests και κανει fail το συγκεκριμενο test.

Εχει κανεις αλλος τετοιο θεμα? Πως διακο το διορθωνω? Ειναι τουλαχιστον σπαστικο να βαζω σε σιγαση το τηλεφωνο ή να ενεργοποιω alarm για τις 6 το πρωι και διαφορα αλλα που εχουν τυχει μεχρι τωρα καθε φορα που απανταω το τηλεφωνο κανονικα και οχι μεσω bt. 

Pls δε θελω προτασεις για χρηση ακουστικων ή του ρολογιου για να απανταω τις κλησεις, τα ξερω αυτα.

Ευχαριστω.

PS. Δοκιμασα το ιδιο τεστ στης γυναικας το (ιδιο) κινητο και λειτουργει μια χαρα. Εχει κανει κι αυτη το update αρα λογικα πεθανε το proximity sensor του δικου μου

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Νεα ενημερωση, εφταιγε ενα σκουπιδακι στο τζαμακι το οποιο ετυχε να το αλλαξω λιγο πριν κανω το τελευταιο update. Μιλαμε για μια κουκκιδα τωρα λιγο αριστερα απο το φακο οπως κοιτας την οθονη. Εβγαλα εντελως το τζαμακι και με τη μια δουλεψε. Στα διαλα.

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2021 at 6:01 ΜΜ, mylw_4 said:

Σχετικά με τις επανεκκινήσεις, έκανα επαναφορά προτιμήσεων  εφαρμογής και μέχρι τώρα δεν είχα καμία. Ελπίζω να είναι η λύση που ψάχνουμε.

Ασφαλή συμπεράσματα θα βγουν αφού κλείσω 10 μέρες, προς το παρόν πάει καλά

Screenshot_2021-09-15-17-58-26-542_com.miui.securitycenter.jpg

Μετά από μια εβδομάδα δεν είχα καμία επακινηση. Μάλλον λύθηκε αυτό.

Το άλλο που παρατηρώ πλέον είναι ότι ενώ έχω το κινητό πχ πάνω στο τραπέζι χωρίς να το ακουμπήσω ανοίγει η μαλακι@ της Google που δίνεις φωνητικές οδηγίες. Εντελώς στο άσχετο. Κλείνει κάπως αυτό;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mylw_4 said:

Μετά από μια εβδομάδα δεν είχα καμία επακινηση. Μάλλον λύθηκε αυτό.

Το άλλο που παρατηρώ πλέον είναι ότι ενώ έχω το κινητό πχ πάνω στο τραπέζι χωρίς να το ακουμπήσω ανοίγει η μαλακι@ της Google που δίνεις φωνητικές οδηγίες. Εντελώς στο άσχετο. Κλείνει κάπως αυτό;

Που πήγες για επαναφορά εφαρμογών?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mylw_4 said:

Μετά από μια εβδομάδα δεν είχα καμία επακινηση. Μάλλον λύθηκε αυτό.

Το άλλο που παρατηρώ πλέον είναι ότι ενώ έχω το κινητό πχ πάνω στο τραπέζι χωρίς να το ακουμπήσω ανοίγει η μαλακι@ της Google που δίνεις φωνητικές οδηγίες. Εντελώς στο άσχετο. Κλείνει κάπως αυτό;

Settings, Google, settings for Google apps, search assistant & voice, Google assistant, voice match, απενεργοποιηση το hey Google 

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μολις εσπασα την οθονη απο πτωση στο redmi note 9 pro 6 -128 GREEN μου 1 ακριβως ετους που ειχα παρει απο BANFOOD καπου στα 195 ευρω....

 

Τι μου προετεινετε να κανω.....το κινητο και παιζει και δειχνει απλα εχει σπασιμο..... Επιπλεον εχω και στην καμερα πισω ενα ραγισμα εδω και καιρο και στις Υπερευρυγωνιες Ληψεις πανω απο 0,8 εχει θεμα......

 

για πεστε καμια ιδεα??? ({Πεταμα ??? να ψαξω για κατι αλλο??? ποιο???? - διορθωση??? το θελει κανεις αγγελια εδω???)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
23 minutes ago, Pedro_G said:

Μολις εσπασα την οθονη απο πτωση στο redmi note 9 pro 6 -128 GREEN μου 1 ακριβως ετους που ειχα παρει απο BANFOOD καπου στα 195 ευρω....

 

Τι μου προετεινετε να κανω.....το κινητο και παιζει και δειχνει απλα εχει σπασιμο..... Επιπλεον εχω και στην καμερα πισω ενα ραγισμα εδω και καιρο και στις Υπερευρυγωνιες Ληψεις πανω απο 0,8 εχει θεμα......

 

για πεστε καμια ιδεα??? ({Πεταμα ??? να ψαξω για κατι αλλο??? ποιο???? - διορθωση??? το θελει κανεις αγγελια εδω???)

Είναι δημοφιλές μοντέλο. Αν ψάξεις στο internet θα βρεις οθόνη και ότι άλλο χρειαστείς. Τα αγοράζεις και τα πηγαίνεις σε ένα κατάστημα από αυτά που κάνουν επισκευές και το φτιάχνεις (σχετικά) οικονομικά. Αν βαριέσαι να ψάξεις, θα σου βρουν εκείνοι οθόνη αλλά θα πληρώσεις κάτι παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, jpower73 said:

Settings, Google, settings for Google apps, search assistant & voice, Google assistant, voice match, απενεργοποιηση το hey Google 

Ωραίος, δε θα το έβρισκα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, mol said:

Που πήγες για επαναφορά εφαρμογών?

Ρυθμίσεις-> εφαρμογές-> διαχείριση εφαρμογών-> πατάς τις 3 τελείες πάνω δεξιά-> επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mylw_4 said:

Ρυθμίσεις-> εφαρμογές-> διαχείριση εφαρμογών-> πατάς τις 3 τελείες πάνω δεξιά-> επαναφορά προτιμήσεων εφαρμογής

Thanx. 

Θα αλλάξει κάτι αν το κάνω ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...