Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Ναι τα έσβησα και τα ξαναπέρασα.
Επίσης καθάρισα το αισθητήρα

Το κάνει μόνο όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο και πρέπει να ανοίξει η οθόνη.
Δεν ανοίγει με τίποτα έτσι κ το πιάσει
Στις εφαρμογές που χρειάζονται δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά..

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, GTHOM said:

Ναι τα έσβησα και τα ξαναπέρασα.
Επίσης καθάρισα το αισθητήρα

Το κάνει μόνο όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο και πρέπει να ανοίξει η οθόνη.
Δεν ανοίγει με τίποτα έτσι κ το πιάσει emoji3.pngemoji3.png
Στις εφαρμογές που χρειάζονται δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά..

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Μήπως έχεις περάσει καμία εφαρμογή τύπου custom locker ή τέλος πάντων κάτι που παρακάμπτει το ξεκλείδωμα ή που παρεμβαίνει στο σύστημα κλειδώματος τύπου autolocker και τέτοια? 

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μπα όχι δεν έχω βάλει τίποτα τέτοιες εφαρμογές
Αν ήταν θα το έκανε συνέχεια κ όχι οπότε το πιάσει.
Ίσως αποφασίσω να το κάνω ένα φορμάτ.
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GTHOM said:

Ναι τα έσβησα και τα ξαναπέρασα.
Επίσης καθάρισα το αισθητήρα

Το κάνει μόνο όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο και πρέπει να ανοίξει η οθόνη.
Δεν ανοίγει με τίποτα έτσι κ το πιάσει emoji3.pngemoji3.png
Στις εφαρμογές που χρειάζονται δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά..

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Όταν το πρωτοπηρα το δαχτυλικο δούλευε με χρονοκαθυστερηση. Ναι χρονοκαθυστερηση. Το πατούσες και ξεκλειδωνε μετά από κάποια δευτερόλεπτα, το ίδιο και στο double tap στην οθόνη. Και ενώ είχα δοκιμάσει τα πάντα ξαφνικά μια μέρα σταμάτησε και πλέον λειτουργεί νορμάλ. 

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω για σένα, πάντως απ την πρώτη στιγμή λειτουργεί σχεδόν ακαριαία για ξεκλείδωμα οθόνης/εφαρμογών. 

 

@gthom κάνε ένα ρεσετ αν μπορείς να δεις αν αλλάξει συμπεριφορά

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mylw_4 said:

Γιατί έχει βγεί; Εκτός αν αναφέρεσαι στην EU rom

Α νόμιζα είχε βγεί κ για γκλομπαλ οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μιας και είδα να λέτε για κολλήματα έχω παρατηρήσει την τελευταία εβδομάδα πως όταν το ξεκλειδώνω και εμφανίζεται η αρχική οθόνη, μερικές φορές μαυρίζει τελείως η ταπετσαρία για λίγα δευτερόλεπτα και μετά κλειδώνει ξανά μόνο του και πρέπει πάλι να το ξεκλειδώσω.

Συνολικά μπορεί να έχει γίνει 4-5 φορές την τελευταία εβδομάδα.

Την 12.5 τώρα την εγκαθιστώ και αναρωτιέμαι αν θα συνεχιστεί και μετά την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 4:12 ΜΜ, GTHOM said:

Μπα όχι δεν έχω βάλει τίποτα τέτοιες εφαρμογές
Αν ήταν θα το έκανε συνέχεια κ όχι οπότε το πιάσει.
Ίσως αποφασίσω να το κάνω ένα φορμάτ.
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είχα και εγώ περίπου τα ίδια προβλήματα αλλά έφταιγε που είχα εγκατεστημένο το nova launcher. 

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ περίπου τα ίδια προβλήματα αλλά έφταιγε που είχα εγκατεστημένο το nova launcher. 
Καλημέρα .
Και εγώ τον nova launcher έχω, αλλά τον χρησιμοποιώ χρόνια σε όλα τα κινητά μου .

Λες να φταίει αυτό.??
Να δοκιμάσω τον apex η τον μαμά.

Είναι αγορασμενοι και η δύο.

Ευχαριστώ



Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, GTHOM said:

Καλημέρα .
Και εγώ τον nova launcher έχω, αλλά τον χρησιμοποιώ χρόνια σε όλα τα κινητά μου .

Λες να φταίει αυτό.??
Να δοκιμάσω τον apex η τον μαμά.

Είναι αγορασμενοι και η δύο.

Ευχαριστώ



Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ άφησα τον στοκ. Δεν δοκίμασα άλλον. 

Edited by jvita
Link to comment
Share on other sites

On 8/9/2021 at 4:12 ΜΜ, GTHOM said:

Μπα όχι δεν έχω βάλει τίποτα τέτοιες εφαρμογές
Αν ήταν θα το έκανε συνέχεια κ όχι οπότε το πιάσει.
Ίσως αποφασίσω να το κάνω ένα φορμάτ.
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

μα έχεις βάλει τέτοια εφαρμογή και λέγετε nova launcher :))) 

και εγώ χρόνια nova είχα και τώρα αναγκαστικά γύρισα σε μαμά λόγω των gestures (μετά το update) .... αλλά είδες που αμέσως το "δεν έβαλα τίποτα περίεργο" πάει στράφη ;; 🙂

 

τεσπα , επειδή βαριέμαι να ψάχνω και είδα σημερα ότι δεν παίζει πλέον η εφαρμογή ring κάτι για την μπαταρία (που εμφανίζει χρώμα γύρω από την κάμερα) ... υπάρχει καμιά παρόμοια που να παίζει ; ή να ψάξω παλαιότερο apk 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kodorevi8ulis said:

μα έχεις βάλει τέτοια εφαρμογή και λέγετε nova launcher :))) 

και εγώ χρόνια nova είχα και τώρα αναγκαστικά γύρισα σε μαμά λόγω των gestures (μετά το update) .... αλλά είδες που αμέσως το "δεν έβαλα τίποτα περίεργο" πάει στράφη ;; 🙂

 

τεσπα , επειδή βαριέμαι να ψάχνω και είδα σημερα ότι δεν παίζει πλέον η εφαρμογή ring κάτι για την μπαταρία (που εμφανίζει χρώμα γύρω από την κάμερα) ... υπάρχει καμιά παρόμοια που να παίζει ; ή να ψάξω παλαιότερο apk 

Μία πρόταση γιά όποιον θέλει τον υπέροχο Nova και χειρονομίες,,, βάζεις το FNG και έχεις χειρονομίες που κάνεις ότι μπορείς να φανταστείς και δουλεύουν άψογα με τον nova και καταργείστε τον nova από διαχειριστή γιά το 2πλο ταπ στο κλείδωμα οθόνης όποιος τον έχει γιατί υπάρχει θέμα και κάνετε το ή μέσω προσβασιμότητας ή μέσω FNG και ΤΕΛΟΣ !!! 

Link to comment
Share on other sites

@geotzia με πρόλαβες οποίος δεν εχει δοκιμάσει το FNG δεν ξέρει τι χάνει

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλησαντα συμφορουμιτη. Επίσης άριστη εφαρμογή η edge gestures. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλησαντα συμφορουμιτη. Επίσης άριστη εφαρμογή η edge gestures. 
Είχα παλιά τον edge gestures ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τον FNG κάνει πολλά πράγματα παραπάνω.

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω τεράστιο πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα.
Αν στραβωσει δεν ξεκολλάει με τίποτε. Μόνο με επανεκκίνηση
Δεν ανοίγει η οθόνη όσο και να πατάω με το δάκτυλο. Ενώ η εφαρμογές που είναι να ανοίγουν με δακτυλικό αποτύπωμα ανοίγουν κανονικά.
Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δοκίμασες να ξαναπεράσεις το αποτύπωμα, ή κάποιο καινούριο δεύτερο;
Μήπως και στρώσει;
Άκυρο. Διάβασα πως το έκανες...

Στάλθηκε από το M2101K7BNY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Είμαι με τη νέα ρομ, κάποιες φορές σε κλήση με ανοιχτή ακρόαση, ο συνομιλητής δεν μπορεί να με ακούσει και επίσης συμβαίνει να μαυρίζει τελείως η οθόνη. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, leotzian said:

Είχα παλιά τον edge gestures ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τον FNG κάνει πολλά πράγματα παραπάνω.

Sent from my U65GT using Tapatalk
 

----------------------------------------------------------------------------------------

Καλημέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς είναι οι χειρονομίες gestures, τι λειτουργίες κάνουν αυτές και γιατί χρειάζεται να τις ενεργοποιήσουμε;  Επίσης, αν αποφασίσω να τις ενεργοποιήσω υπάρχει κίνδυνος να κολλάει μετά το κινητό;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
9 minutes ago, eikonikos said:

Καλημέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς είναι οι χειρονομίες gestures, τι λειτουργίες κάνουν αυτές και γιατί χρειάζεται να τις ενεργοποιήσουμε; 

Εν συντομία gestures είναι οι συντομεύσεις που μπορούμε να έχουμε στη συσκευή μας κάνοντας κάποιες χειρονομίες στην οθόνη μας. Για παράδειγμα όταν κάνεις swype up για να πας στη home screen, όταν κάνεις swype από δεξιά προς αριστερά για να επιστρέψεις στην πίσω σελίδα κτλ. Είναι πάρα πολλά που μπορείς να τα ρυθμίσεις όπως σε βολεύουν. Μπορείς ακόμα να χρησιμοποιήσεις περισσότερα του ενός δαχτύλου.

Αν ανατρέξεις στο διαδίκτυο, θα βρεις πολλά βίντεο με πολλά παραδείγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα των επανεκκινήσεων με μια περίεργη συμπεριφορά του κινητού.
Ανακάλυψα οτι τα restart γίνονται τις περισσότερες φορές οταν το κινητό βρίσκεται σε κάποια τσάντα, τσέπη, οπουδήποτε που μπορεί να αλλάζει θέση και να είναι ελεύθερο σε κραδασμούς!!!

Εχω ελέγξει αν πατιέται καταλαθος το power button ειτε βρίσκεται στην τσέπη μου ειτε σε τσαντάκι!
Ειναι κάποιο gesture που προκαλεί καποιο conflict στο λειτουργικό; Εχει να κανει με τιποτα γυροσκόπια και τέτοια;
Πραγματικα δεν ξερω τι να πω !
Εχει καποιος αντιμετωπισει κατι παρομοιο; Καποια λυση;

Μου αρέσει παρα πολυ το 9  Pro, αλλα με εχει τρελάνει με αυτά τα περίεργα που κάνει 🤪 

Edit: Εχω κανει πάρα πολλά format και εγκαταστάσεις απο την αρχη, οπως μου προτείνατε και στην προηγούμενη σελιδα του thread. Εχω αλλάξει παρα πολλές Rom απο παλιότερες μεχρι και την τελευταία την 12.5 και δυστυχώς ακόμα τα restart είναι εκεί… 

Edited by sadiagraxa
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2021 at 7:36 ΜΜ, kodorevi8ulis said:

μα έχεις βάλει τέτοια εφαρμογή και λέγετε nova launcher :))) 

και εγώ χρόνια nova είχα και τώρα αναγκαστικά γύρισα σε μαμά λόγω των gestures (μετά το update) .... αλλά είδες που αμέσως το "δεν έβαλα τίποτα περίεργο" πάει στράφη ;; 🙂

 

τεσπα , επειδή βαριέμαι να ψάχνω και είδα σημερα ότι δεν παίζει πλέον η εφαρμογή ring κάτι για την μπαταρία (που εμφανίζει χρώμα γύρω από την κάμερα) ... υπάρχει καμιά παρόμοια που να παίζει ; ή να ψάξω παλαιότερο apk 

Energy ring από το playstore. 

Όχι την έκδοση για τα σαμσουνγκ. 

Λειτουργεί κανονικότατα 

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sadiagraxa said:

Επανέρχομαι στο θέμα των επανεκκινήσεων με μια περίεργη συμπεριφορά του κινητού.
Ανακάλυψα οτι τα restart γίνονται τις περισσότερες φορές οταν το κινητό βρίσκεται σε κάποια τσάντα, τσέπη, οπουδήποτε που μπορεί να αλλάζει θέση και να είναι ελεύθερο σε κραδασμούς!!!

Εχω ελέγξει αν πατιέται καταλαθος το power button ειτε βρίσκεται στην τσέπη μου ειτε σε τσαντάκι!
Ειναι κάποιο gesture που προκαλεί καποιο conflict στο λειτουργικό; Εχει να κανει με τιποτα γυροσκόπια και τέτοια;
Πραγματικα δεν ξερω τι να πω !
Εχει καποιος αντιμετωπισει κατι παρομοιο; Καποια λυση;

Μου αρέσει παρα πολυ το 9  Pro, αλλα με εχει τρελάνει με αυτά τα περίεργα που κάνει 🤪 

Edit: Εχω κανει πάρα πολλά format και εγκαταστάσεις απο την αρχη, οπως μου προτείνατε και στην προηγούμενη σελιδα του thread. Εχω αλλάξει παρα πολλές Rom απο παλιότερες μεχρι και την τελευταία την 12.5 και δυστυχώς ακόμα τα restart είναι εκεί… 

Το δικό μου έκανε ρισταρτ όταν το άφηνα στην ησυχία του 😛

 

Δοκίμασες μήπως κάποια ρομ εκτός miui?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...