Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα στην παρέα,

θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων - υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω backup το κινητό στον υπολογιστή μου? κάτι αντίστοιχο του smart switch υπάρχει?
Δεν θέλω να κανω backup σε google drive.

 

Link to comment
Share on other sites

Με τη νεα αναβαθμιση καποιες κλησεις ενω μου κλεινουν τη γραμμη φαίνεται να ειναι ακομα ανοιχτη. Οταν παταω να την κλεισω δεν κανει τιποτα. Πρεπει να κανω επανεκκινηση για να φύγει. Το ιδιο με με μηνυματα στο μεσεντζερ. Σε καποια φαινεται η συντομευση ακομα και αν τα εχω διαβασει

Link to comment
Share on other sites

Μέτα απο τη νέα αναβάθμιση δεν παίζει πια το Netflix !!
Μπορώ να το εγκαταστήσω κάπως αλλιώς;

Edit: Τόσα ήξερα, τοσα έλεγα !! Τελικα δεν έφταιγε η αναβάθμιση. Έφταιγε που ηταν ξεκλείδωτο. Μολις το Flashαρα και το lockαρα επανήλθαν ολες οι εφαρμογές στα κανονικά τους.
Συγνώμη για την αναστάτωση

Edited by sadiagraxa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το note 9 pro εδω και σχεδόν 1 χρόνο (προερχόμενος από ένα άριστο ΝΟΤΕ 4). Τους τελευταίους μήνες ενώ το χρησιμοποιώ αρχίζει και ανοίγει apps μόνο του. Οπότε πατάω το πλευρικό κουμπί, σβήνει η οθόνη και μετά όταν το ξανανοίγω,όλα καλα. Δεν έκανα τίποτα στην συσκευή, είναι όπως το αγόρασα.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το note 9 pro εδω και σχεδόν 1 χρόνο (προερχόμενος από ένα άριστο ΝΟΤΕ 4). Τους τελευταίους μήνες ενώ το χρησιμοποιώ αρχίζει και ανοίγει apps μόνο του. Οπότε πατάω το πλευρικό κουμπί, σβήνει η οθόνη και μετά όταν το ξανανοίγω,όλα καλα. Δεν έκανα τίποτα στην συσκευή, είναι όπως το αγόρασα.
 
Φίλε μια από τα ίδια και σε μένα.
Δεν ξέρω τι φταίει.
Και είναι το μοναδικό τηλέφωνο που δεν έχω πειράξει ( root κλπ)
Το δακτυλικό αποτύπωμα δεν ανοίγει πολλές φορές και στρώνει με επανεκκίνηση
Γενικά τρώει πολλά κολλήματα
έχω μέσα εφαρμογές από τράπεζες και δεν θέλω να κάνω φορμάτ...

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ το τηλέφωνο δεν το έχω πειράξει καθόλου και συνέχεια βγάζει κολλήματα από το πουθενά. Η υλοποίηση του συγκεκριμένου κινητού είναι κάκιστη. Ελπίζω να βελτιωθεί με το MIUI 12.5. δεν είναι τυχαίο που τόσος κόσμος έχει θέματα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αν και έχω αρκετό καιρό να γράψω, παρακολουθώ το συγκεκριμένο θέμα. Βέβαια λόγω μιας μικρής περιπέτειας με την υγεία μου (κολλήσαμε οικογενειακός κορωνοϊό), είχα μεγάλη απουσία και ανοίγοντας το myphone είδα και τη νέα εμφάνιση. Στα δικά μας τώρα. Έχω το Redmi Note 9 Pro από τα Χριστούγεννα του 2020. Τον Μάιο του 21, όπου και είχα νοσήσει, όπως και είχα γράψει πάλι τότε, άρχισε ξαφνικά να μου κάνει επανεκκινήσεις. Το έστειλα στην Info Quest και μου το έστειλαν μετά από μία περίπου εβδομάδα. Μέχρι πριν από λίγες ημέρες και ενώ δούλευε κανονικά, άρχισε πάλι να κάνει επανεκκινήσεις, 2-3 φορές την ημέρα. Το έστειλα πάλι στην εταιρεία, απαιτώντας κατά κάποιο τρόπο να μου το αντικαταστήσουν. Ενώ είναι μία πολύ καλή συσκευή, με δυνατά χαρακτηριστικά αυτό το θέμα με τις επανεκκινήσεις με ενοχλεί πολύ. Απ' ότι διαβάζω εδώ έχει βγάλει και σε άλλους κάποια κολλήματα. Εννοείται ότι δεν το έχω πειράξει.       

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, giachtas said:

Γεια σας, αν και έχω αρκετό καιρό να γράψω, παρακολουθώ το συγκεκριμένο θέμα. Βέβαια λόγω μιας μικρής περιπέτειας με την υγεία μου (κολλήσαμε οικογενειακός κορωνοϊό), είχα μεγάλη απουσία και ανοίγοντας το myphone είδα και τη νέα εμφάνιση. Στα δικά μας τώρα. Έχω το Redmi Note 9 Pro από τα Χριστούγεννα του 2020. Τον Μάιο του 21, όπου και είχα νοσήσει, όπως και είχα γράψει πάλι τότε, άρχισε ξαφνικά να μου κάνει επανεκκινήσεις. Το έστειλα στην Info Quest και μου το έστειλαν μετά από μία περίπου εβδομάδα. Μέχρι πριν από λίγες ημέρες και ενώ δούλευε κανονικά, άρχισε πάλι να κάνει επανεκκινήσεις, 2-3 φορές την ημέρα. Το έστειλα πάλι στην εταιρεία, απαιτώντας κατά κάποιο τρόπο να μου το αντικαταστήσουν. Ενώ είναι μία πολύ καλή συσκευή, με δυνατά χαρακτηριστικά αυτό το θέμα με τις επανεκκινήσεις με ενοχλεί πολύ. Απ' ότι διαβάζω εδώ έχει βγάλει και σε άλλους κάποια κολλήματα. Εννοείται ότι δεν το έχω πειράξει.       

Δυστυχώς, κι εγω έχω απογοητευτεί απο το κινητό σε αυτο το θέμα.
Εχω βάλει και την Ελληνική Xtrv Rom που ειναι πάρα πολυ καλή, το εχω ξεκλειδώσει, το εχω ξανα-κλειδωσει, το δούλεψα πειραγμένο για αρκετό καιρό, το δούλεψα αρκετό καιρό και απείραχτο.
Αυτή τη στιγμή είμαι με την επίσημη Rom MIUI12.5.
Δυστυχώς ομως, τίποτα. Οι επανεκκινήσεις σε άσχετο χρόνο και στιγμή, συνεχίζονται. Παρα πολυ κουραστικό και άσχημο ειδικά οταν η δουλεια σου εξαρτάται απο το να ειναι ανοιχτό το κινητό ολη τη διάρκεια της ημέρας.
Παραλίγο να βρεθω σε ιδιαίτερα δύσκολη θεση στη δουλεία μου επειδη το κινητό ειχε κλείσει μεσα στο τσαντάκι μου και δεν το ειχα καταλάβει.

Πραγματικά, υπάρχει κάποιος που να το εχει αντιμετωπίσει χωρις να επανεμφανιστεί το πρόβλημα; 

Edited by sadiagraxa
Link to comment
Share on other sites

μέχρι τη μέρα που το χάλασα όντως άρχισε τα restarts! ειδικά σε στιγμές που δε μπορούσα να κάνω και πολλά...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα.

Παρασκευή, Σάββατο, Κυριακή ήμουν στον Πόρο Αργοσαρωνικού.

Ξεκινάω.

1. Δεν άνοιγε το GPS στο Magic Earth και στο Sygic κόλλαγε και μόνο με Reset από το πλάι ξανά ξεκίναγε το κινητό, το μόνο που άνοιγε ήταν τίς GOOGLE οι χάρτες και δούλευε μια χαρά.

2. Πήγα να βγάλω φωτογραφίες, κόλλαγε και αυτό, έπρεπε να του κάνω reset από το κουμπάκι στο πλάι.

3. Έσβηνε μόνο του και ερχόταν στη αρχική εικόνα για να πληκτρολογήσεις το Password. Αυτό γινόταν συνέχεια. Το δε βράδυ που το έβαζα να με ξυπνήσει το πρωί αυτό έσβηνε.

Παραλίγο θα πήγαινε στην θάλασσά.

Όπως το χάζευα και αφαιρούσα εφαρμογές που μπορεί να δούλευαν στο background είδα ότι υπήρχε η version 12.5.1 την κατέβασα το απόγευμα τις Κυριακής και φαίνεται ότι έχει στρώσει από τότε μέχρι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

 Λυπαμαι που το λεω αλλα δε θα ξαναγορασω xiaomi. Την είχα πρωτοπατησει με το readmi note 4x που ολοι το αποθεωναν. Δυστυχως εμενα εχανε πολυ συχνα το σημα. Αλλαξα καρτες κλπ, τιποτα. Και τοτε ελεγα πως δε θα πάρω αλλα παντου διαφημιζαν τα xiaomi ακομα και εδω μεσα προφανως, οποτε καποιος ζητουσε γνωμη για mid range κινητα. Οποτε λεω θα ετυχα σε ελαττωματικό την προηγούμενη φορα μιας και ολοι οι αλλοι τα παινευουν. Οποτε πηρα και το 9 pro. Το εχω ξαναναφερει πως μετα απο καποια αναβαθμιση πατουσε την οθονη μονο του. Εκλεινε κλησεις κλπ (το εχω κλεισει και στον προϊστάμενό μου).

Τι να το κανω που εχει καλα χαρακτηριστικα σε αυτη την τιμή; Αν βγαζει τοσα προβληματα κανει την εμπειρια δυσάρεστη. Η επομενη επιδοτηση που εχω ειναι το φεβρουαριο. Μακρια και αγαπημενοι

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, leasedline said:

πάντως το redmi note 10 pro τα σπάει!

Έτσι και το 9 pro πριν ένα χρόνο. Να τα ξαναπούμε μετά από ένα χρόνο για το 10.

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, sotron said:

Έτσι και το 9 pro πριν ένα χρόνο. Να τα ξαναπούμε μετά από ένα χρόνο για το 10.

 

ναι ισχύει!

 

 

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε παιδιά. 

Σε μένα λειτουργεί άψογα. 

Το μοναδικό θέμα που είχα ηταν από την εφαρμογή μουσικής aimp. 

Το έχω αναφέρει πιο πάνω. 

Κάποιο ξεθώριασμα στα χρώματα ανακάλυψα ότι οφειλόταν σε κάποια σκούρα θέματα. Όχι σε όλα 

Κατά τ άλλα είναι άψογο σε όλα. 

 

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αναφέρατε... 

Είχα και γω επανεκκινήσεις σε άσχετες στιγμές. Άλλες φορές 2-3 την ημέρα (κυρίως βραδινές ώρες) και άλλες 1 την εβδομάδα. 

 

Ποτέ δε κατάλαβα τον λόγο όμως. Η αλήθεια είναι ότι έχω να δω επανεκκίνηση παρα πολυ καιρο. Ίσως μήνα? 2μηνο? Δε θυμάμαι. 

Κάποια εφαρμογή πρέπει να κάνει τη ζημιά. Δυστυχώς δε μπορώ να μη χρησιμοποιήσω κάποιες ώστε να τσεκαρω αν όντως φταίει κάποια από αυτές.  

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν το είχα στείλει για service, επειδή μου είναι απαραίτητο σαν εργαλείο (τράπεζες email), πήρα σε μία καλή προσφορά το TCL 20 5G. Όταν μου ήρθε το είχα παροπλίσει κάπως. Είχα βάλει τον λογαριασμό μου, χωρίς SIM και χωρίς κάποιες εφαρμογές και το χρησιμοποιούσε ο γιος μου για youtube κυρίως για αρκετό καιρό. Δεν είχε κάνει καμία επανεκκίνηση. Όταν όμως αποφάσισα να το κάνω κύρια συσκευή πάλι, κατεβάζοντας κάποιες εφαρμογές (όχι παιχνίδια), άρχισε μετά από μία περίπου εβδομάδα τις επανεκκινήσεις. Μάλλον κάποια εφαρμογή το κάνει αυτό. Πιθανολογώ μήπως η εφαρμογή Zepp (Amazfit smartwatces) είναι υπεύθυνη γι' αυτό. Βέβαια και έτσι να είναι δεν δικαιολογείται. Έχει ασχοληθεί κάποιος που έχει αναφέρει πρόβλημα με την Info Quest να το στείλει; Σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι έφυγε από το service και το περιμένω. 

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα 1 χρόνο με το κινητό. Ποτέ  ποτέ μα ποτέ δεν έχει κάνει το παραμικρό θεμα. Σκυλί μαύρο. Ούτε επανεκκίνησεις ούτε κολλήματα ουτε τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω παρατηρήσει πως επανεκκίνηση κάνει α) κατά την διάρκεια κλήσεων β) δευτερόλεπτα αφού το μπουταρω. Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω τεράστιο πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα.
Αν στραβωσει δεν ξεκολλάει με τίποτε. Μόνο με επανεκκίνηση
Δεν ανοίγει η οθόνη όσο και να πατάω με το δάκτυλο. Ενώ η εφαρμογές που είναι να ανοίγουν με δακτυλικό αποτύπωμα ανοίγουν κανονικά.
Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mylw_4 said:

Εγώ πάλι έχω παρατηρήσει πως επανεκκίνηση κάνει α) κατά την διάρκεια κλήσεων β) δευτερόλεπτα αφού το μπουταρω. Δε ξέρω τι μπορεί να φταίει.

Εμένα έκανε κυρίως νυχτερινές ώρες και μάλιστα πολύ αργά, 3-4 το ξημερωμα.  

21 minutes ago, GTHOM said:

Εγώ πάλι έχω τεράστιο πρόβλημα με το δακτυλικό αποτύπωμα.
Αν στραβωσει δεν ξεκολλάει με τίποτε. Μόνο με επανεκκίνηση
Δεν ανοίγει η οθόνη όσο και να πατάω με το δάκτυλο. Ενώ η εφαρμογές που είναι να ανοίγουν με δακτυλικό αποτύπωμα ανοίγουν κανονικά.
Δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται


Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δοκίμασες να το ξαναπεράσεις εφόσον  Καθαρίσεις και τον αισθητήρα? 

Επίσης αν προσθέσεις και άλλα δάχτυλα κάνει το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...