Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Είναι ένα θέμα που αντιμετωπίζουν πολλοί και δεν έχει λυθεί από την εταιρεία και ούτε θα λυθεί. Αν βαρέθηκες να διαβάζεις για προβλήματα, τι να πω. Ας ανεβάζει μόνο ο συμφορουμιτης εικόνες από ωραία themes.

 

δεν υπάρχουν αθώες εφαρμογές , φυσικά και μπορεί να σκαλώσει από οποιαδήποτε εφαρμογή (κακά παραδείγματα έδωσες για fb και πειραιώς :)))) )

 

μπορεί να είναι και κάτι χαζό , από έναν launcher ή κάποιο theme

 

(προσωπικά δεν έχω επανεκκινήσεις)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μονο εμενα τρωει το smp2p wakelock και δεν κοιμαται ποτέ; :wacko:

 

καπου διαβασα οτι ειναι θεμα σε xiaomi κινητα, και στο 9,

εχει ακούσει κανείς κάτι;

 

edit:

διαβασα οτι εχει σχεση με τον sensor (proximity) και

ψαχνοντας και με το gsam,

μαλλον η εφαρμογη της εθνικης μου την κανει,

την εχει κανείς να μας πει αν εχει αναλογη εμπειρια;

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν αθώες εφαρμογές , φυσικά και μπορεί να σκαλώσει από οποιαδήποτε εφαρμογή (κακά παραδείγματα έδωσες για fb και πειραιώς :)))) )

 

μπορεί να είναι και κάτι χαζό , από έναν launcher ή κάποιο theme

 

(προσωπικά δεν έχω επανεκκινήσεις)

 

Ούτε laucher έχω βάλει, ούτε theme έχω αλλάξει. Αν σκαλωνει με την εφαρμογή του φβ ή μιας τράπεζας τότε τι να πω. Το Redmi note 4 που του είχα πετάξει τα μάτια έξω δεν είχε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Αυτό το έχω όσο πιο μαμά γίνεται και έχει θέματα....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να γράψω κι εγώ τι ανακάλυψα.

 

Είχα αναφέρει ότι το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση μετά από scheduled power on off εκκίνηση.

Η αιτία φαίνεται να είναι η μουσική εφαρμογή aimp.

Εξηγώ..

Ακούω μουσική κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ. Non stop.

Το τηλέφωνο είναι προγραμματισμένο να σβήσει στις 2.

Εαν εκείνη την ώρα παίζει μουσική έχουμε "βίαιο" κλείσιμο της εφαρμογής (η μουσική βρίσκεται στην sd).

Οποτε όταν ανάβει την επομένη το πρωί, μόλις μπει στο λειτουργικό, κάνει επανεκκίνηση η οποία αργεί αρκετά.

 

Κάτι σαν το βίαιο κλείσιμο υπολογιστή όπου μετά μπαίνει σε dos mode in order to check hdd for consistency.

 

Κάτι τέτοιο.

 

Πιο λαϊκά,

Σαν να μην έκλεισαν κάποια αρχεία σωστά και διορθώνει το πρόβλημα με κάποιου είδους επαναφορά μέσω της επανεκκίνησης

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ούτε laucher έχω βάλει, ούτε theme έχω αλλάξει. Αν σκαλωνει με την εφαρμογή του φβ ή μιας τράπεζας τότε τι να πω. Το Redmi note 4 που του είχα πετάξει τα μάτια έξω δεν είχε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Αυτό το έχω όσο πιο μαμά γίνεται και έχει θέματα....
Ξαναπέρασε την τελευταία αναβάθμιση από πάνω. Αν δε στρώσει κάνε μια επαναφορά και δες το.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε laucher έχω βάλει, ούτε theme έχω αλλάξει. Αν σκαλωνει με την εφαρμογή του φβ ή μιας τράπεζας τότε τι να πω. Το Redmi note 4 που του είχα πετάξει τα μάτια έξω δεν είχε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Αυτό το έχω όσο πιο μαμά γίνεται και έχει θέματα....

 

οκ αλλά επειδή τα ζω καθημερινά αυτά σε Pc (που "μα όλα έχουν windows" ) κι ακούω διάφορα .....

το ότι , τότε , δεν είχες θέμα με την εφαρμογή του fb σε άλλο κινητό δεν λέει τίποτα

δεν είναι καν ίδια η εφαρμογή του fb για να συγκρίνεις πράγματα

(φυσικά ούτε η έκδοση android , ούτε ίσως η miui κλπ)

 

μπορεί να έχει πρόβλημα γενικό το κινητό (αν μιλάμε καθαρά για software) ; θεωρώ πως όχι γιατί θα είχαμε όλοι πρόβλημα (έστω .. πάρα πολλοί) οπότε εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι κάποιος συνδυασμός software ή έστω κάποιου είδους χρήση που δεν κάνουν όλοι

 

υπόψιν , προφανώς και μπορεί να φταίει και η xiaomi , είναι πολύ καλή στο να κάνει $!$!@$! , δε το αποκλείω, απλά μη θεωρούμε ότι φταίει 100% αυτή ή συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έρχονται καθόλου μηνύματα από το 112 ενώ έχω ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις ασφαλείας. Γνωρίζει κανείς το λόγο;

 

Ούτε και σε εμένα ήρθε τίποτα, στην κουνιάδα μου με ένα Redmi 6 πήγε κανονικά......

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ήρθε για πρώτη φορά EU ROM απείραχτο, και μάλιστα μου έκανε εντύπωση γιατί σε ενα note4 που είχα δεν ερχόταν ποτέ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μεγάλη ευαισθησία στην αυτόματη περιστροφή της οθόνης. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εκτός από το να την απενεργοποιήσω?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις gcamator απο playstore και σου βρισκει αυτοματα.

Δεν θα χρειαστεί xml; Ετοιμοπαράδοτη είναι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 εκδοσεις την 7.4 και την 8.2 και σε καμμια απο τις 2 δε μπαίνει xml.Βεβαια υπαρχουν και αλλες εκδοσεις που παιρνουν αλλα θελει ψαξιμο
Link to comment
Share on other sites

Το διαβολάκι ψιθυρίζει στο αυτί μου "άλλαξε ρομ"

 

Τι να κάνω, θα υπακούσω... Αλλά δε ξέρω ποια να βάλω. 

Aospk φοράει κάνεις? Με κίνησε το ενδιαφέρον η αυτονομία που υπόσχεται

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mol said:

Το διαβολάκι ψιθυρίζει στο αυτί μου "άλλαξε ρομ"

 

Τι να κάνω, θα υπακούσω... Αλλά δε ξέρω ποια να βάλω. 

Aospk φοράει κάνεις? Με κίνησε το ενδιαφέρον η αυτονομία που υπόσχεται

Κλείσε το αυτί σου καλύτερα και μην γυρεύεις τον μπελά σου, την γνώμη μου σου λέω..

Link to comment
Share on other sites

Βρε, πειραματίζομαι και δοκίμασα κατά καιρούς διάφορες ρομς. Άλλες καλές, άλλες κακες. 

Όμως καιρό τώρα έμεινα με την xtrv και τη βαρέθηκα λιγάκι ...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mol said:

Aospk φοράει κάνεις? Με κίνησε το ενδιαφέρον η αυτονομία που υπόσχεται

Την έχω βάλει εγώ, έχω σχολιάσει και στο θέμα του kraken στο xda. Έχω αναφέρει μερικές σελίδες πίσω τα προβλήματα που μου δημιούργησε η τελευταία αναβάθμιση και με έκαναν να ξανασχοληθώ με αλλαγές rom μετά από πολλά (πάρα πολλά) χρόνια.
Σ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βγήκε 12.5

1 minute ago, jpower73 said:

Νομίζω βγήκε 12.5

[URL=https://www.directupload.net][IMG]https://s20.directupload.net/images/210823/m62fiopn.jpg[/IMG][/URL]

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mol said:

Aospk φοράει κάνεις? Με κίνησε το ενδιαφέρον η αυτονομία που υπόσχεται

Την έχω βάλει εγώ, έχω σχολιάσει και στο θέμα του kraken στο xda. Έχω αναφέρει μερικές σελίδες πίσω τα προβλήματα που μου δημιούργησε η τελευταία αναβάθμιση και με έκαναν να ξανασχοληθώ με αλλαγές rom μετά από πολλά (πάρα πολλά) χρόνια.

Στα της ουσίας τώρα, δεν έχω κανένα από τα θέματα που είχα στο miui. Στην αρχή μου έκανε κάτι περίεργα με τον nova launcher που απλά σταμάτησαν ξαφνικά. Η μπαταρία μου έχει βγάλει 11 ώρες sot χωρίς να κυνηγάω το ρεκόρ αυτονομίας (υποθέτω ότι μετράει κανονικά). Αυτή τη στιγμή είμαι με 4 ώρες sot   και 65% μπαταρία. Σε σχέση με miui έχει κάποιες ελλείψεις - μου λείπουν οι διπλότυπες εφαρμογές κυρίως, αλλά γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Τονίζω ότι μπορώ να συγκρίνω μόνο με στοκ ρομ, δεν έχω δοκιμάσει τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...