Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Πως ενεργοποιούμε την δυνατότητα αυτόματου ανοίγματος - κλεισίματος της οθόνης σε flip cases; Έψαξα τις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας ,μολις ηρθε και σε μενα η νεα mui Εκδοση 12.0.1.0 (RJZEUXM) και την εκανα εγγατασταση απο εκεινη την στιγμη και μετα το τηλεφωνο υπολειτουργει σχεδον σε ολα γινεται να παω στην προηγουμενη που ειχα? και αν ναι πως ? Διαβασα οτι αρκετοι ειχαν το ιδιο προβλημα αλλα δεν αναφερουν αν λυθηκε και πως . Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,μολις ηρθε και σε μενα η νεα mui Εκδοση 12.0.1.0 (RJZEUXM) και την εκανα εγγατασταση απο εκεινη την στιγμη και μετα το τηλεφωνο υπολειτουργει σχεδον σε ολα γινεται να παω στην προηγουμενη που ειχα? και αν ναι πως ? Διαβασα οτι αρκετοι ειχαν το ιδιο προβλημα αλλα δεν αναφερουν αν λυθηκε και πως . Ευχαριστω.

 

Για αρχή κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Seriously? :blink:

 

Τσέκαρα μήπως ηταν κανας παπάς από κάποιο θέμα (και καλά μόνο ένδειξη) αλλά και στο μανισιο θέμα το ίδιο βγάζει.

Δεν πρόλαβα να τρέξω speed test... :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Στην εργοστασιακη επαναφορα θα παω πισω πριν την τελευταια ενημερωση η στην αρχη οταν πηρα το τηλ οπως ηταν?

Link to comment
Share on other sites

Στην εργοστασιακη επαναφορα θα παω πισω πριν την τελευταια ενημερωση η στην αρχη οταν πηρα το τηλ οπως ηταν?

Θα πας στην τελευταία ενημέρωση.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην τελευταία ενημέρωση.

 

πριν απο την τελευταια ενημερωση θελω να παω ουσιαστικα σαν να μην εκανα την τελευταια ενιημερωση που μου δημιουργησε τα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

πριν απο την τελευταια ενημερωση θελω να παω ουσιαστικα σαν να μην εκανα την τελευταια ενιημερωση που μου δημιουργησε τα προβληματα

 

Η τελευταία ήταν αναβάθμιση από ανδροιδ 10 σε 11. Με επαναφορά θα παραμείνεις στην 11. Το ποιο πιθανό είναι να λυθούν τα προβλήματα. Αν ωστόσο εξακολουθείς να θες να πας σε ανδροιδ 10. Πρέπει να ακολουθήσετε άλλη διαδικασία την οποία δε γνωρίζω

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν γνωρίζω τη διαδικασία για downgrade.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συνιστούσα σε κανέναν downgrade είναι μεγάλη διαδικασία και μπορεί να υπάρξουν ατυχήματα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συνιστούσα σε κανέναν downgrade είναι μεγάλη διαδικασία και μπορεί να υπάρξουν ατυχήματα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς.

Ο φίλος ας περιμένει κάποια αναβάθμιση που πιθανώς θα λύσει τα θέματα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,μολις ηρθε και σε μενα η νεα mui Εκδοση 12.0.1.0 (RJZEUXM) και την εκανα εγγατασταση απο εκεινη την στιγμη και μετα το τηλεφωνο υπολειτουργει σχεδον σε ολα γινεται να παω στην προηγουμενη που ειχα? και αν ναι πως ? Διαβασα οτι αρκετοι ειχαν το ιδιο προβλημα αλλα δεν αναφερουν αν λυθηκε και πως . Ευχαριστω.
Πάντως έχω με την ίδια έκδοση EU δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιστεύω ότι το τελευταίο update ήταν πολύ fail. Είμαι τέλειος στοκ και τα προβλήματα που έχω παρατηρήσει έως τώρα είναι επανακινησεις (όχι συνέχεια αλλά υπάρχουν. Πριν το update καμία). Δεύτερον το τηλέφωνο ζεσταίνεται αρκετά και πολύ γρήγορα. Πριν ύστερα από αρκετές ώρες παιχνιδιού ίσα ίσα που ήταν λίγο "χλιαρό" τώρα μετά από μισή ώρα περίπου "τηγανιζεις" αυγά στο πίσω μέρος. Τέλος όταν έχω κάποια εφαρμογή η παιχνίδι ανοιχτό και με καλέσει κάποιος οταν τελειώνω την κλήση και πάω να κλείσω το τηλέφωνο η οθόνη δεν ανάβει πρέπει να πατήσω το power button και ύστερα ανοίγει. Απλά απογοητευμένος.

 

Μία από τα ίδια κι εδώ. Μέχρι το update, και ρουταρισμένο κιόλας, κανένα πρόβλημα. Έκτοτε, χωρίς ρουτ, μόνο προβλήματα: επανεκκινήσεις, ανεβασμένη θερμοκρασία, το wifi παίζει στα 20-30 kbps για αρκετή ώρα μέχρι να πάρει μπρος (σε 100άρα γραμμή που όλες οι άλλες συσκευές πάνε τάπα) και, τέλος, το αποτύπωμα δουλεύει μόνο με τον Κρόνο ανάδρομο.

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια κι εδώ. Μέχρι το update, και ρουταρισμένο κιόλας, κανένα πρόβλημα. Έκτοτε, χωρίς ρουτ, μόνο προβλήματα: επανεκκινήσεις, ανεβασμένη θερμοκρασία, το wifi παίζει στα 20-30 kbps για αρκετή ώρα μέχρι να πάρει μπρος (σε 100άρα γραμμή που όλες οι άλλες συσκευές πάνε τάπα) και, τέλος, το αποτύπωμα δουλεύει μόνο με τον Κρόνο ανάδρομο.

 

 

Πράγματι πρόκειται για μια άκρως απαράδεκτη ενημέρωση. Ελπίζω να έχουν γνώση οι φύλακες.

 

Τεράστια απογοήτευση. Έπεσε η απόδοση και έχει γεμίσει το miui με bugs.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Από android 10 σε 11 καλό είναι μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα λυθούν πολλά προβλήματα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με επαναφορά από 10 στην 11 εκτός από τις ηλίθιες ειδοποιήσεις τύπου bubble που δεν λειτουργούν σωστά όλα τα αλλά έστρωσαν προς το παρών.
Link to comment
Share on other sites

Από android 10 σε 11 καλό είναι μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα λυθούν πολλά προβλήματα.

 

Το έκανα κι αυτό όταν ξεκίνησαν να μαζεύονται τα προβλήματα. Και πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Και τονίζω ότι, μέχρι να κάνω το update, το κινητό ήταν απροβλημάτιστο.

Link to comment
Share on other sites

Από android 10 σε 11 καλό είναι μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα λυθούν πολλά προβλήματα.

Δηλαδη ποια προβληματα λυθηκαν αν επιτρεπεται?

Γιατι σε εμενα δεν λυθηκε κανενα προβλημα......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια gcam με xml που να παίζει τέλεια?Δεν θελω απαραίτητα 8.1 ευχαριστώ πολύ!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ποια προβληματα λυθηκαν αν επιτρεπεται?

Γιατι σε εμενα δεν λυθηκε κανενα προβλημα......

 

1) Επανεκκινήσεις στα καλά καθούμενα και σε τυχαίο χρόνο.

2) Τo Dark mode δεν δούλευέ σωστά.

3) Δεν έσβηνε η οθόνη όταν έβαζες το κινητό στο αφτί εν ώρα κλήσης.

4) Το τηλέφωνο ζεσταινόταν αρκετά χωρίς προφανή λόγο.

5) Τυχαία force close σε διάφορες εφαρμογές τρίτων.

 

Αυτά διορθώθηκαν μετά από επαναφορά, δεν λέω ότι σε όλες τις περιπτώσεις με μια επαναφορά θα φτιάξουν όλα, αλλά στην δική μου περίπτωση έφτιαξαν.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ προκλητικός, αλλά εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αναβάθμιση, εκτός από το messenger που δεν λειτουργεί πολύ σωστά όλα τα άλλα είναι οκ..
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ προκλητικός, αλλά εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αναβάθμιση, εκτός από το messenger που δεν λειτουργεί πολύ σωστά όλα τα άλλα είναι οκ..

 

Την ίδια αποψη έχω και εγω.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...