Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 9 pro εχουμε στην οικογενεια και τα 2 παρουσιασαν προβληματακια μετα το Update. Της γυναικας μου δεν εκανε καν restart, χρειαστηκε να το κανω manually και μετα ειχε χασει πολλες απο τις ρυθμισεις με αποκορυφωμα το Access Point Network για την Cosmote το οποιο φυσικα εντος σπιτιου δεν το πηραμε χαμπαρι, με αποτελεσμα να βγει εξω, να παει να βαλει data και φυσικα να μη δουλευει. Βρηκα τι εφταιγε, το προσθεσα και δουλευει αλλα οκ δεν ξερω τι αλλο θα σκασει.

Στο δικο μου εκανε κανονικα το update χωρις προβλημα αρχικα, εκανε και το αρχικο reboot, ολα καλα. Πηγα προχθες να το κανω εγω ενα manual reboot και κολλησε στην πρωτη οθονη. Το καταφερα να ξεκολλησει με τα πολλα αλλα οκ αυτο δεν το ειχε ξανακανει ποτε πριν το update. Επισης παρατηρησα κατι αλλο. Αποσυνδεεται τα βραδια το Huawei watch gt2 απο την εφαρμογη Health και πρεπει να μπω μεσα στην εφαρμογη να παω στο paired device και να κανω reconnect. Το εκανε 3 βραδια συνεχομενα και το 1ο θεωρησα οτι οκ ετυχε. Μετα καταλαβα οτι δεν ετυχε αλλα πετυχε. Εχω ελεγξει ολα τα permissions, το health δεν εχει battery restrictions και οτι αλλο μπορω να σκεφτω αλλα συνεχιζει να το κανει.

Εχω την εντυπωση οτι τα ψιλοεκαναν μανταρα (για να ειμαι ευγενικος ) με αυτο το update.

Edited by geoav
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Παρατήρησα πτώση απόδοσης έπειτα από το τελευταίο update, παρόλο που έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Απογοήτευση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο θέμα για εμένα.. Εκεί που βλέπω κανονικά την κάρτα μνήμης, εκεί σταματάει να λειτουργεί.. Μετά από επανεκκίνηση, εμφανίζεται πάλι κανονικά.. Η τελευταία αναβάθμιση τελικά είναι σκατα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σχετικά με τα full screen gestures στην τελευταία αναβάθμιση, τι παίζει; σε apex launcher δεν λειτουργούν; ευχαριστώ πολύ!

Σε κανέναν third party launcher δεν λειτουργούν, δυστυχώς.

Είναι θέμα της Google και πρέπει να το διορθώσει.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους,

 

εδω και αρκετό καιρό μου κάνει restart απο μόνο του και περίμενα μήπως φτιαξει με κάποιο update αλλα δυστυχώς και μετα απο το τελευταίο update που εκανα συνεχίζει το ιδιο πρόβλημα.

Αποτέλεσμα ειναι να χανω πολλές κλήσεις απο τη δουλειά και πολλές φορες με εχει φερει σε δύσκολη θέση με ασχημο αποτελεσμα για τη δουλεια μου!

 

Υπαρχει κάποια Rom η κατι αλλο που μπορω να βαλω που να ειναι σταθερο και ελαφρυ;

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update έχω θέματακια με το messenger.

Όταν με στέλνουν μήνυμα ή φούσκα δεν εμφανίζεται και όταν πατάω να ανοίξω το μήνυμα από της ειδοποιείσεις βγαίνει σε τετράγωνη μορφή και ανοίγει μέχρι την μέση της οθόνης το messenger... Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update έχω θέματακια με το messenger.

Όταν με στέλνουν μήνυμα ή φούσκα δεν εμφανίζεται και όταν πατάω να ανοίξω το μήνυμα από της ειδοποιείσεις βγαίνει σε τετράγωνη μορφή και ανοίγει μέχρι την μέση της οθόνης το messenger... Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

 

ειναι οι νεες φυσαλιδες που εφερε το android 11...μπαινεις στο messenger Πατας στην εικονα σου επανω αριστερα σκρολαρεις προς τα κατω στην επιλογη "φυσαλιδες" και απενεργοποιεις την επιλογη αν δεν τις θες

Link to comment
Share on other sites

ειναι οι νεες φυσαλιδες που εφερε το android 11...μπαινεις στο messenger Πατας στην εικονα σου επανω αριστερα σκρολαρεις προς τα κατω στην επιλογη "φυσαλιδες" και απενεργοποιεις την επιλογη αν δεν τις θες

Το θέμα είναι ότι της θέλω αλλά δεν λειτουργεί σωστά.. Εγκατέστησα κάποιες παλιές έκδοσης του μεσεντζερ αλλά δεν έγινε η δουλειά..

Μπας και ξέρει κανείς κανένα κόλπο γι πας και στρώσει?

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι της θέλω αλλά δεν λειτουργεί σωστά.. Εγκατέστησα κάποιες παλιές έκδοσης του μεσεντζερ αλλά δεν έγινε η δουλειά..

Μπας και ξέρει κανείς κανένα κόλπο γι πας και στρώσει?

 

μήπως είναι τέρμα κάτω αριστερά στη γωνία ;

σε μένα εκεί είναι πάντα (με gestures), αν έχεις ενεργά τα κουμπιά δεν ξέρω αν "κρύβεται" πίσω από αυτά

Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι τέρμα κάτω αριστερά στη γωνία ;

σε μένα εκεί είναι πάντα (με gestures), αν έχεις ενεργά τα κουμπιά δεν ξέρω αν "κρύβεται" πίσω από αυτά

Μπααα δεν βλέπω τίποτα. Σε αναμονή λοιπόν για update μπας και διορθώθει το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

iavgyufq.jpg

 

Πας customize και στην επόμενη οθόνη σβήνεις ή αλλάζεις το Display name.

 

Για τβηματα, χρησιμοποιεί τον βαρυτικο αισθητήρα του τηλεφώνου. Καμία σχέση με το band.

Πως πας στο customize;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρηκα. Δυσκολακι χαχα

Link to comment
Share on other sites

Μπααα δεν βλέπω τίποτα. Σε αναμονή λοιπόν για update μπας και διορθώθει το πρόβλημα

 

επειδή φυσικά είναι λίγο @#$!$$@!@$ οι της xiaomi σε κάτι τέτοια και "κρύβουν" κάτω από το χαλάκι χρήσιμες ρυθμίσεις του λειτουργικού (γιατί δεν είναι δικές τους) , μια προσωρινή λύση για αυτό είναι

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

 

Install "Activity Launcher" from the Play Store

Expand Settings, the one with the MIUI Settings icon

Find the one that just says Notifications, launch it

On the Notifications screen, tap Bubbles and set it to ON or OFF (off φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους,

 

εδω και αρκετό καιρό μου κάνει restart απο μόνο του και περίμενα μήπως φτιαξει με κάποιο update αλλα δυστυχώς και μετα απο το τελευταίο update που εκανα συνεχίζει το ιδιο πρόβλημα.

Αποτέλεσμα ειναι να χανω πολλές κλήσεις απο τη δουλειά και πολλές φορες με εχει φερει σε δύσκολη θέση με ασχημο αποτελεσμα για τη δουλεια μου!

 

Υπαρχει κάποια Rom η κατι αλλο που μπορω να βαλω που να ειναι σταθερο και ελαφρυ;

Καλημέρα,

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Μετά το τελευταίο update έκανα reset στο κινητό. Τώρα δείχνει το κινητό να είναι σταθερό. Μου έχει κάνει μόνο μια επανεκκίνηση την δεύτερη μέρα μετά το reset. Όμως έχω απενεργοποιημενο το vowifi γιατί νομίζω ότι αν το έχω ενεργοποιημενο κάποιες στιγμές σταματάει το κινητό να δέχεται κλήσεις ή να κάνω κλήσεις μέχρι να του κάνω επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

επειδή φυσικά είναι λίγο @#$!$$@!@$ οι της xiaomi σε κάτι τέτοια και "κρύβουν" κάτω από το χαλάκι χρήσιμες ρυθμίσεις του λειτουργικού (γιατί δεν είναι δικές τους) , μια προσωρινή λύση για αυτό είναι

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

 

Install "Activity Launcher" from the Play Store

Expand Settings, the one with the MIUI Settings icon

Find the one that just says Notifications, launch it

On the Notifications screen, tap Bubbles and set it to ON or OFF (off φυσικά)

Εσύ το έχεις κάνει?

Ψάχνω να βρω το εικονίδιο που λέει αλλα μάταια..

Link to comment
Share on other sites

Εσύ το έχεις κάνει?

Ψάχνω να βρω το εικονίδιο που λέει αλλα μάταια..

 

ποιο εικονίδιο ψάχνεις και δε βρίσκεις ;

μασημένη μπουκιά θες :)))

 

2 είναι όλα και όλα με όνομα Ρυθμίσεις (settings) , αν δεν είναι στο ένα (το πρώτο που έχει δεκάδες) είναι στο άλλο που έχει λίγα (όχι είναι στο πρώτο)

 

ψάχνεις αυτό που λέει Ειδοποιήσεις (....$ConfigureNotificationsSettingsActivity) και πας στα Συννεφάκια

Link to comment
Share on other sites

ποιο εικονίδιο ψάχνεις και δε βρίσκεις ;

μασημένη μπουκιά θες :)))

 

2 είναι όλα και όλα με όνομα Ρυθμίσεις (settings) , αν δεν είναι στο ένα (το πρώτο που έχει δεκάδες) είναι στο άλλο που έχει λίγα (όχι είναι στο πρώτο)

 

ψάχνεις αυτό που λέει Ειδοποιήσεις (....$ConfigureNotificationsSettingsActivity) και πας στα Συννεφάκια

Εγώ έψαχνα miui settings..

Edited by Bayern
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας κάποιο πρόβλημα με τη διαχείριση αρχείων και το Mi Doc Viewer; Μετά την αναβάθμιση αδυνατεί να μου διαβάσει αρχεία εγγράφων (pdf, docx κλπ). Βέβαια εάν πας στις Εφαρμογές και κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και cache μετά λειτουργεί κανονικά (μέχρι την επόμενη φορά που θα το παρουσιάσει).

 

Και εμένα μου το κάνει κ δουλεύω το wps

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον άγνωστο λόγο, η TrCamera που είχα πριν κάνω Format (για τους λόγους των restart που δυστυχώς δεν λύθηκε ούτε τώρα :( ) δεν ανοιγει !

 

Ευκαιρία για αλλαγή λοιπόν :) Ποια ειναι η καλύτερη κάμερα μέχρι στιγμής για να κατεβάσω;

Έχετε να προτείνετε κάποια;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιστεύω ότι το τελευταίο update ήταν πολύ fail. Είμαι τέλειος στοκ και τα προβλήματα που έχω παρατηρήσει έως τώρα είναι επανακινησεις (όχι συνέχεια αλλά υπάρχουν. Πριν το update καμία). Δεύτερον το τηλέφωνο ζεσταίνεται αρκετά και πολύ γρήγορα. Πριν ύστερα από αρκετές ώρες παιχνιδιού ίσα ίσα που ήταν λίγο "χλιαρό" τώρα μετά από μισή ώρα περίπου "τηγανιζεις" αυγά στο πίσω μέρος. Τέλος όταν έχω κάποια εφαρμογή η παιχνίδι ανοιχτό και με καλέσει κάποιος οταν τελειώνω την κλήση και πάω να κλείσω το τηλέφωνο η οθόνη δεν ανάβει πρέπει να πατήσω το power button και ύστερα ανοίγει. Απλά απογοητευμένος.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιστεύω ότι το τελευταίο update ήταν πολύ fail. Είμαι τέλειος στοκ και τα προβλήματα που έχω παρατηρήσει έως τώρα είναι επανακινησεις (όχι συνέχεια αλλά υπάρχουν. Πριν το update καμία). Δεύτερον το τηλέφωνο ζεσταίνεται αρκετά και πολύ γρήγορα. Πριν ύστερα από αρκετές ώρες παιχνιδιού ίσα ίσα που ήταν λίγο "χλιαρό" τώρα μετά από μισή ώρα περίπου "τηγανιζεις" αυγά στο πίσω μέρος. Τέλος όταν έχω κάποια εφαρμογή η παιχνίδι ανοιχτό και με καλέσει κάποιος οταν τελειώνω την κλήση και πάω να κλείσω το τηλέφωνο η οθόνη δεν ανάβει πρέπει να πατήσω το power button και ύστερα ανοίγει. Απλά απογοητευμένος.
Αν ήταν μεγάλη αναβάθμιση, από 10 σε 11, τότε, δεν χάνεις κάτι, εκτός από λίγο χρόνο, να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...