Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Κάποτε και τις Xiaomi ο καιρός άλλαζε τοποθεσία. Τώρα πρέπει να την προσθέσεις έξτρα. :(

Αντί καλύτερο χειρότερο τον έκαναν τον καιρό.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Weather XL. Αυτή την εφαρμογή χρησιμοποιώ εδώ και αρκετά χρόνια και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Εννοείται ότι όταν αλλάζεις περιοχή αυτόματα σου δείχνει τον καιρό για την τρέχουσα τοποθεσία.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

για την default εφαρμογη αναφερθηκα αν υπαρχει καποια ρυθμιση που μου διαφευγει...αν ειναι να κατεβαζουμε εξτρα ναι φυσικα υπαρχουν απειρες

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι κάπου είχα δει σε αυτό το θέμα τρόπους να ελαφρύνουμε το κινητό, να ελαχιστοποιήσουμε το bloat του MiUI σε Redmi Note 9 Pro.

 

Μάλιστα, νόμιζα πως το είχα κάνει και bookmark! Δυστυχώς, λάθος θυμόμουν, τελικά.

 

Πείτε μου λοιπόν (φαντάζομαι για εκατοστή φορά, γενικά) πού είναι το link, αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ξερω γω, λέει global αλλά έχει και το EU

 

IMG-20210613-222535.jpg

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος εδώ μιλάμε για το Pro , όχι για το S :)))

Device Name: Redmi Note 9S

Version: MIUI 12.0.2.0 RJWEUXM

 

Πες οτι πληρώνω με καρτα μην εχοντας nfc. Τελικά έχω ευρωπαϊκή ή global;

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

έχεις ευρωπαϊκή ... αλλά μη περιμένεις να κοιτάμε υπογραφές

οπότε όταν λες πέρασα ευρωπαϊκή σε συσκευή που δεν έχει ακόμα (νομίζω) τέτοια rom εεε απλά μπερδεύεις τον κόσμο :))

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ, έδωσαν ευρωπαϊκή σε 9s κ δεν έχει έρθει ακομα στο pro; Περίεργο, σορυ για την αναστάτωση
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Ασφάλεια->Τέρμα πάνω δεξιά έχει ένα παξιμάδι->Διαχειρίσει συντομεύσεων

Μπας και είναι κανένα από αυτά?

 

Μόνο αυτό το εικονίδιο δεν έχει

Edited by christosp
Link to comment
Share on other sites

Με την δυνατότητα scheduled on off, οταν το αφήνω στον φορτιστή το βράδυ και αναψει αυτόματα κάποια ώρα το πρωί (με 100%) μπαταρία, αμέσως μετά το ξεκλείδωμα κανει μόνο του reboot και η μπαταρία πέφτει στο 98.

 

Νομίζω έχουμε bug εδω. Παρουσιάστηκε μετά την αναβάθμιση σε 11.

 

Όσοι χρησιμοποιείτε αυτή τη συνθήκη γράψτε αν σάς έχει τύχει.

Υπ όψιν, συμβαίνει όταν το κινητό φορτίσει (σβηστό) στο 100. Κάτι που με κάνει να πιστεύω υπάρχει θέμα με τα στατιστικά μπαταρίας (batterystats.bin).

 

ΥΓ : το κινητό να εκκινήσει όντας πριζωμενο στον φορτιστή

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή το κινητό έχει γίνει πια μη λειτουργικό, κάνει συνέχεια επανεκκινησεις με ενεργό το vowifi ή με χρήση του Google maps και κάποιες φορές σταματάει να κάνει ή να δέχεται κλήσεις μέχρι να του κάνω επανεκκίνηση θα ήθελα να ρωτήσω πρώτον αν αυτά τα προβλήματα τα έχουν και κινητά με την global Rom και δεύτερον αν κάνω το κινητό unlocked θα μπορώ να περάσω την global Rom στην θέση της EU;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.Να ρωτήσω κάτι.Μερικές φορές μετά από επανεκκίνηση η φωτεινότητα είναι πολύ μεγάλη αν και έχω κλειστή την αυτόματη φωτεινότητα.Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο αυτό?το τηλέφωνο είναι τελείως στοκ και απείραχτο.Ευχαριστώ.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή το κινητό έχει γίνει πια μη λειτουργικό, κάνει συνέχεια επανεκκινησεις με ενεργό το vowifi ή με χρήση του Google maps και κάποιες φορές σταματάει να κάνει ή να δέχεται κλήσεις μέχρι να του κάνω επανεκκίνηση θα ήθελα να ρωτήσω πρώτον αν αυτά τα προβλήματα τα έχουν και κινητά με την global Rom και δεύτερον αν κάνω το κινητό unlocked θα μπορώ να περάσω την global Rom στην θέση της EU;

 

Ευχαριστώ.

 

Ναι, αν ξεκλειδώσεις bootloader περνάς όποια rom θες.

Link to comment
Share on other sites

παλι ψηνομαι για αλλαγη ρομ.

τωρα φοραω xtrv

 

κατι εκτος miui και δοκιμασμενη εχουμε; να λειτουργουν ολα και με καλη διαρκεια μπαταριας

 

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παλι ψηνομαι για αλλαγη ρομ.

τωρα φοραω xtrv

 

κατι εκτος miui και δοκιμασμενη εχουμε; να λειτουργουν ολα και με καλη διαρκεια μπαταριας

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τα full screen gestures με nova launcher σας δουλεύουν;

 

ούτε με ms launcher αλλά ούτε και με poco ; (δεν είμαι σίγουρος για το 2ο , απλά είδα ότι με το που το έβαλα το γύρισε πάλι στα κουμπιά)

Link to comment
Share on other sites

ούτε με ms launcher αλλά ούτε και με poco ; (δεν είμαι σίγουρος για το 2ο , απλά είδα ότι με το που το έβαλα το γύρισε πάλι στα κουμπιά)

 

μονο με στοκ launcher δουλεύουν τα gestures! κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους έχει βάλει κάνεις το Fluid navigation gestures? είναι απαιχτο κάνει τα πάντα μπορεί να τον δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει στο 11 έχω EU rom αν μου έρθει αναβαθμηση σε 11 μην την κάνω, έχω βολεύει τρομερά με αυτό σε όλες μου τις συσκευές.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η αναβάθμιση σε global eea

Αν εννοεις global EU , επιβεβαιωνω και εγω , μου εσκασε σημερα το πρωι. MIUI V12.01.0.RJZEUXM (2.4gb). Eντυπωσεις στις επομενες ωρες :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους έχει βάλει κάνεις το Fluid navigation gestures? είναι απαιχτο κάνει τα πάντα μπορεί να τον δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει στο 11 έχω EU rom αν μου έρθει αναβαθμηση σε 11 μην την κάνω, έχω βολεύει τρομερά με αυτό σε όλες μου τις συσκευές.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

σε εμενα δούλεψε με third party launchers, αλλα σε μερικές περιπτώσεις είναι λίγο αργό το FNG. πχ με nova και poco το κεντρικό αργεί να ανταποκριθεί

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση έβαλα την 11 το Fluid Navigation δουλεύει τζάμι και ο Nova launcher επίσης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις global EU , επιβεβαιωνω και εγω , μου εσκασε σημερα το πρωι. MIUI V12.01.0.RJZEUXM (2.4gb). Eντυπωσεις στις επομενες ωρες :)

 

Ενημέρωση έβαλα την 11 το Fluid Navigation δουλεύει τζάμι και ο Nova launcher επίσης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανά λινκ παίζει για μας που δεν έχει έρθει ακόμα;

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...