Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Καλημέρα, το miui optimization που είναι δεν το βρίσκω
How to access the*missing MIUI Optimization*toggle. Turns out the way to bring back the*missing MIUI Optimization*toggle*is*rather simple. All you got to do*is*head over to Developer options and tap on “Reset to default values” a few times. Following this, you should see*MIUI Optimization*reappear magically

 

 

Κατω κάτω είναι το επαναφορά στις default values

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

How to access the*missing MIUI Optimization*toggle. Turns out the way to bring back the*missing MIUI Optimization*toggle*is*rather simple. All you got to do*is*head over to Developer options and tap on “Reset to default values” a few times. Following this, you should see*MIUI Optimization*reappear magically

 

 

Κατω κάτω είναι το επαναφορά στις default values

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χίλια ευχαριστώ!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Τό μόνο ψεγάδι εγώ πού βρίσκω είναι η αυτόματη περιστροφή. Είναι πολύ ευαίσθητη με τό παραμικρό γυρνάει η οθόνη. Κατά τα άλλα μπόμπα το κινητό μας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το Redmi note 9 Pro με την EU έκδοση και έχω δύο SIM εγκατεστημένες vodafone στην 1 και WIND στην 2. Έχω ενεργοποιήσει και την προώθηση κλήσεων από την SIM 2 στην 1 και ενεργό το vowifi στην Vodafone γιατί δεν έχω σήμα στο σπίτι. Σπάνια η συσκευή έκανε από μόνη της επανεκκίνηση ή μετά από τερματισμό κλήσης δεν μπορούσα να ξανακάνω άλλη κλήση (αδυναμία διακομιστή) αν δεν του έκανα επανεκκίνηση. Ξαφνικά την προηγούμενη Παρασκευή το απόγευμα στο σπίτι μου έκανε 5 φορές επανεκκίνηση. Μόλις έκλεισα το vowifi σταμάτησαν οι επανεκκινήσεις. Οπότε επιχείρησα να το ενεργοποιήσω ξανά, το κινητό σε 5 λεπτά έκανε επανεκκίνηση. Περιμένω την καινούργια Rom και να του κάνω επαναφορά. Edited by jvita
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το Redmi note 9 Pro με την EU έκδοση και έχω δύο SIM εγκατεστημένες vodafone στην 1 και WIND στην 2. Έχω ενεργοποιήσει και την προώθηση κλήσεων από την SIM 2 στην 1 και ενεργό το vowifi στην Vodafone γιατί δεν έχω σήμα στο σπίτι. Σπάνια η συσκευή έκανε από μόνη της επανεκκίνηση ή μετά από τερματισμό κλήσης δεν μπορούσα να ξανακάνω άλλη κλήση (αδυναμία διακομιστή) αν δεν του έκανα επανεκκίνηση. Ξαφνικά την προηγούμενη Παρασκευή το απόγευμα στο σπίτι μου έκανε 5 φορές επανεκκίνηση. Μόλις έκλεισα το vowifi σταμάτησαν οι επανεκκινήσεις. Οπότε επιχείρησα να το ενεργοποιήσω ξανά, το κινητό σε 5 λεπτά έκανε επανεκκίνηση. Περιμένω την καινούργια Rom και να του κάνω επαναφορά.

Έχω και εγώ το Redmi Note 9 Pro. Μετά από 4-5 περίπου μήνες, ξαφνικά άρχισε να παγώνει η οθόνη και να κάνει επανεκκινήσεις. Του έκανα δύο φορές εργοστασιακή επαναφορά, αλλά συνεχίζονταν οι επανεκκινήσεις. Έκανε και μία αναβάθμιση, αλλά οι επανεκκινήσεις συνέχιζαν. Έκανα αναγκαστικά υπομονή μιας και σαν κύρια συσκευή και επειδή χρησιμοποιώ και το mobile banking, δεν μπορούσα να το στείλω στην info quest. Τελικά μπόρεσα και βρήκα για λίγο χρόνο δεύτερη συσκευή και το έστειλα στο service. Μόνο έτσι μου λύθηκε το πρόβλημα. Μου ήρθε μετά από 5 ημέρες. Τώρα λειτουργεί κανονικά. Αν πας λίγο πίσω στο thread θα δεις ότι έχουν αναφέρει και άλλοι παρόμοιο πρόβλημα που λύθηκε μόνο στο service.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ το Redmi Note 9 Pro. Μετά από 4-5 περίπου μήνες, ξαφνικά άρχισε να παγώνει η οθόνη και να κάνει επανεκκινήσεις. Του έκανα δύο φορές εργοστασιακή επαναφορά, αλλά συνεχίζονταν οι επανεκκινήσεις. Έκανε και μία αναβάθμιση, αλλά οι επανεκκινήσεις συνέχιζαν. Έκανα αναγκαστικά υπομονή μιας και σαν κύρια συσκευή και επειδή χρησιμοποιώ και το mobile banking, δεν μπορούσα να το στείλω στην info quest. Τελικά μπόρεσα και βρήκα για λίγο χρόνο δεύτερη συσκευή και το έστειλα στο service. Μόνο έτσι μου λύθηκε το πρόβλημα. Μου ήρθε μετά από 5 ημέρες. Τώρα λειτουργεί κανονικά. Αν πας λίγο πίσω στο thread θα δεις ότι έχουν αναφέρει και άλλοι παρόμοιο πρόβλημα που λύθηκε μόνο στο service.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα επικοινωνήσω με την info-quest.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα εδώ και 2, ίσως και λίγο παραπάνω μήνες:

Οταν χρησιμοποιώ οποιοδήποτε file explorer η πρόγραμμα αποσυμπίεσης για να κάνω copy αρχεία (οπουδήποτε) αυτά ενώ φαίνονται στον φάκελο προορισμού και δεν βγαίνει error κατά το copy, όταν πάω να τα χρησιμοποιήσω από πρόγραμμα είναι λες και έχουν 0 (μηδέν) μέγεθος. Τα βλέπει αλλά δεν μπορεί να τα ανοίξει. Μόνο αν περάσει κάποια ώρα η κάνω restart παίζουν κανονικά.

 

Αν κάνω αντιγραφή/μετακίνηση/αποσυμπίεση με τον ενσωματωμένο file explorer τα βλέπω αμέσως με το ανάλογο πρόγραμμα. Δηλαδή ανοίγουν αμέσως.

 

Τι συμβαίνει, έχει κανείς ιδέα;

 

Επανερχόμενος στο θέμα, μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα, να πω ότι αυτό το κάνει από Internal σε SD και από SD σε SD.

Δεν νομίζω να φταίει η SD, αφού με τον μαμά file manager τα αντιγράφει κανονικά.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Ξηλωσε τον και ξαναπέρασέ τον.

και δώστου ολα τα δικαιώματα πρόσβασης στην κάρτα.

 

Το έπαθα κι εγω στον Fx Explorer

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Περασα κ γω την 11 ευρωπαικη, μου βγάζει ανεπαρκης χωρος στιγμιοτυπων οθονης. Δεν μπορώ να παρω screenshots
Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, όσοι έχετε reboots μετά από προγραμματισμενη εκκίνηση του τηλεφώνου, κλείστε το wowifi..

Γενικά, κλείστε το το γ.... δι και μάλλον θα ησυχάστε

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Περασα κ γω την 11 ευρωπαικη, μου βγάζει ανεπαρκης χωρος στιγμιοτυπων οθονης. Δεν μπορώ να παρω screenshots
Που την βρήκες την 11 την Ευρωπαϊκή δεν εχει βγει ακόμα για την Global θα λες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιος περναει miui 12.5 / android 11 , καλο ειναι να βαζει ενα σκρινσοτ απο τις πληροφοριες ή να αναγραφει την εκδοση.

Αλλο global , αλλο global EU.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια βοήθεια, Χάθηκε το εικονίδιο για την Ενίσχυση ταχύτητας, αυτό με τον πύραυλο προς τα επάνω. Ξέρει κάνεις πως μπορώ να το εμφανίσω ξανά? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια βοήθεια, Χάθηκε το εικονίδιο για την Ενίσχυση ταχύτητας, αυτό με τον πύραυλο προς τα επάνω. Ξέρει κάνεις πως μπορώ να το εμφανίσω ξανά? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Πήγα Ασφάλεια->Ενίσχυση ταχύτητας

Πατησα να καθαρίσει και όταν τελείωσε με έβγαλε πινακίδα για να βγάλει εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εμένα δεν μου βγάζει τέτοιο μήνυμα

Ασφάλεια->Τέρμα πάνω δεξιά έχει ένα παξιμάδι->Διαχειρίσει συντομεύσεων

Μπας και είναι κανένα από αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μια βοήθεια, Χάθηκε το εικονίδιο για την Ενίσχυση ταχύτητας, αυτό με τον πύραυλο προς τα επάνω. Ξέρει κάνεις πως μπορώ να το εμφανίσω ξανά? Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Καλημέρα.

 

Και σε εμένα μετά από reset (wipe) του τηλεφώνου έχασα τον φάκελο με τα παιχνιδια και το ram jet.

Το τελευταίο το εμφάνισα στην home screen μετά απο επιλογή στο μενού συντομεύσεων αλλά τώρα το πρωί εξαφανίστηκε από την home screen και δεν υπάρχει πλέον κι η επιλογή για εμφάνισή του.

Μάλλον κάποιο update;

Μήπως τώρα που εγινε καθαρή εγκατάσταση φάνηκε ότι η Xiaomi το έχει μόνο ενσωματωμένο στο cleaner;

Ειχα ξεκινήσει με 11.0.6 αλλά ποτέ δεν έκανα hard reset

 

MIUI 12.0.4 Global Stable

Android 10 QKQ1. 191215.002

Link to comment
Share on other sites

Sorry μπερδεύτηκα απο το RJWEUXM και νομιζα οτι ηταν ευρωπαϊκή. Είναι global.

Anyway, το τηλέφωνο μετά την αναβάθμιση δεν επαιρνε τα δικαιωματα να βλέπει τον εσωτερικό χώρο. Οπότε ούτε ληψεις εκανε, ουτε οι φωτο απ την καμερα αποθηκευονταν, ουτε τα screenshots. Με τα πολλά επαιξα λίγο με τα δικαιωματα με την εφαρμογή αρχεία και μετα απο επανεκκίνηση εφτιαξε

Xiaomi Redmi note 9s / Xiaomi Redmi 5 plus / Microsoft Lumia 650 / Nokia Lumia 930 / Microsoft Lumia 535 / ZTE Blade III / Sony Ericsson Xperia Neo V / Samsung Galaxy 3 / Nokia 5800
Link to comment
Share on other sites

Sorry μπερδεύτηκα απο το RJWEUXM και νομιζα οτι ηταν ευρωπαϊκή. Είναι global.

Anyway, το τηλέφωνο μετά την αναβάθμιση δεν επαιρνε τα δικαιωματα να βλέπει τον εσωτερικό χώρο. Οπότε ούτε ληψεις εκανε, ουτε οι φωτο απ την καμερα αποθηκευονταν, ουτε τα screenshots. Με τα πολλά επαιξα λίγο με τα δικαιωματα με την εφαρμογή αρχεία και μετα απο επανεκκίνηση εφτιαξε

 

Που μπερδεύεσαι; αν βλέπεις αυτό RJWEUXM έχεις ευρωπαϊκή ρομ android 11.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος η εφαρμογη καιρου να δειχνει τις τρεχουσες συνθηκες οταν αλλαζεις τοποθεσια?

ποιο το νοημα να ειμαι σε αλλη περιοχη και αντι να βλεπω τον καιρο εκει να εξακολουθει να δειχνει μονο της πολης κατοικιας μου:mad: Εννοειται πως η "τοποθεσια" ειναι ενεργοποιημενη !

Παλιοτερες συσκευες και αλλαζαν αυτοματα την τοποθεσια/καιρο οταν ησουν σε αλλο μερος ή εδειχνα ταυτοχρονα και τα 2!

Link to comment
Share on other sites

Weather XL. Αυτή την εφαρμογή χρησιμοποιώ εδώ και αρκετά χρόνια και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Εννοείται ότι όταν αλλάζεις περιοχή αυτόματα σου δείχνει τον καιρό για την τρέχουσα τοποθεσία.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...