Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

https://mega.nz/file/UGJTUITL#JXyew4lC2n7jtGr6SmTnEUWNZE3Zg9Cu04FPZxOd630

 

Λειτουργεί καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη.

Εχει ενσωματωμενο Gain control που ενισχυει ενταση ακρόασης

 

Και μια οδηγία

 

Google Sign In Workaround (If u want google drive backup)

● Remove any Installed Version

● Restart your Device

● Install the Untouched Version from plastore sigin in to it

● Remove the Untouched Version

● Install the Modded Version, Sign In

Το δοκίμασα αλλά δεν ηχογραφεί τον συνομιλητή αλλά μόνο την δικιά μου φωνή.

 

Γνωρίζω ότι η google έχει αφαιρέσει από το android την ηχογράφηση κλήσεων λόγο προσωπικών δεδομένων μπλα, μπλα, αλλά νόμιζα ότι η εφαρμογή που προτείνεις το κάνει και χάρηκα προς στιγμήν...

 

Το γνωρίζω το "κόλπο" με την ανοιχτή ακρόαση αλλά δεν βολεύει πάντα π.χ σε δημόσιο χώρο με πολυκοσμία.

 

Τελικά δεν δουλεύει καμία παρόμοια εφαρμογή σωστά χωρίς ροοτ σωστά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κανένας άλλος δεν έχει θέμα με τις κλήσεις ;

 

Καλησπερα εχω το REDMI Note 9PRO

Εκδοση MIUI 12.0.3

Android 10

 

Μετα την τελευταια αναβαθμιση εχω παρατηρησει καποιες φορες του να μην ακουω τον συνομιλητη μου.

Επανερχεται με reboot της συσκευης. Επισης το συνδυασα μερικες με κλησεις που εγιναν αφου πρωτα ακουγα μουσικη απο το κινητο. Δεν ξερω αν σχετιζεται.

Επισης μετα την τελευταια αναβαθμιση εχω την αισθηση οτι εχει μειωθει λιγο κ η διαρκεια της μπαταριας.

 

Αν καποιος ξερει σχετικο...?:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενα κινητο κανει επανεκκινηση , για τον οποιονδηποτε λογο , αν εχει ρυθμιστει να ζηταει pin , θα το ζητησει. Αν εχει ρυθμιστει να μην ζηταει pin , δεν θα το ζητησει.

 

Συζηταμε τα αυτονοητα...

Το αυτονόητο το είχα πάθει σε ένα ζτε παλιότερα, το οποίο έκανε reboot αλλά ΔΕ ζητούσε πιν.

Έκτοτε όσα τηλέφωνα είχα δεν έκαναν επανεκκίνησεις στο άκυρο, όπως το 9αρι(το οποίο ζητάει πιν)

 

Αν άλλαξε κάτι αυτό το διάστημα δε ξέρω ούτε με ένοιαξε ποτέ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά δεν ηχογραφεί τον συνομιλητή αλλά μόνο την δικιά μου φωνή.

 

Γνωρίζω ότι η google έχει αφαιρέσει από το android την ηχογράφηση κλήσεων λόγο προσωπικών δεδομένων μπλα, μπλα, αλλά νόμιζα ότι η εφαρμογή που προτείνεις το κάνει και χάρηκα προς στιγμήν...

 

Το γνωρίζω το "κόλπο" με την ανοιχτή ακρόαση αλλά δεν βολεύει πάντα π.χ σε δημόσιο χώρο με πολυκοσμία.

 

Τελικά δεν δουλεύει καμία παρόμοια εφαρμογή σωστά χωρίς ροοτ σωστά;

 

Καλημέρα σε έμενα το true phone δουλεύει κανονικά (ίσως λίγο πιο σιγά να ακούω τον συνομιλητή μου αλλά οκ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους...αν κάποιος μπορεί να προτείνει μια θήκη πλάτης, όχι σιλικόνης, λεπτή κ ένα τζαμακι προστασίας οθόνης που να καλύπτει όλη την επιφάνεια του κινητού θα ήμουν υπόχρεος.

Υ. Γ : είχα σαν θήκη μια MOFI σκληρή λεπτή αλλά δεν μπορώ να την βρω πια στην Ελλάδα πουθενα

Link to comment
Share on other sites

Το αυτονόητο το είχα πάθει σε ένα ζτε παλιότερα, το οποίο έκανε reboot αλλά ΔΕ ζητούσε πιν.

Έκτοτε όσα τηλέφωνα είχα δεν έκαναν επανεκκίνησεις στο άκυρο, όπως το 9αρι(το οποίο ζητάει πιν)

 

Αν άλλαξε κάτι αυτό το διάστημα δε ξέρω ούτε με ένοιαξε ποτέ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάτι που παρατήρησα, όταν κρατάς το power παρατεταμένο κάνει κανονικά επανεκκίνηση. στη δική μου περίπτωση όμως είναι σα να κλείνει από μπαταρία και όταν ανοίγει δε κάνει τη χαρακτηριστική δόνηση.

Link to comment
Share on other sites

nym3f3zs.jpg

 

Μηχανή θεμάτων

 

Φορτώνει mtz αρχεία.

Φορτώνει θέματα από China και Global miui

Μένει να δούμε αν τα κρατάει

bcdhdk8e.jpgqfgsoshb.jpg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Λάθος , παρακαλώ να σβηστεί.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το Redmi Note 9 pro εδώ και 6 περίπου μήνες (αγορασμένο από Κωτσόβολο την προηγούμενη black Friday). Όπως είχα γράψει και πιο παλιά, μετά από 3-4 μήνες κατοχής, άρχισε να παγώνει ξαφνικά η οθόνη, είτε έκανα κάτι, είτε ήταν σε αναμονή και έκανε μόνο του επανεκοινήσεις. Επειδή είναι η κύρια συσκευή μου, που την χρησιμοποιώ για e-banking και γενικά δεν μπορούσα να το στείλω για service, έκανα αναγκαστικά υπομονή. Όμως βρήκα τελικά μία δεύτερη συσκευή γιατί δεν μπορούσα να συνεχίσω έτσι και τελικά πριν από 2 ημέρες το έστειλα μέσω της εφαρμογής Info Quest Technologies στο service. Παρόλο που πριν κάποιες ημέρες έκανε και μία μεγάλη αναβάθμιση, μετά από λίγες ώρες άρχισε πάλι τις γνωστές επανεκοινήσεις. Εννοείται ότι προσπάθησα με εργοστασιακή επαναφορά και ελέγχοντας μήπως κάποια εφαρμογή μου το μπλόκαρε, αλλά δε έγινε κάτι. Τώρα περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα, όταν κρατάς το power παρατεταμένο κάνει κανονικά επανεκκίνηση. στη δική μου περίπτωση όμως είναι σα να κλείνει από μπαταρία και όταν ανοίγει δε κάνει τη χαρακτηριστική δόνηση.
Σε εμένα κάνει τη δόνηση. Από κει το "ακούω" αρκετές φορές και το ψιλιαζομαι ότι επανεκκινει

Άλλες φορές βλέπω ότι αποσυνδέθηκε το band

Γενικά το παίρνω γρήγορα χαμπάρι (αλλά όχι πάντα)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω ενα θεμα. Αγορασα το Amazfit GTR2 και το εχω βαλει να μου ερχονται οι κλησεις/ειδοποιησεις κανονικα εκει για να μπορω να βλεπω ποιος παιρνει τηλεφωνο. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να γυρισω την κληση στο κινητο με αποτελεσμα ο proximity sensor να μην δουλευει. Οταν παταω το bluetooth μενου στην κληση που μπορεις να διαλεξεις αν θελεις να ακους απο το GTR2-ηχειο-τηλεφωνο δεν κανει τιποτα βγαζει τις επιλογες αλλα δεν μπορεις να τις αλλαξεις. Αν κλεισω το bluetooth δουλευει κανονικα. Επισης δεν στελνει τον ηχο στο bluetooth headset παρα μονο στο GTR2. Ειχε κανενας καμια παρομοια εμπειρια; Το κινητο ειναι Redmi Note 9 Pro Global με τον google dialer.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα υπάρχει κάποια λυση για τα μηνύματα που δεν έρχονται δτο messenger??

IPhone 15 Pro 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα υπάρχει κάποια λυση για τα μηνύματα που δεν έρχονται δτο messenger??

 

παρατεταμενο πατημα στην εφαρμοφη messenger---->πληροφοριες---->αδειες και επιλεγεις να ειναι ενεργοποιημενο το"αυτοματη εναρξη"

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την gcam 8.2 θέλει και κάποιο xml να περάσω;
Και πως να το ξέρουμε αυτό; Ποια ακριβώς έχεις περάσει;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την gcam 8.2 θέλει και κάποιο xml να περάσω;
Μπορεις να ανεβάσεις link φίλε? Γιατι εγω δε βρηκα κάποια που να δουλευει..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι υποστηρίζει xml η συγκεκριμένη.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως,απο τις gcam δικιμασα και 8.1 και 8.2 και οτι ρυθμισεις κι αν εκανα καμια δεν μου ειχε καλυτερα αποτελεσματα απο την 7.4.οποτε ξαναγυρισα εκει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχει τύχει σε κανέναν η οθόνη μετά από ξεκλείδωμα να έχει έντονα ανοικτά χρώματα; Ευχαριστώ !

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dear Xiaomi executives,

 

As users of*Xiaomi, Redmi and POCO*devices in the Global market, a point has come where we are forced to make a joint complaint regarding the support of said terminals.

 

When the company was created in 2010 the goal was to make a good quality and inexpensive device. One of the main characteristics why users started to buy MIUI was because*it could be fully customized, it was a*more open system, through the use of themes and the amount of options that there were. But there came a time when the objective of MIUI changed, and those options for which many people bought the devices began to be eliminated. With the arrival of the Global ROM, even the characteristics of the themes were lost, the application being blocked for years. In addition, the arrival of the Global ROM introduced the change of several Xiaomi applications for those of Google.

 

Although thanks to the arrival of Xiaomi to the Global market, users of this market do not need to resort to importing devices from China, many of us have seen the need to resort to*changing the Global ROM for the Chinese version or for ROMs from third parties. This is due to poor Global ROM optimization. By releasing so many devices a year and in so many variants, it has made global version support*dire. In recent months we have seen devices that have become unusable when poorly developed OTA updates are released, that practically*all devices contain serious errors*that make it impossible to use the terminals correctly and that many devices take months to correct any errors they have.

 

You just have to go around Google, Mi Community or social networks to check the thousands of users who are having problems with their Xiaomi devices.

 

Since this statement, we ask for a series of solutions so that users who have been from the beginning and those who have been arriving later continue to use Xiaomi devices and we are not forced to look for alternatives in other places.

 

Better support for Global ROMs

 

We ask for better support for Global ROMs, with the creation of*a department in Europe*dedicated exclusively to Global ROMs,*greater contact with users*and error reporting.

 

Not having a development department outside of China causes the developers themselves*not to test the ROMs in European or American territory, therefore, many of the errors are not detected until the update has been released. It also causes the developer-user contact to be harmed by language, time, culture and tool barriers.

by

 

We like Xiaomi, but not the direction the company is taking,*the price increase on the devices*should have turned into better support, but instead it has gotten worse. It is no longer the same company that was called "Quality-Price" or*that cared more about Mi Fans than sales. That is why from this statement we encourage the original company to*change course again and return to what it was before*and to listen to the Mi Fans again.

 

A cordial greeting. The MIUIes Team and all users who have signed this petition.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...