Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Εγώ όσα καλώδια και να δοκίμασα μου βγάζει μόνο γρήγορη φόρτιση. Turbo έβγαζε μόνο με το καλώδιο που είχε μέσα στο κουτί του...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το έδωσα στο γιό μου για να το χρησιμοποιεί. είναι 15 χρονών οπότε ξέρει να χειρίζεται ένα smartphone. τον παίρνω εχθές τηλέφωνο και ενώ τον άκουγα εκείνος δε με άκουγε. αφού γύρισε σπίτι ξαναδοκιμάσαμε. τα ίδια. αφού του κάναμε επανεκκίνιση, τον ξανακάλεσα και δούλευε κανονικά. δεν το ήξερα αλλά το είχε ξανακάνει λέει. επίσης η θύρα 3.5mm μια δουλεύει και μιά όχι. συνήθως μετά από επανεκκίνηση και σε αυτή τη περίπτωση. να πω ότι το κινητό εγώ δεν το χρησιμοποιούσα ώστε να αναγνωρίσω αυτά τα θέματα. το μόνο που μου είχε "βγάλει" είναι ότι στην αρχή δε διάβαζε τη sim, αλλά την έβγαλα και την τοποθέτησα πάλι και δούλεψε.... Ξέρετε κάτι για τα παραπάνω; μιά βοήθεια γιατί ο "μικρός" έχει αρχίσει τη γκρίνια για καινούργιο κινητό....
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα ν' αλλάξεις την SIM.... Αφού δεν την διάβαζε σωστά εξ αρχής μπορεί να έχει φθαρεί....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα στο γιό μου για να το χρησιμοποιεί. είναι 15 χρονών οπότε ξέρει να χειρίζεται ένα smartphone. τον παίρνω εχθές τηλέφωνο και ενώ τον άκουγα εκείνος δε με άκουγε. αφού γύρισε σπίτι ξαναδοκιμάσαμε. τα ίδια. αφού του κάναμε επανεκκίνιση, τον ξανακάλεσα και δούλευε κανονικά. δεν το ήξερα αλλά το είχε ξανακάνει λέει. επίσης η θύρα 3.5mm μια δουλεύει και μιά όχι. συνήθως μετά από επανεκκίνηση και σε αυτή τη περίπτωση. να πω ότι το κινητό εγώ δεν το χρησιμοποιούσα ώστε να αναγνωρίσω αυτά τα θέματα. το μόνο που μου είχε "βγάλει" είναι ότι στην αρχή δε διάβαζε τη sim, αλλά την έβγαλα και την τοποθέτησα πάλι και δούλεψε.... Ξέρετε κάτι για τα παραπάνω; μιά βοήθεια γιατί ο "μικρός" έχει αρχίσει τη γκρίνια για καινούργιο κινητό....
Μήπως βάζατε βγάζατε ακουστικά πολλές φορές και έχει πάθει ζημιά η 3,5 υποδοχή αν έχει πρόβλημα λογικά να κόβει το ακουστικό και να μην σε ακούει.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έδωσα στο γιό μου για να το χρησιμοποιεί. είναι 15 χρονών οπότε ξέρει να χειρίζεται ένα smartphone. τον παίρνω εχθές τηλέφωνο και ενώ τον άκουγα εκείνος δε με άκουγε. αφού γύρισε σπίτι ξαναδοκιμάσαμε. τα ίδια. αφού του κάναμε επανεκκίνιση, τον ξανακάλεσα και δούλευε κανονικά. δεν το ήξερα αλλά το είχε ξανακάνει λέει. επίσης η θύρα 3.5mm μια δουλεύει και μιά όχι. συνήθως μετά από επανεκκίνηση και σε αυτή τη περίπτωση. να πω ότι το κινητό εγώ δεν το χρησιμοποιούσα ώστε να αναγνωρίσω αυτά τα θέματα. το μόνο που μου είχε "βγάλει" είναι ότι στην αρχή δε διάβαζε τη sim, αλλά την έβγαλα και την τοποθέτησα πάλι και δούλεψε.... Ξέρετε κάτι για τα παραπάνω; μιά βοήθεια γιατί ο "μικρός" έχει αρχίσει τη γκρίνια για καινούργιο κινητό....

 

Στείλτο πίσω όσο είναι νωρίς

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα, μου έβγαλε ενημέρωση εφαρμογών συστήματος και κατά λάθος πάτησα αγνόηση. Ξανά μπήκα αλλά τώρα δεν μου το βγάζει...τι πρέπει να κάνω για να μου το εμφανίσει?
Link to comment
Share on other sites

@jpower73

Ναι , καπου στην Ινδια :) Το προγραμμα (για την global) λεει "late Q2" , που σημαινει καπου στον Αυγουστο...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, έχω το Note 9 Pro από τα Χριστούγεννα. Έχω την έκδοση 6/128GB. Δεν είχα κανένα πρόβλημα, αλλά εδώ και δύο ημέρες περίπου μου κάνει ξαφνικά κάποια κολλήματα όταν βρίσκομαι μέσα σε κάποια εφαρμογή και αμέσως μετά κάνει από μόνο του επανεκίνηση. Ξέρει κάποιος κάτι, ή έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

@jpower73

Ναι , καπου στην Ινδια :) Το προγραμμα (για την global) λεει "late Q2" , που σημαινει καπου στον Αυγουστο...

 

Τα νέα πάντως δεν είναι καλά.

Προβλήματα με την Εμβέλεια του wifi και πολύ λαγκαρισμα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα πάντως δεν είναι καλά.

Προβλήματα με την Εμβέλεια του wifi και πολύ λαγκαρισμα

 

Μέχρι τον Αύγουστο που έρθει εδώ πιστεύω θα έχουν λυθεί αυτά.

Σε εμένα συνέβη το εξής παράδοξο. Αντιμετώπιζα πρόβλημα με το double tap στην οθόνη και το δαχτυλικο αποτύπωμα. Δεν ξυπνούσε η οθόνη. Ήθελε πολλές προσπάθειες. Ξαφνικά όλα δουλεύουν άψογα. Υποθέτω κάποια εφαρμογή δημιουργούσε το κόλλημα και με update έστρωσε.

Φτου φτου μη το ματιαξω.

Link to comment
Share on other sites

4748gfkx.jpg

 

Πολύ καλό.

Αυτό η έκδοση είναι που λέει η xiaomi ότι θα μπορείς να σβήσεις σχεδόν όλο το bloatware από την συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

οχι είναι απλά ενα ωραιο θεμα
Δε το βρίσκω σα project X αλλά σαν hola X. Είναι το ίδιο??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιλέξτε χώρα Ινδία στις ρυθμίσεις

 

Χώρα πως αλλάζεις γτ πατάω πάνω στο Ελλάδα κ δεν αλλάζει

Edited by makrixeris92
Το βρήκα οκ
Link to comment
Share on other sites

Χώρα πως αλλάζεις γτ πατάω πάνω στο Ελλάδα κ δεν αλλάζει

Πατώντας στο Ελλάδα δεν σε βγάζει τις υπόλοιπες χώρες; Πώς γίνεται αυτό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε Ρωσία και Ιταλία

 

Αν έχεις telegram δοκίμασε να ανοίξεις το λινκ του σχεδιαστή μέσω browser

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό θέμα. Μόλις το έβαλα κι εγώ

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ένα περίεργο πρόβλημα.

Ξαφνικά όταν κάποιος με καλεί στη 2η sim δεν ακούγεται καθόλου ήχος, ούτε με ακουστικά, ούτε χωρίς αυτά. Άμα έχεις το τηλ μπροστά σου δείχνει να γίνεται η κλήση αλλά ήχος γιοκ. Με αποτέλεσμα να "χάνονται σημαντικές κλήσεις". Οι κλήσεις στην 1η sim γίνονται κανονικά με ήχο.

Από εφαρμογές έχω τις default σε dialer, messages κτλ κτλ.

 

Καμιά ιδέα?

 

EDIT

Μετά από διάφορα, όπως αλλαγή ήχου κλήσης στη 2η sim, διαγραφή cache στις κλήσεις και στο τηλ, ενεργοποίηση/απενεργοποίηση sim, απεγκατάσταση/ επανεγκατάσταση των υπηρεσιών εταιρίας κινητής κτλ κτλ, προφανώς και ένα σωρό επανεκκινήσεις, τώρα δέιχνει να δουλεύουν οι κλήσεις και στις 2 sim κανονικά. Το κακό είναι πως δεν κατάφερα να εντοπίσω τι ακριβώς έφταιξε. Και ελπίζω να μη χρειαστεί ξανά.

Edited by akisakis
Join The Life
Link to comment
Share on other sites

Θήκη διάφανη με προστασία για την κάμερα ( όπως αυτή που είχε στο κουτί) ξέρει κάποιος;

Είναι ωραίο αν φαίνεται η πλάτη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...