Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Μήπως σε κάποια φάση της ημέρας απενεργοποιεις την Default κάρτα οπότε στο γυρνάει στην άλλη?

 

Σε port που είχα κάνει μια emui το είχε αυτό το κουσούρι

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μήπως σε κάποια φάση της ημέρας απενεργοποιεις την Default κάρτα οπότε στο γυρνάει στην άλλη?

 

Σε port που είχα κάνει μια emui το είχε αυτό το κουσούρι

Δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-gallery/miui-gallery-2-2-17-24-release/miui-gallery-2-2-17-24-android-apk-download/

 

Απλή εγκατάσταση.

Τελευταία έκδοση με αρκετές βελτιώσεις.

 

Αυτό είναι της 2,2,17,22. Η.... 24 έχει κάτι περισσότερο

x6o9wj4d.jpg

 

https://www.rprna.com/apps/download-the-latest-miui-gallery-apk-01-february/

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα χρώματα της οθόνης υπάρχει η δυνατότητα για αυτόματη ρύθμιση όπως για παράδειγμα να αυξηθεί το κοντραστ,η αντίθεσή Καλό? Στο mi 10 lite το έχω δει σε live.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο τελευταίος beta του nova launcher μου κρασαρε. Ξανά έβαλα τον τελευταίο από Google Play

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν έχει απαντηθεί ξανά αλλά με δυσκολεύουν πάρα πολύ όλα αυτά τα shortcuts πού βρίσκονται στο screensaver πολύ συχνά σταματάει να παίζει μουσική ή ανοίγει ο φακός και με δυσκολεύουν Υπάρχει κάποια λύση να τα αφαιρέσω;

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να το πάρω για τον πατέρα μου, αλλά έχω χαθεί λίγο στις εκδόσεις....

Το 6/128 είναι το Pro με τον Snapdragon, αν δεν κάνω λάθος.

Για να έχω διετή εγγύηση από infoquest, αποκλείουμε σκρουτζομάγαζα;

Επίσης, αν το βρω σε μεταχειρισμένο, υπάρχει κάποιος "κωδικός" που θα υποδεικνύει ότι είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να το πάρω για τον πατέρα μου, αλλά έχω χαθεί λίγο στις εκδόσεις....

Το 6/128 είναι το Pro με τον Snapdragon, αν δεν κάνω λάθος.

Για να έχω διετή εγγύηση από infoquest, αποκλείουμε σκρουτζομάγαζα;

Επίσης, αν το βρω σε μεταχειρισμένο, υπάρχει κάποιος "κωδικός" που θα υποδεικνύει ότι είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας;

Ευχαριστώ.

 

Για εγγύηση θα πρέπει να δεις ποια καταστήματα είναι συνεργαζόμενα με infoquest

Link to comment
Share on other sites

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την τελευταια gcam πανω να την δοκιμασω

https://www.cyanogenmods.org/redmi-note-9-pro-max-gcam/

την ultra wide camera εδω πως την ενεργοποιω γνωριζει κανεις ?

δεν εβγαλα ακρη με τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την τελευταια gcam πανω να την δοκιμασω

https://www.cyanogenmods.org/redmi-note-9-pro-max-gcam/

την ultra wide camera εδω πως την ενεργοποιω γνωριζει κανεις ?

δεν εβγαλα ακρη με τις ρυθμισεις

 

Δεν χρησιμοποιω την "τελευταια" gcam , γιατι ως γνωστον τελευταια εκδοση δεν σημαινει και καλυτερη (για το συγκεκριμενο κινητο) εκδοση , αλλα συνηθως αν μια gcam υποστηριζει χρηση της ultrawide , τοτε η επιλογη της γινεται με καποιο tap στο zoom νουμερο. Σε αυτην που χρησιμοποιω εγω δηλ , αν κλικαρω το x1 που εμφανιζεται στο viewport , γινεται x0.7 ή κατι τετοιο και στην ουσια γυρναει στην ultrawide.

 

Σε αλλα νεα , τελευταια φορα που φορτισα το κινητο ηταν 2/2 στις 20:18 (τοτε το εβγαλα απο την πριζα οντας φορτισμενο στο 100%) και σημερα 7/2 στις 15:18 εφτασε στο 20%. Πες 15% αν το αφηνα μεχρι το βραδυ στις 20:18. Αρα μιλαμε για 5 μερες..που ομολογουμενως η χρηση που του κανω δεν ειναι και η πιο βαρια... αλλα ετσι κουβεντα να γινεται :)

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιω την "τελευταια" gcam , γιατι ως γνωστον τελευταια εκδοση δεν σημαινει και καλυτερη (για το συγκεκριμενο κινητο) εκδοση , αλλα συνηθως αν μια gcam υποστηριζει χρηση της ultrawide , τοτε η επιλογη της γινεται με καποιο tap στο zoom νουμερο. Σε αυτην που χρησιμοποιω εγω δηλ , αν κλικαρω το x1 που εμφανιζεται στο viewport , γινεται x0.7 ή κατι τετοιο και στην ουσια γυρναει στην ultrawide.

 

 

 

Σε αλλα νεα , τελευταια φορα που φορτισα το κινητο ηταν 2/2 στις 20:18 (τοτε το εβγαλα απο την πριζα οντας φορτισμενο στο 100%) και σημερα 7/2 στις 15:18 εφτασε στο 20%. Πες 15% αν το αφηνα μεχρι το βραδυ στις 20:18. Αρα μιλαμε για 5 μερες..που ομολογουμενως η χρηση που του κανω δεν ειναι και η πιο βαρια... αλλα ετσι κουβεντα να γινεται :)

Οπότε η σωστότερη gcam για το κινητό μας με ultra ποια είναι; μπορεί να προτείνει κάποιος μια έκδοση που να δουλεύουν όλα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζω το hdr στο auto μπορεί να μου πει κάποιος πως καταλαβαίνω ότι ενεργοποιήθηκε; Ως προς τη ποιότητα της εικόνας δε βλέπω καμιά απολύτως διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Οπότε η σωστότερη gcam για το κινητό μας με ultra ποια είναι; μπορεί να προτείνει κάποιος μια έκδοση που να δουλεύουν όλα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω ποια ειναι η σωστοτερη , μιας και για να βγει τετοιο συμπερασμα πρεπει να δοκιμαστουν ολες με διαφορες ρυθμισεις. Αυτη που χρησιμοποιω εγω ειναι αυτη με καποιες custom ρυθμισεις. Βγαζει πολυ καλες φωτος την ημερα , πολυ καλο night mode , εχει υποστηριξη για την ultrawide και ολα τα καλουδια της gcam.

Γενικως εχω σκεφτει να χρησιμοποιω αυτην για τις καθημερινες φωτος , και για video , macro , 64M mode κλπ ιδιαιτερα χαρακτηριστικα να χρησιμοποιω το stock camera app. Θα προτιμουσα να χρησιμοποιω ενα app για ολα , αλλα το κοβω λιγο χλωμο να γινεται.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν έχει απαντηθεί η απορία μου,αλλά προχτές ήμουν με 24γιγα used και σήμερα με σερφαρισμα μονο δύο ημερών είμαι στα 25! Τι γίνεται;

 

Επίσης ας μου πει καποιος σας παρακαλώ πως θα γίνει ΝΑ ΜΗΝ εμφανίζονται στις επαφές τα ote, box, τηλεφωνητής κλπ.

Σας ευχαριστώ πολύ

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποια ειναι η σωστοτερη , μιας και για να βγει τετοιο συμπερασμα πρεπει να δοκιμαστουν ολες με διαφορες ρυθμισεις. Αυτη που χρησιμοποιω εγω ειναι αυτη με καποιες custom ρυθμισεις. Βγαζει πολυ καλες φωτος την ημερα , πολυ καλο night mode , εχει υποστηριξη για την ultrawide και ολα τα καλουδια της gcam.

Γενικως εχω σκεφτει να χρησιμοποιω αυτην για τις καθημερινες φωτος , και για video , macro , 64M mode κλπ ιδιαιτερα χαρακτηριστικα να χρησιμοποιω το stock camera app. Θα προτιμουσα να χρησιμοποιω ενα app για ολα , αλλα το κοβω λιγο χλωμο να γινεται.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Όντως αυτή που προτείνεις δουλεύει άψογα.. Αν σου είναι εύκολο να μου πεις και τις ρυθμίσεις σου. Να είσαι καλά και πάλι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Όντως αυτή που προτείνεις δουλεύει άψογα.. Αν σου είναι εύκολο να μου πεις και τις ρυθμίσεις σου. Να είσαι καλά και πάλι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες εδω και εδω , σκρινσοτς απο τις ρυθμισεις.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Δες εδω και εδω , σκρινσοτς απο τις ρυθμισεις.

σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ :)

 

Καλημέρα freddaras.Ειναι αυτα που σου ειχα προτεινει στις 2 Φεβρουαριου.Οποτε εαν τα ειχες περασει τοτε δεν χρειαζεται να αλλάξεις κάτι.Θα προσθέσω το εξής:Μόνο εαν σε πολύ σκοτεινους χώρους και σε μεγέθυνση προσέξεις τυχαία χρωματα (πχ.μπλε θορυβο) τότε ανεβασε λίγο το chroma denoise (θα ειναι λίγο εις βάρος γενικοτερα των χρωμάτων) και μείωσε ενα κλικ τον κορεσμο.Φυσικά εξαρτάται και απο την αισθητική σου.

Edited by jjokeris
Link to comment
Share on other sites

για σας και πάλι,

από τότε που πήγα vodafone έχω πάθει το εξής: όταν ανοίγω το κινητό και έχω σύνδεση μόνο σε data-4G δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι.

 

συνήθως το βάζω σε λειτουργία πτήσης και ξανά σε κανονική λειτουργία ώστε να συνδεθεί στο ίντερνετ και να κατεβάσω μηνύματα και ειδοποιήσεις!

 

επίσης όταν άνοιξα το κινητό μου είπε welcome to vodafone αλλάδε μου ερχόταν ούτε τα sms

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση , όταν πατάς τι νέο υπάρχει στην επιλογή αναβάθμιση μου βγάζει ένα λουκέτο και λέει ότι δεν έχω τις απαραίτητες άδειες για πρόσβαση στο αρχείο. Ξέρει κανείς γιατί το εμφανίζει αυτό; Η συσκευή δεν είναι root και έχει την τελευταία official global stable αναβάθμιση.
NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα freddaras.Ειναι αυτα που σου ειχα προτεινει στις 2 Φεβρουαριου.Οποτε εαν τα ειχες περασει τοτε δεν χρειαζεται να αλλάξεις κάτι.Θα προσθέσω το εξής:Μόνο εαν σε πολύ σκοτεινους χώρους και σε μεγέθυνση προσέξεις τυχαία χρωματα (πχ.μπλε θορυβο) τότε ανεβασε λίγο το chroma denoise (θα ειναι λίγο εις βάρος γενικοτερα των χρωμάτων) και μείωσε ενα κλικ τον κορεσμο.Φυσικά εξαρτάται και απο την αισθητική σου.

 

σε ευχαριστω φιλε μου και εσενα ..μεχρι στιγμης δουλευει αψογα ! :) το αφηνω ετσι !

νομιζω πλεον το κινητο μας τα εχει ΟΛΑ ....:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...