Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για να πάω από global rom σε eu θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader?

 

εννοείτε ότι θέλει

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω πως γίνεται να έχω δύο διαφορετικούς χρήστες, στην ίδια συσκευή; εννοώ να έχω τους επαγγελματικούς λογαριασμούς σε όλες τις εφαρμογές για ένα χρήστη, και όταν θέλω, τα πάντα να γυρίζουν στους προσωπικούς λογαριασμούς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση κ από εμένα. Παρατηρώ ότι έχω καλύψει ήδη τα 40 gb από τα 64 που έχω στην εσωτερ μνήμη, αν και δεν έχω πολλές εφαρμογές. Υπάρχει κάποιο κολπάκι να "ελαφρωσω" λιγάκι την εσωτερική μνήμη από τα Gb?? Έχω σβήσει αρκετές εφαρμογές, αλλά με το ρυθμό που πάνε, δεν βλέπω να αργούν να γεμίσουν κ τα 64 Gb....
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες βίντεο τα έχεις στην sd;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι και εαν έχετε πρόβλημα με την επανασύνδεση του WiFi, πείτε μου..

 

Εδω και λίγες μέρες έχω θέμα με το WiFi ενεργοποιώ τον wifi και ενώ βρίσκει το router κανονικά συνδέετε και λέει χωρίς ίντερνετ και μετά αποσυνδεετε τότε πρέπει χειροκίνητα να συνδεθώ και μετά πάλι γράφει χωρίς ίντερνετ αλλά στην πραγματικότητα έχει κανονικά ίντερνετ.. Τα φώτα σας.. Παίζει να είναι hardware;

Link to comment
Share on other sites

Εδω και λίγες μέρες έχω θέμα με το WiFi ενεργοποιώ τον wifi και ενώ βρίσκει το router κανονικά συνδέετε και λέει χωρίς ίντερνετ και μετά αποσυνδεετε τότε πρέπει χειροκίνητα να συνδεθώ και μετά πάλι γράφει χωρίς ίντερνετ αλλά στην πραγματικότητα έχει κανονικά ίντερνετ.. Τα φώτα σας.. Παίζει να είναι hardware;
Είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε το ρουτερ(vodafone). Δοκίμασε και κάποια άλλη συσκευή και αν κάνει το ίδιο τότε πιθανότατα φταίει το φούτερ.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα και τελικά έφταιγε το ρουτερ(vodafone). Δοκίμασε και κάποια άλλη συσκευή και αν κάνει το ίδιο τότε πιθανότατα φταίει το φούτερ.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Και εγώ vodafone έχω λες να είναι αυτό; ευχαριστώ πολύ θα δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και κάποια άλλη συσκευή και αν κάνει το ίδιο τότε πιθανότατα φταίει το φούτερ.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Εαν ειχε και κουκούλα,τοτε σιγουρα το φουτερ εφταιγε :lol::lol::lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα λίγο όμως. Με wind. Αλλά λίγα λεπτά. Ίσως έτυχε....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο που βλεπουμε την διαρκεια της εγγυησης της συσκευης μας ? Απο επισημα "χειλη" ? Οχι υποθετικα σεναρια.

Στο huawei p20 , εμπαινες στο μενου του account στις ρυθμισεις και σου ελεγε. Στο redmi δεν βλεπω κατι αντιστοιχο ...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Απο που βλεπουμε την διαρκεια της εγγυησης της συσκευης μας ? Απο επισημα "χειλη" ? Οχι υποθετικα σεναρια.

Στο huawei p20 , εμπαινες στο μενου του account στις ρυθμισεις και σου ελεγε. Στο redmi δεν βλεπω κατι αντιστοιχο ...

 

Απόδειξη αγοράς ημερομηνία..

Link to comment
Share on other sites

Απόδειξη αγοράς ημερομηνία..

 

Καταλαβα , δεν υπαρχει "ηλεκτρονικος" τροπος.

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα , δεν υπαρχει "ηλεκτρονικος" τροπος.

Κι από το IMEI της συσκευής. Αλλά δεν ξέρω με ποιον τρόπο. Συνήθως στα Service το βλέπουν αυτό από τον υπολογιστή.

Edit:

https://www.imei.info/

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια το Xiaomi Redmi Note 9T τι ειναι ? το ιδιο μοντέλο αλλα πιο εξελιγμένο ?:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια το Xiaomi Redmi Note 9T τι ειναι ? το ιδιο μοντέλο αλλα πιο εξελιγμένο ?:)

και γω ήθελα να ρωτήσω το ίδιο!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια το Xiaomi Redmi Note 9T τι ειναι ? το ιδιο μοντέλο αλλα πιο εξελιγμένο ?:)
Άλλο τηλέφωνο είναι, το 9Τ φοράει mediatek επεξεργαστή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο τηλέφωνο είναι, το 9Τ φοράει mediatek επεξεργαστή.

:lol::lol::lol:

ρωταω γιατι ειμαι σχετικα καινουργιος στα xiaomi και εχω χαοθει ...:lol:

στις καμερες εχουν διαφορα ξερεις ?

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Εδώ η ίδια η xiaomi έχει χάσει την μπάλα με τόσα τηλέφωνα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το Xiaomi Redmi Note 9T τι ειναι ? το ιδιο μοντέλο αλλα πιο εξελιγμένο ?:)

 

Επειδή ήθελε η Redmi να βάλει στα μοντέλα της ένα 5G και με Snapdragon θα ανέβαινε το κόστος πολύ πέταξε τον σχετικά καλό Mediatek Dimensity 800U να κάνει την δουλειά της. όμως η συσκευή δεν βγαίνει κάν με 6gb ram..είναι απλή midrange συσκευή των 4gb ram..και απο κάμερες δεν θα έλεγα οτι ξεπερνάει το redmi note 9 Pro..το αντίθετο θα έλεγα.Στην ουσία δεν έχει να αναδείξει κάτι καλύτερο απο τα άλλα μοντέλα..απλα οτι είναι 5G..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια απορία...μέχρι πριν λίγες μέρες όποτε έστελνα μήνυμα (SMS) μου είχε ως επιλογή την πρώτη κάρτα σιμ (την οποία έχω βάλει από τις ρυθμίσεις ως επιλογή για τηλεφώνα και μηνύματα). Εδώ και 2-3 μέρες μόνο του όποτε στέλνω μήνυμα το στέλνει με τη 2η σιμ χωρίς να έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις. Έχετε καμιά ιδέα γιατί το κάνει αυτό?:worry::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια απορία...μέχρι πριν λίγες μέρες όποτε έστελνα μήνυμα (SMS) μου είχε ως επιλογή την πρώτη κάρτα σιμ (την οποία έχω βάλει από τις ρυθμίσεις ως επιλογή για τηλεφώνα και μηνύματα). Εδώ και 2-3 μέρες μόνο του όποτε στέλνω μήνυμα το στέλνει με τη 2η σιμ χωρίς να έχουν αλλάξει οι ρυθμίσεις. Έχετε καμιά ιδέα γιατί το κάνει αυτό?:worry::worry::worry:

 

Όταν συντάσσεις ένα SMS, εάν πατήσεις το νουμεράκι της SIM, δεν σου επιτρέπει να το αλλάξεις; Λογικά θα κρατήσει το τελευταίο που θα διαλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν συντάσσεις ένα SMS, εάν πατήσεις το νουμεράκι της SIM, δεν σου επιτρέπει να το αλλάξεις; Λογικά θα κρατήσει το τελευταίο που θα διαλέξεις.

Ναι μου εμφανιζει να διαλεξω αλλα για καποιο λογο ενω πριν μου ειχε μονο του την 1η σιμ τωρα βγαζει συνεχεια την 2η...και αν την αλλαζω και πχ στειλω το μνμ και ξαναμπω μου εχει παλι τη 2ησαν αρχικη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...