Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Δηλαδή δεν θα γενικευτεί σε όλες τις Android συσκευές;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας και καλή χρονιά. Έχω πάρει και εγώ το Redmi 9 Pro εδώ και ενάμιση μήνα περίπου (black Friday από Κωτσόβολο 229€!). Είχα πριν το stock Android Mi A2. Είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά από τη συσκευή και, αν και με λίγο δυσπιστία αποφάσισα από stock Android να πάω σε Miui. Τελικά είναι πολύ βολική και παραμετροποιήσιμη. Έχω όμως ένα προβληματάκι που δεν είμαι σίγουρος αν φταίει το Redmi 9 Pro ή η εφαρμογή Zepp. Έχω το smartwatch Amazfit Verge. Το είχα και με την προηγούμενη συσκευή όπου και συνεργαζόταν άψογα συσκευή, εφαρμογή και smartwatch. Τώρα στο 9 Pro μου παρουσιάζει το εξής. Όταν, το βράδυ κυρίως, βγάζω το 9 Pro στο προφίλ «μην ενοχλείτε», το πρωί που το επαναφέρω στο κανονικό προφίλ δεν συνεργάζεται με το smartwatch. Δεν έρχονται π.χ. οι κλήσεις στο τηλέφωνο, ούτε και άλλες ειδοποιήσεις. Αυτό που κάνω είναι να πηγαίνω στην εφαρμογή Zepp και να τρέχω τη δοκιμαστική ειδοποίηση οπότε δέχομαι κανονικά κλήσεις και ειδοποιήσεις. Κάθε φορά κάνω αυτή τη διαδικασία. Το έχει και κάποιος άλλος; Είναι πρόβλημα της συσκευής ή της εφαρμογής;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την εφαρμογή χωρίς περιορισμούς στις ιδιότητες της? την έχεις κλειδώσει στα πρόσφατα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την εφαρμογή χωρίς περιορισμούς στις ιδιότητες της? την έχεις κλειδώσει στα πρόσφατα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι την έχω χωρίς περιορισμούς, ούτε έχω την κλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει το τηλέφωνο για να το πάρει κάποιος; Ακούω συνέχεια θετικά σχόλια. Στο χέρι κάθεται καλά η ειναι αρκετά μεγάλο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει το τηλέφωνο για να το πάρει κάποιος; Ακούω συνέχεια θετικά σχόλια. Στο χέρι κάθεται καλά η ειναι αρκετά μεγάλο;

Μεγαλο ειναι που σημαινει μεγαλη ευαναγνωστη οθονη αλλα και δυσκολη χρηση με το ενα χερι.

Ειναι βαρυ (προσωπικα δεν με ενοχλει) αλλα με εξωπραγματικη χωρις καμια υπερβολη μπαταρια (εχει τυχει απο πληρη φορτιση, με οχι μονιμα αναμενο wifi & BT,με κοντα 4 1/2 ωρες ομιλια και 7 ωρες οθονη,να πεσει στο 18% σε 8 μερες και καποιες ωρες).

Οσο με αφορα ειμαι υπερευχαριστημενος απο την αγορα.

Edited by jbelsan
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος υπόψη του μια εφαρμογή sms με διπλό inbox-outbox, ξεχωριστά για κάθε SIM;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

για οσους ενδιαφερονται για ηχογραφηση κλησεων εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/46141-JOYEUSE-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-twrp-xtrv-stable-root-links/ διαβαστε και αποφασηστε μονοι σας.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχα παραγγείλει και μου ήρθε το Redmi Note 9 Pro.

 

Θα σας πω εντυπώσεις μόλις το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή μου είναι δύσκολο να κάνω αναζήτηση σε όλες τις σελίδες του Θέματος, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με πρόβλημα στην κάμερα η εργοστασιακή . Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί.

Έχει γίνει reset και της εφαρμογής, τίποτα

Εγκατάσταση νεας 3rd εφαρμογής για κάμερα τίποτα.

Κάτι άλλο ή ανακατεύθυνση σε σελίδες του θέματος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή μου είναι δύσκολο να κάνω αναζήτηση σε όλες τις σελίδες του Θέματος, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με πρόβλημα στην κάμερα η εργοστασιακή . Ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί.

Έχει γίνει reset και της εφαρμογής, τίποτα

Εγκατάσταση νεας 3rd εφαρμογής για κάμερα τίποτα.

Κάτι άλλο ή ανακατεύθυνση σε σελίδες του θέματος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σου έπεσε;

Link to comment
Share on other sites

Σου έπεσε;

 

Οχι. Ξαφνικά ενώ μία μέρα πριν δούλευε κανονικά την επόμενη τίποτα.

Τώρα η μπροστινή κάμερα λειτουργεί όχι από μόνη της αλλά μόνο μέσω viber, messenger, Instagram. Η back μαυρίλα.

Πραγματικά περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: αξίζει η μετάβαση από note 6 Pro σε 9 Pro η να κάτσω στα αυγά μου;

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως αξιζει.

 

εξαρτάται βέβαια και τι χρήση κανεις.

αν σε καλυπτει αυτο που έχεις δεν υπαρχει κανενα νοημα να πας στο 9

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως αξιζει.

 

εξαρτάται βέβαια και τι χρήση κανεις.

αν σε καλυπτει αυτο που έχεις δεν υπαρχει κανενα νοημα να πας στο 9

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα γι'αυτό ακριβώς έβαλα την ερώτηση. Το 6 με καλύπτει άνετα ακόμα.... Το έχω κάπου 3 χρόνια. Άρα το κρατάω μέχρι να τα φτύσει και βλέπουμε τι θα έχει βγει ως τότε.

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα. φαντασου εγω θα εμενα με το note 4x αννμε καλυπτε η (απαισια) καμερα του!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ξαφνικά ενώ μία μέρα πριν δούλευε κανονικά την επόμενη τίποτα.

 

Τώρα η μπροστινή κάμερα λειτουργεί όχι από μόνη της αλλά μόνο μέσω viber, messenger, Instagram. Η back μαυρίλα.

 

Πραγματικά περίεργο.

Δεν δοκιμάζεις στις ιδιότητες της εφαρμογής της φωτογραφικής να κάνεις διαγραφή δεδομένων και να κάνεις μια επανεκκίνηση?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ξαφνικά ενώ μία μέρα πριν δούλευε κανονικά την επόμενη τίποτα.

Τώρα η μπροστινή κάμερα λειτουργεί όχι από μόνη της αλλά μόνο μέσω viber, messenger, Instagram. Η back μαυρίλα.

Πραγματικά περίεργο.

 

Αν θελεις μπορεις να μπεις σε ενα "κρυφο" μενου να την τσεκαρεις

https://xiaomiplanets.com/secretly-feeling-the-menu-in-miui-will-test-your-phone-from-head-to-toe%2C-this-is-how-you-activate-it/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Τρία θεματακια:

1. Πώς γίνεται να σας διαρκεί η μπαταρία τόσο πολύ; Πάνω από μιάμιση μέρα δεν έχω πάει.

2. Κάθε λίγο και λιγάκι μου ανάβει ειδοποιηση ότι το viber αποσυνδεθηκε και συνοδεύεται από ήχο πολυμέσων και μετά από λίγο ειδοποίηση "επιστροφή στο viber".

3. Έχω μόνιμα συνδεδεμένο Xiaomi miband4 και δεν με ειδοποιεί για εισερχόμενες κλήσεις viber (στα μηνύματα με ειδοποιεί) ενώ όταν το είχα στο Mi A2 lite με ειδοποιούσε.

Πώς τα αντιμετωπίζω;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμάζεις στις ιδιότητες της εφαρμογής της φωτογραφικής να κάνεις διαγραφή δεδομένων και να κάνεις μια επανεκκίνηση?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Καλημέρα.

Έχει γίνει και διαγραφή δεδομένων και επαναφορα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις της εφαρμογής. Δυστυχώς τίποτα δεν άλλαξε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν θελεις μπορεις να μπεις σε ενα "κρυφο" μενου να την τσεκαρεις

https://xiaomiplanets.com/secretly-feeling-the-menu-in-miui-will-test-your-phone-from-head-to-toe%2C-this-is-how-you-activate-it/

 

Καλημέρα.

Θα το δοκιμάσω και αυτό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει γίνει και διαγραφή δεδομένων και επαναφορα στις εργοστασιακές ρυθμίσεις της εφαρμογής. Δυστυχώς τίποτα δεν άλλαξε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλημέρα.

Θα το δοκιμάσω και αυτό.

Ευχαριστώ.

Μάλλον είσαι για Service δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...