Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Σε μένα δεν έχει θέμα πάντως. Έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις του messenger.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπήκα μόνος μου να βάλω από τις ρυθμίσεις τα μηνύματα του μεσεντζερ σε προτεραιότητα και μου έρχονται κανονικά τώρα... όμως τώρα κάθε φορά που έχω μήνυμα μου βγαίνει και ειδοποίηση ότι το μεσεντζερ καλύπτει εφαρμογή και κάτι τέτοιο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το xml μπορούμε να το τρέξουμε και σε gcam;

 

Μόνο για Trcam. Τώρα το τι θα κάνει σε άλλες εκδόσεις gcam άγνωστο.

Λογικα δεν θα παίξει

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ξάδερφος μου πήρε από Κωτσόβολο την εν λόγω συσκευή. Ελληνικής αντιπροσωπείας. Την ίδια μέρα του έκανε αναβάθμιση σε miui 12. Αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα. Στις εξερχόμενες κλήσεις , περίπου 1 στις 2 φορες, ενώ η κλήση έχει απαντηθεί και τρέχει και το χρονόμετρο δεν ακούγεται από πουθενά ο συνομιλητής , ούτε από το ακουστικό ούτε από το ηχείο αν βάλει ανοιχτή ακρόαση. Κλείνει την κλήση και παίρνει ξανά και λειτουργεί. συνάδελφος του έχει και αυτός το ιδιο πρόβλημα ακριβώς. Έχει κάνει ενημέρωση όλες τις εφαρμογές της xiaomi από το μενού ρυθμίσεων. Είναι κάποιο γνωστό bug του miui 12;

Επισης όταν έχει αναπάντητες κλήσεις τις βλέπει στην οθόνη κλειδώματος, έχει και το badge στο εικονίδιο των κλήσεων (π.χ. 3 κλησεισ) αλλά όταν μπαίνει στο αρχείο κλήσεων δεν φαίνονται στην λίστα. Κάνοντας επανεκκίνηση την συσκευή φαίνονται οι αναπαντητες κλήσεις στην λίστα κλήσεων. Εννοείται έχει κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχη αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Καμία γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ξάδερφος μου πήρε από Κωτσόβολο την εν λόγω συσκευή. Ελληνικής αντιπροσωπείας. Την ίδια μέρα του έκανε αναβάθμιση σε miui 12. Αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα. Στις εξερχόμενες κλήσεις , περίπου 1 στις 2 φορες, ενώ η κλήση έχει απαντηθεί και τρέχει και το χρονόμετρο δεν ακούγεται από πουθενά ο συνομιλητής , ούτε από το ακουστικό ούτε από το ηχείο αν βάλει ανοιχτή ακρόαση. Κλείνει την κλήση και παίρνει ξανά και λειτουργεί. συνάδελφος του έχει και αυτός το ιδιο πρόβλημα ακριβώς. Έχει κάνει ενημέρωση όλες τις εφαρμογές της xiaomi από το μενού ρυθμίσεων. Είναι κάποιο γνωστό bug του miui 12;

Επισης όταν έχει αναπάντητες κλήσεις τις βλέπει στην οθόνη κλειδώματος, έχει και το badge στο εικονίδιο των κλήσεων (π.χ. 3 κλησεισ) αλλά όταν μπαίνει στο αρχείο κλήσεων δεν φαίνονται στην λίστα. Κάνοντας επανεκκίνηση την συσκευή φαίνονται οι αναπαντητες κλήσεις στην λίστα κλήσεων. Εννοείται έχει κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχη αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Καμία γνώμη;

 

DOA και να μην αργεί

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι ειναι αυτο ?

 

Video player με πλήρη λειτουργίας pop up video

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

@asikis ...Με την 12 της γυναίκας εδώ και αρκετές μέρες δεν μου έχει παραπονεθεί για τις κλήσεις που αναφέρεις
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για τος απαντήσεις παιδιά. DOA δεν μπορεί γιατί το έχει ήδη δυο εβδομάδες. Μπορεί απλά να το στείλει στο σέρβις και ο θεός βοηθός.

Απλά είπα μήπως ήταν κανένα γνωστό θέμα που αναμένεται να φτιαχτεί με καμία αναβάθμιση.

Του είπα να το δουλέψει λίγες ημέρες με τον dialer της google μήπως παίξει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται με τον συγκεκριμένο dialer να το χρησιμοποιήσει και μας ενημερώνεις ξανά ✌️
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό και ύστερα από αρκετά μοντέλα άφησα το τίμιο redmi note 4x

και ήρθα στο 9 pro. Δεύτερη ημέρα χρήσης και η πρώτη ερώτηση είναι η εξής. Έχω το band 4 και ενώ στο 4x ύστερα από reboot συνδεόταν αυτόματα τώρα στο 9 pro για να συνδεθεί πρέπει να έχω το location ανοιχτό ενώ στο 4x δεν το είχα. Έχω δώσει στην εφαρμογή τα απαραίτητα permissions. Καμία ιδέα? Χαίρομαι πάρα πολύ παντός που ξαναμπηκα στην κοινότητα. Θυμάμαι όταν προτοξεκινησα να ασχολούμαι είχα φλασαρει το Xperia x1(Windows) να τρεχει android. Ωραίες εποχές.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό καιρό και ύστερα από αρκετά μοντέλα άφησα το τίμιο redmi note 4x

και ήρθα στο 9 pro. Δεύτερη ημέρα χρήσης και η πρώτη ερώτηση είναι η εξής. Έχω το band 4 και ενώ στο 4x ύστερα από reboot συνδεόταν αυτόματα τώρα στο 9 pro για να συνδεθεί πρέπει να έχω το location ανοιχτό ενώ στο 4x δεν το είχα. Έχω δώσει στην εφαρμογή τα απαραίτητα permissions. Καμία ιδέα? Χαίρομαι πάρα πολύ παντός που ξαναμπηκα στην κοινότητα. Θυμάμαι όταν προτοξεκινησα να ασχολούμαι είχα φλασαρει το Xperia x1(Windows) να τρεχει android. Ωραίες εποχές.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Και σε εμένα το ίδιο ακριβώς κάνει με το mi band 4. Αν δεν ανοίξω GPS δεν συνδέεται. Αυτό που κάνω είναι να ανοίγω το GPS και μόλις συνδεθεί το κλείνω. Βέβαια δεν θα έπρεπε να δουλεύει έτσι αλλά ποιος ξέρει γιατί θέλει με το ζόρι έστω για λίγο ανοικτό GPS....

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/file/5SwRkK6J#4lPixDOyL-bMxJJIdcVoJh68KaH9DGq_IrnX8a5vLVE

 

Βελτιωμένη νυχτερινή και ακόμη πιο βελτιωμένη astro.

Είσαι άρχοντας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα πως μπορώ να το λύσω βρε παιδιά γιατί τρεις μέρες τώρα μου σπάει τα νεύρα 5b5fbb31a649c9174331c3ee2355ef34.jpg

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο ακριβώς κάνει με το mi band 4. Αν δεν ανοίξω GPS δεν συνδέεται. Αυτό που κάνω είναι να ανοίγω το GPS και μόλις συνδεθεί το κλείνω. Βέβαια δεν θα έπρεπε να δουλεύει έτσι αλλά ποιος ξέρει γιατί θέλει με το ζόρι έστω για λίγο ανοικτό GPS....

 

Παιδιά σβήστε εφαρμογή και cache(επανεγκατασταση εννοείται)και επαναφορά το mi band και επανέρχεται..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σβήστε εφαρμογή και cache(επανεγκατασταση εννοείται)και επαναφορά το mi band και επανέρχεται..

Στο miui 11 το είχα δοκιμάσει να κάνω αυτά που λες αλλά δεν έφτιαξε. Η φάση είναι ότι το mi band 4 στο Bluetooth το έχει με το μήνυμα " έγινε άρση σύζευξης" και φεύγει μόνο αν ανοίξω gps έστω και για λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Στο miui 11 το είχα δοκιμάσει να κάνω αυτά που λες αλλά δεν έφτιαξε. Η φάση είναι ότι το mi band 4 στο Bluetooth το έχει με το μήνυμα " έγινε άρση σύζευξης" και φεύγει μόνο αν ανοίξω gps έστω και για λίγο.

 

Μήπως να δοκιμάσεις να να αποσυζευξεις το mi band και μετά να ξανά κάνεις σύζευξη;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα πως μπορώ να το λύσω βρε παιδιά γιατί τρεις μέρες τώρα μου σπάει τα νεύρα 5b5fbb31a649c9174331c3ee2355ef34.jpg

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Και σε μένα το κάνει μια στις 50.

ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΈΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΊΑ ΤΗΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΊΑΣ ΣΧΕΤΙΚΆ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΒΑΘΜΊΣΕΙΣ ΤΩΝ MIUI.

ΔΟΥΛΊΤΣΑ ΝΑ ΈΧΟΥΝ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Σε ευχαριστώ για την απάντηση jpower73. Είναι από αυτά που συμβαίνουν όταν παίρνεις καινούργια συσκευή και σου φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά. Αλλά απλά έχεις συνηθίσει την παλιά συσκευή.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 να σε ρωτήσω κάτι άσχετο με το νήμα αλλά στο στοιχείο σου.

Για να κάνεις port μια rom πρέπει να έχεις χαρτί Πανεπιστημίου?

Δηλαδή έχουμε ένα tablet που είχε Android 4.4 και βρήκα με το ζόρι Resurrection Android 6. Τίποτε παραπάνω δεν υπάρχει μπορεί να μπει Android 7.0?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/file/5SwRkK6J#4lPixDOyL-bMxJJIdcVoJh68KaH9DGq_IrnX8a5vLVE

Βελτιωμένη νυχτερινή και ακόμη πιο βελτιωμένη astro.

 

Πως το κάνουμε import αυτό; Δε μπορώ να το βρω..

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/file/VCAyQBLL#1dR2iJu3L2iC93C3oHIC3J7LY1p-D7bZWDHEIsGe6B4

 

Trcam ultimate xml

:lol:

Νομίζω ότι αυτό τα σπάει.

Απίστευτα χρώματα, ευκρίνεια σε μέρα και νύχτα.

Δε νομίζω ότι μπορώ να πάρω κάτι καλύτερο

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάποιος αυτες τις θήκες; Spigen Ultra Hybrid Back Cover Πλαστικό Matte Black ή την liquid crystal που είναι ολη διάφανη.

Είναι το ίδιο βαριες όσο η rugged armor;

Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνουμε import αυτό; Δε μπορώ να το βρω..

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/settings09/

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@jpower73 να σε ρωτήσω κάτι άσχετο με το νήμα αλλά στο στοιχείο σου.

Για να κάνεις port μια rom πρέπει να έχεις χαρτί Πανεπιστημίου?

Δηλαδή έχουμε ένα tablet που είχε Android 4.4 και βρήκα με το ζόρι Resurrection Android 6. Τίποτε παραπάνω δεν υπάρχει μπορεί να μπει Android 7.0?

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Είναι ίδιος porting guide. Μπαίνει Άνετα

Λογικα θα υπάρχει και σε 7

Δες λίγο σε needrom

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...