Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

https://i.stack.imgur.com/Amtuz.png

 

Θες Android Studio

 

Δεν βλέπω αυτά που λες ακόμα KAI στο Android Studio μήπως είναι με άλλη γλώσσα, αν θες και όταν έχεις χρόνο, σου στέλνω το link με PM και να γράφουμε εκεί να μην χαλάμε το νήμα εδώ με άσχετα, αλλά δεν ξέρω compiled apk αν γίνεται κάτι.

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σημερινή τιμή 172,57 τιμή Φιξ από bangood στα ίδια ακριβώς χρήματα το poco x3 τι προτείνετε;

 

Έχω και αυτή την απορία..... Για πείτε?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω ψάξει ο Ρυθμός ανανέωσηςτης οθόνης είναι καλύτερος στο poco x3 στα υπόλοιπα νομίζω είναι τα ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση άσχετη με το τηλέφωνο του θέματος, πέρα από το ότι προέκυψε με την αγορά του Note 9 Pro σε αντικατάσταση του Note 5 Pro. Το δε Note 5 Pro το έκανα επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και το έδωσα στη γυναίκα για αντικατάσταση ενός Samsung J7. Σήμερα το παίρνω στα χέρια και βλέπω αυτό:

 

Viber-2020-11-28-22-17-03.jpg

 

Στην κάτω γραμμή, κάτω από τα εικονίδια του Note 5 Pro (που δουλεύουν κανονικά) φαίνονται τα εικονίδια του J7 (ανενεργά). Το ίδιο και στη γραμμή κατάστασης, κάτω από τις πληροφορίες του Note 5 Pro (ώρα, wifi, μπαταρία, σήμα κλπ) φαίνονται τα αντίστοιχα του J7. Δοκίμασα να αλλάξω ταπετσαρία αλλά τζίφος. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να έκανε κατά λάθος επαναφορά κάποιου back up. Καμιά ιδέα για να γλυτώσω την επαναφορά και στήσιμο από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

 

(βέβαια αυτό ποιο πολύ για screenshot μου κάνει παρά για πρόβλημα :) )

 

Πραγματικά θέλω να χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο... Θα περιμένω να γυρίσει από τη δουλειά για να χτυπήσω το δικό της πρώτα.

 

Ευχαριστώ φίλε.

Edited by apostolispd
Link to comment
Share on other sites

για τις συγκρισεις πανω με το Poco ..το poco ειναι αδιαβροχο η κανω λαθος ? (κατι που δεν ειναι το redmi )
Link to comment
Share on other sites

στην αρχικη οθονη στον καιρο σας δειχνει και το ονομα της περιοχης που ειστε ή εμενα γραφει μονο αν εχουμε λιακαδα, βροχη κλπ. Την περιοχη μου την βλεπω αν πατησω στην εφαρμογη και δω λεπτομέρειες
Link to comment
Share on other sites

για τις συγκρισεις πανω με το Poco ..το poco ειναι αδιαβροχο η κανω λαθος ? (κατι που δεν ειναι το redmi )

 

Οχι πληρως αδιαβροχο.Μονο σε σκονη και μερικες πιτσιλιές....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη φορά μου συμβαίνει το ακόλουθο, κλειστό το κινητό πατάω power button για άνοιγμα και εμφάνιζεται fast boot message στην οθόνη, για πολύ ώρα, πατάω πάλι power button και ξεκινάει πάλι κανονικά, έχει κανείς καμμία ιδέα τι μπορεί να είναι; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχουνε κολλήσει στην 12.01 ενώ το 8 pro ,είναι στην 12.05 . Ανάποδα τα πάνε ;

 

Μην συγκρίνεις εκδόσεις σε διαφορετικά τηλέφωνα. Κάτι που εμείς έχουμε στην 12.01 μπορεί τώρα να προστέθηκε στην 12.05 σε άλλο τηλέφωνο....Καμια σχέση η μία έκδοση με την άλλη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι πληρως αδιαβροχο.Μονο σε σκονη και μερικες πιτσιλιές....

 

Βασικά μπαίνει στις κάμερες σκόνη και στο poco x3 οπότε μόνο στα χαρτιά μάλλον είναι αδιάβροχο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεύτερη φορά μου συμβαίνει το ακόλουθο, κλειστό το κινητό πατάω power button για άνοιγμα και εμφάνιζεται fast boot message στην οθόνη, για πολύ ώρα, πατάω πάλι power button και ξεκινάει πάλι κανονικά, έχει κανείς καμμία ιδέα τι μπορεί να είναι; Ευχαριστώ

 

Τα volume up down σου δουλεύουν κανόνικα; Γιατί δείχνει το πρόβλημα σου ότι μάλλον κολλάει κάποιο. Fast boot νομίζω μπαίνει αν με κλειστό τηλ πατήσεις και κρατήσεις volume up και power.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δείχνουν κάποιο κόλλημα, και τις προάλλες είχε κολλήσει και έκανε απανωτές επανεκκινήσεις και μετά από ώρες άνοιξε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχουνε κολλήσει στην 12.01 ενώ το 8 pro ,είναι στην 12.05 . Ανάποδα τα πάνε ;

Όχι όλοι όμως. Εγώ πχ δεν έχω ακόμα την .05.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στα της γρήγορης φόρτισης (Xiaomi Turbo Charge) στα 30 Watt. Σήμερα μου ήρθαν δύο καλώδια της Baseus με δυνατότητα μέχρι 100 Watt (20V/5Α). Τα δοκίμασα με τρεις φορτιστές Blitzwolf στα 27W, 30W και 45W αντίστοιχα, αλλά τίποτα. Μέχρι γρήγορη φόρτιση πιάνει.

Υποθέτω ότι έχει να κάνει με τον εργοστασιακό φορτιστή. Μάλλον έχει κάποιο ειδικό αναγνωριστικό, τσιπάκι κλπ, ώστε μόνο μ' αυτόν να φορτίζει η συσκευή στα 30W.

Όχι ότι έχει κάποια ιδιαίτερη σημασία, έτσι κι αλλιώς η αυτονομία του είναι τόση καλή που πρακτικά η μπαταρία σου φτάνει άνετα για όλη μέρα, οπότε το βράδυ το βάζεις στην αργή φόρτιση για να έχεις και καλύτερη διάρκεια ζωής.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια η συσκευή τελικά σε όλα. Μπαταρία επιτέλους έστρωσε μια χαρά. Σήμερα 5 ώρες και 21 λεπτά sot και έχει 46%.

Το μοναδικό παράπονο το βάρος με την spigen rugged armor. Τρίτη μέρα και με πονάνε τα δάχτυλα και οι παλάμες. Με το redmi note 7 και την ίδια θήκες δεν αισθάνθηκα προς το βάρος.

Με το 9 pro δεν παλεύεται. Ελπίζω σε καμία εβδομάδα να το έχω συνηθίσει.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει και αυτό αλλά για κάποιο λόγο δεν μου εμφάνιζε όλα τα τηλέφωνα από τις επαφές, αν και δεν το πολυέψαξα. Είχες εσύ τέτοιο πρόβλημα;

 

Καλημερα, 10 τηλεφωνα που εχω βαλει δεν ειχα τετοιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, 10 τηλεφωνα που εχω βαλει δεν ειχα τετοιο προβλημα.

 

Έχεις ένα μονο νούμερο ανά επαφή; Η έχεις βάλει πλήρη στοιχεία στην καρτέλα κάθε επαφής;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στα της γρήγορης φόρτισης (Xiaomi Turbo Charge) στα 30 Watt. Σήμερα μου ήρθαν δύο καλώδια της Baseus με δυνατότητα μέχρι 100 Watt (20V/5Α). Τα δοκίμασα με τρεις φορτιστές Blitzwolf στα 27W, 30W και 45W αντίστοιχα, αλλά τίποτα. Μέχρι γρήγορη φόρτιση πιάνει.

Υποθέτω ότι έχει να κάνει με τον εργοστασιακό φορτιστή. Μάλλον έχει κάποιο ειδικό αναγνωριστικό, τσιπάκι κλπ, ώστε μόνο μ' αυτόν να φορτίζει η συσκευή στα 30W.

Όχι ότι έχει κάποια ιδιαίτερη σημασία, έτσι κι αλλιώς η αυτονομία του είναι τόση καλή που πρακτικά η μπαταρία σου φτάνει άνετα για όλη μέρα, οπότε το βράδυ το βάζεις στην αργή φόρτιση για να έχεις και καλύτερη διάρκεια ζωής.

Δοκίμασε αυτά τα καλώδια με τον μανισιο.

Σου βγάζει turbo?

 

Αν ναι, είναι θέμα φορτιστή

Αν όχι, είναι θέμα καλωδίου (το πιο πιθανό. Το μανισιο χρησιμοποιεί κάποιο πινάκι του usb που δίνει εντολή για το turbo charge animation)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτά τα καλώδια με τον μανισιο.

Σου βγάζει turbo?

 

Αν ναι, είναι θέμα φορτιστή

Αν όχι, είναι θέμα καλωδίου (το πιο πιθανό. Το μανισιο χρησιμοποιεί κάποιο πινάκι του usb που δίνει εντολή για το turbo charge animation)

 

Αυτά είναι type c σε type c. Θέλει αντάπτορα για να τα συνδέσω στο μανίσιο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την ειδοποίηση για την επικάλυψη;; 509c817c0780865eb5579b6446b9595d.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα μονο νούμερο ανά επαφή; Η έχεις βάλει πλήρη στοιχεία στην καρτέλα κάθε επαφής;

 

Ενα μονο νουμερο ανα επαφη, εχω διαλεξει ποιο να καλει στο Speed Dial, πχ κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...