Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, ξέρω ότι θα είναι μπροστά στα μάτια μου, αλλά δεν βρίσκω πως αλλάζω το pin της sim

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα παιδιά, ξέρω ότι θα είναι μπροστά στα μάτια μου, αλλά δεν βρίσκω πως αλλάζω το pin της sim

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις --> Κωδικοί και Ασφάλεια --> Απόρρητο ---> Κλέιδωμα Sim ---> Αλλαγή αριθμού PIN κάρτας SIM

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> Κωδικοί και Ασφάλεια --> Απόρρητο ---> Κλέιδωμα Sim ---> Αλλαγή αριθμού PIN κάρτας SIM
Σε ευχαριστώ πολύ..

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από όποιο ξέρει

Μέχρι πριν από λίγο , όταν ανέβαζα το δάκτυλο από την μέση της οθόνης προς τα επάνω άνοιγε η αναζήτηση Google

Τώρα εντελώς ξαφνικά μου ανοίγει ο φυλλομετρητής mi στην αντίστοιχη κίνηση

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να έχω την αναζήτηση Google ξανά;

Ευχαριστώ

 

στις ρυθμίσεις -> αρχική οθόνη , πρέπει να σου έχει google discover (on) και απο κάτω σαρώστε προς τα επάνω κτλπ... (on). αλλιώς δοκίμασε ρυθμίσεις -> εφαρμογές, διαχείριση εφαρμογών , τρείς τελίτσες πανω δεξιά, προεπιλεγμένες εφαρμογές, πρόγραμμα περιήγησης, chrome. δοκίμασε και πές μου.

NOKIA 808 PUREVIEW THE MOBILE KING - XIAOMI MI 10 PRO 5G USER.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Εδώ και σχεδόν 30ωρες, είμαι κάτοχος ενός γκρι που το λες και μπλε 6/128.

Γενικά δεν έχω κάτι να πω στα αρνητικά, πλην του πολύ τεχνητού προς το ψεύτικο ήχο του ακουστικού.

Ψάχνω να βρω πως θα έχω στην αρχική οθόνη κάποιες επαφές για άμεση κλήση , που είχαν αυτή τη λειτουργία πολλά προηγούμενα κινητά μου (samsung, doogge, lenovo, xiaomi) και με έχει βολεψει. Επίσης, δεν βρίσκω πως θα αλλάξω τη φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος.

Κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμίσεις -> αρχική οθόνη , πρέπει να σου έχει google discover (on) και απο κάτω σαρώστε προς τα επάνω κτλπ... (on). αλλιώς δοκίμασε ρυθμίσεις -> εφαρμογές, διαχείριση εφαρμογών , τρείς τελίτσες πανω δεξιά, προεπιλεγμένες εφαρμογές, πρόγραμμα περιήγησης, chrome. δοκίμασε και πές μου.

 

Για το πρώτο σκέλος της απάντησης σου υπάρχουν και οι δύο εντολές στο ρυθμίσεις/αρχική οθόνη του έχω επιλέξει αλλά όπως είπα μου ανοίγει ο φυλλομετρητής miui παρόλο που, έρχομαι στο δεύτερο σκέλος της απάντησης σου, προεπιλεγμενος περιηγητής είναι το chrome

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Εδώ και σχεδόν 30ωρες, είμαι κάτοχος ενός γκρι που το λες και μπλε 6/128.

Γενικά δεν έχω κάτι να πω στα αρνητικά, πλην του πολύ τεχνητού προς το ψεύτικο ήχο του ακουστικού.

Ψάχνω να βρω πως θα έχω στην αρχική οθόνη κάποιες επαφές για άμεση κλήση , που είχαν αυτή τη λειτουργία πολλά προηγούμενα κινητά μου (samsung, doogge, lenovo, xiaomi) και με έχει βολεψει. Επίσης, δεν βρίσκω πως θα αλλάξω τη φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος.

Κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γεια σου στην παρέα μας, θα σου πρότεινα για αρχή Nova Launcher και True Phone βάλε τα και δεν θα μετανιωσεις ότι θες γίνεται για πλάκα και πολλά παραπάνω.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πανευκολο στις ρυθμίσεις σύνδεση και κοινοποίηση, βάλε αυτό απενεργοποίησε το blokada και πες μου γνώμη.c111e5d6719b59cd4079c6f6884ae5dd.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαλιστα φιλε μου εντυπωσιάστηκα .....δεν το ηξερα αυτο ..κοιτα να δεις οσο ζεις μαθαίνεις :lol:

σε ευχαριστω για την πληροφορία ηταν πραγματικά πολυ χρήσιμη ..:)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα ενω ειναι επιλεγμενο το "μην ενοχλειτε" το led φως να αναβει οταν εχω καποια ειδοποιηση? γτ παρατηρησα οτι σε αυτη την επιλογη ενω ερχονται ειδοποιησεις κανονικα δεν αναβει το φως
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα. Υπέροχο.

Πώς μπορούμε παιδιά να βάλουμε μόνο στο facebook το ανοιχτό φόντο.

Μου αρέσει η σκοτεινή λειτουργία σε όλα εκτός από fb. Δε μπορώ να το βρω.

Ποσο βαρύ γίνεται το τηλ με τη spigen τη θήκη. Από το redmi note 7 τεράστια διαφορά σε βάρος. Ελπίζω να το συνηθίσω. Κανένα εξάωρο τώρα που ασχολούμαι με κούρασε τρομερά.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα φιλε μου εντυπωσιάστηκα .....δεν το ηξερα αυτο ..κοιτα να δεις οσο ζεις μαθαίνεις :lol:

 

σε ευχαριστω για την πληροφορία ηταν πραγματικά πολυ χρήσιμη ..:)

Όλη η δουλειά γίνεται μέσω dns απλά και ωραία , φαντάσου υπάρχει dns για γονικό έλεγχο πχ να κόβει πορνό κτλ , αλλάζεις dns και τέλος.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Εδώ και σχεδόν 30ωρες, είμαι κάτοχος ενός γκρι που το λες και μπλε 6/128.

Γενικά δεν έχω κάτι να πω στα αρνητικά, πλην του πολύ τεχνητού προς το ψεύτικο ήχο του ακουστικού.

Ψάχνω να βρω πως θα έχω στην αρχική οθόνη κάποιες επαφές για άμεση κλήση , που είχαν αυτή τη λειτουργία πολλά προηγούμενα κινητά μου (samsung, doogge, lenovo, xiaomi) και με έχει βολεψει. Επίσης, δεν βρίσκω πως θα αλλάξω τη φωτογραφία στην οθόνη κλειδώματος.

Κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πας στην επαφή πατάς μετά τις τρεις τελιτσες πάνω δεξιά και πατάς προσθήκη στην αρχική οθόνη. Εγώ εχω πάντα επαφές από mi λογαριασμό.

Ταπετσαρία βρίσκεις αυτήν που σου αρέσει πατάς εφαρμογή και έχεις τρεις επιλογές. Πατάς την οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν το έθεσα σωστά ή δεν το κατάλαβες. Για την επαφή, εννοώ για άμεση κλήση με ένα πάτημα.

Σχετικά με την ταπετσαρία, εννοώ αν υπάρχει τρόπος να βάλω όποια φωτογραφία θέλω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν το έθεσα σωστά ή δεν το κατάλαβες. Για την επαφή, εννοώ για άμεση κλήση με ένα πάτημα.

Σχετικά με την ταπετσαρία, εννοώ αν υπάρχει τρόπος να βάλω όποια φωτογραφία θέλω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για το θέμα με την άμεση κλήση σου ανέφερα σε προηγούμενο post μου, True Phone, για την ταπετσαρία, Ρυθμίσεις ---> Ταπετσαρία --> Τοπικές Φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν το έθεσα σωστά ή δεν το κατάλαβες. Για την επαφή, εννοώ για άμεση κλήση με ένα πάτημα.

Σχετικά με την ταπετσαρία, εννοώ αν υπάρχει τρόπος να βάλω όποια φωτογραφία θέλω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

για την κλήση μιας επαφής.Κρατάς παρατεταμένα το δάχτυλο σε ένα κενό σημείο της οθόνης , εμφανίζοναι κάτω χαμηλά κάποιες επιλογές , επιλέγεις widgets , στην πρώτη συνήθως σειρά δεξιά δεξιά έχει επαφές , διαλέγεις την επαφή και συνέχεια διαλέγεις τι θέλεις να κάνει αυτή την επαφή.

Edited by panosss567
Link to comment
Share on other sites

για την κλήση μιας επαφής.Κρατάς παρατεταμένα το δάχτυλο σε ένα κενό σημείο της οθόνης , εμφανίζοναι κάτω χαμηλά κάποιες επιλογές , επιλέγεις widgets , στην πρώτη συνήθως σειρά δεξιά δεξιά έχει επαφές , διαλέγεις την επαφή και συνέχεια διαλέγεις τι θέλεις να κάνει αυτή την επαφή.

 

Δεν υπαρχει αυτο που λες. Σε αλλα κινητα γινετε, σ αυτο οχι. Μονο με τον τροπο που εγραψε παραπανω φιλος. Απο την επαφη με τις 3 τελιτσες προσθηκη στην αρχικη οθονη. Οχι ομως απευθειας τον αριθμο που θες να καλεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αυτο που λες. Σε αλλα κινητα γινετε, σ αυτο οχι. Μονο με τον τροπο που εγραψε παραπανω φιλος. Απο την επαφη με τις 3 τελιτσες προσθηκη στην αρχικη οθονη. Οχι ομως απευθειας τον αριθμο που θες να καλεσεις.

Εγώ έβαλα το quickdial και δημιουργώ widgets που παίρνουν τηλέφωνο αμέσως. Δεν είναι το ίδιο αλλά είναι ότι πιο κοντινό είχα βρει πριν ένα μήνα που το έψαχνα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αυτο που λες. Σε αλλα κινητα γινετε, σ αυτο οχι. Μονο με τον τροπο που εγραψε παραπανω φιλος. Απο την επαφη με τις 3 τελιτσες προσθηκη στην αρχικη οθονη. Οχι ομως απευθειας τον αριθμο που θες να καλεσεις.

Ευχαριστώ για την διόρθωση , έγραφα από μνήμης έχοντας στο μυαλό μου , από λάθος , το Poco x3 . Στο note όντως δεν σου δίνει επιλογή για άμεση κλήση .

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τοποθέτηση των 2 καρτών στο νέο τηλέφωνο , μου εμφανίζει διαρκώς το μήνυμα server error occurred while requesting an activation sim

Xiaomi Services Cannot activate sim card

Παρότι συνδέομαι κανονικά απο τον mi account μέσω Η/Υ και μου στέλνει sms επαλήθευσης επιλέγοντας Try Again και πάλι δεν μπορεί να "αναγνωρίσει/επαληθεύσει" τις κάρτες sim.

Επίσης απο επικοινωνία με τον πάροχο μου, δεν υπάρχει κάποια φραγή εισερχόμενων/εξερχόμενων γραπτών μηνυμάτων.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην μπορεί να μου ενεργοποιήσει συγχρονισμό με το Mi Cloud ουτε το Find my Mobile.

 

Γνωρίζει κανένας τι μπορεί να κάνω λάθος ή τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ευχαριστώ

Edited by Rookie1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο να ξέρεις ότι σε χρεώνει κάθε φορά που προσπαθεί να στείλει το μήνυμα. Το έπαθα και εγώ μου έφαγε 5-6€ από την κάρτα

Όταν ρώτησα τι να κάνω μου είπαν να προσπαθήσω σε ώρα μη αιχμής στην Κίνα γιατί είναι θέμα σέρβερ της xiaomi .

Έτσι και έκανα και όλα καλά

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πρώτο να ξέρεις ότι σε χρεώνει κάθε φορά που προσπαθεί να στείλει το μήνυμα. Το έπαθα και εγώ μου έφαγε 5-6€ από την κάρτα

Όταν ρώτησα τι να κάνω μου είπαν να προσπαθήσω σε ώρα μη αιχμής στην Κίνα γιατί είναι θέμα σέρβερ της xiaomi .

Έτσι και έκανα και όλα καλά

Tο ξέρω οτι με χρεώνει , αλλά όταν λές ώρες μη αιχμής ώρα Κινας π.χ. τι ωρα να δοκιμασω ?

Edited by Rookie1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...