Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Και εγώ @jpower73 πρώτη φορά το ακούω αυτό να πατάς αισθητήρα δακτυλικών και να ανάβει η οθόνη ΧΩΡΙΣ να ξεκλειδώνει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπορώ να ανεβάσω και βίντεο.... Εσείς θα με τρελάνετε...Mi8 Global version από infoquest με ΜΑΜΑ ρομ, το έχω 6 μήνες, έτσι ξυπνάω την οθόνη, απλά " ακουμπάω " τον πίσω αισθητήρα δακτυλικου και η οθόνη ανάβει.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπας και δεν έχεις περάσει δαχτυλικο και με οποιοδήποτε άγγιγμα ανοίγει??
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπας και δεν έχεις περάσει δαχτυλικο και με οποιοδήποτε άγγιγμα ανοίγει??
Αυτό έγραψα πριν, δεν έχω περασμένο δακτυλικό αλλά και καμιά άλλη ασφάλεια, pin, μοτίβο κτλ. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα όταν ακουμπάω με το δάκτυλο τον αισθητήρα να φωτίζει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγραψα πριν, δεν έχω περασμένο δακτυλικό αλλά και καμιά άλλη ασφάλεια, pin, μοτίβο κτλ. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα όταν ακουμπάω με το δάκτυλο τον αισθητήρα να φωτίζει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε αυτό που έχεις τώρα χωρίς περασμένο δαχτυλικό όταν απλά το αγγίζεις το πλαινό δεν ''ξυπνάει'' η οθόνη;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτό που έχεις τώρα χωρίς περασμένο δαχτυλικό όταν απλά το αγγίζεις το πλαινό δεν ''ξυπνάει'' η οθόνη;
Όχι, και δεν θέλω να πατάω το κουμπί, ήλπιζα ότι θα χρειάζεται απλά να το ακουμπάω όπως είχα συνηθίσει με τον αισθητήρα του Mi8, αλλά μάλλον θα πρέπει να συνηθίσω το double tap to wake!!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι, και δεν θέλω να πατάω το κουμπί, ήλπιζα ότι θα χρειάζεται απλά να το ακουμπάω όπως είχα συνηθίσει με τον αισθητήρα του Mi8, αλλά μάλλον θα πρέπει να συνηθίσω το double tap to wake!!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκτός απ' το πάτημα του αισθητήρα με το νύχι, ή με το double tap, υπάρχει και η λύση την ενεργοποίησης της οθόνης με ανασήκωμα του κινητού.

Θα το βρεις εδώ:

Ρυθμίσεις -> Always on display και οθόνη κλειδώματος -> Ανασηκώστε για ενεργοποίηση

 

Άλλη μία λύση, αν χρησιμοποιείς θήκη βιβλίο στη συσκευή, είναι να χρησιμοποιήσεις μια εφαρμογή που σου ανοίγει την οθόνη μόλις ανοίξεις τη θήκη. Λειτουργεί με τη βοήθεια του αισθητήρα προσέγγισης. Στο προηγούμενο κινητό μου χρησιμοποιούσα το Glimpse notifications.

 

Και ου δύο λύσεις έχουν κόστος στη μπαταρία.

Προτείνω double tap to wake. Είναι πιο πρακτικό και με λιγότερο αντίκτυπο στη μπαταρία.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγραψα πριν, δεν έχω περασμένο δακτυλικό αλλά και καμιά άλλη ασφάλεια, pin, μοτίβο κτλ. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα όταν ακουμπάω με το δάκτυλο τον αισθητήρα να φωτίζει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρεμπιπτόντως αυτό ακριβώς κάνω και εγώ (βολεύει ιδιαίτερα όταν βγάζεις το κινητό από την τσέπη) σε δύο Redmi Note 5 που είχα παλαιότερα και στο Redmi Note 9 (το απλό που έχει πίσω τον αισθητήρα) που το έχω από την αρχή του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

καθε τοσο μου σκαλωνει ο google dialer και στρωνει με reboot , to χετε και εσεις ?εχει βαλει καποιος αλλον dialer και εχει να προτείνει ?
Link to comment
Share on other sites

καθε τοσο μου σκαλωνει ο google dialer και στρωνει με reboot , to χετε και εσεις ?εχει βαλει καποιος αλλον dialer και εχει να προτείνει ?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.simpler.dialer

Αυτόν έχω δουλέψει, ελαφρύς και δωρεάν

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπτόντως αυτό ακριβώς κάνω και εγώ (βολεύει ιδιαίτερα όταν βγάζεις το κινητό από την τσέπη) σε δύο Redmi Note 5 που είχα παλαιότερα και στο Redmi Note 9 (το απλό που έχει πίσω τον αισθητήρα) που το έχω από την αρχή του μήνα.

True Phone μην κοιτάς τίποτε άλλο τρομερός dialer ο dev έχει ρίξει πολύ δουλειά.

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά την αναβάθμιση σε 12, έχω την εντύπωση ότι χαμήλωσε ο ήχος για ειδοποιήσεις όπως κλήσεις, μυνήματα κ.α. ισχύει και σε άλλους; Είναι κάτι που μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από όποιο ξέρει

Μέχρι πριν από λίγο , όταν ανέβαζα το δάκτυλο από την μέση της οθόνης προς τα επάνω άνοιγε η αναζήτηση Google

Τώρα εντελώς ξαφνικά μου ανοίγει ο φυλλομετρητής mi στην αντίστοιχη κίνηση

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να έχω την αναζήτηση Google ξανά;

Ευχαριστώ

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια από όποιο ξέρει

Μέχρι πριν από λίγο , όταν ανέβαζα το δάκτυλο από την μέση της οθόνης προς τα επάνω άνοιγε η αναζήτηση Google

Τώρα εντελώς ξαφνικά μου ανοίγει ο φυλλομετρητής mi στην αντίστοιχη κίνηση

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να έχω την αναζήτηση Google ξανά;

Ευχαριστώ

 

Ρυθμισεις -> Αρχικη οθονη -> Αρχικη οθονη -> swipe up search provider -> google

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις -> Αρχικη οθονη -> Αρχικη οθονη -> swipe up search provider -> google

 

Με την 12 που είμαι δεν βρίσκω αυτή την διαδρομή

Μπορεί κάποιος με την 12αρα Ρομ να μου επιβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει αυτή η διαδρομή;

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

με την 12 ειμαι. με την xtrv. δε ξερω αν αλλαζει στην Official (μαλλον αυτην εχεις)

 

Ναι είναι με την EU . Δεν έχω ξεκλειδώσει ακόμα. Το έχω μόνο 4 μέρες στα χέρια μου

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

@freddaras εγκυκλοπαιδικά αν έχεις το vpn που βλέπω στο screenshot για τις διαφημίσεις υπάρχει πολύ ευκολότερη λύση χωρίς το app μόνο με αλλαγή dns

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Έχω το blokada που δεν με χαλάει καθόλου. Είναι δωρεάν και κάνει καλή δουλειά αλλά αν θέλεις να δώσεις παραπάνω λεπτομέρειες εδώ δεν με χαλάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω το blokada που δεν με χαλάει καθόλου. Είναι δωρεάν και κάνει καλή δουλειά αλλά αν θέλεις να δώσεις παραπάνω λεπτομέρειες εδώ δεν με χαλάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πανευκολο στις ρυθμίσεις σύνδεση και κοινοποίηση, βάλε αυτό απενεργοποίησε το blokada και πες μου γνώμη.c111e5d6719b59cd4079c6f6884ae5dd.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πανευκολο στις ρυθμίσεις σύνδεση και κοινοποίηση, βάλε αυτό απενεργοποίησε το blokada και πες μου γνώμη.c111e5d6719b59cd4079c6f6884ae5dd.jpg

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ είμαι νέος κάτοχος της συσκευής και θέλω να ρωτήσω αν με αυτό τον τρόπο θα μπορέσω να απαλλαγώ απο τις διαφημίσεις στις εφαρμογές του ΜΙUI 12?

 

ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ είμαι νέος κάτοχος της συσκευής και θέλω να ρωτήσω αν με αυτό τον τρόπο θα μπορέσω να απαλλαγώ απο τις διαφημίσεις στις εφαρμογές του ΜΙUI 12?

 

ευχαριστώ

 

Φυσικά φίλε μου μόνο αυτό κάνεις, και καθάρισες δεν βλέπεις ΠΟΥΘΕΝΑ ούτε broswer η Εφαρμογές διαφημίσεις.

Έχω δοκιμάσει το Blokada και το Adguard apps, που λειτουργούν μέσω VPN, έχω κάνει σύγκριση με τους DNS μόνο και τουλάχιστον εγώ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά φίλε μου μόνο αυτό κάνεις, και καθάρισες δεν βλέπεις ΠΟΥΘΕΝΑ ούτε broswer η Εφαρμογές διαφημίσεις.

Έχω δοκιμάσει το Blokada και το Adguard apps, που λειτουργούν μέσω VPN, έχω κάνει σύγκριση με τους DNS μόνο και τουλάχιστον εγώ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.

 

ευχαριστώ πολυ

 

θα διαβάσω το νήμα για να πάρω κι άλλες πολύτιμες πληροφορίες. !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολυ

 

θα διαβάσω το νήμα για να πάρω κι άλλες πολύτιμες πληροφορίες. !!!

ευχαριστώ

 

Στην 1η σελίδα του νήματος εχει link και οδηγίες για τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...