Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Για δες σε αυτό το μενού.. ef5e1395274766b8f125be7fe5519ff7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για δες σε αυτό το μενού.. ef5e1395274766b8f125be7fe5519ff7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

@freddaras εγκυκλοπαιδικά αν έχεις το vpn που βλέπω στο screenshot για τις διαφημίσεις υπάρχει πολύ ευκολότερη λύση χωρίς το app μόνο με αλλαγή dns

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήρα ένα note 9 pro και θέλω να δω αν είναι γνήσιο ,στην συσκευή πως βλέπω το imei ; Επίσης υπάρχουν και κάποιοι κωδικοί να δω αν όντως είναι γνήσιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήρα ένα note 9 pro και θέλω να δω αν είναι γνήσιο ,στην συσκευή πως βλέπω το imei ; Επίσης υπάρχουν και κάποιοι κωδικοί να δω αν όντως είναι γνήσιο;[/quote

 

Έβαλα το s/n όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Για δες σε αυτό το μενού.. ef5e1395274766b8f125be7fe5519ff7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος.

Το λήψη μηνυμάτων υπηρεσίας που έχεις ενεργοποιημένο το είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Την πέρασα και εγώ την 12, όλα καλά μέχρι στιγμής.

Δεν βρίσκω μόνο, πάνω στις συντομεύσεις, αυτό που ενεργοποιείς και απενεργοποιείς το συγχρονισμό. Το έβγαλαν ή είμαι αόματος;:confused:

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Γνωρίζω ότι γράφω σε άλλο θέμα αλλά πιστεύω ότι μπορεί να βρεθεί λύση και εδώ. Το κουμπί on/off - αισθητήρας αποτυπώματος έχει κάποια ρύθμιση ( και που είναι ) που να μην χρειάζεται να πατάς το κουμπί για να ανοίξει η οθόνη; Μιλάμε για χρήση χωρίς το αποτύπωμα, δηλαδή για να καταλάβετε τι λέω: Να λειτουργεί το κουμπί - αισθητήρας αποτυπώματος όπως κάποια τηλέφωνα που έχουν πίσω στην πλάτη τον αισθητήρα, που απλά ακουμπάς το δάχτυλο επάνω και ανάβει η οθόνη ( ξυπνάει ). Δεν θέλω κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο να " πατάω " το κουμπί, απλά να το ακουμπάω και να ξυπνάει η οθόνη. Έχω το Mi10T Pro που το κουμπί on/off είναι ίδιο ( κατά την γνώμη μου ) με το δικό σας!! Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Την πέρασα και εγώ την 12, όλα καλά μέχρι στιγμής.

Δεν βρίσκω μόνο, πάνω στις συντομεύσεις, αυτό που ενεργοποιείς και απενεργοποιείς το συγχρονισμό. Το έβγαλαν ή είμαι αόματος;:confused:

 

Δεν το βάλανε για να έχουνε δουλίτσα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Γνωρίζω ότι γράφω σε άλλο θέμα αλλά πιστεύω ότι μπορεί να βρεθεί λύση και εδώ. Το κουμπί on/off - αισθητήρας αποτυπώματος έχει κάποια ρύθμιση ( και που είναι ) που να μην χρειάζεται να πατάς το κουμπί για να ανοίξει η οθόνη; Μιλάμε για χρήση χωρίς το αποτύπωμα, δηλαδή για να καταλάβετε τι λέω: Να λειτουργεί το κουμπί - αισθητήρας αποτυπώματος όπως κάποια τηλέφωνα που έχουν πίσω στην πλάτη τον αισθητήρα, που απλά ακουμπάς το δάχτυλο επάνω και ανάβει η οθόνη ( ξυπνάει ). Δεν θέλω κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο να " πατάω " το κουμπί, απλά να το ακουμπάω και να ξυπνάει η οθόνη. Έχω το Mi10T Pro που το κουμπί on/off είναι ίδιο ( κατά την γνώμη μου ) με το δικό σας!! Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στις ρυθμίσεις μέθοδος αναγνώρισης δαχτυλικου αποτυπώματος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Γνωρίζω ότι γράφω σε άλλο θέμα αλλά πιστεύω ότι μπορεί να βρεθεί λύση και εδώ. Το κουμπί on/off - αισθητήρας αποτυπώματος έχει κάποια ρύθμιση ( και που είναι ) που να μην χρειάζεται να πατάς το κουμπί για να ανοίξει η οθόνη; Μιλάμε για χρήση χωρίς το αποτύπωμα, δηλαδή για να καταλάβετε τι λέω: Να λειτουργεί το κουμπί - αισθητήρας αποτυπώματος όπως κάποια τηλέφωνα που έχουν πίσω στην πλάτη τον αισθητήρα, που απλά ακουμπάς το δάχτυλο επάνω και ανάβει η οθόνη ( ξυπνάει ). Δεν θέλω κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο να " πατάω " το κουμπί, απλά να το ακουμπάω και να ξυπνάει η οθόνη. Έχω το Mi10T Pro που το κουμπί on/off είναι ίδιο ( κατά την γνώμη μου ) με το δικό σας!! Ευχαριστώ!!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν κατάλαβα καλά, θες το "Κωδικοί & ασφάλεια- Ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα - Μέθοδος αναγνώρισης δακτυλικού αποτυπώματος - Άγγιγμα".

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω άμεσα κινητό. Βλέπω σε μερικά σχόλια στο Σκρουτζ ότι έχει θέματα το μικρόφωνο ή το ακουστικό σε κάποιους στις κλήσεις. Είμαι δικηγόρος και με ενδιαφέρει πολύ το κομμάτι αυτό. Έχει αναφερθεί τέτοιο θεμα; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Με το μικρόφωνο κανένα πρόβλημα. Το ακουστικό ενδεχομένως να πρέπει να βρεις τη σωστή θέση στο αυτί για να ακούσεις καλά , πιστεύω όμως πως μετά από κάνα δυο μέρες δε θα έχεις κανένα θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, θες το "Κωδικοί & ασφάλεια- Ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα - Μέθοδος αναγνώρισης δακτυλικού αποτυπώματος - Άγγιγμα".
Δεν καταλάβατε μάλλον τι ακριβώς θέλω ή δεν το διατύπωσα σωστά. Δεν θέλω να ανοίγω- ξεκλειδώνει η συσκευή με αποτύπωμα, θέλω μόνο να ξυπνάει η οθόνη με το κουμπί on/off χωρίς όμως να " πατάω " το κουμπί, απλά να το "αγγίζω". Το έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι ανάλογο...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλάβατε μάλλον τι ακριβώς θέλω ή δεν το διατύπωσα σωστά. Δεν θέλω να ανοίγω- ξεκλειδώνει η συσκευή με αποτύπωμα, θέλω μόνο να ξυπνάει η οθόνη με το κουμπί on/off χωρίς όμως να " πατάω " το κουμπί, απλά να το "αγγίζω". Το έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι ανάλογο...

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπορείς να ξυπνησεις την οθόνη με double tap

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 Το γνωρίζω αυτό( double tap ), απλά έλεγα μήπως υπάρχει - υποστηρίζει αυτή την λειτουργία το κουμπί on/off, που από ότι φαίνεται δεν το υποστηρίζει... Σε παλαιότερα κινητά με τον αισθητήρα αποτυπώματος στην πλάτη μπορούσες απλά να ακουμπήσεις τον αισθητήρα και να ανοίξει η οθόνη, όχι να ξεκλειδώσει, απλά να ανοίξει. Αυτό βολεύει για να δεις ειδοποιήσεις κτλ.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πατήσεις απλά το πλήκτρο, χωρίς να πιάσει ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων, αν το ακουμπήσεις με το νύχι.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@panosz75 Δεν θέλω να " πατάω - ζουπαω " το κουμπί, θέλω απλά να το " ακουμπάω " όπως ακουμπάω τον αισθητήρα δακτυλικου στο πίσω μέρος του mi8 και φωτίζει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@panosz75 Δεν θέλω να " πατάω - ζουπαω " το κουμπί, θέλω απλά να το " ακουμπάω " όπως ακουμπάω τον αισθητήρα δακτυλικου στο πίσω μέρος του mi8 και φωτίζει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να σε ρωτήσω κάτι, από περιέργεια, πολύ ποιο εύκολο δεν είναι να κάνεις double tap να ανάβει η οθόνη χωρίς να ξεκλειδώνει παρά να ψάχνεις το πλήκτρο..... τα εύκολα δύσκολα ψάχνουμε?

Εγω όσα τηλέφωνα είχα με αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ μπρος πίσω οθόνη πλάι όταν τον πατάς ΞΕΚΛΕΙΔΏΝΕΙ έτσι γίνεται τι να κάνουμε.....

Τώρα ΑΝ ΥΠΆΡΧΕΙ τηλέφωνο που τον ακουμπάς και ανάβει τι να σου πω είναι η εξαίρεση ο αισθητήρας υπάρχει για να ξεκλειδώνει το τηλέφωνο χωρίς pin pattern κτλ

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

@panosz75 Δεν θέλω να " πατάω - ζουπαω " το κουμπί, θέλω απλά να το " ακουμπάω " όπως ακουμπάω τον αισθητήρα δακτυλικου στο πίσω μέρος του mi8 και φωτίζει η οθόνη.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δηλαδή στο mi8 πατούσες τον αισθητήρα μια φορά για να ανοίξει η οθόνη κι άλλη μια για να ξεκλειδώσει; Κι αυτό τώρα είναι βολικό;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι, από περιέργεια, πολύ ποιο εύκολο δεν είναι να κάνεις double tap να ανάβει η οθόνη χωρίς να ξεκλειδώνει παρά να ψάχνεις το πλήκτρο..... τα εύκολα δύσκολα ψάχνουμε?

Εγω όσα τηλέφωνα είχα με αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΤΑΝ μπρος πίσω οθόνη πλάι όταν τον πατάς ΞΕΚΛΕΙΔΏΝΕΙ έτσι γίνεται τι να κάνουμε.....

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως το υποστηρίζει ρωτάω, το double tap καταναλώνει και μπαταρία... Επομένως από τα γραφόμενα δεν λειτουργεί το κουμπί on/off- αισθητήρας αποτυπώματος του Mi10T Pro και Redmi Note 9 Pro όπως λειτουργεί ο παλιός αισθητήρας αποτυπώματος του Mi8.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή στο mi8 πατούσες τον αισθητήρα μια φορά για να ανοίξει η οθόνη κι άλλη μια για να ξεκλειδώσει; Κι αυτό τώρα είναι βολικό;
Απλά ακουμπάω τον αισθητήρα πλάτης και φώτιζε η οθόνη (πχ για να δω μια ειδοποίηση ), αν ήθελα να ανοίξει το τηλέφωνο έκανα επιπλέον άλλη μια κίνηση, swipe up με το δάχτυλο. Όλα αυτά με απενεργοποιημένο το άνοιγμα του τηλεφώνου με δακτυλικό και χωρίς καμία ασφάλεια, pin, μοτίβο κτλ.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το υποστηρίζει ρωτάω, το double tap καταναλώνει και μπαταρία... Επομένως από τα γραφόμενα δεν λειτουργεί το κουμπί on/off- αισθητήρας αποτυπώματος του Mi10T Pro και Redmi Note 9 Pro όπως λειτουργεί ο παλιός αισθητήρας αποτυπώματος του Mi8.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το double tap ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΩΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ( δεν μιλάω για την εφαρμογή double tap ) είναι stock στο kernel.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@leotzian Αν δεν καταναλώνει ενέργεια πάω πάσο, δεν το ήξερα αυτό, να είστε καλά όλοι!!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μόλις τωρα δοκιμασα σε ΜΙ8 φίλου. Δοκίμασα ακουμπώντας πισω τον σενσορα να αναψει η οθόνη..

Δεν ισχυει.

 

Μήπως έχεις καμία custom rom?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μόλις τωρα δοκιμασα σε ΜΙ8 φίλου. Δοκίμασα ακουμπώντας πισω τον σενσορα να αναψει η οθόνη..

 

Δεν ισχυει.

 

 

 

Μήπως έχεις καμία custom rom?

Και εγώ @jpower73 πρώτη φορά το ακούω αυτό να πατάς αισθητήρα δακτυλικών και να ανάβει η οθόνη ΧΩΡΙΣ να ξεκλειδώνει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ @jpower73 πρώτη φορά το ακούω αυτό να πατάς αισθητήρα δακτυλικών και να ανάβει η οθόνη ΧΩΡΙΣ να ξεκλειδώνει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω το προχώρησα λιγο παρακάτω.

Ξεκίνησα να φτιάχνω μακροεντολη

:lol::lol::lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...