Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

 

Στο ίδιο μαγαζί έχει προπαραγγελια το realme 7 8/128 στα 188!

Γενικά, χαμηλές τιμές

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

299 το βλέπω πάντως

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ήταν μόνο το mediamarkt (δεν είναι πλέον ούτε και αυτό, παρόλο που εμφανίζεται ως διαθέσιμο σε αυτή την τιμή στα χρώματα γκρι και πράσινο, το βάζεις στο καλάθι, προχωράς την παραγγελία ως τον τρόπο πληρωμής και το τελικό στάδιο ολοκλήρωσής της δυστυχώς δεν εκτρλείται), αλλά και το public στα 223,30€ αλλά και το Plaisio και Κωτσόβολος στα 230,30€.

 

Αυτές οι τρελές προσφορές ήταν από χθες το απόγευμα γύρω στις 6 μέχρι πολύ αργά το βράδυ.

 

Εγώ όταν προσπάθησα από το mediamark να παραγγείλω το γκρι δεν μπορούσα, όμως στις 18:37 αφού δεν μπορούσα το γκρι παρήγγειλα το άσπρο το οποίο μετά από 2-3 ώρες ήταν πλέον μη διαθέσιμο.

 

Κατά τις 7,5 το βράδυ τους πήρα τηλέφωνο να τους ρωτήσω γιατί ενώ φαίνεται διαθέσιμο το γκρι δεν μπορώ να το παραγγείλω, με ρώτησαν από που θα γίνει παραλαβή, από το κατάστημα ή με παράδοση στο σπίτι (δεν κατάλαβα βέβαια προς τι αυτή η ερώτηση) και μου είπαν ότι μάλλον επειδή είναι πολύ φορτωμένο το site έχει μπλοκάρει και να προσπαθήσω λίγο αργότερα, όταν τους είπα ότι το προσπαθώ αυτό εδώ και μια ώρα, μου ζήτησαν τηλέφωνο να με καλέσουν αυτοί, αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/android/development/miui-xiaomi-global-debloater-the4anoni-t3879739

μολις δοκιμάστηκε και λειτουργεί

Καθάρισε πραγματάκια αρκετά.

Οτι τυχον χρειάζεται μπορεί να ξαναμπεί απο το playstore

 

Δεν χανεται η εγγύηση

 

Αλλωστε εν αναμονη της 12αρα το εκανα εκ του ασφαλούς :)

 

Edit : δεν ξέρω γιατί αλλά φαίνεται το τηλέφωνο να τρέχει πιο γρήγορα. Μεταξύ των γνωστών εφαρμογών που έφυγαν είναι κάτι services του Facebook και μια διάολο εφαρμογή η msa. Θυμάμαι σε πορτ της 9.2.2.0 σε coolpad f1 όταν την αφαίρεσα έγραφα τρελές ώρες sot. Μάλιστα, είχα και μια εφαρμογή που μου έδειχνε σε ποιους server έστελνε δεδομένα και πόσα. Αυτή η msa έγραφε τρελά wakelocks και έστελνε δεδομένα σε servers στο shenzen και California.

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/android/development/miui-xiaomi-global-debloater-the4anoni-t3879739

μολις δοκιμάστηκε και λειτουργεί

Καθάρισε πραγματάκια αρκετά.

Οτι τυχον χρειάζεται μπορεί να ξαναμπεί απο το playstore

 

Δεν χανεται η εγγύηση

 

Αλλωστε εν αναμονη της 12αρα το εκανα εκ του ασφαλούς :)

 

Edit : δεν ξέρω γιατί αλλά φαίνεται το τηλέφωνο να τρέχει πιο γρήγορα. Μεταξύ των γνωστών εφαρμογών που έφυγαν είναι κάτι services του Facebook και μια διάολο εφαρμογή η msa. Θυμάμαι σε πορτ της 9.2.2.0 σε coolpad f1 όταν την αφαίρεσα έγραφα τρελές ώρες sot. Μάλιστα, είχα και μια εφαρμογή που μου έδειχνε σε ποιους server έστελνε δεδομένα και πόσα. Αυτή η msa έγραφε τρελά wakelocks και έστελνε δεδομένα σε servers στο shenzen και California.

Offtopic

Αυτη δουλευει και σε παλιότερες συσκευές? Επιλέγεις τι θα πετάξεις ή τα καθαρίζει ολα με τη μια?

Link to comment
Share on other sites

Offtopic

Αυτη δουλευει και σε παλιότερες συσκευές? Επιλέγεις τι θα πετάξεις ή τα καθαρίζει ολα με τη μια?

 

bat αρχείο είναι

άνοιγμα με notepad, ο.τι δε θες βάζεις ένα REM μπροστά

π.χ.

adb_notwide uninstall --user 0 com.google.android.apps.docs

αν δεν θες να το βγάλει το κάνεις

REM adb_notwide uninstall --user 0 com.google.android.apps.docs

 

και σώζεις το αρχείο

Link to comment
Share on other sites

bat αρχείο είναι

άνοιγμα με notepad, ο.τι δε θες βάζεις ένα REM μπροστά

π.χ.

adb_notwide uninstall --user 0 com.google.android.apps.docs

αν δεν θες να το βγάλει το κάνεις

REM adb_notwide uninstall --user 0 com.google.android.apps.docs

 

και σώζεις το αρχείο

 

Α μπράβο, α μπράβο..

Επίσης, αν δεν βρει κάποιο αρχείο συνεχίζει στην επόμενη γραμμή.

 

Edit : ούτε καινούργιο δεν πήγαινε τόσο γρήγορα...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλη την παρέα να σας ρωτήσω κατι στους έχοντες και κατέχοντες το εν λόγο εργαλείο....αξίζει ο κόπος να αγοραστεί απο μεγαλη αλυσίδα η από σκρουτζομαγαζο θα ήθελα τις απαντήσεις σας γιατι η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη.
Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω λεφτά για μένα είναι πεταμένα, εγώ αγοράζω όπου βρω φθηνά, αν θες επίσημη εγγύηση πληρώνεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω λεφτά για μένα είναι πεταμένα, εγώ αγοράζω όπου βρω φθηνά, αν θες επίσημη εγγύηση πληρώνεις.

Η επίσημη εγγύηση δεν σε καλύπτει καλύτερα η κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Για πόση διαφορά μιλάμε?

Αν είναι 20-30-40 ευρώ πάρτο από επίσημο πωλητή.

Για 50+€ από Σκρουτζ

Προσωπικά τόσο κοστολογω την εγγύηση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη εγγύηση δεν σε καλύπτει καλύτερα η κάνω λάθος.

Αμφιλεγόμενο είναι. Βάσει νόμου, την εγγύηση οφείλει να την καλύπτει ο πωλητής. Απλά αν το πάρεις από μεταπωλητή Infoquest (αυτό που λέμε "επίσημο" στην Ελλάδα) έχουν τουλάχιστον την εφοδιαστική αλυσίδα διαθέσιμη σε περίπτωση που χρειαστεί επισκευή.

 

Αν το πάρεις από τυχαίο ηλεκτρονικό μαγαζί, μπορεί σε μερικούς μήνες που θα χρειαστείς εγγύηση να μην είναι καν ανοιχτό, και σε τέτοια περίπτωση προφανώς δεν μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιον άλλο για εγγύηση (δεν υπάρχει "αντιπροσωπεία" της Xiaomi στην Ελλάδα).

 

Αυτά είναι τα δύο άκρα όσον αφορά στην εγγύηση, για αγορά εντός Ελλάδας.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

καλα η μπαταρια του κινητου (το εχω πει και πανω ) ειναι απο αλλο πλανήτη ! εχω παθει ζημιά !

βαζει κατω εδω μεγαθήρια και μεγαθήρια ...!

τι netflix με τις ωρες τι σερφαρισμα τι facebook τι κλήσεις κτλ εκει ! ΒΡΑΧΟΣ ..αυτο ειναι κινητο να μην σε κρεμάει με τιποτα !

δυσκολα απο τετοια μπαταρια φευγεις για να πας ξανα σε μικρότερη ...

μπραβο εδω την xiaomi πραγματικα ειναι πολυ βασικος λογος για να κρατησεις αυτο το κινητο (μαζι με πολλα αλλα φυσικα ) .

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες σου βγάζει ;
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,αναμονη να δω απο κοντα το ντουμπανο κινητο. Αγορα απο κωτσοβολο 14/10 209 ευρω σε προσφορα που το ειχε. Σχολια και αποψεις προσεχος
Link to comment
Share on other sites

καλα η μπαταρια του κινητου (το εχω πει και πανω ) ειναι απο αλλο πλανήτη ! εχω παθει ζημιά !

βαζει κατω εδω μεγαθήρια και μεγαθήρια ...!

τι netflix με τις ωρες τι σερφαρισμα τι facebook τι κλήσεις κτλ εκει ! ΒΡΑΧΟΣ ..αυτο ειναι κινητο να μην σε κρεμάει με τιποτα !

δυσκολα απο τετοια μπαταρια φευγεις για να πας ξανα σε μικρότερη ...

μπραβο εδω την xiaomi πραγματικα ειναι πολυ βασικος λογος για να κρατησεις αυτο το κινητο (μαζι με πολλα αλλα φυσικα ) .

 

Ισχύει η μπαταρία είναι ακραία. Πρέπει να το λιώσεις το τηλέφωνο για να μη σου βγάλει τουλάχιστον ολόκληρη μέρα χρήσης.

Αν είχε και amoled & stereo ηχεία & sony αισθητήρα στην κάμερα θα ήταν το υπέρτατο κινητο.

 

Πάντως μόνο και μόνο για τη μπαταρία τα αξίζει τα λεφτά του.

Βέβαια, με τις τρέχουσες τιμές νομίζω πως το Poco X3 είναι καλύτερη αγορά, θα το είχα προτιμήσει αν ειχε βγει τότε που πήρα το 9 pro.

Link to comment
Share on other sites

Ξηλωσα μπόλικο πραμα με το παραπάνω προγραμματακι + το οφισιαλ.

Θέλω να διώξω το mi mover και τα θέματα. Είναι εφικτό???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε τι βγάζεις από τα προγράμματα της xiaomi γιατί μπορεί το ένα να εξαρτάται από το άλλο και να έχεις διάφορα προβλήματα, αν κάποια εφαρμογή δεν τρέχει στο παρασκήνιο μην την πειράζεις

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η μπαταρία είναι ακραία. Πρέπει να το λιώσεις το τηλέφωνο για να μη σου βγάλει τουλάχιστον ολόκληρη μέρα χρήσης.

Αν είχε και amoled & stereo ηχεία & sony αισθητήρα στην κάμερα θα ήταν το υπέρτατο κινητο.

 

Πάντως μόνο και μόνο για τη μπαταρία τα αξίζει τα λεφτά του.

Βέβαια, με τις τρέχουσες τιμές νομίζω πως το Poco X3 είναι καλύτερη αγορά, θα το είχα προτιμήσει αν ειχε βγει τότε που πήρα το 9 pro.

 

Δλδ σαν να λέμε ενα ποκο με amoled = 300+ e

Κάπου εκεί θα έβγαινε.

Οποτε πας σε κατηγορία Mi.

 

Μία χαρά το έχουν "στρώσει" τιμολογιακά οι Κινέζοι.. :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξηλωσα μπόλικο πραμα με το παραπάνω προγραμματακι + το οφισιαλ.

Θέλω να διώξω το mi mover και τα θέματα. Είναι εφικτό???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από παλαιότερα port σε miui τα θέματα και το mi mover μπορούν να αφαιρεθούν. Αλλά δεν αξίζει τον κόπο. Δεν τραβάνε μπαταρία. Ούτε απασχολούν τον επεξεργαστή

Αν απλώς θες να ελαφρύνεις το τηλέφωνο απεγκατεστησε όλα τα θέματα πλην του βασικού και κάνε καθαρισμό data στην εφαρμογή themes

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε τι βγάζεις από τα προγράμματα της xiaomi γιατί μπορεί το ένα να εξαρτάται από το άλλο και να έχεις διάφορα προβλήματα, αν κάποια εφαρμογή δεν τρέχει στο παρασκήνιο μην την πειράζεις

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκτός από mifit, mihome δε χρησιμοποιώ κάποιο άλλο. Άντε και τα mi remote, mi αριθμομηχανή.

 

Τι πρόβλημα μπορεί να προκληθεί απ' όλα τα άλλα που αφαίρεσα???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...