Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Η 11.0.7 σας ήρθε ΟΤΑ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Yes Indeed.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω έχω ένα αρχαίο Philips CGA5720N/TE που έδινε ο οτε δωρο το 2007

https://www.adslgr.com/forum/threads/127884-Philips-CGA5720N-TE-wireless-ADSL-router-CGA3600N-TE

:lol:

 

δεν είχα ποτέ προβλημα με το wifi.

Αν γίνει πιο δυνατό, καλοδεχούμενο!

:)

 

Αρα να μην ανησυχω οτι έχω αρχαιολογία router. :lol::lol::lol:

Προσωπικά ναι είδα διαφορά στην απόδοση με το νεο update.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Οκ, γτ εμφάνισε την 11.0.5(δε την είχα κάνει τόσο καιρό)

Την εγκαθιστω και θα δω αν βγάλει την 11.0.7 μετα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε έκδοση EU ούτε η 11.05.... ακόμα με 11.04 είμαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε έκδοση EU ούτε η 11.0.5.... ακόμα με 11.0.4 είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα επαλήθευση στο ίδιο σημείο και απομακρυνθηκα ακόμα περισσότερο σε σημείο που εκεί δεν είχα καθόλου Wifi από το router και όντως κρατούσε 2-3 γραμμές. Όταν με το καλό σου έρθει η αναβάθμιση, παρατήρησε αν έχεις ακόμα καλύτερη απόδοση στο Wifi.

Ίσως να παίζει και ρόλο το router που στην δική μου περίπτωση είναι ένα Zyxel VMG1312 που μου έχει δώσει η Wind.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.android.wifiscanner

χρήσιμο εργαλείο

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Άφαντη προ το παρόν η 11.0.7. εν αναμονή

Μήπως ήρθε nightly σε όσους ήρθε;

Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

Άφαντη προ το παρόν η 11.0.7. εν αναμονή

Μήπως ήρθε nightly σε όσους ήρθε;

 

Δες εδώ: https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/joyeuse/

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Την 11.0.5 και ένα προγενέστερο update τα είχα περάσει χειροκίνητα.

Επιβεβαιώνω ότι το WiFi βελτιώθηκε. Σε διαφορετικό παροχο και ρουτερ πάλι σε μεγάλη απόσταση η σύνδεση παραμένει βράχος! Καμία αποσύνδεση, ενώ με τις προγενεστερες Rom είχα αποσυνδέσεις.

Ευελπιστώ σε επόμενο update να μην πειράξουν τίποτα όσον αφορά το WiFi. :)

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα και απο πανω,καμια μα καμια διαφορα δεν βλεπω στα συγκεκριμενα που αγορασα απο το Αλι με το νιλκιν που αγορασα απο την Ελλαδα.

Εφαρμοσε τελεια,δεν χαραχτηκε με το ψαλιδι,κανενα προβλημα με το τατς η οτι αλλο,οσο για το ελαιοφοβικα και τα δυο :rolleyes: .

Αλλα και τα ιδια να μην ειναι,το ιδιο κοματια εγιναν απο τις πτωσεις το νιλκιν του κινητου με το ανωνυμο 10ιντσο του Τεκλαστ ,αγρατζουνιστα μεχρι τελους.

Τελος γνησιο Nilkin απο Αλι με 3,5 ευρω δεν νομιζω οτι θα βρεις φιλε μου,10-11 ευρω κοστιζουν..πεταμενα χρηματα οσο με αφορα στην συγκεκριμενη περιπτωση.

Καταρχάς είπα εγώ κάτι από ali ? Γνησιοτατο είναι από Κίνα και επιμένω ότι και αν λες ότι τα νιλκιν δεν έχουν καμιά μα καμιά σχέση με τα φτηνοκινεζικα τζάμια του κιλού.... Αν εσύ λες ότι δεν έχει διαφορά τότε πάω πάσο. Φαντάζομαι και οι no name θήκες καμιά διαφορά δεν έχουν με τις νιλκιν έτσι ; Τι όχι ;;;;

υ.γ μήπως αυτά που αγόρασες από Αλί ήταν μαϊμού για αυτό και δεν είδες διαφορά ;

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς είπα εγώ κάτι από ali ? Γνησιοτατο είναι από Κίνα και επιμένω ότι και αν λες ότι τα νιλκιν δεν έχουν καμιά μα καμιά σχέση με τα φτηνοκινεζικα τζάμια του κιλού.... Αν εσύ λες ότι δεν έχει διαφορά τότε πάω πάσο. Φαντάζομαι και οι no name θήκες καμιά διαφορά δεν έχουν με τις νιλκιν έτσι ; Τι όχι ;;;;

υ.γ μήπως αυτά που αγόρασες από Αλί ήταν μαϊμού για αυτό και δεν είδες διαφορά ;

Είπαμε τις απόψεις μας,αν θέλεις δώσε το λινκ για το νίλκιν των 3,5€ για όποιον ενδιαφέρεται..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πηρα για τη μανα μου αυτη τη συσκευη και εχει το εξης προβλημα.Οταν την καλουν χτυπαει αλλα δεν ανοιγει η κληση να δει ποιος την καλει.Μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση?Εχω κανει διαγραφη μνημης της εφαρμογης αλλα τπτ
GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πηρα για τη μανα μου αυτη τη συσκευη και εχει το εξης προβλημα.Οταν την καλουν χτυπαει αλλα δεν ανοιγει η κληση να δει ποιος την καλει.Μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση?Εχω κανει διαγραφη μνημης της εφαρμογης αλλα τπτ

αν δεν ανοιγει για ενα δυο δευτερολεπτα ειναι γνωστο θεμα σε πολλα κινητα(ηχος με μαυρη οθονη) αν ομως ειναι συνεχως μαυρη δεν γνωριζω προσωπικα.δοκιμασε μια επαννεκινηση,η στην χειροτερη κανε επαναφορα με στησιμο ξανα το τηλ.(παρε αντιγραφο εικονες ηχους κλπ).

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια πηρα για τη μανα μου αυτη τη συσκευη και εχει το εξης προβλημα.Οταν την καλουν χτυπαει αλλα δεν ανοιγει η κληση να δει ποιος την καλει.Μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση?Εχω κανει διαγραφη μνημης της εφαρμογης αλλα τπτ

 

Σιγουρέψου ότι δεν καλύπτει κάτι τον αισθητήρα εγγύτητας.

Link to comment
Share on other sites

 

Speedtest με RN9 pro. Εμφανώς το ίδιο, ίσως και μια παρανυχίδα πιο γρήγορο το RN9 (παραδόξως). Τα βαριά παιχνίδια πάντως τα ανοίγει λίγο πιο εύκολα το poco.

Link to comment
Share on other sites

 

Speedtest με RN9 pro. Εμφανώς το ίδιο, ίσως και μια παρανυχίδα πιο γρήγορο το RN9 (παραδόξως). Τα βαριά παιχνίδια πάντως τα ανοίγει λίγο πιο εύκολα το poco.

 

Όντως πιο γρήγορο σε γενικη χρήση το δικο μας

 

bamxo7fe.jpg

 

https://nanoreview.net/en/soc-compare/qualcomm-snapdragon-732g-vs-qualcomm-snapdragon-720g

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Instruction_set_architecture

 

Και

 

https://www.qualcomm.com/news/onq/2014/08/26/how-arm-architecture-and-snapdragon-processors-are-supporting-64-bit-future

 

Είναι πολύ σημαντικό να έχεις την κορυφαία έκδοση μιας midrange σειράς (pro) παρά την lite μιας ναυαρχίδας της ίδιας χρονολογικής εξέλιξης

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα επαλήθευση στο ίδιο σημείο και απομακρυνθηκα ακόμα περισσότερο σε σημείο που εκεί δεν είχα καθόλου Wifi από το router και όντως κρατούσε 2-3 γραμμές. Όταν με το καλό σου έρθει η αναβάθμιση, παρατήρησε αν έχεις ακόμα καλύτερη απόδοση στο Wifi.

Ίσως να παίζει και ρόλο το router που στην δική μου περίπτωση είναι ένα Zyxel VMG1312 που μου έχει δώσει η Wind.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Φαίνεται πως το WiFi έγινε χειρότερο.

Έχασε μια γραμμή στην μπάρα και ζορίζεται περισσότερο στο ίδιο σημείο σε σχέση με πριν.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα για επαναφορά ρυθμίσεων δυκτιου? (Cosmote)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα για επαναφορά ρυθμίσεων δυκτιου? (Cosmote)
Κοίτα στο μενού σύνδεση και κοινοποίηση τελευταία επιλογή. 20f71de8ddb435b9803131c98b3dcfee.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...