Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Επανέρχομαι στο θέμα σκόνη στην κάμερα.. Μετά από σκέψη νομίζω ότι βρηκα μια λύση ελπίζω σχετικά μόνιμη.. Πεπιεσμενοσ αέρας σε σπρέι αρκετές φορές.. Το δικό μου καθάρισε! Στο φως του ήλιου βλέπω ελάχιστα πράγματα, αυτό που απομένει είναι ένα δαχτυλίδι που μπαίνει γύρω από την κάμερα και το παρήγγειλα από Aliexpress περιμένω να δω εάν θα έχει μόνιμο αποτέλεσμα.. πενιας τεχνας κατεργαζεται..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επανέρχομαι στο θέμα σκόνη στην κάμερα.. Μετά από σκέψη νομίζω ότι βρηκα μια λύση ελπίζω σχετικά μόνιμη.. Πεπιεσμενοσ αέρας σε σπρέι αρκετές φορές.. Το δικό μου καθάρισε! Στο φως του ήλιου βλέπω ελάχιστα πράγματα, αυτό που απομένει είναι ένα δαχτυλίδι που μπαίνει γύρω από την κάμερα και το παρήγγειλα από Aliexpress περιμένω να δω εάν θα έχει μόνιμο αποτέλεσμα.. πενιας τεχνας κατεργαζεται..

 

Ευτυχως για τους περισσότερους δεν υπάρχει θέμα σκόνης στις κάμερες. Αυτό το δαχτυλίδι που λες πιστεύω ότι ακόμα και να κάνει δουλειά δεν θα υπάρχει μετά θέμα με τις θήκες ; Δηλαδή πιστεύω δεν θα μπαίνει το κινητό σε θήκη μιας και θα βρίσκει στο δαχτυλίδι....

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως για τους περισσότερους δεν υπάρχει θέμα σκόνης στις κάμερες. Αυτό το δαχτυλίδι που λες πιστεύω ότι ακόμα και να κάνει δουλειά δεν θα υπάρχει μετά θέμα με τις θήκες ; Δηλαδή πιστεύω δεν θα μπαίνει το κινητό σε θήκη μιας και θα βρίσκει στο δαχτυλίδι....

Όπως το είδα(γιατί ακόμη δεν το έχω στα χέρια μου)ταιριαζει στην δική μου θήκη.. Θα δείξει εφόσον η ίδια η εταιρεία δεν κάνει κάτι.. Έρχεται ο πειραματισμος..

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα σκόνη στην κάμερα.. Μετά από σκέψη νομίζω ότι βρηκα μια λύση ελπίζω σχετικά μόνιμη.. Πεπιεσμενοσ αέρας σε σπρέι αρκετές φορές.. Το δικό μου καθάρισε! Στο φως του ήλιου βλέπω ελάχιστα πράγματα, αυτό που απομένει είναι ένα δαχτυλίδι που μπαίνει γύρω από την κάμερα και το παρήγγειλα από Aliexpress περιμένω να δω εάν θα έχει μόνιμο αποτέλεσμα.. πενιας τεχνας κατεργαζεται..

 

Άν μπορείς βάλε το link από το δαχτυλίδι να δούμε πώς είναι...

Link to comment
Share on other sites

Άν μπορείς βάλε το link από το δαχτυλίδι να δούμε πώς είναι...

 

€ 0,79 37%OFF | Camera Metal Ring + Tempered Glass For Xiaomi Redmi 10X Note 9 Pro 9S Camera Lens Protector For Redmi Note 9S 9 Pro Max 10X Film

https://a.aliexpress.com/_mNlebET

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν χρησιμοποιώ προσωπικά το τηλέφωνο, παρήγγειλα μια carbon τύπου θήκη απο AliExpress. Το κινητό γίνεται λιγο σα τούβλο σε πάχος, αν και φαινεται να το προστατεύει αρκετά.

 

Εδω αυτή που πήρα:

 

US $1.99 5%OFF | Whyes Soft Silicone Case For Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max Note 9 Carbon Fiber ShockProof TPU Cover For Xiaomi Redmi Note 9S Case

https://a.aliexpress.com/_mNtNNiT

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 3 τέτοια δακτυλίδια και τα 3 τα έχασα.

Ξεκολλάνε εύκολα κ πέφτουν.

Δεν ξέρω ίσως έτυχε σε μένα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω και εγώ μια ερώτηση σχετικά με μια ενοχλητική ειδοποίηση ...στην οθόνη βγάζει διάφορα μηνύματα όταν κάνω ενέργειες αλλά κρατάει αυτό το μήνυμα περίπου 1 λεπτό πριν φύγει

....πώς το αλλάζουμε αυτό ; Ευχαριστώ ...

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπει ο παλιός miui dialer? Ο προηγούμενος χρήστης προέρχεται από mi max 2 και τον είχε συνηθίσει. Τον βρήκα και τον κατεβασα., αλλά όταν τον ανοιγω και παω να παρω τηλέφωνο κρασάρει
Link to comment
Share on other sites

Όπως το είδα(γιατί ακόμη δεν το έχω στα χέρια μου)ταιριαζει στην δική μου θήκη.. Θα δείξει εφόσον η ίδια η εταιρεία δεν κάνει κάτι.. Έρχεται ο πειραματισμος..

 

Η xiaomi δεν κάνει τίποτα γιατί μάλλον μόνο κάποια παρτίδα είχε θέμα. Προσωπικά αν και δουλεύω σε περιβάλλον με σκόνη όσο δεν φαντάζεσαι δεν έχει τον παραμικρό κόκκο σκόνης κανένας από τους φακούς. Το κοίταξα κάτω από σποτ και έξω κάτω από τον ήλιο . Οπότε δεν υπάρχει θέμα πλέον από ότι φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μπει ο παλιός miui dialer? Ο προηγούμενος χρήστης προέρχεται από mi max 2 και τον είχε συνηθίσει. Τον βρήκα και τον κατεβασα., αλλά όταν τον ανοιγω και παω να παρω τηλέφωνο κρασάρει

 

Αν περάσεις την miui eu rom (custom) έχει τον παλιό dialer.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με δύο ερωτήσεις.

 

Είμαι κάτοχος ΝΟΚΙΑ 8 εδώ και 3 χρόνια. Λόγω επικείμενης αλλαγής τηλεφώνου, σκέφτομαι να πάω για πρώτη φορά σε XIAOMI και ειδικότερα σε ένα εκ των ΝΟΤΕ 8 PRO και NOTE 9 PRO.

Πόσο δύσκολη είναι η μετάβαση από καθαρό ANDROID σε MIUI;

Ποιο από τα δύο προτείνετε; (έχω διαβάσει για διάφορες "ασθένειες" και για τα δύο). Σαφώς και έχει πλεονέκτημα ως ποιο νέο το 9άρι!

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με δύο ερωτήσεις.

 

Είμαι κάτοχος ΝΟΚΙΑ 8 εδώ και 3 χρόνια. Λόγω επικείμενης αλλαγής τηλεφώνου, σκέφτομαι να πάω για πρώτη φορά σε XIAOMI και ειδικότερα σε ένα εκ των ΝΟΤΕ 8 PRO και NOTE 9 PRO.

Πόσο δύσκολη είναι η μετάβαση από καθαρό ANDROID σε MIUI;

Ποιο από τα δύο προτείνετε; (έχω διαβάσει για διάφορες "ασθένειες" και για τα δύο). Σαφώς και έχει πλεονέκτημα ως ποιο νέο το 9άρι!

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος

το νοτ8 βγηκε καλο σε χαρακτηριστικα και ειναι ποιο φθηνο πλεον(δεν το πηρα αποσυζητησεις γνωριζω) το 9 προ που ηδη εχω 1 μηνα ειναι αψογο σε ολα,μνημη επεξεργαστη οθονη μπαταρια και γιατι οχι και σε καμερα.δεν ειναι ναυαρχιδα αλλα ειναι κορυφαιο στην μεσαια κατηγορια.το μιουι ειναι ευκολο λειτουργικο ,προσωπικα δεν μου αρεσε ποτε το στοκ αντροιντ.το 9 προ φυσικα εχει και ποιο πολυ χρονο υποστηριξης μπροστα του.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με δύο ερωτήσεις.

 

Είμαι κάτοχος ΝΟΚΙΑ 8 εδώ και 3 χρόνια. Λόγω επικείμενης αλλαγής τηλεφώνου, σκέφτομαι να πάω για πρώτη φορά σε XIAOMI και ειδικότερα σε ένα εκ των ΝΟΤΕ 8 PRO και NOTE 9 PRO.

Πόσο δύσκολη είναι η μετάβαση από καθαρό ANDROID σε MIUI;

Ποιο από τα δύο προτείνετε; (έχω διαβάσει για διάφορες "ασθένειες" και για τα δύο). Σαφώς και έχει πλεονέκτημα ως ποιο νέο το 9άρι!

 

Ευχαριστώ,

 

Νίκος

 

Θα σου πρότεινα να περιμένεις το Poco X3 NFC. Έχει στερεοφωνικά ηχεία, καλύτερο αισθητήρα κάμερας (sony) και 120hz οθόνη, πέρα του λίγο πιο νέου επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής δε πρέπει να έχει καμία διαφορά στη χρήση.

Τα ηχεία και η κάμερα οκ, δεκτον!

Τα 120hz δε ξέρω αν φαίνονται στην καθημερινή χρήση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής δε πρέπει να έχει καμία διαφορά στη χρήση.

Τα ηχεία και η κάμερα οκ, δεκτον!

Τα 120hz δε ξέρω αν φαίνονται στην καθημερινή χρήση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φαίνονται στο μενού (ψιλοαδιάφορο) και σε κάποια παιχνίδια υποτίθεται. Αλλα και touch sampling rate ίσως κάνει τη διαφορά, θα δείξει
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να περιμένεις το Poco X3 NFC. Έχει στερεοφωνικά ηχεία, καλύτερο αισθητήρα κάμερας (sony) και 120hz οθόνη, πέρα του λίγο πιο νέου επεξεργαστή.

ρωταειγια το 8προ και το9προ.τα οποια εχουν και nfc.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πάρει αναβάθμιση θα κάνει. Κι εγώ από το Nokia 8 πήγα στο Note 8pro. Στη θέση του κι εγώ το 9 pro θα έπαιρνα. Όταν το άλλαξα το Nokia δεν υπήρχε το 9άρι τότε.

Με το MIUI σχετικά γρήγορα εξοικειώνεσαι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ρωταειγια το 8προ και το9προ.τα οποια εχουν και nfc.

 

Ναι το ξέρω απλά το πλήρες όνομα του μοντέλου είναι αυτό.

 

Αντικειμενικά μεταξύ των τριών πιο πλήρες είναι το poco, και στα ίδια λεφτά πάνω κάτω.

 

Δε θα προτιμούσα mediatek επειδή παίζω και με custom rom, οπότε το 8 pro θα ήταν επιλογή μόνο αν ήθελα να εξοικονομήσω 40-50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Θα περιμένω λίγο και θα διαλέξω ανάμεσα στο 9 PRO και στο POCO X3 (εσείς με βάλατε σε σκέψεις για το Χ3 :p ).

 

Καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Θα περιμένω λίγο και θα διαλέξω ανάμεσα στο 9 PRO και στο POCO X3 (εσείς με βάλατε σε σκέψεις για το Χ3 :p ).

 

Καλό βράδυ!

Να σου δώσω ακόμα μια επιλογή κοντά σε αυτά τα δύο.Mi note 10 lite.Το θεωρώ καλύτερο και από τα δύο που επέλεξες και σχετικά κοντά στην τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Να σου δώσω ακόμα μια επιλογή κοντά σε αυτά τα δύο.Mi note 10 lite.Το θεωρώ καλύτερο και από τα δύο που επέλεξες και σχετικά κοντά στην τιμή.

 

Φιρί φιρί το πάτε να μην κοιμηθώ απόψε!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω απλά το πλήρες όνομα του μοντέλου είναι αυτό.

 

 

 

Αντικειμενικά μεταξύ των τριών πιο πλήρες είναι το poco, και στα ίδια λεφτά πάνω κάτω.

 

 

 

Δε θα προτιμούσα mediatek επειδή παίζω και με custom rom, οπότε το 8 pro θα ήταν επιλογή μόνο αν ήθελα να εξοικονομήσω 40-50 ευρώ.

Το 9προ πάσχει στον τομέα flashing. Δυστυχώς δεν υπαρχουν custom roms (για την ακρίβεια δεν υπάρχει επίσημη υποστήριξη σε custom recovery)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς ποια είναι η εφαρμογή του playstore που εμφανίζει επιπλέον εικονίδια συστήματος στην notification bar?

 

Edit : system ui tuner

Βρέθηκε :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...